Autor Wątek: Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.  (Przeczytany 11276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GoluS

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 23, 2005, 11:28:16 pm »
Cytat: "JaceK Jedynak"
Cytat: "GoluS"
[
Kolejny argument przeciwko zakazowi wheeli:
1. Skirmisherzy szarzujac na skirmish nie musza jechac po prostej, bo nie maja jak.


NIe rozumiem.
A jak mam jechac po prostej, jezeli mam 10 skirmisherow, z ktorych kazdy ma podstawke zwrocona w inna strone i jeszcze kazdy nie ma przodu podstawki, czyli mam 40 mozliwosci jechania po prostej. :P
Edit: w sumie mozna na turniej przynosic k100 i losowac po ktorej prostej sie jedzie po prostej :]. Ale wtedy jest problem, gdy jakis powergamer zlozy oddzial z 26 skirmisherow...   :D
alo

JJ

  • Gość
Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 23, 2005, 11:43:27 pm »
Cytat: "GoluS"
Cytat: "JaceK Jedynak"
Cytat: "GoluS"
[
Kolejny argument przeciwko zakazowi wheeli:
1. Skirmisherzy szarzujac na skirmish nie musza jechac po prostej, bo nie maja jak.


NIe rozumiem.
A jak mam jechac po prostej, jezeli mam 10 skirmisherow, z ktorych kazdy ma podstawke zwrocona w inna strone i jeszcze kazdy nie ma przodu podstawki, czyli mam 40 mozliwosci jechania po prostej. :P
Edit: w sumie mozna na turniej przynosic k100 i losowac po ktorej prostej sie jedzie po prostej :]. Ale wtedy jest problem, gdy jakis powergamer zlozy oddzial z 26 skirmisherow...   :D


Marek - to co ty tu robisz to  perwersja.

Wytnę z kawałka papieru podstawkę, ustawię na niej skirmisz i zaszarżuję nim PO PROSTEJ.

Można lubic szarże taktyczne. Nie należy w celu ich wprowadzenia udowadniać niemożliwości ruchu po prostej dla skirmishu, czy niemożliwości ruchu w ogóle. Juz parę tysięcy lat temu parę zacnych osób to robiło, ale na Slaanesha, nie róbmy tego przy okazji dosyć prostej w sumie gry.

Offline GoluS

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 24, 2005, 12:47:57 am »
Cytat: "JaceK Jedynak"
Cytat: "GoluS"
Cytat: "JaceK Jedynak"
Cytat: "GoluS"
[
Kolejny argument przeciwko zakazowi wheeli:
1. Skirmisherzy szarzujac na skirmish nie musza jechac po prostej, bo nie maja jak.


NIe rozumiem.
A jak mam jechac po prostej, jezeli mam 10 skirmisherow, z ktorych kazdy ma podstawke zwrocona w inna strone i jeszcze kazdy nie ma przodu podstawki, czyli mam 40 mozliwosci jechania po prostej. :P
Edit: w sumie mozna na turniej przynosic k100 i losowac po ktorej prostej sie jedzie po prostej :]. Ale wtedy jest problem, gdy jakis powergamer zlozy oddzial z 26 skirmisherow...   :D


Marek - to co ty tu robisz to  perwersja.

Wytnę z kawałka papieru podstawkę, ustawię na niej skirmisz i zaszarżuję nim PO PROSTEJ.

Można lubic szarże taktyczne. Nie należy w celu ich wprowadzenia udowadniać niemożliwości ruchu po prostej dla skirmishu, czy niemożliwości ruchu w ogóle. Juz parę tysięcy lat temu parę zacnych osób to robiło, ale na Slaanesha, nie róbmy tego przy okazji dosyć prostej w sumie gry.
Jacek, w Ozarowie pokazesz mi jak szarzowac skirmishem po prostej. Ja Ci potem pokaze, jak zaszarzowac tez po prostej, ale w efekcie wyjdzie cos innego.   8)
alo

Offline swieta_barbara

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 30, 2005, 09:01:01 am »
Wlasnie w ozarowie mi sie taki kwiatk przytrafil i jestem ciekaw co o tym sadza sedziowie:

gigant szarzowal na driady, chcialem dostawic sie do 3, ale przeciwnicy powiedzieli mi, ze skirmisz dostawia sie jak chce i w rezultacie musialem dotykac 4. Zaowocowalo to smiercia giganta, wiec zostalo mi to w pamieci. Jak to jest?
Jeźdźcy Hardkoru jada do oporu!

Offline b_sk

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 30, 2005, 09:16:27 am »
To ty dostawiasz się do pierwszego skirmishera, ale musisz lecieć po prostej.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

JJ

  • Gość
Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 30, 2005, 09:21:51 am »
Cytat: "swieta_barbara"
Wlasnie w ozarowie mi sie taki kwiatk przytrafil i jestem ciekaw co o tym sadza sedziowie:

gigant szarzowal na driady, chcialem dostawic sie do 3, ale przeciwnicy powiedzieli mi, ze skirmisz dostawia sie jak chce i w rezultacie musialem dotykac 4. Zaowocowalo to smiercia giganta, wiec zostalo mi to w pamieci. Jak to jest?


Wrogowie wykazali sie dziwnym fanatyzmem... Nie należy używać uściśleń do uzyskania niazasłużonych korzyści.

Szarżujesz po prostej (uściśleniowo) do najblizszego modeku. Mimo wszyskto, to TY DOTYKASZ do tego skirmishera, a nie on cię zmusza byś sie dostawił w taki sposób by zmaksymalizowac ilość obrońców. Jak juz dotkniesz driady (całą podstawką będziesz w cc, a juści) pozostałe dwie dostawiają sie jak chcą.   :badgrin:

Offline GoluS

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 30, 2005, 11:36:24 am »
Cytat: "JaceK Jedynak"
Cytat: "swieta_barbara"
Wlasnie w ozarowie mi sie taki kwiatk przytrafil i jestem ciekaw co o tym sadza sedziowie:

gigant szarzowal na driady, chcialem dostawic sie do 3, ale przeciwnicy powiedzieli mi, ze skirmisz dostawia sie jak chce i w rezultacie musialem dotykac 4. Zaowocowalo to smiercia giganta, wiec zostalo mi to w pamieci. Jak to jest?


Wrogowie wykazali sie dziwnym fanatyzmem... Nie należy używać uściśleń do uzyskania niazasłużonych korzyści.

Szarżujesz po prostej (uściśleniowo) do najblizszego modeku. Mimo wszyskto, to TY DOTYKASZ do tego skirmishera, a nie on cię zmusza byś sie dostawił w taki sposób by zmaksymalizowac ilość obrońców. Jak juz dotkniesz driady (całą podstawką będziesz w cc, a juści) pozostałe dwie dostawiają sie jak chcą.   :badgrin:
Dokladnie tak. Jednak istnieje sytuacja, gdy po prostej od giganta nie bedzie najblizszej draidy. Wtedy musi zrobi minimalnego wheela, by dostawic sie do najblizszej. Minimalny wheel oznacza 4 driady w combacie z gigantem. Wszystko zalezy od sytuacji.
Marek
alo

Offline Christos

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 30, 2005, 11:37:12 am »
Powiem tak...pobierznie czytając Wasza rozmowe stwierdzam.... że i tak nie wiem o co Wam chodzi. Myśle że przeciętny gracz tez nie wiem.

Ja jakos grajac nie ma wiekszych kłopotów i nigdy nie przydażyło mi sie kłócić o takie pierdoły. Może po prostu mniej zwracam uwage na szczegóły, a bardziej na miła gre.

Tak czy siak mam pytanko dotyczące szarzy na skirmisherów:
olewając dyskusje nt tego jak przeciwnik dojechał do moich skirmisherów, uznajmy ze juz dojechał do najblizszego skirmishera i zetknął sie z rogiem jego podstawki. I teraz czy (1) przeciwnik robi "Align" (tak jak musiałby to zrobic w przypadku nie skirmisherów) i dopiero dostawiam reszte moich np Dryad, czy może (2) przeciwnik po zetknieciu sie z zostaje tak jak dojechał i to ja tym skirmisherem musze dostawic całą krawędz podstawki i potem reszte skirmisherów?
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

JJ

  • Gość
Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 30, 2005, 12:08:29 pm »
@Chistos.

Pierwsze dwa akapity - Ehhh....

Pytanie - odpowiedź 1. Driady się dostawiają.

@ Marek. 3 Driady, trzy. Nie róbmy z uściślenia które miało na celu skasowanie "niewidzialnego skirmiszera" oręża do wymuszania maksymalizacji obrońców - to nie ma sensu.
RB to nie Biblia a co dopiero uściślenia sędziowskie.. A nawet Biblii to tak dosłownie chyba nie należy odczytywać...

Offline Kielon

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 30, 2005, 12:19:22 pm »
Cytat: "JaceK Jedynak"

@ Marek. 3 Driady, trzy. Nie róbmy z uściślenia które miało na celu skasowanie "niewidzialnego skirmiszera" oręża do wymuszania maksymalizacji obrońców - to nie ma sensu.
RB to nie Biblia a co dopiero uściślenia sędziowskie.. A nawet Biblii to tak dosłownie chyba nie należy odczytywać...


Jacku, ale jeżeli uda ustawić się tak najbliższym skirmisherem, że gigant szarżujący(który nie może wykonać wheela) bedzie musiał dostawić się tak do najbliższej driady (tzn, że podstawka driady będzie się dotykać "idealnie" z połową podstawki Giganta) , że dojdĄ jeszcze 3 do Walki.
img]http://www.earthshaker.homepages.pl/tropikban2.jpg[/img]

Offline Christos

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 30, 2005, 12:42:55 pm »
Cytat: "JaceK Jedynak"

Pytanie - odpowiedź 1. Driady się dostawiają.


Prosze o sprostowanie.
Czy to znaczy ze prawidłowa odpowiedz to nr 1 (patrz mój poprzedni post) czyli align szarżujacych i potem dosuniecie Dryad, czy chodziło Ci o to ze odpowiedz nr 2 jest prawidłowa czyli szarzujacy po zetknieciu nic nie robi i obkrecamy te dryade z która sie zetkneli, a reszta sie dostwia.

Sorry może marudze ale Twoją odpowiedz Jacku można interpretowac na rózne sposoby.
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

JJ

  • Gość
Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 30, 2005, 12:43:52 pm »
Cytat: "<Mariusz>"
Cytat: "JaceK Jedynak"

@ Marek. 3 Driady, trzy. Nie róbmy z uściślenia które miało na celu skasowanie "niewidzialnego skirmiszera" oręża do wymuszania maksymalizacji obrońców - to nie ma sensu.
RB to nie Biblia a co dopiero uściślenia sędziowskie.. A nawet Biblii to tak dosłownie chyba nie należy odczytywać...


Jacku, ale jeżeli uda ustawić się tak najbliższym skirmisherem, że gigant szarżujący(który nie może wykonać wheela) bedzie musiał dostawić się tak do najbliższej driady (tzn, że podstawka driady będzie się dotykać "idealnie" z połową podstawki Giganta) , że dojdĄ jeszcze 3 do Walki.


Mariuszu, dobrze wiesz, że ten "zakaz wheela" przy szarżach jest cienki, tak jak i wymuszanie na szarżującym makszymalizacji obrońców. A to czy ktoś lubi czy nie lubi szarż taktycznych, czy jest czy nie jest zwolennikiem "gentelmens agreement" nie ma nic do rzeczy. Jedyny przypadek w jakim bym sie zgodził na zmuszenie Treemena do szarżowanie tak by aż 4 driady z nim walczyły - to krańcowy zasięg 9 cali i 999 tysięcznych, że może dotknąć Driady tylko w jeden sposób - sposób który zaowocuje dostawieniem 4. Do reszty można zastosować powiedzonko mojej ulubienicy - Imoen - "Chromolenie w bambus". *
*Z całym szacunkiem dla WE :badgrin:  ;)   ;)

JJ

  • Gość
Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 30, 2005, 12:49:08 pm »
Cytat: "Christos"
Cytat: "JaceK Jedynak"

Pytanie - odpowiedź 1. Driady się dostawiają.


Prosze o sprostowanie.
Czy to znaczy ze prawidłowa odpowiedz to nr 1 (patrz mój poprzedni post) czyli align szarżujacych i potem dosuniecie Dryad, czy chodziło Ci o to ze odpowiedz nr 2 jest prawidłowa czyli szarzujacy po zetknieciu nic nie robi i obkrecamy te dryade z która sie zetkneli, a reszta sie dostwia.

Sorry może marudze ale Twoją odpowiedz Jacku można interpretowac na rózne sposoby.


Jasne - precyzuję - wróg jedzie aż sie zetknie. Nieruchomieje. Twoje Driady dostawiają sie do niego. Za wszelkie niejasności przepraszam.
NIE zadawaj teraz pytania co sie dzieje gdy Driady szarżują w Driady.
NIE pytaj sie jak będzie przebiegała linia frontu.

Offline Christos

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 30, 2005, 12:52:11 pm »
Nie pytam. ;)
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline GoluS

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 30, 2005, 12:57:54 pm »
Cytat: "JaceK Jedynak"
@Chistos.

Pierwsze dwa akapity - Ehhh....

Pytanie - odpowiedź 1. Driady się dostawiają.

@ Marek. 3 Driady, trzy. Nie róbmy z uściślenia które miało na celu skasowanie "niewidzialnego skirmiszera" oręża do wymuszania maksymalizacji obrońców - to nie ma sensu.
RB to nie Biblia a co dopiero uściślenia sędziowskie.. A nawet Biblii to tak dosłownie chyba nie należy odczytywać...
Zgadzam sie, ze podrecznika nie zawsze nalezy interpretowac doslownie. W watpliwosciach maja pomagac uscislenia. Jednak uscislenia maja jednoznaczenie rozwiazywac problem. Nie pozostawiac pola do interpretacji. W zwiazku z tym nalezy ja rozumiec doslownie. W przeciwnym razie potrzebne jest uscislenie do uscislenia...

To uscislenie to gniot ;]. Nie dosc, ze jest totalnie sprzeczne z podrecznikiem to na dodatek tworzy kilka mozliwych interpretacji roznych sytuacji oraz sprowadza mozliwosci taktyczne gracza do minimu tj. zawolanie sedziego, aby podsunal mu szarze.  :) Ja nie umiem szarzowac skirmishem na skirmish, pomimo, ze jestem na liscie sedziowskiej.  :?

I jeszcze jedna sprawa: Jacek: ile driad sie dostawi do szarzujacego biegacza wood elfickiego (podstawka 20/20). W 90% przypadkow, gdy szarzuje sie po prostej beda to 2 driady. Jednak podstawka pozwala na dostawienie sie do jednej driady. (tak jak podstawka giganta pozwala dostawic sie do 3 driad)  Czy wtedy tez zawsze mozna dostawic sie do jednej driady, czy to juz co innego ;)?
alo

 

anything