trawa

Autor Wątek: Nowa fala polskiego komiksu  (Przeczytany 19130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kiamil

Nowa fala polskiego komiksu
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 15, 2006, 05:50:19 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"

Z większości historii, niewiele dla mnie wynika, ani mnie nie zaciekawiły, ani nie zmusiły do zastanowienia, po prostu nie bardzo widzę celowość powstania tych komiksów, za wyjątkiem tego, by autorzy wzięli udział w antologii. Nie bardzo widzę co mieli do powiedzenia twórcy.


Teraz było bardziej zrozumiale.
I powoli zaczynami sie zblizac w opinii.
Moim zdaniem rowniez w antologiach powinny znalezc sie tylko prace bezwzglednie na miejscu, a nie takie sobie.
Ale tak wybral Kolodziejczak...

I teraz stawia sie go za wzor i chce sie dofinansowywac z budzetu nastepne takie wydawnictwa.
Jaja jak berety.
amil M. Śmiałkowski
www.slowem.pl

Offline 4-staczterdzieściicztery

Nowa fala polskiego komiksu
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 15, 2006, 05:59:52 pm »
Cytat: "Kiamil"
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"

Z większości historii, niewiele dla mnie wynika, ani mnie nie zaciekawiły, ani nie zmusiły do zastanowienia, po prostu nie bardzo widzę celowość powstania tych komiksów, za wyjątkiem tego, by autorzy wzięli udział w antologii. Nie bardzo widzę co mieli do powiedzenia twórcy.


Teraz było bardziej zrozumiale.
I powoli zaczynami sie zblizac w opinii.
Moim zdaniem rowniez w antologiach powinny znalezc sie tylko prace bezwzglednie na miejscu, a nie takie sobie.
Ale tak wybral Kolodziejczak...

I teraz stawia sie go za wzor i chce sie dofinansowywac z budzetu nastepne takie wydawnictwa.
Jaja jak berety.

Może władza stawia "Wrzesień" za wzór, bo nie wierzy by komiks, to "upośledzone medium", było zdolne do stworzenia czegoś lepszego, inaczej mówiąc, dlatego, iż nie widzieli lepszej antologii. A może sądzą, że dla młodzieży nie trzeba się starać i wystarczy wybrać "młodzieżowe" środki przekazu jak gry i komiksy.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Kiamil

Nowa fala polskiego komiksu
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 15, 2006, 06:09:06 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Może władza stawia "Wrzesień" za wzór, bo nie wierzy by komiks, to "upośledzone medium", było zdolne do stworzenia czegoś lepszego, inaczej mówiąc, dlatego, iż nie widzieli lepszej antologii. A może sądzą, że dla młodzieży nie trzeba się starać i wystarczy wybrać "młodzieżowe" środki przekazu jak gry i komiksy.


moje wnioski
1) I tak dobrze, ze nie stawiaja Solidarnosci
2) A moze w ogole nie widzieli Wrzesnia, tylko sama idea wydaje im sie sluszna
3) A moze - skoro to goscie co dopisuja happy end do Murow Kaczmarskiego i uwazaja, ze to OK - w ogole nie sa w stanie rozroznic dobrego komiksu od zlego. I dla nich wszystkie komiksy z antologii o Powstaniu Warszawskim sa na rownie profesjonalnym poziomie.
Bo liczy sie zaangazowanie a nie rzemioslo.
amil M. Śmiałkowski
www.slowem.pl

 

anything