Autor Wątek: Wojenny Młot 2006  (Przeczytany 9887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mistrz wałków :)

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 08, 2006, 08:38:23 pm »
A czy przewidujecie niegrającego sedziego??

Jeśli miała by być to naprawdę duża impreza to taki sedzia powinien się pojawić.

Cytuj
Turniej organizuje, na prośbę szefów WM, klub TH. 5 gier w sobotę. W niedzielę pokazy. Osoby do organizacji już są.


Jak miło ze bede mógł wystąpić jedynie jako gracz :D. Wreszcie RELAX na MAKASA :D.
Kamil. (miszczu)

Offline Wercyngetoryks

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 08, 2006, 08:44:19 pm »
Cytat: "Mistrz wałków :)"
A czy przewidujecie niegrającego sedziego??

Jeśli miała by być to naprawdę duża impreza to taki sedzia powinien się pojawić.


Ale trudno zgadywać czy bedzie to duża imrpeza...na oMTH było 18 osób i bez niegrajacego sędziego daliśmy sobie świetnie rade...a czy Młotek przebije tą liczbe sie okaże i wtedy będziemy sie nad tym zastanawiać...ale to myśle dużo blizej dnia turnieju ;)

Offline Mistrz wałków :)

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 08, 2006, 09:32:48 pm »
Z tym że niezależnie od frekwencji WM ma nieco inny wymiar niż regionalne oMTH..
Kamil. (miszczu)

Offline Motorek

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 09, 2006, 08:39:42 am »
Coś czuje, że jednak będzie chora punktacja hobbystyczna :|  made by TH, jeszcze jak grający sędziowie będą oceniać malowanie jak to na Waszych turniejach bywa to już wogle Wielki LOL :lol:
Pozdro ;)

Offline Mistrz wałków :)

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 09, 2006, 10:48:28 am »
Obawiam się Kretku że ocenna hobistycna i tak bedzie stanowiła przynajmniej 20 % punktacji i to niezależnie od TH-owców.
Wymogi GW   :|

Natomiast grajacy sędzia to zeczywiscie nie najlepszy pomysł.
Kamil. (miszczu)

Offline Motorek

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 09, 2006, 11:05:53 am »
Z tego co się orientuję, na duże imprezy WFB za przyjazd sędziego są zwracane koszty, więc na młotku moze być podobnie kwestia dogadania z orgami. A 20%, o których piszesz to sporo 10% wg. mnie to max, z resztą to nie tylko moje zdanie.
Pozdro ;)

Offline MiSiO

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 09, 2006, 12:57:27 pm »
Cytuj
Coś czuje, że jednak będzie chora punktacja hobbystyczna Neutral made by TH, jeszcze jak grający sędziowie będą oceniać malowanie jak to na Waszych turniejach bywa to już wogle Wielki LOL Laughing


Są poszkodawani oceną? Zgłaszajcie to OD RAZU...


HOBBY będą oceniać miejscowi znawcy malowania WFB.

Ocena hobby to będzie około 1/5 - 1/6 całości punktów.

Cytuj
Obawiam się Kretku że ocenna hobistycna i tak bedzie stanowiła przynajmniej 20 % punktacji i to niezależnie od TH-owców.
Wymogi GW Neutral


Jakie wymogi GW... WFB i W40k na dla amatorów i wiekszość SGowych systemów w tym roku :D to nie standardowy WM. Co do punktacji... co Was to tak boli? ROBIENIE bandy to z połowa hobby! To jakby nie oceniać stylu lotu w skokach i zostaćprzy ocenianiu SAMEGO dystansu... ble... po prostu tak wygląda promowanie chęci i umiejętności... życie.

Offline Motorek

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 09, 2006, 01:35:37 pm »
IMO ocena hobbystyczna jest bardzo ważna i powinna a nawet musi występować na turniejach, ale jak się ma malowanie do tego co masz w głowie podczas grania tzn. jakim jesteś generałem/dowódcą. Dlatego powinny być dwie oddzielne klasyfikacje hobby i generalska, co z tego, że ktoś świetnie gra jak ma brzydkie figsy i zajmie przez to niską pozycję i na odwrót koleś nie ma pojęcia o grze popełnia rażace błędy, po 10 minutach jego banda przestaje istnieć, ale ma przepiekne modele i to go klasyfikuje na wysokiej pozycji.
Na bazylu ocena hobby było do d... za przeproszeniem i to nie tylko moje zdanie, bo wielu graczy było niezadowolonych m.in. Ty Misiu.
Pozdro ;)

Offline Wercyngetoryks

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 09, 2006, 01:55:50 pm »
Cytat: "Mistrz wałków :)"
Z tym że niezależnie od frekwencji WM ma nieco inny wymiar niż regionalne oMTH..


Niestety nie ma innego wymiaru...oMTH to największy jak dotąd turniej i biorąc pod uwage skład osobowy, nie taki regionalny ;)

W tym roku WM jest zupełnie inaczej zorganizowany, WFB i Wh40 tylko dla początkujacych...co i tak nie zmienia faktu,że zaden hobbysta powiedzmy z Kraka nie pojedzie na młotek żeby sobie pograć w Mordke...więc ja obstawiam po prsotu większa ilośc miejscowych osób, normalnie grających na WM np. w battla. ;)



Cytat: "Kretek"
IMO ocena hobbystyczna jest bardzo ważna i powinna a nawet musi występować na turniejach, ale jak się ma malowanie do tego co masz w głowie podczas grania tzn. jakim jesteś generałem/dowódcą. Dlatego powinny być dwie oddzielne klasyfikacje hobby i generalska...


No z tym się nie zgodze, bo w takim np. Lotrze za ocene malowania,konwersji plus test wiedzy można dostać maks tyle pkt co kolejna masakra...i niestety dobry generał przegrywa z tym dobrym,a z ładną armią...takze ocena hobbystyczna daje bardzo dużo... ;)

Offline nahar

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 09, 2006, 02:41:17 pm »
Cytuj
W tym roku WM jest zupełnie inaczej zorganizowany, WFB i Wh40 tylko dla początkujacych...co i tak nie zmienia faktu,że zaden hobbysta powiedzmy z Kraka nie pojedzie na młotek żeby sobie pograć w Mordke...więc ja obstawiam po prsotu większa ilośc miejscowych osób, normalnie grających na WM np. w battla. Wink


Myślę ze może kilka osób pojedzie.
Warszawa ma jednak przewagę nad Krakowem - leży bliżej środka Polski......

Więc może się ludzie pokuszą o wypad.
Piszcie scenariusze i regulamin. Jak już będą to można zacząć reklamować ostro ten turniej. Przede wszystkim na forach dyskusyjnych gier bitewnych (WSZELAKICH). No i porządnie trzeba go opisać na NG. Nie tylko linki do strony TH, ale wszystko żeby było na portalu plus jakis tekst dla zachęty (ja go chętnie napiszę), linki do relacji z poprzedniego turnieju Mordheim na WM itp.

Mam nadzieję że nagrody będą godne. Dajcie znać orgom z GW, że drobne upominki dla wszystkich (takie jak dajemy na oMTh) są bardzo fajnym pomysłem.

Jak tylko będę w Polsce to jadę na 100!!!!!!!!!

A co do sędziego to jeszcze się to wyklaruje (grający czy też nie grający). Jakby mi coś za to dali  :D to mogę to robić  a wprawe mam ;-))).
paweł

Offline MiSiO

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 09, 2006, 03:24:21 pm »
... ale kiedyś był problem z grającym sędzią ... że jest z akceptacją tego jakiś problem?

Sprawa hobbystycznej oceny... do OGÓLNEJ klasyfikacji jest i hobby i pkt z gry, do GENERALSKICH są tylko z gier a do HOBBYSTYCZNEJ klasyfikacji tylko hobby. Wygląd bandy to duuża część hobby... jak ktoś to olewa to zostaje klasyfikacja GENERALSKA...

Zresztą nigdy się wszystkich nie zadowoli.   ;)

Offline Mistrz wałków :)

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 09, 2006, 04:39:09 pm »
Cytuj
Niestety nie ma innego wymiaru...oMTH to największy jak dotąd turniej i biorąc pod uwage skład osobowy, nie taki regionalny  

W tym roku WM jest zupełnie inaczej zorganizowany, WFB i Wh40 tylko dla początkujacych...co i tak nie zmienia faktu,że zaden hobbysta powiedzmy z Kraka nie pojedzie na młotek żeby sobie pograć w Mordke...więc ja obstawiam po prsotu większa ilośc miejscowych osób, normalnie grających na WM np. w battla.  


I tutaj się mylisz Seba..

Sa inne wymary czego najlepszym przykałdem był Bazyliszek.
To na nim była nawieksza frekwencja 20!
A oMTH nie przekroczyło nigdy 16 osób..
Wiec nie przesadzajmy z naszymi krakowskimi turniejami.
Podobne frekwencja jak nasze oMTH i Turiej Par miały także takie imprezy takie jak: Goblion w 2004 (14 osób) WM2004 (14 osób) "Polowanie na spaczeń" w Łodzi (16 osób), Pola chwały w Bedzinie (14 osób).. itd ( i pewnie kupa innych na których się nie pojawiliśmy ).

Przepraszam że tak ostro prostuję niektóre fakty lecz chyba nie wszyscy jeszcze uświadomili sobie że na NAS (TH-owcy i WKW) nie kończy sie świat. Ze mordhaim przezywa swój renesans i pojawia się coraz wiecej graczy. I nie są to żółtodzioby (z całym szacunkiem dla tych osób) jakich spotykalismy w roku 2004 i początkiem 2005 lecz ludzie którzy niejednokrotnie doswiadczeniem jak i gra sa prawdziwymi patnerami podczas rozgrywki. Czego najlepszym przykadem był Bazyliszek gdzie nasze "trio" (Michał ,Seba i ja) nie wygralo 1 nagrody (ani 3 pierwszych miesc d których bylismy tak przezyczajeni :D ).
I możecie się bardzo zdziwić jak okaże sie że starzy battlowcy nagle wygrzebią z zapomnianych pułek swoje figórki do mordheima i wam strzepia tyłki..

I ciekawy jestem kto lepiej wyjdzie z konfrontacji (pod warunkiem normalnej oceny hobbistycznej) CZOKO czy TREASURE hunters??
I na ile WKW w tym namiesza :D
Kamil. (miszczu)

Offline Slayer_Lublin

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 09, 2006, 05:28:56 pm »
pytań kilka:
Jak jest z liczbą uczestników?
Jak jest ze zgłoszeniami?
Ile trwa turniej i jak jest ze wstępem?

Offline Wercyngetoryks

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 09, 2006, 05:36:47 pm »
Cytat: "Slayer_Lublin"
pytań kilka:
Jak jest z liczbą uczestników?
Jak jest ze zgłoszeniami?
Ile trwa turniej i jak jest ze wstępem?


A co rozumiesz przez takie pytania...ten turniej to koniec kwietnia, na regulami jest jeszcze troche czasu...z czasem wszystkiego się dowiesz...narazie ten tamat był założony, żeby sie rozeznac czy turniej bedzie...sprawy techniczne za jakis czas...cierpliwości ;)

Offline Slayer_Lublin

Wojenny Młot 2006
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 09, 2006, 05:42:01 pm »
No spoko myślałem że już mniej więcej przynajmniej uistalone bo chyba wojenny młot nie odbywa się po raz pierwszy i wieszkość rzeczy pewnie będzie tak jak w ubiegłych latach...