Autor Wątek: Erranci i ich niewymuszone szarże!!  (Przeczytany 8385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline duke

lol
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 02, 2006, 12:38:58 pm »
Dobra to czy mógłbym dostać oficjalną i poprawną odpowiedź na temat tego zasłaniania? :D
pzdr
url=http://profile.xfire.com/catzua][/url]

Offline jagal

Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 02, 2006, 04:32:16 pm »
Jeszcze ja swoje 3 grosze wtrącę 8). Miałem podobną sytuację i wyglądało to tak: Najpierw szarża zadeklarowana, potem erranty. Jednak oddziały szarżujące dosuwa sie tak, aby zrobić miejsce kolejnemu oddziałowi ( w tym miejscu ominięta została zasada, że pegaz dostawia sie całą podstawką bo ma obowiązek zrobić miejsce szarży wymuszonej) I takie rozwiązanie uważam za całkeim logiczne ;)

Tylko nie bijcie jak się nie zgadzacie :oops:  :cry:
quote="RoMaN Lord of the Druchii"]siema chce byc PG



 Według mnie nigdy nie kozacze ale ok.[/quote]

Pzdr

jagal

Offline NiEdBaL

Re: lol
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 05, 2006, 06:33:40 pm »
Cytat: "duke"
Dobra to czy mógłbym dostać oficjalną i poprawną odpowiedź na temat tego zasłaniania? :D
pzdr


ponawiam pytanie czy możemy uzyskać oficjalną i poprawną odpowiedź ?? bo w końcu nie wiem  :p
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

PRZECZYTAJ TEN NAPIS W RAZIE POŻARU:
W RAZIE POŻARU BARANIE!!!

PLz klikajcie :

http://s6.bitefight.pl/c.php?uid=19224

Offline GoluS

Re: lol
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 06, 2006, 09:06:39 pm »
Cytat: "NiEdBaL"
Cytat: "duke"
Dobra to czy mógłbym dostać oficjalną i poprawną odpowiedź na temat tego zasłaniania? :D
pzdr


ponawiam pytanie czy możemy uzyskać oficjalną i poprawną odpowiedź ?? bo w końcu nie wiem  :p
Na liscie sedziowskiej trwa zacieta dyskusja caly czas.
pzdr
alo

Jankiel

  • Gość
Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 06, 2006, 11:03:47 pm »
Zacięta... Aż nie nadążam z odbieraniem maili ;)

JJ

  • Gość
Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 07, 2006, 01:41:48 am »
Cytat: "Trocki"
Zacięta... Aż nie nadążam z odbieraniem maili ;)


To możecie całkiem spokojnie dyskutować TU. ;)

Offline mlepkows

Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 07, 2006, 05:22:02 pm »
Cytuj
To możecie całkiem spokojnie dyskutować TU.

Właśnie. Bez spamowania, ale każdy członek LS mógłby się tu zaprezentować z poglądami. Bo grozi nam znów jakaś "prawda objawiona z góry" co w takim dyskusyjnym przypadku byłoby "lekko" denerwujące.

Maciek
igmar, Kaiser und Averland!

JJ

  • Gość
Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 07, 2006, 05:33:19 pm »
Cytat: "mlepkows"
Cytuj
To możecie całkiem spokojnie dyskutować TU.

Właśnie. Bez spamowania, ale każdy członek LS mógłby się tu zaprezentować z poglądami. Bo grozi nam znów jakaś "prawda objawiona z góry" co w takim dyskusyjnym przypadku byłoby "lekko" denerwujące.

Maciek


Naprawdę z przyjemnością "ochronię" dowolny temat jaki sobie tylko członkowie LS zażyczą...  Sam też będę cicho siedział...
ZAPRASZAM. :)

Barbarossa

  • Gość
Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 07, 2006, 05:45:43 pm »
Po pewnych przemyśleniach:

Zgadzam się z argumentacją, iż:
Jeśli pozwalamy na to, żeby oddział A, blokowany przez oddział B, zadeklarował szarżę na oddział C - pod warunkiem wszkaże tego, że oddział B swoją szarżę zadeklaruje jako pierwszy - to uznajemy, że taka szarża jest możliwa - zgodnie z zasadą, że nie wolno deklarować niemożliwych / nieprawdopodobnych szarż.

Jeśli taka szarża jest możliwa, to pozostaje możliwa na potrzeby frenzy, impetuous i jakichkolwiek innych wymuszonych szarż.

Jest to rozsądny argument, ALE

W rulebooku (str 271) stoi, iż szarże z FRENZY wykonuje się w fazie COMPULSORY MOVEMENT, która jest przed fazą "MOVE CHARGERS - innymi słowy oddział B nie zdąży wykonać swojej szarży, o ile sam nie podlega frenzy.

Ponieważ jeśli frenzy klasyfikuje się do compulsory movement, to wszystkie inne wymuszone szarże, łącznie z impetuousem, też bym w to wrzucił - wniosek jest dla mnie prosty, chociaż trochę sprzeczny ze zdrowym rozsądkiem - w świetle zasad szarże "wymuszone" nie mogą mieć miejsca, o ile w fazie deklaracji szarż jednostka była "zablokowana" przez sojuszniczą jednostkę, nawet jeśli ta jednostka również szarżę zadeklarowała.

JJ

  • Gość
Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 07, 2006, 06:26:27 pm »
To właśnie starałem sie powiedzieć... tylko mi nie szło.... :oops:


(JJ, zappomniawszy o obietnicy nie spamowania, biega radośnie wokół komputera, machając chorągiewkami i wykrzykując w nieznanym języku... "Kaiser Mit Uns!...) :D

Offline GoluS

Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 07, 2006, 07:04:45 pm »
Cytat: "JaceK Jedynak"
FRENZY

Q. When exactly do you move frenzied units?

A. Follow this sequence:

1) Declare normal charges;
2) Measure to see if frenzied units must
charge, declare charges for those that have to;
3) Move chargers;
4) Move frenzied chargers.
S. Gav Thorpe - Warhammer Design Team
Jacek, skad ten cytat Gava? :) Jezeli z w miare oficjalnego zrodla, to "nowsza publikacja zastepuje starsza" i wracamy do punktu wyjscia. :lol:
alo

JJ

  • Gość
Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 07, 2006, 07:09:25 pm »
Cytat: "GoluS"

Jacek, skad ten cytat Gava? :) Jezeli z w miare oficjalnego zrodla, to "nowsza publikacja zastepuje starsza" i wracamy do punktu wyjscia. :lol:


Eeee żebym to ja pamiętał... Albo DW albo GW online... Ale o co chodzi... :? Co to Barbowi czy mnie przeszkadza????  :?

Offline GoluS

Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 07, 2006, 07:11:38 pm »
Cytat: "JaceK Jedynak"
Cytat: "GoluS"

Jacek, skad ten cytat Gava? :) Jezeli z w miare oficjalnego zrodla, to "nowsza publikacja zastepuje starsza" i wracamy do punktu wyjscia. :lol:


Eeee żebym to ja pamiętał... Albo DW albo GW online... Ale o co chodzi... :? Co to Barbowi czy mnie przeszkadza????  :?
To zaprzecza zasadzie szarzowania jednostek z frenzy w fazie compulsory moves, na ktora powoluje sie Barb.
alo

Jankiel

  • Gość
Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 07, 2006, 07:14:08 pm »
Ja się po prostu z Barbem nie zgadzam i dla mnie szarza z frenzy jest normalną szarżą. Tak samo jak impetous. Jeżeli oddział blokujący oddział z frenzy szarżuje, to umożliwia szarze oddziałowi z frenzy na normalnych zasadach.
Appendixa poważnie traktować nie mogę, bo stanowi tylko podsumowanie rulebooka, a nie erratę do niego, a co za tym idzie, nie może zmieniać zasad w podręczniku.
Cytuj
o grozi nam znów jakaś "prawda objawiona z góry" co w takim dyskusyjnym przypadku byłoby "lekko" denerwujące

LS nie zajmuje się przypadkami niedyskusyjnymi. I nasze werdykty mogą Cię lekko zdenerwować. Ale będą stanowić wykładnię dla sędziów.

JJ

  • Gość
Erranci i ich niewymuszone szarże!!
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 07, 2006, 07:27:27 pm »
Wprowadzam ochronę tematu!
Każdy post NIE członka Listy sędziowskiej NIE zawierający ważkich treści merytorycznych - będzie usuwany!
Miejmy nadzieję, że LS dzięki naszej pomocy dojdzie do konsensusu w tej sprawie, ku naszemu zadowoleniu.  Będziemy wiedziec jak szarżować.
Żadna dyskusja o omylności lub nieomylności LS nie będzie TU tolerowana!