Autor Wątek: Plebiscyt na najglupsze udziwnienie.  (Przeczytany 5039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szafa

Plebiscyt na najglupsze udziwnienie.
« dnia: Grudzień 19, 2005, 02:03:17 am »
Jak wiemy lista udziwnien sedziowskich narastala przez wiele lat i ma juz w sobie babole, ktore powinny byc zrewidowane, badz usuniete, bo zaciemniaja obraz rzeczywistosci.

Co jest wedlug Was numerem jeden?
url=http://pl.youtube.com/watch?v=Kdc0x5dX1N4][/url]

Offline MariuszGGG

Plebiscyt na najglupsze udziwnienie.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2005, 07:44:10 am »
Łuk dla BSB - dla mnie numer 1.
na jest czernią i bielą
Ona jest miłością i nadzieją
Ona jest ostatnią bogów wybranką
Moją kochanką...

a kwadrat + b kwadrat = sex

szafa@poznań

  • Gość
Plebiscyt na najglupsze udziwnienie.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2005, 08:12:47 am »
jest tego troszke. Poki co mi na mysl przychodzi - trzesigrunt nie obcinajacy lataczy.

Offline Wojcieszyn R.

Plebiscyt na najglupsze udziwnienie.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2005, 04:31:33 pm »
szarze oddzialow rankowych na skirmisz...
Unia Brukselska, nierządnica europejska
Nie ujawni planów ciemnych, jak zabiję polskę
ludzi biednych, Unia Polskę rada zgnieść
by zaśpiewać z nami pieśń...
Moherowe berety ..!!"

Offline pingus

Plebiscyt na najglupsze udziwnienie.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2005, 04:44:35 pm »
Dla mnie chyba lanca dla BSB, łuk dla tegoż pana.. no i sytuacja która wynikła z "fellblade w ostatnim szeregu". Najbardziej mi się podobał dialog:

JA: Szaman wiesz że to nowe uściśleń (chodziło o to że można czarować z ost. szeregu) tylko polepsza sprawę skavenów, bo z górki będą magować?
Szaman: Oj, problemy robisz. Zablokujemy czarowanie z górki.
Squorel: ale wy takich rzeczy nie możemy robić..
Szaman: oczywiście że możemy.

:D
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline GoluS

Plebiscyt na najglupsze udziwnienie.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2005, 07:52:51 pm »
Cytat: "pingus"
Dla mnie chyba lanca dla BSB
A czytales QA_2003? :>

Dla mnie:
1. Dark Mace w challangach
2. Szarze na skirmish
3. Wychodzenie zza stolu
alo

Offline Inkwizytor83

Plebiscyt na najglupsze udziwnienie.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2005, 09:03:38 am »
Największe udziwnienie to szarża rydwanu na skirmish albo pojedynczego kolesia na piechotę :)
ie ma twardych Elfów. Są tylko źle trafione :D

Niedługo zaatakuje nas Kosmiczna Lejąca się Galaretka

http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=43714

Offline Jerzyn

Plebiscyt na najglupsze udziwnienie.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2005, 04:47:41 pm »
a ja powtorze to jeszcze raz: kula armatnia odbijajaca sie od wody! moze tego nie ma w zadnych uscisleniach, ale ktos kiedys powiedzial ze sie odbija... a byl to ... niszczyciel ligi  :roll:
owa super gierka: VisArcana
Grajcie, wspomagacie kumpli :D

Offline Bruenor Battlehammer

Plebiscyt na najglupsze udziwnienie.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2005, 07:39:53 pm »
moglibyście mnie oświecieć o co chodzi z ta szarżą na skirmish?? Bo chyba nie kapuje o co chodzi :?
i vis pacem, para bellum...
A Krasnale i tak zawsze wygrają :)

Offline Pająk

Plebiscyt na najglupsze udziwnienie.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2005, 08:00:18 pm »
Mnie zawsze zastanawiało jak bsb może strzelać z łuku a np. nie może mieć tarczy... oczywiście tarcza już jest omówiona w RB... ale łuk?
izardmen
You are 62% Honorable, 43% Bloodthirsty, 60% Magic-minded, and 48% tactically-oriented!

Offline mlepkows

Plebiscyt na najglupsze udziwnienie.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2005, 08:40:38 pm »
Niewątpliwie największą kupą są te zasady szarż na skirmish. Szczerze mówiąc nie chce mi się w tej chwili skanować całych uściśleń w poszukiwaniu baboli ale średnio podoba mi się podejście sędziów do paru zagadnień. Z jednej strony wymyślają jakieś bzdury bez oparcia w BRB (jak ten nieszczęsny skirmish) a z drugiej boją się wyraźnie powiedzieć co jest sensowne a co nie, tam, gdzie zasady są niejasne i można spokojnie uściślać bez zmian zasad (jak te łuki).

Maciek
igmar, Kaiser und Averland!

Offline GoluS

Plebiscyt na najglupsze udziwnienie.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2005, 08:51:27 pm »
Cytat: "Bruenor Battlehammer"
moglibyście mnie oświecieć o co chodzi z ta szarżą na skirmish?? Bo chyba nie kapuje o co chodzi :?
Wedlug uscislen sedziowskich szarzujac na skirmish nie mozesz wheelowac, tylko musisz szarzowac po prostej (jezeli masz na wprost najblizszy model skirmisha, ktory jest mozliwy do zaszarzowania). Jezeli po prostej, nie dojedziesz do najlbizszego modela, ktorego mozna zaszarzowac skirmisha, to mozesz zrobic minimalnego wheela (i tylko minimalnego wheela), aby dojechac.

Mialo to wyeliminowac szarze np. smokami na pojedynczych bohaterow, dzieki ktorym smok mogl drastycznie zmienic kierunek swojej szarzy i wjechac w cos co znajdowalo sie np. z boku tego maga, a nie z tylu.

Sytuacja ta wystepowala sporadycznie ale wystepowala. Udalo jasie usunac. Nie udalo sie natomiast usunac sytuacji, gdy skirmsh szarzuje na pojedynczego maga (np pegazy). Sytuacja jest taka sama jak ze smokiem.

Stworzylo tez sytuacje, w ktorej nie mam pojecia co zrobic (pojedynczy model szarzuje na skirmish - moze wheelowac jak chce, czy nie?).

Ponadto dalo posiadaczom skirmisherow mozliwosci totalnych przegiec. Takim najprostrzym jest to, ze jak najblizszy model nmie jest po prostej oddzialu szarzujacego, to zawsze skirmisherzy dostawiaja sie o kant (czyli w praktyce - kawaleria na driady - zawsze walcza 2 driady wiecej od kawalerii). Nie wiem czemu tak zadko jest to wykorzystywane swoja droga :). Sam brak pola manewru przy szarzy na skirmish jest czyms drastycznie zmieniajacym rozgrywke (zawsze jakies pole manewru jest jak sie szarzuje na klocek). Wykorzystac to mozna na milion sposobow :).

Aha i najwazniejsze. To uscislenie jest totalnym wymyslem i nie ma najmniejszego pokrycia w zasadach. Wrecz przeciwnie jest zasada, ktora ewidentnie zaprzecza temu uscisleniu.

Ale sie rozpisalem :).
alo

Offline Wojcieszyn R.

Plebiscyt na najglupsze udziwnienie.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2005, 09:12:46 pm »
najbardziej mi sie podoba zapis zaraz po tych szarzach na skirmisz:) zakazuje sie robienie manewru screen :) brawo dla tych dwuch zapisow :) radze pograc z Welfami badz lizakami i popatrzec jak to teraz wyglada z tym nie screenowaniem? no bo co :) on sobie tak ustawia figurki a ty nie mozesz szarzowac inaczej jak na najblizszy model czesto odginajac i ew. pogon, kierunek szarzy i overruna :] brednia maxymalna z tym wheelem :)
Unia Brukselska, nierządnica europejska
Nie ujawni planów ciemnych, jak zabiję polskę
ludzi biednych, Unia Polskę rada zgnieść
by zaśpiewać z nami pieśń...
Moherowe berety ..!!"

Offline thurion

Plebiscyt na najglupsze udziwnienie.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2005, 09:25:08 pm »
to o to chodzi w tym skirmiszu :P  Robson ze mna to wykorzystal na Snotkonie (carriorny)  a ja nie wiedzialem o co chodzi :P

kurde, totalna glupota... czas to zmienic  :evil:

Offline szafa

Plebiscyt na najglupsze udziwnienie.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 20, 2005, 10:26:45 pm »
Zapis szarz na skirmish jest dziurawy i tu jest jego glowny problem.

Dyskusje o tym prosze tutaj:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=16047

Prosze o podanie tutaj jeszcze listy uscislen ktore sie przeterminowaly i mozna je spokojnie wyciac przy najnowszej aktualizacji, zeby poprawic ich czytelnosc.
url=http://pl.youtube.com/watch?v=Kdc0x5dX1N4][/url]

 

anything