Autor Wątek: Czyszczenie uściśleń.  (Przeczytany 4789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JJ

  • Gość
Czyszczenie uściśleń.
« dnia: Styczeń 01, 2006, 11:40:17 am »
Śliczne nowo wprowadzone uściślenie, człek je czyta a potem robi z siebie idiotę...

f)    Ucieczka regimentów z walki: regimenty w miarę możliwości uciekają "od linii zwarcia", tj. równo do tyłu

http://warhammer.org.uk/PhP/viewtopic.php?t=12415

Może jednak wzdłuż linii łączącej środki regimentów co? :evil:
Po jaką kiełbasę wprowadzać NOWE BŁĘDNE UŚCIŚLENIE?
Resztę wypowiedzi sam sobie ocenzuruję.

Barbarossa

  • Gość
Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2006, 01:41:51 pm »
Jacku, w twoich wypowiedziach zawsze jest tyle.... kategoryczności.

Tymczasem - cóż, jeśli goni cię 15 dresiarzy, to uciekasz od tych, którzy są najbliżej, a nie od "środka" ich gromady. Jest to ze wszech miar rozsądna interpretacja niejasnego sformułowania "directly away".

Dlatego też w podręczniku znajdziesz zdanie "move the fleeing unit directly away from its enemy, so that the closest part of the unit is 2d6 or 3d6" away...).

Masz taką sytuację: walczą oddziały handgunnersów (H) i swordsmanów (S)

HHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH
                             SSSSS

I teraz powiedz mi, jak oddział S musi się ruszyć o 2d6" - powiedzmy, 5, żeby najbliższa jego część była o to samo 2d6 cali od  oddziału H? Niestety, nie mierząc od środków, tylko od linii zwarcia właśnie.

Ale oczywiście wystarczy, że ktoś na TWF piardnie coś na temat "zasad geometrii" i już mówisz, jacy to ci sędziowie są źli i głupi i uściślają bez sensu.

JJ

  • Gość
Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2006, 01:50:26 pm »
Cytat: "Barbarossa"


Ale oczywiście wystarczy, że ktoś na TWF piardnie coś na temat "zasad geometrii" i już mówisz, jacy to ci sędziowie są źli i głupi i uściślają bez sensu.


Ciebie to Zbyszku o pomoc w wyjaśnieniu czegoś poprosić...
Dzięki. Jak sam widziałeś, takie piardnęcia mnie wkurzają. Nie chcę natomiast byśmy grali inaczej niz na świecie a ilość i jakość piardnęć też ma znaczenie.
Co do samej argumentacji - nie wypowiadam sie, bo głowa mnie boli.

Offline Scimitar

Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2006, 02:31:46 pm »
Szczerze, to prościej jest określić kierunek ucieczki "równo w tył" od linii zwarcia niż od środków oddziałów (zawsze będą kłótnie o te drobne kąty :D ). Tak jak jest przynajmniej określa jasno i kategorycznie kierunek.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

JJ

  • Gość
Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2006, 02:39:57 pm »
Cytat: "Scimitar"
Szczerze, to prościej jest określić kierunek ucieczki "równo w tył" od linii zwarcia niż od środków oddziałów (zawsze będą kłótnie o te drobne kąty :D ). Tak jak jest przynajmniej określa jasno i kategorycznie kierunek.



Szczerze?
Jakby wprowadzenie tego uściślenia było połączone z tak skrótowym wyjaśnieniem jakie zaprezentował Zbyszek (thx) - i tak było ze wszystkimi nowymi uściśleniemi - nie było by problemów.

Offline Scimitar

Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2006, 02:45:26 pm »
Szczerze to powinni wydawać specjalną wersję zasad dla Polaków, aby wszsytko było tam opisane klarownym językiem (tak jak matematyka ?? fizyka ?? ). My zawsze znajdziemy dziurę w całym  :lol:
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

JJ

  • Gość
Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2006, 02:53:09 pm »
Szczerze?
Przed październikiem mówiłem - uciekaj od środków oddziałów. Po październiku mówię - po prostej. Już tak po ludzku - byście chciaż napisali dlaczego.

Jankiel

  • Gość
Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2006, 03:55:40 pm »
Zawsze uciekałem od linii zwarcia i takie rozwiązanie sugerowałem. Jest prostrze i klarowniejsze.
Cytuj
Nie chcę natomiast byśmy grali inaczej niz na świecie

Wydaje mi się, że póki co nie ma potrzeby dopasowywać się do "świata". Nasze wyjazdy są bardzo sporadyczne, przyjazdy obcokrjowców także nieczęste. A po co mamy grzebać w mechanizmach, które już się u nas przyjęły i dobrze działają?

Offline GoluS

Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2006, 07:54:12 pm »
Z tym uciekaniem od srodka, to tez wzielo sie stad, by wyeliminowac pewne przegiecie.

WWWWWWW
LLL
LLL
LLL

Lanca szarzuje w warhoundy chaous. Zabija 5 Warhoundow. Chaosiarz, dzieki sprytnemu zdjeciu warhoundow moze przekierowac gonitwe w kosmos. Gdy zawsze sie goni po prostej - wszystko jest ok. Tor gonitwy wyznacza szarzujacy.
alo

JJ

  • Gość
Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2006, 08:10:18 pm »
Cytat: "GoluS"
Z tym uciekaniem od srodka, to tez wzielo sie stad, by wyeliminowac pewne przegiecie.

WWWWWWW
LLL
LLL
LLL

Lanca szarzuje w warhoundy chaous. Zabija 5 Warhoundow. Chaosiarz, dzieki sprytnemu zdjeciu warhoundow moze przekierowac gonitwe w kosmos. Gdy zawsze sie goni po prostej - wszystko jest ok. Tor gonitwy wyznacza szarzujacy.


To akurat jest absurd... Tfu, gębo niewyparzona, znowu cię będą sztorcować.... Poprzednie zdanie jest warunkowe...
Ekhmm.. Chodzi o to, Drogi Marku, że tor gonitwy wyznacza uciekający, który najpierw ucieka (jeżeli rzuci mniej to zginie i tak, ale rusza się) punkt w którym zakończył ucieczkę jest punktem do którego dążyć na ścigający. Gdybyś był tak miły i sam sprawdził w RB i Artykułach Gava byłbym wdzięczny.  

Z tego co wiem w 7 mej będzie po prostej do przodu i już, więc problemu nie będzie. Jak zwykle musimy być o krok do przodu ;) ...  :roll:

Będzie tak jak mówisz Marku, ale póki co tak nie jest...

Tzn... Dzięki temu uściśleniu już jest... U nas...

Offline Gogol

Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2006, 08:46:25 pm »
cóż ... przed jeszcze kilkoma turniejami rzeczywiście grałem tak jak mówi JJ zwłaszcza z kumplami ... ale i na turniejach tez (i co ciekawe rzadko kto sie temu dziwił) .... i też  nie specjalnie ciesze sie na to ze mamy polską wersje tej zasady ....
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Jankiel

  • Gość
Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2006, 10:02:53 pm »
Cytuj
Ekhmm.. Chodzi o to, Drogi Marku, że tor gonitwy wyznacza uciekający, który najpierw ucieka (jeżeli rzuci mniej to zginie i tak, ale rusza się)

Nie rusza się. Ginie od razu. Nie wprowadzaj zamętu proszę.

Offline MariuszGGG

Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2006, 10:27:43 pm »
Cytat: "GoluS"
Z tym uciekaniem od srodka, to tez wzielo sie stad, by wyeliminowac pewne przegiecie.

WWWWWWW
LLL
LLL
LLL

Lanca szarzuje w warhoundy chaous. Zabija 5 Warhoundow. Chaosiarz, dzieki sprytnemu zdjeciu warhoundow moze przekierowac gonitwe w kosmos. Gdy zawsze sie goni po prostej - wszystko jest ok. Tor gonitwy wyznacza szarzujacy.


Marku, w opisany prze ciebie sposób to przekierowywałem gonienie jako szarżujący :)
Przed uściśleniami
na jest czernią i bielą
Ona jest miłością i nadzieją
Ona jest ostatnią bogów wybranką
Moją kochanką...

a kwadrat + b kwadrat = sex

Offline szafa

Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2006, 10:46:07 pm »
Jacku, po raz kolejny zastosowales manewr ktorego nie rozumiem.
Dlaczego musimy grac tak jak powiedza chlopaki na zagranicznym forum?
url=http://pl.youtube.com/watch?v=Kdc0x5dX1N4][/url]

JJ

  • Gość
Czyszczenie uściśleń.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2006, 07:22:07 am »
Cytat: "szafa"
Jacku, po raz kolejny zastosowales manewr ktorego nie rozumiem.
Dlaczego musimy grac tak jak powiedza chlopaki na zagranicznym forum?


Tłumaczę się raz na zawsze - bo robię tak nagminnie. Więc żeby było jasne.
Na froum zagranicznym bronię NASZEJ zasady ucieczki bezpośrednio do tyłu. Bronię do krwi ostatniej.
U nas prezentuje ICH poglądy.
Cel takiej schizofrenii -
1- Sam sobie wykuwam pogląd jak być powinno.
2 - Jak pojadę na zachód to będę wiedział w którą strone idzie pościg - a wybaczcie - to czasem ważne.
3 - Tak, uważam, że zasady gry  powinny być wszędzie  identyczne. Nie może być tak, że u nas kiery są starsze od pików. Tzn, może być, tylko żebyśmy pamietali, że to nasz wspaniały wynalazek i się nie zdziwili jak nas ktoś pikami przelicytuje.

 

anything