trawa

Autor Wątek: "Droga do zatracenia"  (Przeczytany 24381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SENS

"Droga do zatracenia"
« dnia: Październik 23, 2002, 01:00:09 pm »
Czy ktos wie moze jak sie ma wydanie wydanie tego komiksu w Polsce? Na stronie WRAK.pl mozna przeczytac, iz polskie wydanie tego albumu mialo swoja premiere na poczatku tygodnia; zaciekawiony znalazlem w sieci duzo ciekawych recenzji komiksu i postanowilem zamowic go w Merlinie; niestety, wczoraj wieczorem pozycja ta zostala wycofana z oferty sklepu. Jak ktos jest zorientowany w temacie, prosilbym o odpowiedz.
Gdy komiks ten pojawi sie na rynku chcialbym, aby temat ten byl poswiecony waszym opiniom na jego temat.

zatapatit

  • Gość
"Droga do zatracenia"
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2002, 02:02:14 pm »
Nie wiem jak sytuacja wygląda w reszcie kraju, ale u mnie, w Zakopanem, komiks dostępny jest od co najmniej poniedziałku (wtedy go kupiłem)
Co do oceny komiksu to mam mieszane uczucia. Scenariusz nawet niezły ale rysunki... Same w sobie są znakomite, eleganckie, przywodzą na myśl ilustracje prasowe z lat 50, 60. Widać jednak,że są przerysowywane ze zdjęć, przez co nie wyczuwa się komiksowej ciągłości kadrów. Każda ilustracja jest dziełem samym w sobie a nie jest podporządkowana narracji.
W sumie: warto kupić bo niewiele na polskim rynku jest komiksów gangsterskich o czasach prohibicji, ale pamiętajcie, że nie jest to typowy komiks.
PS Gdybym miał wystawić ocenę to dałbym 4-

Offline Cujo

"Droga do zatracenia"
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2002, 02:17:17 pm »
Pewnie wiecie, ale na ekrany kin weszla ekranizacja "Drogi do zatracenia". W rolach glownych Tom Hanks, Jude Law, Paul Newman a rezyseruje go koles od "American beauty" - Sam Mendes.
Wszystko to wyglada pieknie, ale mam nawyk - zanim pojde do kina, wole rozejrzec sie w sieci i poczytac co ludzie mysla o danym filmie. No i w tym przypadku srednia wszystkich opinii brzmiala: "film rzetelnie nakrecony, dobre zdjecia, aktorstwo z wyzszej polki ale cec**je sie srednioscia, brakiem tego czegos, co sprawia, ze film sie wybija sposrod innych".
To mnie mocno zdystansowalo i zgasilo moj zapal. Moze ktos z was juz ogladal i wyglosi swoj osad?[/i]
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline SENS

"Droga do zatracenia"
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2002, 02:43:23 pm »
zatapatit: dzieki, jak tylko nabede i  przeczytam ten komiks postaram sie ustosunkowac do Twoich slow;)    
(Cujo: a czy film mial juz u nas swoja premiere kinowa? Na film wybiore sie na pewno ze wzgledu na rezyserie Sama Mendesa- American Beauty, jego poprzednie dzielo, to IMO jeden z lepszych filmow amerykanskich,ktory demaskujac i szydzac z mitu o[ idealnej,wiecznie usmiechnietej amerykanskiej rodzinie] definuje pojecia piekna i sensu zycia wogole )

Offline Cujo

"Droga do zatracenia"
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2002, 04:30:24 pm »
18 pazdziernika byla premiera juz. Hmmm grubo sie zastanawiam czy isc.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline jax

"Droga do zatracenia"
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2002, 06:28:47 am »
odpowiadając jeszcze na pierwsze pytanie autora tego wątku: to np. w Warszawie również można ten komiks kupić bez problemów (w centrum komiksu; jak w Empikach - nie wiem)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Cujo

"Droga do zatracenia"
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2002, 09:54:06 am »
Centrum komiksu? A gdzie to, do diabla, jest? :)
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Karol Kremens

"Droga do zatracenia"
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2002, 10:34:56 am »
Bylem na tym filmie jeszcze w USA, nie majac dostepu do zadnych recenzji (swoja droga, Cujo, nie wiem czy jest sens decydowac sie na czytanie cudzych opinii o filmie przed jego obejrzeniem. Ile traci Matrix, jesli sie wie, na co sie idzie?).

Przyznam sie, ze film mi sie podobal. Jest to swoista mieszanka rzeczy swietnych (przede wszystkim aktorstwa, tu glownie demonicznego Jude'a Law) i kilku chybionych pomyslow, z ktorych glownym grzechem filmu jest chyba przesadny sentymentalizm niektorych scen ojca i syna. Sam archetyp tego ukladu jest tu wykorzystany podwojnie - relacja ojca mafii (Newman) i jego przybranego syna-zabojcy (Hanks) oraz kontakt tego ostatniego z wlasnym dzieckiem. O ile w pierwszym wypadku nie mam zastrzezen, o tyle drugi czasem stara sie byc zbyt wzruszjacy na sile. Jednak to wina scenariusza, nie aktorow.

Calosc jest utrzymana w mrocznym nastroju, filtry tonuja praktycznie kolory filmu, a ponura Ameryka stoi za kurtyna deszczu.
Na szczegolna uwage zasluguje ostatnia prawie scena brutalnego mordu (de facto, nie zaskakujacego, widz sie tego wrecz moze spodziewac. Mendesowi nie chodzi o niespodzianke, bo to nie jest thriller) kontrastujacego z biela plazy i spokojem oceanu.

Film zostaje jednak w pamieci, nie bede ukrywal, dzieki aktorom, ktorzy wyciagaja z rol praktycznie wszystko, co sie dalo.
Jesli jednak chcesz pojsc w najblizszym czasie tylko na jeden film, to polece raczej poetyckie "poza sloncem" lub bajkowe "ksiezniczka i wojownik"

Offline jax

"Droga do zatracenia"
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2002, 11:42:42 am »
Cytat: "Cujo"
Centrum komiksu? A gdzie to, do diabla, jest? :)

 :shock:
Al. Niepodległości, 250m od SGH idąc w stronę Ursynowa.
Centrum komiksu to podstawa - Empiki czasem zawodzą.
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Cujo

"Droga do zatracenia"
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2002, 03:49:07 pm »
Cytat: "jax"
Al. Niepodległości, 250m od SGH idąc w stronę Ursynowa.
Centrum komiksu to podstawa - Empiki czasem zawodzą.


Hmm... Bardzo zaskakujaca i dobra wiadomosc. Oczywiscie tam zawedruje, ale powiedz mi cos o tym sklepie. Duzo pozycji? Sam sklep duzy? Ladna dziewczyna za kasa? ;)
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline mykupyku

"Droga do zatracenia"
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2002, 11:31:19 pm »
Cytat: "Cujo"
Cytat: "jax"
Al. Niepodległości, 250m od SGH idąc w stronę Ursynowa.
Centrum komiksu to podstawa - Empiki czasem zawodzą.


Hmm... Bardzo zaskakujaca i dobra wiadomosc. Oczywiscie tam zawedruje, ale powiedz mi cos o tym sklepie. Duzo pozycji? Sam sklep duzy? Ladna dziewczyna za kasa? ;)


Al. Niepodległości 148, tysiace komiksów - w zasadzie prawie wszystko co ukazało się w polsce i niemal wszystko co ukazuje sie teraz
setki zeszytów zagranicznych - ale komiksy obce nie są ich specjalnością

za lada sami faceci :)

w sumie najlepszy sklep w Warszawie
opyright by mykupyku

Offline daauyi

"Droga do zatracenia"
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 27, 2002, 01:03:16 am »
i chyba najlepszy sklep w polsce. jestem tam co najmniej raz na tydzien (:
jesli chodzi o komiksy wydane w polsce to nie sadze by ukazalo sie cos czego oni nie maja. z tego co wiem zajmuja sie rowniez sprowadzaniem zagranicznych tytulow na zamowienie.
ten sklep to po prostu swiatynia komiksu (a raczej katakumby :)

pozdr
maciek
_et in arcadia ego

Offline dnaoro

"Droga do zatracenia"
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 08, 2002, 09:37:08 pm »
bezsensu. taki fajny sklep i go w wawie postawili?!

swoja droga 'road to perdition' to swietny komiks. ciekaw jestem filmu. warto isc?

Offline Jaszcząb

"Droga do zatracenia"
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 04, 2005, 06:21:33 pm »
Wyciągam taki stary temat bo dopiero niedawno nabyłem komiks "Droga do zatracenia" (swoją drogą za 7 PLN na wyprzedaży w Auchan). Filmu nie widziałem ale komiks niesamowicie mi się podobał. Wciągająca historia, strona graficzna dla mnie bez zarzutu  (choć nie, czasem twarz chłopaka nabiera jakichs dziwnych rysów i grymasów).  Co wy sądzicie o tym komiksie? Jestem ciekaw bo dla mnie to rzecz na wysokim poziomie, w porónaniu z tą niewielką ilością komiksów jakie miałme okazję przeczytać. Ale ja znawcą nie jestem i chciałbym porównać mój pogląd z zaglądającymi na to forum specami. Czy jest to komiks jakich wiele czy odznacza się czymś szczególnym i oryginalnym?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Droga do Zatracenia
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 14, 2005, 08:56:55 pm »
Komiks - majstersztyk!
Film - daleki od majstersztyku!