Autor Wątek: XIII  (Przeczytany 130967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

XIII
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 27, 2003, 01:43:41 pm »
"XIII" to wspaniała seriia komiksowa, jestem pod wielkim jej wrażeniem, mysle, że nie ja jeden. Jeżeli tak to mam dla was propozycje zabawy. Mianowicie proponuje wybrać 3 najlepsze albumy tej serii. Nie zucajcie we mnie ciezkimi przedmiotami, zdaje sobie sprawe, że to trudne zadanie.
Ale mysle że bedzie ciekawie poznać w tej sprawie zdanie innych.

Moj top w tym wypadku to:
1)"Trzynasty kontra jeden"
2) "Stan czerwieni"
3) "Akta Jansona Fly"

Offline bimboom

XIII
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 07, 2003, 09:54:42 pm »
XIII to moj faworyt.

Offline Kurczaczek

XIII
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 19, 2003, 02:15:07 pm »
Mam pytanko o serie XIII.
Czy warto zainwestować w nią pieniądze? Jak ją oceniacie na tle innych wychodzących w Polsce? Jaki ma klimat? Zastanawiam się nad kupnem, ale praktycznie nic o XIII nie wiem, a wydać musiałbym teraz sporo, żeby nadrobić. Polecacie, czy odradzacie? Acha i jeszcze jedno- w ilu tomach zamyka się ta seria? Tertaz jest wydanych 13- czy to koniec? Czy jest to coś w klimacie 100 kulek?
...

Offline krytyk

XIII
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 20, 2003, 05:13:20 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Mam pytanko o serie XIII.
Czy warto zainwestować w nią pieniądze? Jak ją oceniacie na tle innych wychodzących w Polsce? Jaki ma klimat? Zastanawiam się nad kupnem, ale praktycznie nic o XIII nie wiem, a wydać musiałbym teraz sporo, żeby nadrobić. Polecacie, czy odradzacie? Acha i jeszcze jedno- w ilu tomach zamyka się ta seria? Tertaz jest wydanych 13- czy to koniec? Czy jest to coś w klimacie 100 kulek?


Odpowiedzi: Jeżeli tylko je tj forse masz (bo bedziesz potrzebował tego sporo) to jak oczywiście jak najbardziej!!! Wydaje mi się że jest co najmniej 16 albumów w serii. Chyba trudno porównac ją z czymkolwiek innym wychodzącym u nas. No może troche (ale nie dosłownie) z "W kregu podejżeń". Chodzi mi o styl/ klimat tych komiksów, czyli najpierw mamy zagadke, potem wiele akcji by ją rozwiazać, rozwiazanie a na końcu okazuje się ze zagadka pozostała. Nie to nie jest nic w stylu "100 naboi". Nie wiem czy kojazysz "Tożsamość Bournea" Ladlam? Jeżeli tak to jest coś w tym stylu.  Spiski, tajni agenci, walka o władze i koleś który przebija się przez to wszystko i nie wie kim tak naprawde jest. Sporo nawiażań do historii ameryki.  Wiesz co najlepiej przejżyj najpierw 13-tą cześć, bo nie jest to zwykły komiks lecz jej podsumowanie tj. poprzednich 12 cześć. Są opisane rózne postacie (bardzo dużo) i ich rola w serii. Jest też troche rysuków Vance. To da ci najlepsze mozliwe rozeznanie czy ci się to spodoba. A tam w ogóle to super komiksy, polecam!

Offline mykupyku

XIII
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 20, 2003, 06:24:21 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Mam pytanko o serie XIII.
Czy warto zainwestować w nią pieniądze? Jak ją oceniacie na tle innych wychodzących w Polsce? Jaki ma klimat? Zastanawiam się nad kupnem, ale praktycznie nic o XIII nie wiem, a wydać musiałbym teraz sporo, żeby nadrobić. Polecacie, czy odradzacie? Acha i jeszcze jedno- w ilu tomach zamyka się ta seria? Tertaz jest wydanych 13- czy to koniec? Czy jest to coś w klimacie 100 kulek?


Ludlum, Follet, Forsyth, McLean w jednym, rysowane i opowiedziane zatem realistycznie

100 naboi - no to jest gangsta yo madzafaka sensacja :)
opyright by mykupyku

Offline Kurczaczek

XIII
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 23, 2003, 10:05:42 pm »
No to kupuje...
...

Offline bimboom

XIII
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 30, 2003, 10:12:03 pm »
A co myslicie o rysunkach Vance'a? Na poczatku ich nie lubilem, teraz to sie zmienilo.

Offline diefarbe

XIII
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 01, 2003, 09:42:10 am »
Sa spoko.
Kocham jego realistyczne rysunki. :)
A najbardziej te przedstawiajace miejsca wydarzeń-domy, przyrodę etc, w wspaniały sposób buduja świat trzynastki.
Jedno co mnie wkurzyło (może się czepiam) to rezygnacja od #10 El Cascador z tych Van Hamme`owskich dziewieciu paneli na stronie w różnych wariacjach oczywiście.
W albumach 10, 11 i 12 miałem wrażenie jakby próbowali upchnąć jak najwięcej na jednej stronie (pewnie by zdążyć przed numerem 13) co nie pozwala Vance`owi na pokazanie tego co potrafi.
Może zdynamizowało to trochę narrację ale poprzedni układ na prawdę mi się podobał. :?
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Offline Rzezbiarz.wg

XIII
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 05, 2003, 09:56:07 am »
Powracając do komiksów w których autorzy puszczają oko do czytelnika - ostatnio powtarzałem sobie, z okazji wydania kolejnego albumu,  W kręgu podejrzeń i w pierwszej części jest taki moment gdy główni bohaterowie w oczekiwaniu na telefon czytają komiksy - jeden z nich to Tramp, do którego scenariusz stworzyl również Kraehn.

Anonymous

  • Gość
XIII
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 15, 2003, 04:12:51 pm »

Offline graves

XIII
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 07, 2007, 02:12:56 pm »
XIII była na MFK dostępna i co ciekawsze od razu 4 tomy. 2 oficjalnie i 2 grudniowe nieoficjalnie do nabycia tylko na MFK. Jak się dowiedziałe to był taki chłyt marketingowy  ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline weiter

XIII
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 07, 2007, 04:40:41 pm »
Bardzo dobry pomysl z tymi czterema albumami.
Nie ukrywam, ze to byla spora niespodzianka dla mojego portfela.
Podobnie zreszta jak i przedpremierowe Thorgale w HC.
Jesli sie nie myle, to zostaly do wydania jeszcze tylko dwa tomy XIII, bo seria liczy 19 albumow?
Teraz trzeba wygospodarowac troche czasu, aby przypomniec sobie wczesniejsze czesci. :)
Mam tylko nadzieje, ze Egmont dokonczy te serie w miare szybko.

Offline graves

XIII
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 07, 2007, 09:20:55 pm »
Cytat: "weiter"
Jesli sie nie myle, to zostaly do wydania jeszcze tylko dwa tomy XIII, bo seria liczy 19 albumow?

Dwa ostatnie nie zostały jeszcze wydane. Na chwilę obecną jest 17.
Tomy 18 i 19 mają być wydane 13 listopada - info ze strony Dargaud
A tomów ma być 20.

Cytat: "weiter"
Teraz trzeba wygospodarowac troche czasu, aby przypomniec sobie wczesniejsze czesci. :)

A to proste - wystarczy przeczytać tom 13  ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Blacksad

XIII
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 08, 2007, 01:48:58 am »
W niedzielę wziąłem (wcześniej nieobecną) liste planów Egmontu na najbliższe miesiące... i aż się spytałem - czy mi się śniło, czy rzeczywiście kupiłem - 16 i 17 część. Jakiś grudzień widzę...  Bo zostały w aucie Narzeczonej i już sam nie byłem pewien.
Fajna niespodziewajka.
Chrzań się, Smirnov

Offline weiter

XIII
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 14, 2007, 07:45:04 pm »
Cytat: "graves"

A to proste - wystarczy przeczytać tom 13  ;)


Przeczytalem.
I tom 13 i cztery kolejne. Przyznam jednak, ze wiekszosc ze 128 biografii w tomie trzynastym, pominalem.
Co do kolejnych tomow:
nadal mamy tu dobry, ciekawy scenariusz, kilka zaskakujacych pomyslow i zwrotow akcji oraz bardzo dobre rysunki
 do ktorych zostalismy juz przyzwyczajeni w poprzednich albumach.
Seria trzyma rowny, dobry poziom zapewniajac czytelnikom swietna rozrywke.
Historia z zapomniana tozsamoscia XIII jest juz tak zagmatwana, ze czekam z niecierpliwoscia na wyjasnienie kim tak naprawde jest glowny bohater. Ja tego nie wiem, XIII tez tego nie wie, mam nadzieje, ze Van Hamme to wie ;) i nam to wyjasni.
Cieszy mnie informacja, ze tomow bedzie 20, a nie jak wczesniej myslalem 19, chociaz w tym przypadku mozna napisac: szkoda, ze tylko 20.

 

anything