Autor Wątek: Duże roboty?  (Przeczytany 13213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Janek Pietkiewicz

Duże roboty?
« dnia: Marzec 12, 2003, 05:31:02 pm »
Chciałbym zwrócić się do Was z prosbą o pomoc -jesteście jedynymi ludźmi, których znam, a którzy mogą mi doradzić.
Otóż: czy moglibyście podać mi kilka tytułów anime / mangi o DUŻYCH, mangowych ROBOTACH? Ja znam tylko Gundam i Macross...
Chciałbym sobie obejrzeć wyglądy różnych mechów - potrzebuję tego do wykonania konwersji figurek do gry bitewnej Warhammer 40.000, w której jest taka "japońsko/mangowa" armia.
Z góry dziękuję.
Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście od razu dali linka do strony lub galerii dotyczących danego filmu.

grzybek

  • Gość
Re: Duże roboty?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2003, 07:36:10 pm »
Cytat: "Necrarch"
Chciałbym zwrócić się do Was z prosbą o pomoc -jesteście jedynymi ludźmi, których znam, a którzy mogą mi doradzić.
Otóż: czy moglibyście podać mi kilka tytułów anime / mangi o DUŻYCH, mangowych ROBOTACH? Ja znam tylko Gundam i Macross...
Chciałbym sobie obejrzeć wyglądy różnych mechów - potrzebuję tego do wykonania konwersji figurek do gry bitewnej Warhammer 40.000, w której jest taka "japońsko/mangowa" armia.
Z góry dziękuję.
Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście od razu dali linka do strony lub galerii dotyczących danego filmu.


Wiem chyba o ktora armie Ci chodzi. Widzialem ja... Te roboty co widzialem pochodzily z GITSa ( Ghost in the Shell )...  Potem mozesz zerknac na Robotecha i Evangeliona...  A jezeli masz czas to wejdz na strone anipike.com gdzie jest kupa obrazkow z roznych anime i mozna sie wiele dowiedziec :)

pozdrawiam
Grzybek

Offline Janek Pietkiewicz

Duże roboty?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2003, 08:51:20 pm »
Przykładowy figurka robota jest tutaj.
Wielkie dzięki za linka.

grzybek

  • Gość
Duże roboty?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2003, 11:12:17 am »
Cytat: "Necrarch"
Przykładowy figurka robota jest tutaj.
Wielkie dzięki za linka.


Przypomina zdeczko Bria z Applesead'a

pozdrawiam
Grzybek

Offline waste

Duże roboty?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2003, 02:53:26 pm »
Trochę za bardzo kwadratowy jak na Briaerosa. Mnie bardziej przypomina jakiegoś Mazingera albo Daimosa. ;)
a co do tyułów: Kishin Heidan (mogłem się pomylić w tytule), Gundam (reszta należy do googli ;P).

Offline Macias

Duże roboty?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2003, 10:02:21 pm »
ludzie w tej kwestii mam prosbe:czy ktos moglby mi dac info skadf sciagnac Argento soma.a jesli nie to,to chociaz niech ktos mi na priva pospoileruje troche,bo po artykule w kawaii cholernie zzera mnie ciekawosc czym sa obce,jak rozwija sie akcja itp.z gory dziekuje

Offline sivy

Duże roboty?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2003, 12:26:22 pm »
Tytuły ?!Oto kilka z nich: "Evangelion" ,"Exxaxion" ,"Transformers" ,"Escaflone" ,"Patlabor" ,"Magiczni rycerze".
Ale to co nam pokazales to za nic nie moge z niczym skojarzyc - przykro mi.
 Żyjemy w ciekawych czasach.
- Nie ufami rządowi, nie ufami systemowi warości, nie ufamy mediom i nie ufamy sobie nawzajem! Podkopaliśmy wszystkie autorytety, a razem z nimi, podstawy do nowych!
- "Interesujące" to łagodnie powiedziane.

grzybek

  • Gość
Duże roboty?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2003, 11:02:16 am »
Cytat: "sivy"
Tytuły ?!Oto kilka z nich: "Evangelion" ,"Exxaxion" ,"Transformers" ,"Escaflone" ,"Patlabor" ,"Magiczni rycerze".
Ale to co nam pokazales to za nic nie moge z niczym skojarzyc - przykro mi.



Eeee moge sie mylic, ale "Transformes" jest prod.  chyba amerykańska... No ale przyznaje sie, ze moge sie mylic...

pozdrawiam
Grzybek

Offline Macias

Duże roboty?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2003, 12:48:01 pm »
wlasnie tu jest maly problem,bo tez nie wiem czyje sa transformery.wszystko wskazuje na usa, ale wcale nie ma pewnosci,bo w japonii wychodza specjalne wydania filmow z transami.samo w sobie nie jest to b.dziwne,ale z drugiej strony, czemu pisali o tym kiedys w kawaii?

Offline Janek Pietkiewicz

Duże roboty?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2003, 02:53:37 pm »
Cytat: "sivy"
Ale to co nam pokazales to za nic nie moge z niczym skojarzyc - przykro mi.


Bo to akurat nie jest do kojarzenia z czymkolwiek. To jest wzór własny firmy, która robi te figurki - z pewnością ich "rzeźbiarze" na czymś się opierali, ale to nie ma znaczenia. Mi po prostu te beczki mało się podobają i chcę je trochę poprzerabiać - stąd prośba o tytuły anime, które mogłyby mnie zainspirować.

Offline Pokpoko

Duże roboty?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 13, 2003, 07:40:55 pm »
a nie łatwiej zamowić coś z http://www.dp9.com/Products/decalminisJC.htm  ? albo http://www.dp9.com/Products/decalminisHG.htm ? trzeba by sie troszke namenczyć z przerobieniem broni ale...a z anime najbardziej do crisisów sa chyba podobne...baa...no nic nie jst podobne! GW jak zawsze zawalił i nawet porządnego mecha nie mógł zrobić<vide capt.cortez>...

Offline Crono

Duże roboty?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 13, 2003, 08:16:34 pm »
Cytat: "Macias"
czemu pisali o tym kiedys w kawaii?

bo to nie jest kawaii tylko bakaj, proste;]
a Evangelion to nie takie roboty bo to ludzie byli..no ale z wygladu roboty oks;] jeszcze Rahxephon....
rzemoc jest oznaką słabości...<wyłączajaąc ziomali;>

Offline wiśnia

Duże roboty?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2003, 10:35:56 am »
jezeli mamy byc szczegolowi to Evy nie byly ani ludzmi ani robotami. powstaly na postawie genow pierwszego Anioła - Adama i jak Anioły byly podobne do ludzi jedny w 98% ( jezeli mnie pamiec nie myli)
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline Adam Waśkiewicz

Duże roboty?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2003, 10:40:46 am »
Cytat: "wiśnia"
i jak Anioły byly podobne do ludzi jedny w 98% ( jezeli mnie pamiec nie myli)


 To całkiem tak jak szympansy. :)

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Petrov

Duże roboty?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 30, 2003, 02:39:17 pm »
Dla mnie ideałem są landmejty (pol. gruntołazy) z "Appleseeda" (podobne występują w "Edenie") - coś pięknego!. O evangelionach nawet nie wspominam, nie mają konkurencji wśród  (i nie zanosi się że będą miały)  
dużych mechów!
Świetne mechy występują w serii gier konsolowych "Front Mission" i w "Ring of Red" (tytuł na PS2).

P.S. niejapońskie mechy (np. z Mechwariorra) są najczęściej beznadziejne!

P.S. 2 czy ktoś wie skąd można ściągnąć artworki z mechami?
ar... war never changes...

 

anything