trawa

Autor Wątek: XIII  (Przeczytany 132224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Holsten

Odp: XIII
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 25, 2015, 09:25:52 am »
Mało realne. Tomy od 1 do 13 wydane przez Siedmioróg nadal są w dużej liczbie dostępne na rynku. Posiadam je, ale integral także bym nabył.

Offline kalbaro74

Odp: XIII
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 25, 2015, 10:30:48 am »
Ale integrale cieszą  się u nas dużą popularnością np. Yans1 lub Bruce J. Hawker rozeszły się momentalnie te nakłady i będą ich dodruki.

Offline bosssu

Odp: XIII
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 25, 2015, 11:57:42 am »
Ale integrale cieszą  się u nas dużą popularnością np. Yans1 lub Bruce J. Hawker rozeszły się momentalnie te nakłady i będą ich dodruki.
Nie porównujmy YANSA, na którego czekało mnóstwo osób i sympatyków Rosińskiego oraz BRUCE, który wyszedł jednak w bardzo małym nakładzie (integral) i kupiły głównie osoby związane z komiksem i pamiętajace stare wydania- poza tym to świetnie narysowany komiks (w porównaniu do XIII, która jednak trąci lekko drętwotą).

XIII walała się po wyprzedażach i marketach, sam kupiłem 1-13 za 80zł!!!! (6zł za tom!!! w twardej lakierowanej okładce). Porównując do ceny kontynuacji  to jest 500%.

Wydawnictwo raczej nastawiło się na kolekcjonerów czyli na uzupełnienie serii niż zachęcanie nowej rzeszy czytelników.
Zobaczymy jak to wyjdzie może wezmą się również za kilka porzuconych kopciuszków jak: Largo, Skład Główny czy Rozbitkowie Czasu.

Offline kalbaro74

Odp: XIII
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 25, 2015, 01:50:35 pm »
Jakby spróbowali i wydali 1intgral w niedużym nakładzie to jestem ciekawy jaki popyt by był na ten tytuł?

Offline Holsten

Odp: XIII
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 25, 2015, 03:44:43 pm »
Moim zdaniem XIII ma genialne rysunki i pod tym względem nie ustępuje Hawkerowi.

ramirez82

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 25, 2015, 06:06:54 pm »
Moim zdaniem XIII ma genialne rysunki i pod tym względem nie ustępuje Hawkerowi.

Powiedziałbym nawet, że w pierwszych tomach XIII Vance osiągnął swój szczyt.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: XIII
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 20, 2015, 03:29:33 pm »
23 marca ukaże się nakładem Taurusa XIII Mystery: Little Jones.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Holsten

Odp: XIII
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 20, 2015, 04:32:20 pm »
Jones to jedna z najfajniejszych postaci w serii.

Offline bosssu

Odp: XIII
« Odpowiedź #203 dnia: Kwiecień 18, 2015, 09:24:56 pm »
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2015, 09:29:58 pm wysłana przez bosssu »

Offline kalbaro74

Odp: XIII
« Odpowiedź #204 dnia: Kwiecień 18, 2015, 09:57:48 pm »
XIII Mystery 8 pewnie wyjdzie u nas pod koniec przyszłego roku chyba,że zmieni się częstotliwośc wydawania tej serii w Taurusie.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: XIII
« Odpowiedź #205 dnia: Kwiecień 26, 2015, 11:02:26 am »
"Little Jones" czyta się dobrze, taka średnia europejska, bym powiedział. Spory postęp po miernej "Irinie", ale do poziomu "Mangusty" jeszcze daleko. Pomysł na postać reżysera zapewne niektórych polskich czytelników wzburzy, inni zaś Yannowi przyklasną.
Ciekaw jestem, jak prezentują się kolejne tomy "XIII Mystery".

Offline Eieo

Odp: XIII
« Odpowiedź #206 dnia: Maj 09, 2015, 08:47:09 pm »
Tymczasem w październiku 2015...

XIII Mystery 9 height=732

Więcej na http://www.stripspeciaalzaak.be/StripFacts.php#XIII-Mystery. Piszą m.in. o planach dotyczących XIII Mystery (kolejne tomy będą poświęcone Calvinowi Waxowi, Jasonowi Fly, Alanowi Smithowi, a tom 13 - autorstwa samego Van Hamme'a - Judith Warner i Jessice Martin) oraz XIII (pod koniec roku ukaże się ostatni tom cyklu tworzonego przez duet Sente - Jigounov; Van Hamme, Vance i Dargaud podejmą decyzję, co dalej, choć wątpliwe, żeby seria się na tym skończyła).






fragsel

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #207 dnia: Czerwiec 04, 2015, 10:15:15 am »
Odświeżyłem sobie tomy 1-19, przypomniałem "Mangustę" i "Irinę", przeczytałem "Little Jones" i na początku miałem ten efekt:

Pomysł na postać reżysera zapewne niektórych polskich czytelników wzburzy

I to nawet nie przez to, że "pierwowzór" to Polak.

Po prostu niby sobie wcześniej uświadamiałem, że świat XIII jest inny niż nasz (nie Ci prezydenci :wink: ) ale nigdy wcześniej nie było tak jasno pokazane, jak wielkie te różnice są...
I trochę mi to wyglądało na początku na żerowanie na realnej tragedii realnego człowieka (tak trochę w stylu "Faktu").
teraz, na przysłowiowy drugi dzień, już patrzę przyjaźniejszym okiem, ale nadal jakiś tam dysonans odczuwam.

I rozumiem, ze seria ta jest po to, by obrócić nasze spojrzenie na oryginalną serię o 180 stopni i to mi się w niej podoba (szczególnie swego rodzaju rehabilitacja Kim Rowland), ale jeszcze przetrawić muszę rozwiązanie wątku Wittakera (czy jak to się pisze)

Nie do końca też mi wszystko leży z chronologią wydarzeń u Mangusty.
No bo to co pokazał Dorrison by znaczyło, że Irinę zwerbował już w trakcie trwania głównej serii. A wtedy Amos pracował już dla sędziego Allenby (czy jak to się pisze) i nie zajmował się terroryzmem (nawet nie wiem czy już nie przestał pracować dla FBI, ale nie chce mi się szukać) więc Ruscy nie mieli żadnego powodu by go wykańczać...
I jego pojawienie w Little Jones też mi nie leży. To co, FBI do takiej roboty zatrudnia kogoś za pomocą Ogłoszeń Drobnych? coś nie teges. na upartego pewnie wszystko się da wyjaśnić, ale wydaje mi się, że pomysł na to, by każdy kolejny odcinek pisał kto inny, będzie powodować tylko tyle, że takie rzeczy będą się nawarstwiać...

Krótko mówiąc komiks Little Jones sam w sobie fajny. Pomysł ciekawy (no, a co najmniej niestandardowy). Wykonanie też wysokiej jakości. I to tylko znów ja mam problem, który mi psuje czytanie...

Czyli powtórka seansu Mad Max: Fury Road. Damn It! Nie powinienem był iść na łączony seans z 1 i 2 częścią, to bym zapomniał, ze ostatni istniejący Interceptor już dawno został zniszczony. I zamiast się głowić o co cho może bym się skupił na akcji, to bym w połowie nie usnął...
no, ale mądry Sławek po szkodzie...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2015, 10:20:35 am wysłana przez fragsel »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #208 dnia: Czerwiec 04, 2015, 11:18:20 am »
Fragsel, ja na takie, powiedzmy, drobne niekonsekwencje w spin-offach, czy miniseriach przymykam oczy (o ile w ogole je zauważam, co w przypadku Mangusty i Iriny w ogole nie mialo miejsca, bo gdy to czytalem, to juz główną XIII-nastkę średnio pamiętałem). Traktuje je jako niemalże autonomiczne utwory, w których świat przedstawiony w serii głownej pełni rolę tła, które moze podlegać pewnym zaburzeniom w serii pobocznej, za sprawą, dzierżonego przez autora spinu/miniserii, mandatu licentia poetica; szczegolnie wtedy, gdy takie zmiany tła, które mogą być rozważane jako niekonsekwencje na płaszczyźnie serii głównej (patrz np. zarzuty Isteklisteka w kwestii DD:Zółtego), znajdują usprawiedliwienie w samo-broniącej się konstrukcji fabuły spinu/miniserii.

Tak czy owak, gdy bedziesz miał chwile, to dobrze by było abys skrobnął kilka słów o Manguscie w wątku Dorisona, bo: 1. jestes na swieżo, 2. stosunkowo niewielu aktualnych forumowiczow miało okazję zapoznać się tym komiksem, a myśle, że jest on wart uwagi. 

ramirez82

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #209 dnia: Czerwiec 04, 2015, 11:38:41 am »

 

anything