Autor Wątek: Ogniem i Mieczem  (Przeczytany 4348 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skubiszon

Ogniem i Mieczem
« dnia: Styczeń 02, 2006, 02:49:33 pm »
Dzisiaj w skelpie, w którym można znaleźć praktycznie wszystko przyuważyłem skromny komiks za 1,7 zł pt. "Ogniem i Mieczem" na podstawie powieści H. Sienkiewicza. Zapewne nie jest tojakieś dzieło, ale właśnie niezauważalny, tani plik kartek, lecz może jednak nie jes to totalna beznadzieja ?
W tym temacie chciałem poznać wasze opinie na temat własnie takich komiksów, nie znanych, nie odnoszących sukcesów, starych, ale może posiadających jakis klimat :D
ie czytaj tego napisu

Offline repek

Ogniem i Mieczem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2006, 12:39:25 am »
Delikatnie mówiąc 'nie są to arcydzieła'. Zazwyczaj pochodzą z okresu, gdy wydawano dużo, ale niekoniecznie dobrze [bo i czasy takie były, i wymagania czytelnika inne].

Osobiście zbieram takie albumiki z rozkoszą zakrawającą o masochizm. Wymieniony przez Ciebie albumik zresztą również posiadam. :) Ogólnie - coś dla kolekcjonerów, ale nie szukałbym autora, by licencję kupować i wznawiać po latach.

Pozdrówka

Offline graves

Ogniem i Mieczem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2006, 08:55:50 am »
Cytat: "repek"
Osobiście zbieram takie albumiki z rozkoszą zakrawającą o masochizm. Wymieniony przez Ciebie albumik zresztą również posiadam. :) Ogólnie - coś dla kolekcjonerów, ale nie szukałbym autora, by licencję kupować i wznawiać po latach.

ja tak samo. Wybitne to nie jest. Dobre też nie. Taka ciekawostka - jak komiksowe programy teatralne ;)
Raczej dla kolekcjonerów.
Wyszły w 1999 roku dwie takie wersje:

niedokończone.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline empro

Ogniem i Mieczem
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2006, 09:19:29 am »
kiedyś zbierałem takie "kfaituszki"
ale niestety nie byłem w stanie 90% z nich przeczytać, a to z kolei skłoniło mnie jednak do zaniechania kolekcjonowania tych arycdzieł polskiego komiksu :)

fakt, ma to swój urok, ale drażni mnie widok na półce czego, czego nie jestem w stanie przetrawić :)

to już "Alien vs Predator: Dreszcz" było chyba lepsze :)

Offline repek

Ogniem i Mieczem
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2006, 11:14:16 am »
Hej, to ja chyba mam inne Ogniem i Mieczem... Chyba że to były Dzikie Pola, czy jak to tam się nazywało. Muszę sprawdzić jeszcze, bo nie mam całego zbioru pod ręką w Krakowie.

Pozdrówka

Offline domenica.cz

Sienkiewicz w komiksach
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2006, 08:20:42 am »
Mam prośbę do Wszystkich Miłośników komiksów.
Piszę pracę mgr o obecności Sienkiewicza we współczesnej kulturze. Jednym z rozdziałów będzie m. in. jego obecność w komiksach. Zależy mi na każdym numerze; niekoniecznie w oryginale. Może to być kserokopia, skan . Za wszelką pomoc będę wdzięczna. Jestem w stanie zapłacić za uzyskane materiały.
Praca magisterska czy nie, skanów nie popieramy, komiksy te nie są drogie. gil

Offline empro

Re: Sienkiewicz w komiksach
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2006, 08:25:25 am »
Cytat: "domenica.cz"
Jestem w stanie zapłacić za uzyskane materiały.


___________________________________ _____________________

Cytat: "Skubiszon"
skromny komiks za 1,7 zł pt. "Ogniem i Mieczem"


to się targujcie :)

 :evil:

N.N.

  • Gość
Re: Sienkiewicz w komiksach
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2006, 10:08:16 pm »
Cytat: "domenica.cz"
Mam prośbę do Wszystkich Miłośników komiksów.
Piszę pracę mgr o obecności Sienkiewicza we współczesnej kulturze. Jednym z rozdziałów będzie m. in. jego obecność w komiksach. Zależy mi na każdym numerze; niekoniecznie w oryginale. Może to być kserokopia, skan . Za wszelką pomoc będę wdzięczna. Jestem w stanie zapłacić za uzyskane materiały.
Praca magisterska czy nie, skanów nie popieramy, komiksy te nie są drogie. gil


Żeby pogłebić Twoje troski wspomnę, że Amerykanie zrobili (dawno, dawno temu) komiksową adaptację "Ogniem i mieczem" (wydane w serii "Classics Illustrated").
Zajrzyj tutaj: http://page.auctions.yahoo.com/auction/96324477

Offline Maciej

Ogniem i Mieczem
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2006, 06:36:34 am »
Kurcze, ja też rysowałem komiksowy rimejk "Ogniem i Mieczem"  :lol:
Nazywało się to "scheda" i wydałem 3 odcinki (każdy po 20-kilka stron) w formie zina.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline domenica.cz

Re: Sienkiewicz w komiksach
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2006, 06:42:50 pm »
Cytuj
Żeby pogłebić Twoje troski wspomnę, że Amerykanie zrobili (dawno, dawno temu) komiksową adaptację "Ogniem i mieczem" (wydane w serii "Classics Illustrated").

Zajrzyj tutaj: http://page.auctions.yahoo.com/auction/96324477


O tym komiksie napisano wystarczająco dużo m. in. w Studiach Sienkiewiczowskich. Ja chcę mieć w pracy coś, co nie zostało jeszcze opisane. Ale dziękuję za informację.

Offline Ktoś

Ogniem i Mieczem
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2006, 10:04:51 pm »
osobiscie nawet podobał mi się komiks ogniem i mieczem nie jest idealny ale pewne zalety ma niektóre sentencje mnie smieszyły inne nudziły no al enawet fajnei sie czytało xD... pozdro
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline mistrzu zagłady

Ogniem i Mieczem
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 13, 2006, 11:41:09 pm »
ta druga okladka pochodzi z komiksu, który jest w zasadzie zbiorkiem (ale w kolorze bodaj) komiksów z tygodnika ANGORA. swego czasu gazeta posiadała dodatek komiksowy (co tydzień fragmenty czterech różnych cyklicznych komiksów...).
komiks ukazał się jakoś "o czasie" (tzn. przy okazji premiery filmu jakoś).

Offline Ktoś

Ogniem i Mieczem
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2006, 01:16:49 pm »
heheheh to zeczywiscie mieli niezle wyczucie czasu xD... pozdro

Proszę o bardziej rozbudowane wypowiedzi, bo z tych 80 postów napisanych do tej pory - większośc to jednolinijkowe mało wnoszące do rozmowy rzeczy :roll:
pozdrawiam
graves
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...