Autor Wątek: Czyszczenie uściśleń.  (Przeczytany 4786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JJ

  • Gość
Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 03, 2006, 07:28:28 am »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
Ekhmm.. Chodzi o to, Drogi Marku, że tor gonitwy wyznacza uciekający, który najpierw ucieka (jeżeli rzuci mniej to zginie i tak, ale rusza się)

Nie rusza się. Ginie od razu. Nie wprowadzaj zamętu proszę.


Rusza się. Ucieka. Punkt dokąd "uciekł" wyznacza trasę pościgu.
To, że ginie automatycznie ( nawet jeśli jakimś cuden uciekł jest "cofany" tak by zginął) to inna sprawa.  
To nie ja wprowadzam zamęt - takie są zasady.
Ta niby "ucieczka" służy jedynie do wyznaczenia trasy pościgu - o czym właśnie rozmawiamy.

Jankiel

  • Gość
Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 03, 2006, 07:52:18 am »
Nieprawda. Nie ma takiej zasady. Jacku, co Ty wypisujesz? Jeśli za złamanym oddziałem wroga stoi kolejny oddział wroga, to według Twojego pomysłu nie wpadniemy w niego, bo uciekający oddział będzie go omijał, a co za tym idzie nasz oddział też. Daj spokój - ginie się automatycznie tam gdzie się stało, nie ma żadnego wyznazania tras pościgu i takich rzeczy.

Offline mlepkows

Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 03, 2006, 08:47:47 am »
Jacek ma rację. Drogę pościgu wyznaczamy na podstawie drogi ucieczki. To nie overrun. Tyle tylko, że jeżeli oddział zostaje dogoniony to wpadasz na stojących z tyłu bo zachaczasz ich pościgiem.

Maciek
igmar, Kaiser und Averland!

JJ

  • Gość
Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 03, 2006, 09:04:23 am »
Ciiii Kubo, za kilka miesięcy będzie tak jak wszyscy chcemy... Prosto do tyłu... Czas na zbieranie cytatów mam dopiero wieczorem...   :)

Offline Christos

Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 03, 2006, 10:02:58 am »
Faktycznie Jacku wprowadzasz zamęt.
Juz od dawna gramy tak jak mówi Trocki. W przypadku breaka i dogonienia uznajemy ze uciekający oddział został wybity w miejscu walki a goniacy robi ruch po prostej. Jesli wpadnie w przeciwnika to liczy sie jak szarża (czyli w zasadzie wykonujemy jak overrun).
Moge sie mylic ale to chyba rozwiązanie z Anuualna 2002 (o którym wspomina sie w uscisleniach - nie wiem bo w zyciu tego annuala w rekach nie trzymałem ;) )
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

JJ

  • Gość
Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 03, 2006, 10:10:19 am »
Cytat: "Christos"
Faktycznie Jacku wprowadzasz zamęt.


Slaaneshu.... Po dziewiątej napiszę, żeby nie było, że znowu zlewnam dyskusję... :(

Offline Sir_Glonojad

Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 03, 2006, 10:45:42 am »
@Szafa - głównie dlatego, że system nazywa się, póki co, Warhammer, a nie Polhammer. Chociaż do tego ostatniego uściślenia dążą konsekwentnie  ;)  (tak, jestem do nich źle nastawiony - ale po "uściślonych" highelfickich włóczniach, chyba mam prawo... :roll: ).

Środki oddziałów to ciekawy pomysł, pachnący mi BFG, ale jednak wymagający wprowadzenia jednoczesnego kliku kwestii, tj. obowiązku zaangażowania jak największej liczby modeli z obu stron, oraz zdejomwania po pierwsze modeli niewalczących (dziwne, bo myślałem, że już tak jest... ;) ) tak, aby żadne przekierowania w kosmos nie miały miejsca.

EDIT: Oczywiście, uściślenia polskie są równie dobre, jak uściślenia warhammer.org, direwolf, warseer czy co tam jeszcze. Równie nieoficjalne, i odpowiednio Polhammerowe / Danhammerowe / UShammerowe.
Glonku, a może Ty po prostu nie umiesz grać [w Warhammera]?" - Bless (cytat niedosłowny, ale trafny ;) )

"A co to za laleczki?" - z cyklu "pierwsze wrażenie"...