trawa

Autor Wątek: krooty na 2 kafle  (Przeczytany 3227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krawat

krooty na 2 kafle
« dnia: Grudzień 16, 2005, 11:19:26 pm »
Unnamed2000 Pts  -   Kroot Mercenaries Army

1 Master Shaper (HQ) @ 151 Pts
     Power Weapon (x1); Kroot Rifle; Hyperactive Nymune Organ;  Signature
     Evolution Adapt; Fast Reflexes
     Surefoot Charm [10]
     Blood of the Stalker [20]
     Kroothawk Totem [25]
     Mark of the Favoured Child [25]

     2 Kroot Hounds @ [12] Pts

9 Headhunter Kindred (Elites) @ 206 Pts
     Kroot Rifle; Hyperactive Nymune Organ;  Signature Evolution Adapt; Fast
     Reflexes

     1 Shaper @ [89] Pts
          Eviscerator; Hyperactive Nymune Organ;  Signature Evolution Adapt;
          Fast Reflexes
          Blood of the Stalker [20]
          Surefoot Charm [10]

9 Headhunter Kindred (Elites) @ 206 Pts
     Kroot Rifle; Hyperactive Nymune Organ;  Signature Evolution Adapt; Fast
     Reflexes

     1 Shaper @ [89] Pts
          Eviscerator; Hyperactive Nymune Organ;  Signature Evolution Adapt;
          Fast Reflexes
          Blood of the Stalker [20]
          Surefoot Charm [10]

9 Headhunter Kindred (Elites) @ 206 Pts
     Kroot Rifle; Hyperactive Nymune Organ;  Signature Evolution Adapt; Fast
     Reflexes

     1 Shaper @ [89] Pts
          Eviscerator; Hyperactive Nymune Organ;  Signature Evolution Adapt;
          Fast Reflexes
          Blood of the Stalker [20]
          Surefoot Charm [10]

9 Kroot Carnivore Kindred (Troops) @ 156 Pts
     Kroot Rifle;  Signature Evolution Adapt; Fast Reflexes

     1 Shaper @ [75] Pts
          Eviscerator;  Signature Evolution Adapt; Fast Reflexes
          Blood of the Stalker [20]

9 Kroot Carnivore Kindred (Troops) @ 156 Pts
     Kroot Rifle;  Signature Evolution Adapt; Fast Reflexes

     1 Shaper @ [75] Pts
          Eviscerator;  Signature Evolution Adapt; Fast Reflexes
          Blood of the Stalker [20]

14 Vulture Kindred (Fast Attack) @ 261 Pts
     Kroot Rifle;  Signature Evolution Adapt; Fast Reflexes

     1 Shaper @ [79] Pts
          Eviscerator;  Signature Evolution Adapt; Fast Reflexes
          Blood of the Stalker [20]

14 Vulture Kindred (Fast Attack) @ 261 Pts
     Kroot Rifle;  Signature Evolution Adapt; Fast Reflexes

     1 Shaper @ [79] Pts
          Eviscerator;  Signature Evolution Adapt; Fast Reflexes
          Blood of the Stalker [20]

14 Vulture Kindred (Fast Attack) @ 261 Pts
     Kroot Rifle;  Signature Evolution Adapt; Fast Reflexes

     1 Shaper @ [79] Pts
          Eviscerator;  Signature Evolution Adapt; Fast Reflexes
          Blood of the Stalker [20]

9 Hunter Kindred (Heavy Support) @ 111 Pts
     Kroot Hunting Rifle;  Signature Evolution Adapt; Nocturnal

     1 Shaper @ [30] Pts
          Kroot Hunting Rifle;  Signature Evolution Adapt; Nocturnal

Models in Army: 108


Total Army Cost: 1975


i jak??
ZAPINAMY

Offline Breaker

krooty na 2 kafle
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2005, 01:09:47 pm »
jak mi powiesz co daje:
-Hyperactive Nymune Organ
-Signature Evolution Adapt
-fast reflexes
-surefoot charm
-blood of the stalker
... to ci odpowiem  ;)

a z tego co widze (przegladalem kiedys armie kroot mercenaries) to masz masy jakies straszliwej (powiedzmy) piechotki w infiltracji z shaperami i evisceratorami i nasuwaja mi sie nastepujace rzeczy:

- czym rozwalasz pojazdy?
- co bedzie jak nie bedziesz mial pierwszej tury mimo tego przedmiociku ktory daje przerzut (costam totem chyba)?
- wbrew pozorom malo cie- na 2000 "tylko" 108 modeli- jak dajesz rady na orcza horde albo na speed freekow z kilkoma duzymi palnikami?
his place is ready to recieve the gift of the eldar

Offline Bartuul

krooty na 2 kafle
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2005, 01:53:56 pm »
Cytat: "Breaker"
jak mi powiesz co daje:
-Hyperactive Nymune Organ
-Signature Evolution Adapt
-fast reflexes
-surefoot charm
-blood of the stalker
... to ci odpowiem  ;)


Gościu załamujesz mnie. Jak sie nie znasz na armii to po co chcesz rady dawać?  :doubt:  :|  :?
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline krawat

krooty na 2 kafle
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2005, 07:56:41 pm »
Cytat: "Breaker"
a z tego co widze (przegladalem kiedys armie kroot mercenaries) to masz masy jakies straszliwej (powiedzmy) piechotki w infiltracji z shaperami i evisceratorami i nasuwaja mi sie nastepujace rzeczy:

- czym rozwalasz pojazdy?
- co bedzie jak nie bedziesz mial pierwszej tury mimo tego przedmiociku ktory daje przerzut (costam totem chyba)?
- wbrew pozorom malo cie- na 2000 "tylko" 108 modeli- jak dajesz rady na orcza horde albo na speed freekow z kilkoma duzymi palnikami?

jak ze mna zagrasz to sie przekonasz...  :)
a pozatym to jest armia do zabawy :P co prawda udalo mi sie zmasakrowac pare armii ale to fart w kosciach :/
ZAPINAMY

Offline Breaker

krooty na 2 kafle
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2005, 03:12:14 pm »
@bartuul- wiesz co, ty nic konkretnego nie napisales, a ja chociarz sprobowalem cos zasugerowac  :p

@krawat- chetnie zagram, tylko gdzie i kiedy  :) , z naciskiem na gdzie
his place is ready to recieve the gift of the eldar

Offline krawat

krooty na 2 kafle
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2005, 04:35:00 pm »
Cytat: "Breaker"

@krawat- chetnie zagram, tylko gdzie i kiedy  :) , z naciskiem na gdzie

na jakims masterze, chyba ze jestes z wrocka :)
ZAPINAMY

Offline krawat

krooty na 2 kafle
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2005, 04:40:36 pm »
Cytat: "Breaker"
jak mi powiesz co daje:

juz pisze
Cytuj
-Hyperactive Nymune Organ

feet of foot
Cytuj
-Signature Evolution Adapt

mutacja/ewolucja jaka przeszla rasa a w tym przypadku...
Cytuj
-fast reflexes

...czyli +1I
Cytuj
-surefoot charm

mozliwosc zucania dwiema koscmi przy fof i wybieraniu wyzszego wyniku
Cytuj
-blood of the stalker

D6" wystawiania sie blizej wroga po rostawieniu jednostek i przed rozpoczeciem bitwy
ZAPINAMY

Offline Breaker

krooty na 2 kafle
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2005, 05:14:34 pm »
czyli tak jak myslalem- zabawki zeby byc blizej od przeciwnika i dobiec w pierwszej turze, zasadniczo taktyki to nie zmienia

mysle ze przydaje ci sie duuuzo terenu- wtedy powinno byc latwiej

nadal nie wiem, jak zalawiasz pojazdy, ale skoro twiedzisz ze dajesz rade to tylko pogratulowac
his place is ready to recieve the gift of the eldar

Offline Suchy

krooty na 2 kafle
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2005, 05:26:08 pm »
Na pojazdy w zupełności wystarczą patroszniki w oddziałach,
8+2d6 daje radę.

Krawat - na Twoim miejscu złapałbym jakoś ES'a i z nim o kr00tach nieco pogadał.  :)


A tak wedle - niedoświadczonego - mnie:
- wywaliłbym tych kolesi co łoundują na 4+, na większość piechoty wystarczy S4 przeciętnego kr00ta, a na grubasy masz patroszniki w oddziałach
- powiększyłbym składy zwykłych trupożerców, 10-cio dziobowy oddział może zejść od jednego mini-maxa w jedną turę, myślę, że około 15 to optymalna liczba
- wrzuć oddziały gońców, kr00towskie pieski to prawdziwe maszynki do mielenia, oddział 10 kr00tów i 10 piesków jest czymś niezwykle miłym
- o ilę się nie mylę, to cała armia musi mieć takią samą genomodyfikację tzn. albo cała armia fast reflexes albo nocturnal, nie można mieszać

powodzenia w składaniu tej jakże pełnej uroku i charakteru armii  :D

Offline krawat

krooty na 2 kafle
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 18, 2005, 05:57:49 pm »
hehe dzienx

a co do oddzialow z pieskami- nie stac mnie na to a pozatym krooty ze skrzydlami w 100% w 1. turze beda w combacie a co do psow to takiej pewnosci nie mam :P
squadow zwlaszcza w troopsach powiekszac nie bede bo sie nieoplaca poniewaz bardzo zadko uczeszczaja w combacie a ich celem jest zajmowanie objectiwow.
jezeli chodzi o lekkie pojazdy to swietnie sprawdzaja sie sniperki :D z reszta nie jednokrotnie widzialem penetracje na rihnosie wlasnie z tej broni ;)
ZAPINAMY

Offline Bartuul

krooty na 2 kafle
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 18, 2005, 09:36:29 pm »
Cytat: "Breaker"
@bartuul- wiesz co, ty nic konkretnego nie napisales, a ja chociarz sprobowalem cos zasugerowac  :p


Zasugeruje coś naukowcom opracowującym lekarstwo na raka. Wedle Twojej ideologii uczyni mnie to lepszym. :doubt:
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline ES

Re: krooty na 2 kafle
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 19, 2005, 02:12:18 pm »
Uwagi ogólne:

1. Jak dla mnie za dużo w tej armii totemu Blood of the Stalker. Używam go góra na połowie oddziałów, a i tak ciężko jest wystawić się w normalnej infiltracji, a co dopiero z dorzutem D6". Skoro oddziały zwyklaków mają zajmować cele, to BotS nie jest im niezbędny, zwykła infiltracja powinna wystarczyć. Oszczędzisz na tym sporo punktów, które możesz (IMHO powinieneś) przeznaczyć na zwiększenie liczebności armii - przynajmniej docelowo, bo jak rozumiem, póki co masz mniej niż 2k.

Wizja zaczynania z całą armią wystawioną do szarży w I turze jest tyleż przyjemna, co nieprzyjemna jest I tura w takim samym wystawieniu, gdy się nie zacznie...

2. Cała armia musi mieć tą samą adaptację. Snajperzy zatem też muszą mieć Szybki Refleks, sorry.

3. Brak fragów. Wiem, że skoro na dietetykach masz same piły, to Ci fragi niepotrzebne, ale dałbym je przynajmniej jednemu - dwóm oddziałom Sępów, tak na wszelki wypadek. Inaczej wlatując w oddział w coverze możesz stracić podstawowy atut Krootkich - liczbę wypłacanych ataków.

4. Osobiście dorzuciłbym kilku dietetykom (np. tym w Sępach) Veneration Charm. Kosztuje sporo, ale naprawdę się przydaje.

Cytat: "krawat"


1 Master Shaper (HQ) @ 151 Pts
     Power Weapon (x1); Kroot Rifle; Hyperactive Nymune Organ;  Signature
     Evolution Adapt; Fast Reflexes
     Surefoot Charm [10]
     Blood of the Stalker [20]
     Kroothawk Totem [25]
     Mark of the Favoured Child [25]

     2 Kroot Hounds @ [12] Pts


Brak mu fragów. Ponadto moim zdaniem zamiast krootkiej strzelby powinien mieć byle jaki pistolet, żeby wyciągać te 5A bez sejwa w szarży.
Nie testowałem wersji Mistrza z ogarami, ale wydaje mi się, że jest zbyt ryzykowna. To jest wciąż tylko 5 ran z T3, a do żadnego oddziału nie da się tego przyłączyć, gdyż Mistrz z ogarami tworzy odrębny oddział.

Cytuj
9 Headhunter Kindred (Elites) @ 206 Pts
     Kroot Rifle; Hyperactive Nymune Organ;  Signature Evolution Adapt; Fast
     Reflexes

     1 Shaper @ [89] Pts
          Eviscerator; Hyperactive Nymune Organ;  Signature Evolution Adapt;
          Fast Reflexes
          Blood of the Stalker [20]
          Surefoot Charm [10]


Nie używałem Łowców Głów, więc się nie wypowiem. Inna sprawa, że z samego faktu, iż używa ich bardzo niewielu krootkich graczy, można wyciągnąć jakieś wnioski ;)
Chętnie przeczytam jakiś raport z bitwy z ich udziałem, zwłaszcza w takiej ilości.

Cytuj

9 Kroot Carnivore Kindred (Troops) @ 156 Pts
     Kroot Rifle;  Signature Evolution Adapt; Fast Reflexes

     1 Shaper @ [75] Pts
          Eviscerator;  Signature Evolution Adapt; Fast Reflexes
          Blood of the Stalker [20]


Jeżeli oddziały zwyklaków mają służyć do zajmowania celów, to po co im piły? Oszczędniej dać im PW+pistolet lub nawet zostawić KR - to znowu jeden czy dwóch Krootkich więcej.
Osobiście gram minimum trzema oddziałami w różnej konfiguracji uzbrojenia dietetyków, ale raczej są to konfiguracje tanie, bezpiłowe. Kwestia gustu.


Cytuj
14 Vulture Kindred (Fast Attack) @ 261 Pts
     Kroot Rifle;  Signature Evolution Adapt; Fast Reflexes

     1 Shaper @ [79] Pts
          Eviscerator;  Signature Evolution Adapt; Fast Reflexes
          Blood of the Stalker [20]


Tak jak napisałem w uwagach ogólnych - warto dać dietetykowi Veneration Charm. Poza tym w porządku, nawet liczba modeli jak u mnie :)


Cytuj
9 Hunter Kindred (Heavy Support) @ 111 Pts
     Kroot Hunting Rifle;  Signature Evolution Adapt; Nocturnal

     1 Shaper @ [30] Pts
          Kroot Hunting Rifle;  Signature Evolution Adapt; Nocturnal


Oddział podstawowy, prawie uniwersalny. Tylko zmienić adaptację i będzie git :)

Cytuj

Models in Army: 108


Moim zdaniem mało. Oczywiście nie wykluczam, że wystarczy w niektórych bitwach, ale na 2k widziałbym 120+.

Podsumowując, armia wydaje się być typu "wóz albo przewóz", może być bardzo skuteczna, ale przy zaakceptowaniu dużego ryzyka. Dla mnie osobiście za mało urozmaicona (wszędzie piły i takie same oddziały w poszczególnych slotach), ale to oczywiście kwestia indywidualnych preferencji. Nie namawiam Cię na oddziały poganiaczy z ogarami, bo wiem, jak wychodzą w relacji punkty - ko$zt, ale... może powoli dozbieraj sobie te 10 piesków, na pewno nie będziesz żałował.

Ostatnio do armii na 2k wstawiam także Radę Dietetyków. Choć droga i wrażliwa, to w konfiguracji 3 wypakowanych dietetyków + 6 ogarów sprawuje się całkiem nieźle - polecam poeksperymentowanie.

Używam także 5 Tropicieli, tych nieszczęsnych kawalerzystów ze snajperkami. Dietetykowi daję piłę i zaczajam się na coś, co potencjalnie może zadać Krootom największe straty w jednej turze, a jest zabijalne w jednej szarży - przeważnie ukryty na tyłach pojazd. Oddział spłaca się zazwyczaj na styk i ginie zaraz po szarży, ale w następnych turach już mi nie grozi np. jakiś duży placek, zmiatający całe oddziały ścierwojadów.

To chyba by było na tyle...

Offline krawat

krooty na 2 kafle
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 19, 2005, 06:13:11 pm »
dzieki za wszystkie rady. generalnie przemyslalem to wszystko i:
1.jezeli chodzi o squady troopsow to faktycznie nie ma sie co łudzic ze zaszarzuja wiec fist i bots wywale.
2. co do rady dietetykow to testowalem 4ch z 8a psami (3p.weapony, 1 fist) i bylem pod wrazeniem ;) duzo atakow z p.weapona i dodatkowo wyciskarka.
3. teraz fragi daje obowiazkowo skrzydlatym i jednemu gora dwom oddzialom z elit
4. paki z psami sa boskie... ale cholernie drogie w zl :/
5. co do zaczynamia... ryzyk fizyk :D a tak na powaznie to staram wykozystywac teren zwlaszcza lasy bo bushmeni z nich niesamowici ;)
6. zastanawiam sie nad great carlnack czy cos takiego :? lub karlnack riders czy cos takiego. figurki na FW sa pokazane i zrobily na mnie wrazenie.

pozdro
krawat
ZAPINAMY

Offline ES

krooty na 2 kafle
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 21, 2005, 10:31:30 am »
Cytat: "krawat"
6. zastanawiam sie nad great carlnack czy cos takiego :? lub karlnack riders czy cos takiego. figurki na FW sa pokazane i zrobily na mnie wrazenie.


Jeśli chcesz mieć te jednostki dla modeli, to oczywiście wszystkie modele krootkich oddziałów z FW są tak fajowe i klimatyczne, że chciałoby się je mieć.

Jeśli zaś chodzi o zasady... Wielki Knarlok Bagażowy to jeden z najtańszych i najdziwniejszych slotów Troops w grze, Wielki Knarlok poganiany to rzecz już tylko dziwna, za to Wielki Knarlok noszący bolt thrower z pociskami wybuchowymi to opcja godna rozważenia. Jeźdźcy (Knarloc Riders) stracili mocno po zmianie zasad (z IAU 2004 na IA3:TC), poza tym nie mogą mieć dietetyka... Wybór należy do Ciebie :)

Offline krawat

krooty na 2 kafle
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 21, 2005, 12:45:52 pm »
potrzebuje jeszcze tylko ze 3 boxy krootow i zbieram kase na Wielkiego Knarloka noszącego bolt thrower z pociskami wybuchowymi  :D . figurki piekne mam tylko nadizeje ze skuteczne.

czy Knarloki uzywaja zasady infiltrate tak jak zwykli krooci??
ZAPINAMY