Autor Wątek: antologia o piłce nożnej  (Przeczytany 70392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ljc

antologia o piłce nożnej
« Odpowiedź #570 dnia: Lipiec 28, 2006, 08:38:28 am »
normalnie uwzieliście sie na tego biednego Sieńczyka i jego komiks :)
a w tej antologii są - imho - dużo gorsze komiksy

z Sieńczykiem i jego twórczością (podobnie zreszta jak z Jankiem Kozą) jest tak, że ludzie dzielą sie na jego fanatycznych wielbicieli, którzy przeżywają niemalże orgazm metafizyczny nad każdą jego literą, zdaniem, kreską, kolorem etc. Dla nich komiksy Sieńczyka są onirycznymi alegoriami lub nieco surrealistyczną i mocno symboliczną projekcją rzeczywistości... słowem - dziełem, czyli sztuką
Dla innych komiksy Sieńczyka są nieporozumieniem graficzno-tekstowym. Ci uważają, że Sieńczyk rysować nie umie i już, a jego historie są pseudointelektualnym bełkotem, w którym nie ma kszty sensu.

Nie będe ukrywał, że Hydriola nie jest moim ulubionym komiksem, a Sieńczyk ulubionym rysownikiem :)

Jednak jego komiks w antologii piłkarskiej uważam za jeden z lepszych w tym zbiorze - czasem mam nawet wrażenie, że może dlatego, że wydaje mi się, iż w końcu zrozumiełem, o co chodzi Sieńczykowi :)
jego komiks w antologii piłkarskiej odbieram jako karykaturę zebrań PZPN, na których nic się nie dzieje konkretnego, na które przyjeżdżają wieczni działacze, którzy pierolą jakieś głupoty i rozjeżdżają się do domów, podbiwszy delegację - wszystko razem sprawia wrażenie nierealnego - właśnie jak we śnie - wydarzenia, które nie rządzi się logiką rzeczywistości lecz snu...  

co do empro - to wcale nie jest najgorszy komiks w tym zbiorze, są dużo gorsze (zwłaszcza graficznie)...

wyrazy uznania dla empro za pokorę, z jaką przyjmuje krytykę - nie jest to modelowe zachowanie na tym forum...

i jeszcze mała prośba
ileśtam postów wcześniej Maciej zamieścił link http://www.digart.pl/stuff/da5/ do swojej pracy, która nie weszła do antologii - po kliknięciu w niego ciągle mam jednak czarną stronę z napisem: przerwa techniczna ble ble ble...
a chciałbym zobaczyć ten komiks
ktoś poradzi coś?
Macieju?
tamtam!

Offline empro

antologia o piłce nożnej
« Odpowiedź #571 dnia: Lipiec 28, 2006, 08:40:08 am »
Cytat: "Filon"
nie żebym sie czepiał ale słowo "fajny" jest tak samo denerwujące i nijakie jak słowo "kultowy". "fajnie" jest często używane tak na prawde na odczepnego więc wiesz..;]


no wiesz, ktoś kto się na komiksach nie zna, nie przeprowadzi analizy, że dobre kadrowanie, że narracja dobrze przeprowadzona, że interesująca warstwa graficzna, taki ktoś powie Ci, że "komiks jest fajny", że się dobrze czyta i fajne historyjki są"
i jak dla mnie chyba o to chodzi, bo robić komiks dla tych kilkuset osób, które znają się to w naszym kraju chyba marny deal, najlepiej zrobić komiks dla wszystkich, który prezczyta sobie taki pan Kowalski w drodze do pracy autopkiem i będzie zadowolony z lektury,
tu akurat wydaje mi się, że słowo "fajny" w ustach laika jest sporym komplementem :)

Cytat: "Czopek Piotrek"
Cytat: "empro"

i żeby nie było, kilka osób z którymi właśnie rozmawiałem o Antologii nawet nie wiedziały że mój komiks tam jest :)


no to trochę zię dziwię, bo jeśli mówiły, że fajna, to musiały przeczytać, a skoro tak, to ciężko nie zauważyć Twojego komiksu. To w kończu widać nawet przy kartkowaniu antologii.


miałem na myśli, żę ludzie ci, nie wiedzieli w ogóle, że rysuję komiksy :) i że empro to ja :)
o to mi chodziło, żeby nie było, że ktoś mi powiedział, że antologia jest fajna bo inaczej mogłoby się mi niby przykro zrobić :)

Offline Maciej

antologia o piłce nożnej
« Odpowiedź #572 dnia: Lipiec 28, 2006, 09:03:33 am »
Cytat: "ljc"

i jeszcze mała prośba
ileśtam postów wcześniej Maciej zamieścił link

http://www.digart.pl/zoom/362568/i_po_meczu.html
Faktycznie, stare linki nie działają.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline 4-staczterdzieściicztery

antologia o piłce nożnej
« Odpowiedź #573 dnia: Lipiec 28, 2006, 11:23:53 am »
Cytat: "empro"

miałem na myśli, żę ludzie ci, nie wiedzieli w ogóle, że rysuję komiksy :) i że empro to ja :)
o to mi chodziło, żeby nie było, że ktoś mi powiedział, że antologia jest fajna bo inaczej mogłoby się mi niby przykro zrobić :)


Ale chyba wiedzą jak się nazywasz? Mogliby coś zacząć podejrzewać gdy zobaczyli twoje imię i nazwisko wśród autorów.

Macieju, twój i .zenta komiks całkiem mi się podoba, w antologii było sporo słabszych prac, szkod, że nie przeszedł selekcji.

Ljc, przejrzałem twoje oceny komiksów z antologii i rzeczywiście sporo z nich  uważasz za gorsze od "W Domu Starego Działacza", osobiście na pewno za słabsze mógłbym uznać "Dobrą Radę Trenera" i "Football Monster", reszta to sprawa dyskusyjna.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline empro

antologia o piłce nożnej
« Odpowiedź #574 dnia: Lipiec 28, 2006, 11:33:21 am »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"

Ale chyba wiedzą jak się nazywasz? Mogliby coś zacząć podejrzewać gdy zobaczyli twoje imię i nazwisko wśród autorów.


ok, nie chciałem się zagłębiać w imprezowe konkrety,
siedzisz sobie na imprezie, wokól jest sporo osób, część znasz, część tak średnio, a części w ogóle,
siedzisz sobie popijasz kokakole ;P i gadasz z różnymi ludźmi, z których część ew wie jak masz na imię a inna część kojarzy Cię jako kogoś tam, znajomego od kogoś innego,
no i rozprawiasz z nimi o komiksach i nagle ktoś rzuca temat, że wyszł antologia, ja niby nigdy nic pytam jak się podobała i on mówi "fajna" i coś tam opowiada, na to, ktoś inny też mówi, że widział i że się podobała :)

z grubsza tak to wyglądałao :) jeśli chodzi o ścisłość :)
jak se człowiek imprezuja to niekoiecznie zna się wszystkich współbiesiadników :)

Offline ljc

antologia o piłce nożnej
« Odpowiedź #575 dnia: Lipiec 28, 2006, 12:33:07 pm »
Cytat: "Maciej"
http://www.digart.pl/zoom/362568/i_po_meczu.html


dzięki

jak 4-staczterdzieściicztery napisał, faktycznie w antologii część komiksów była słabsza od tego - ten, gdyby wszedł, dostałby ode mnie 3 (przeciętne)

Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
 
Ljc, przejrzałem twoje oceny komiksów z antologii i rzeczywiście sporo z nich uważasz za gorsze od "W Domu Starego Działacza", osobiście na pewno za słabsze mógłbym uznać "Dobrą Radę Trenera" i "Football Monster", reszta to sprawa dyskusyjna.


pewnie że dyskusyjna :)
tamtam!