trawa

Autor Wątek: XIII  (Przeczytany 130977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Spajder

XIII
« dnia: Marzec 09, 2003, 01:45:06 pm »
Właśnie przeczytałem XIII Dochodzenie i jestem pod wielkim wrażeniem warsztatu Van Hamme. Jak wszyscy wiemy, Van Hamme lubi zamieszczać w swoich komiksach przeróżne "smaczki". Co sądzicie o nowej XIII i jakie smaczki znaleźliście? Myślę, że nie zauważyłem wszystkiego.
Niech ten temat dotyczy ogólnego wrażenia na temat Dochodzenia i ów smaczków z całej serii.

Moim znalezionym (oczywistym) smaczkiem jest zdjęcie Van Hamme, przedstawionego jako Adriana Van Horna. A co wy znaleźliście? 8)
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
XIII
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2003, 01:01:23 pm »
Dla mnie "XIII" to mistrzostwo swiata. Ulubiona seria. "Dochodzeie" zmajstrowane jest rewelacyjnie! Teczki osobowe, 2-4 planszowki z przeszlosci bohaterow, dziennikarskie sledztwo (swietnie spinajace caly album dwa shorty na poczatki na koncu) no i ta wymiana pism miedzy dziennikarzem, redakacja i wydawca oraz tajemnicze komunikaty lowcow polujacych na pismakow.
Zdjecie Van Hamma to niezla zagrywka. Moze to "oczko" do czytelnika, aby nie traktowal wszystkiego az tak serio?

Offline Spajder

XIII
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2003, 01:47:28 pm »
No, mnie też się podoba. Ale slyszałem opinię, że Dochodzenie jest pójściem na łatwiznę, bo to nic więcej, jak podsumowanie faktów - taka retrospekcja, w której oprócz akcentów nie ma nic nowego.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Rzezbiarz.wg

XIII
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2003, 02:52:37 pm »
Dochodzenie nie wzbudza we mnie entuzjazmu.
Taka "powtórka z rozrywki".

Zdecydowanie wolalbym , żeby zamiast tego zostal narysowany typowy album - najchetniej w takim stylu jak otwierające i zamykające album epizody.

Offline mykupyku

XIII
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2003, 03:26:39 pm »
Dochodzenie fajne jest - udany eksperyment, zarówno tekst, rysunki, zdjęcia, jak i shorty komiksowe dobrze opowiadają sensacyjną historię


nie przepadam za sensacją w stylu Ludluma itp. ale XIII Dochodzenie jest warte przeczytania - tworzy niezły klimat współczesnego świata wielkiej polityki, spisków i "matactw" :)
opyright by mykupyku

Offline Spajder

XIII
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2003, 05:53:00 pm »
Ludlum dobrym pisarzem jest  8)
Chłopaki i dziewczyny, ja sobie przypominam pilota z identyfikatorem Van Hamme. Z pewnością tego typu "mrugnięć" jest więcej. Ruszcie trochę pamięcią.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline grze.hu

XIII
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2003, 09:31:48 am »
czy Spajderze obrazisz sie jezeli ten temat zmieni sie na "Smaczki " we wszyskich komiksach ???

wracajac do tematu: ja bardzo lubie XIII-jedna z moich ulubionych serii, a Dochodzenie (to jest jeszcze komiks, czy juz ksiazka ? :)) bardzo mi sie podobalo- porzadkuje stare i dodaje kilka nowych watkow

smaczki : XIII na okladce chyba 13. teczki ma sprzaczke od paska w ksztalcie inicjalow Vanca, nie wiem czy to juz schiz, ale wydaje mi sie, ze na biurku Merkurego (?) stoi figurka XIII'ki ,a trwa jest podpisem Vanca (ale to jakos nie po polskiemu )

nie pamietam, w ktorym to albumie: Amos z jakims agentem przychodza do Mangusty , kory podaje sie za krewnego XIII (?), agent czyta gazete w ktorej widac nastepna strone z komiksu

Spads : XIII ma koszulke z inijcalami van Hamma i Vance'a

OT .: smaczki z Punisher'a (ostatnio czytam od poczatku wszyskie numery) : w numerze z Kingpinem i Deska (mlodym hackerem), nie pamietam teraz numeru: Deska na hodniku mija ...X-menow
ralala

Offline Spajder

XIII
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 18, 2003, 11:20:00 pm »
W jednym z odcinków pilot myśliwca ma na identyfikatorze napisane Van Hamme.
Motyw z pieskiem dokuczającym Amosowi był głupawy  8) Ciekawe, kto to wymyślił.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline grze.hu

XIII
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2003, 09:56:29 am »
no to Spajder sami sobie pogadamy:
sprawdziles te statuetke ???

Punisher: "Suicide run" (qrde ,znowu nie pamietam numeru) kadr z Londynskiej ulicy: jeden z samochodow nie ma 2-och 1. kol
-"Saga Sycylijska": na nagrobku jest nazwisko rysownika (Tex'a),ale takie rzeczy to sie chyba czesto zdarzaja, (napisy na scianach xxx jest stupid)
ralala

Offline An-Nah

XIII
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 20, 2003, 02:19:38 pm »
Przejrzałam sobie "Dochodzenie" i... wcieło mnie. Jestem o krok do odzyskania wiary w talent VanHamme'a
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Janek Pietkiewicz

XIII
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 20, 2003, 02:27:52 pm »
BatSmaczek: We wszystkich komiksach(a w każdym razie w większości) z wydanej w Polsce serii Knightfall, rysownik Jim Aparo pozwalał sobie na drobne żarciki (np. umieszczenie twarzy twórców komiksów wśród portretów pamięciowych przestępców), jednak najbardziej zapadło mi w pamieć Bob Kane Art Museum ze sceny, w której Bane bawi się pokonanym Batmanem.
(Bob Kane :arrow: twórca Batmana, jeśli ktoś nie wie)

Offline Spajder

XIII
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 20, 2003, 11:03:13 pm »
Lloyd Jennings z teczki nur 2 XII to istny Robert Mitchum.
Co do statuetki, to chyba jakiś rzymianin.
Zastanawia mnie teczka 10 Judith Warner. Młody XIII jest niezwykle podobny do dorosłego, a przecież starszy przebył operację plastyczną...

Super smaczek to pytanie za milion w milionerach polskiej edycji:
Kto jest twórcą Batmana? Jedna z odpowiedz to Bob Kane. Odpowiedź nie padła.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
XIII
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2003, 11:18:32 am »
mnie sie bardzo podoba text Amosa w jednej z pierwszyh XIIIek :
"panowie to co tu sie dzieje to nie jest jakiś komix" a po tym dodał coś o sprawah najwyższej wagi....
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline grze.hu

XIII
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2003, 03:00:13 pm »
Cytat: "Spajder"
.1.Robert Mitchum.
2Co do statuetki, to chyba jakiś rzymianin.
.

1-kto to jest
2-w kurtce puchowej ???
ralala

Offline Spajder

XIII
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2003, 05:30:14 pm »
Robert Mitchum to aktor amerykański, m.in. Wichry wojny.
Grze.hu, napisz mi o którą stronę Ci chodzi, bo nie wiem, czy patrzę na dobrą statuetkę.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

 

anything