trawa

Autor Wątek: Fire  (Przeczytany 7118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SkaVen6

Fire
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 26, 2005, 09:25:21 pm »
to nie tak ale zreszta akurat to jest w ruleBooku.
nie moge znalezc :? ale jest w opisie regenki :D
Liczy sie czy oddzial zarwal rane to ze oni sa dead nie ma wplywu, wplyw ma to czy mieli regenke gdy zarwali od ognia..........zamknijcie ten temat
eek & Destroy

Offline Christos

Fire
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 26, 2005, 09:26:06 pm »
Cytat: "Kacper Kacper"
Cytat: "Christos"
No dobra ale co z tym o czym pisał gogol?? Jesli unit np wardencarzy dostanie jakies woundy zadane przez ataki ogniowe a wczesniej rzucilem na nich Ariel Blessing (tak sie nazywa ten czar?nie pamietam) oczywistym jest ze traca ten czar (nie moga sie regenerowac) ale czy to oznacza tez ze nie moge w nastepnych turach rzucic na nich tego czaru (tzn rzucic pewnie moge ale czy da on im regeneracje?)


Ci WD co zarwali od ognia leżą w piachu,  a ci którzy żyją nie dostali żadnej rany (czyli tej od ognia też), więc czemu mieliby tracić możliwość regenki??


Kacper albo przeczytaj jeszcze raz wszystkie posty ( i sie zastanów) albo ja juz nic nie kumam  :roll:
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

JJ

  • Gość
Fire
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 26, 2005, 09:39:15 pm »
Cytat: "SkaVen6"
..........zamknijcie ten temat


Nie ma tak dobrze :badgrin:

Offline M.T.

Fire
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 27, 2005, 07:04:25 am »
Cytat: "Kacper Kacper"

Ci WD co zarwali od ognia leżą w piachu,  a ci którzy żyją nie dostali żadnej rany (czyli tej od ognia też), więc czemu mieliby tracić możliwość regenki??


Tiaaa? To dam ci taki przykład:
3 Trolle dostały 1 ranę od ognia. Żaden z nich nie zginął. I co?
I nic. Oddział traci regenerację, zgodnie z zasadami.
Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga"
"Apeluję: nie schodźmy poniżej pewnego poziomu"
"Za górami, za lasami, za dolinami
Pobiły sie dwa skaveny sztyletami.
Hej skaveny, nie bijta sie,
Szary Prorok gdy to widzi zaraz wkurza sie!"

Offline Gogol

Fire
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 27, 2005, 07:41:59 am »
Bądz inny przykład : idą sobie 3 trolle ... idą idą i jeden wychaczył z krasnoludzkiego działa pozostałe patrzą jak magiczna płonąca kula armatnia zabija trolla (5-6 na k3) ale nic z tą kulą wspólnego nie miały mimo to tracą regenke ... takie są zasady ... nie zawsze logiczne
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline SzAjBuS

Fire
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 27, 2005, 07:53:50 am »
Cytat: "Gogol"
Bądz inny przykład : idą sobie 3 trolle ... idą idą i jeden wychaczył z krasnoludzkiego działa pozostałe patrzą jak magiczna płonąca kula armatnia zabija trolla (5-6 na k3) ale nic z tą kulą wspólnego nie miały mimo to tracą regenke ... takie są zasady ... nie zawsze logiczne

Co do jednej rany to jest trudniejsze... do przykladu co Ty podales znacznie latwiejsze... otoz te trzy rany mogly wejsc po jednej w kazdego trolla (dla uproszczenia mechaniki gry zaklada sie ze rany wchodza tak dlugo az stwor zginie wtedy wchodza w nastepnego itd).
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Kacper Kacper

Fire
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 27, 2005, 12:11:48 pm »
Cytat: "Christos"
Cytat: "Kacper Kacper"
Cytat: "Christos"
No dobra ale co z tym o czym pisał gogol?? Jesli unit np wardencarzy dostanie jakies woundy zadane przez ataki ogniowe a wczesniej rzucilem na nich Ariel Blessing (tak sie nazywa ten czar?nie pamietam) oczywistym jest ze traca ten czar (nie moga sie regenerowac) ale czy to oznacza tez ze nie moge w nastepnych turach rzucic na nich tego czaru (tzn rzucic pewnie moge ale czy da on im regeneracje?)


Ci WD co zarwali od ognia leżą w piachu,  a ci którzy żyją nie dostali żadnej rany (czyli tej od ognia też), więc czemu mieliby tracić możliwość regenki??


Kacper albo przeczytaj jeszcze raz wszystkie posty ( i sie zastanów) albo ja juz nic nie kumam  :roll:


w ten sposób wyraziłem swoją dezaprobatę tej zasadzie x]


Cytat: "M.T."
Tiaaa? To dam ci taki przykład:
3 Trolle dostały 1 ranę od ognia. Żaden z nich nie zginął. I co?
I nic. Oddział traci regenerację, zgodnie z zasadami.


mowa była o war dancerach posiadających po 1 W i moja wypowiedź dot. takowych stworków -.^

edit: Zauważyliście, że dzisiaj po 13 ten temat na jakiś czas całkiem zniknął? Nawet zrobiłem screena z wynikami po wpisaniu "fire" w szukaj:

Temat niby jest (3 wyniki), ale jednak go nie ma bo wyświetlone są tylko 2 :>

Jankiel

  • Gość
Fire
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 28, 2005, 11:24:58 am »
Patrzę i płaczę.
W tym, co przytoczyłeś, Gogol, jest napisane tylko tyle, że traci się regenerację, gdy dostaje sie rany z ognia. Nie uniemożliwia to natomiast ponownego rzucenia regeneracji na oddział.
Cytuj
czy to takie zawiłe ?

Tak, dlatego, że nie kierujesz się logiką w swoim rozumowaniu. Sorry.
To
Cytuj
A więc z odpowiedzi łatwo wywnioskować że gdyby byli regenerującymi się stworzeniami w chwili w której dostali z ognia to już do końca bitwy nie mogą korzystać z regenki i nie mozna na nich ładować czarów regenerujących

wcale nie wynika logicznie z tego:
Cytuj
gdyby byli regenerującymi się stworzeniami w chwili w której dostali z ognia to już do końca bitwy nie mogą korzystać z regenki i nie mozna na nich ładować czarów regenerujących ...

Offline Gogol

Fire
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 28, 2005, 06:05:43 pm »
oj nie moge się zgodzić przeczytaj dokładnie
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Jankiel

  • Gość
Fire
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 28, 2005, 06:29:07 pm »
Mozesz walczyc z zasadami logiki, ale nie przyniesie to dobrych skutkow.

Tak samo, jak ze zdania:

Jak będę miał kaca, to jutro nie piję

Wcale nie wynika zdanie:

Gdy nie będę miał kaca, to piję

Zrób sobie rozbiór logiczny zaprezentowanego przez Ciebie FAQ, popodstawiaj literki i wyjedzie Ci, że nie masz racji.

Offline Gogol

Fire
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 28, 2005, 06:55:12 pm »
hm ... ehhh widze że nie dogadamy się w tej kwesti ... ja to widze tak :

Pytanie w tym faku odnosi sie tego czy można mieć jeszcze regenke jeśli dostanie się z ognia w chwili gdy  sie jej nie ma ....

odpowiedz brzmi tak mozna bo  nie było sie regenerującym stworzeniem gdy się dostało z ognia ....

więc uważam za oczywiste (oczywiście ty nie musisz ... ale ja poglądu nie zmienie) ze jesli się straci regenke z powodu ognia to jej już odzyskać nie można .... uważam też ze gdybym nie miał racji  odpowiedz na to pytanie brzmiała by poprostu "No" gdyby regenke można było odzyskiwać/uzyskiwać za pomocą zaklęć gdy straciło się ją od ognia ...

Poza tym co ciekawe RB str 113

"The flesh of a regeneraiting creature cannot regenerate if it has ben burnt. If a regeneraiting creature or unit sustain one or more wounds from a flame atack it cannot regenerate any wounds dureing the remainder of the battle, not even those inflicted by ordinary weapons"

zważ też na pogróbiony przezemnie cytat gdyby było jak mówisz to powinno pisać że traci regenke czyli cos w stylu "it looses it's regeneration" a nie że nie może już sie regenerować do końca bitwy ....  bo to jednak 2 różne rzeczy
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline Swingu

Fire
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 30, 2005, 09:16:04 am »
Trocki dobrze gada :)
To jeden z najczęściej piopełnianych błędów.

z (p->q) NIE WYNIKA, że (~p->~q)
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

JJ

  • Gość
Fire
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 30, 2005, 09:46:40 am »
Cytat: "Swingu"
Trocki dobrze gada :)
To jeden z najczęściej piopełnianych błędów.

z (p->q) NIE WYNIKA, że (~p->~q)


Dziekuję Bartku za pomoc, nie chcę sie ZE WSZYSTKIMI kłócić...

Spróbujmy porozmawiać zwyczajnie... Bez okrzyków - "to przecież oczywiste" i "robaczków"

Jako WE wziąłem do armii oddział Troli Lodowych (opponents approval, ale co tam..).

Przysmażono je...
Czy mogę na nie rzucić regenerację?

Jankiel

  • Gość
Fire
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 30, 2005, 09:56:21 am »
Tak.
Jezeli zabronimy, zacznie wychodzic zgodnie z sugestiami Gogola jakaś straszna kicha, upośledzająca jednostki, które miały pecha dostać regenerację od początku. Mam prawo przypuszczać, że nie taka była intencja wydających podręcznik. Poza tym, w tamtym czasie nie było regeneracji zdobywanej czarem, stad nie było potrzeby wspominać o takim wypadku.

Offline Varden

Fire
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 30, 2005, 09:56:37 am »
Podobnie jest z blessingiem. Jak go stracisz to "cannot be regained". Chodzi tu jednak o odzyskanie w naturalny sposób (a la modlitwa).

Jest przecież przedmiot Prayer Icon of Quenelles, który daje blessinga i co więcej "allow a unit that has lost the blessing to regain it".

Przez przypalenie straciły tylko swoją własną regenerację, której nie mogą używać do końca gry. Każde rzucenie czaru daje im nową regenerację.

 

anything