Autor Wątek: Pogaduszki o HE.  (Przeczytany 60142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rzymek

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 11, 2006, 03:55:11 pm »
Tak ja ostatnio sie zastanawiałem nad armia piechoty i to nie jest głupi pomysł. 10M to nie mało a oddziały maja dobre statystyki poza savem. Dodatkowo championi moga nosic magiczny ekwipunek ...piechote mozna połaczyć z orłami, magami rydwanami i bolcami i mamy jakas sensowną miszanke ..moze nie łątwa do dowodzenia ale nie jest to tak niedorzeczne jak imperialna armia na piechocie.
ovement traye - Dowolne rozmiary, kształty i kolory

Offline Grzelak

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 11, 2006, 04:12:24 pm »
ok no to wkońcu co :D orły czy bolce ?? Może sprubować naprzykład 3 magów i hera na orle z reven bowm czy jakmś dobrym do ściągania bolcóe ?? Pozatym nie warto walnąć chociasz i 10łuczników ?? Kto wie moze hand gunersi spanikują i wpadną na maszyny ?? :D
orka za błędy

Offline Rzymek

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 11, 2006, 04:20:09 pm »
Łucznicy są nieźli za te pkt. ...ja bym moze wzią 2 bolce , Lorda maga , 2 magów małego herosa na koniku w oddziale 7 Dragon Prienców z War Bannerem. Dodatkowo SwordMasterów z banner of Sorcery I klocki Sprearmanow które są bardzo niedoceniane. Następnie z 4 rydwany i 4 bolce
:)
ovement traye - Dowolne rozmiary, kształty i kolory

Offline Lord Semi

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 11, 2006, 04:55:33 pm »
skoro ma byc piechota to po co dragoni?? ja bym proponowal hero na piechote z bsb dla tych klockow...

a te klocki sperelfow to w jakiej ilosci byscie wystawili?? 16?? bo wiecej jak 20 to chyba nie ma sensu...
-------------------------------"Klub Kult"-------------------------------
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

Offline Junior Pasiak

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 11, 2006, 06:04:01 pm »
Tak..mnie tez kusi gra na piechocie ale...niemam figurek z kasa ciezko a jakie figsy kupowac pytalem sie brahola i nastwail mnie na kawe(ktora z reszta bardzo lubie)

ja jakbym robil rozpe na piechocie zalozmy na 1500pkt(takie pnkt lubie najbardziej:D)wygladala by tak

1500 Pts - High Elves Army                                                                              

Unit Name                       ##   Mv   WS  BS  St   To  Wo  In   At   Ld  Sv  WSv  Cp  Dp  US    Cost

Mage                            1    5    4   4    3   3   2   5    1    8            3   1   1      175
                               Magic Level 2; +2 dice to casting and +1 to dispel pool.  Has 2
                               spells.; +1 to dispel roll
  Seer                         Wiz chooses spells                                                   [30]
  Jewel of the Dusk            +1 power dice in each magic phase, may only be used by the           [15]
                               bearer.

Mage                            1    5    4   4    3   3   2   5    1    8            2   1   1      180
                               Magic Level 2; +2 dice to casting and +1 to dispel pool.  Has 2
                               spells.; +1 to dispel roll
  Seer                         Wiz chooses spells                                                   [30]
  Silver Wand                  Adds one to the number of spells that the bearer may know.           [10]
  Channeler                    Allowed to cast spells with 1 more die than usual                    [10]

* Commander                     1    5    6   6   4/6  3   2   7    3    9   2+               1      128
                               Usage Conflict; Great Weapon; Strikes last in HtH unless
                               charging; Heavy Armour
  Enchanted Shield             5+ Sv; May be taken with other magic armor                           [10]
  Helm of Fortune              6+Sv; Re-roll failed Armour Saves                                    [25]
  Amulet of Purifying Flame    Spells targeting bearer or unit suffer -3 on casting roll; No        [15]
                               effect on spells cast with IF

First SpearElves                14   5    4   4    3   3   1   5    1    8   5+               1      220
                               Spear; 3 ranks in HtH if static, 2 otherwise; Light Armour;
                               Shield; +1Sv w/ handweapon in HtH, conflicts with 2-handed/extra
                               weapon; Standard Bearer; Musician; +1CR if tied; +1 Ld in rally
                               attempts.
  Lion Standard                Immune to fear and terror                                            [25]
  Captain                       1    5    4   4    3   3   1   5    2    8   5+               1     [12]

SpearElves                      15   5    4   4    3   3   1   5    1    8   5+               1      206
                               Spear; 3 ranks in HtH if static, 2 otherwise; Light Armour;
                               Shield; +1Sv w/ handweapon in HtH, conflicts with 2-handed/extra
                               weapon; Standard; +1CR; Musician; +1CR if tied; +1 Ld in rally
                               attempts.
  Captain                       1    5    4   4    3   3   1   5    2    8   5+               1     [12]

Archers                         10   5    4   4    3   3   1   5    1    8                    1      126
                               Longbow; 30", S3 hit; Musician; +1CR if tied; +1 Ld in rally
                               attempts.

Archers                         10   5    4   4    3   3   1   5    1    8                    1      126
                               Longbow; 30", S3 hit; Musician; +1CR if tied; +1 Ld in rally
                               attempts.

Tiranoc Chariot                 2                  5   4   4        D6       5+               4      170
                               D6 impact hits on charge; Unit Size 1;; No March, Banned from
                               obstacles or difficult terrain
  Chariot Crew                  4         4   4    3           5    1    8                          

                               Spear; +1S on charge; Normal Bow; 24", S3 hit
  Elf Steed                     4    9    3        3   3   1   4    1    5                          


Tiranoc Chariot                 2                  5   4   4        D6       5+               4      170
                               D6 impact hits on charge; Unit Size 1;; No March, Banned from
                               obstacles or difficult terrain
  Chariot Crew                  4         4   4    3           5    1    8                          

                               Spear; +1S on charge; Normal Bow; 24", S3 hit
  Elf Steed                     4    9    3        3   3   1   4    1    5                          



                                                                                   Total Army Cost: 1501

 
sorry za taka rozpe ale niechcialo mi sie jej zmieniac :roll: no i 1pkt za duzo ale to pikus latwo to zmienic:P
no i zastwanawialem sie jeszcze nad armor od gods +1 do s z  dwurakime 7  s jak na elfika calkiem ladnie:D
-(-.-)-)<---->Pasiaki górą!!
--Only two things are infinite - The Universe and Human Stupidity. --

Offline Grzelak

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 11, 2006, 06:44:03 pm »
No wiecie takimi rozpiskami to wontpie by łatwo było by zaskoczyć klub do, którego chodze raczej pewnie by mnie wyśmiali!! A mianowicie chodzi o Rogaty Szczur jak pewnie wiecie to on wygrał na Bazyliszku a wienc raczej rozpiski na piechote nie zrobie.
orka za błędy

Offline Lord Mattatiah

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 11, 2006, 06:57:18 pm »
Ja do rozpy HE proponuje:
lord zawsze arcymag bo inaczej nawet nie ma oczym gadać ( chyba ,że SeaPatrol ;) ) z hero 3 magów lub 2 magów  i comandera.Jednemu z magów dajemy warda 2+ magie.
Z corów 2 x Silver + archers / 3x Silver
Ze specjali : proponuj Shadow Warior ( do nich magowie).
Ktoś to Banera +D3 kostek magii i jeszcze  dragoni (chyba że to oni mają Baner of Sorcery)
No i 4 bolce bez dwóch zdań
yeah....
Jeśłi ktoś mnie jeszcze nie widział to polecam...
Pozdro


Offline Junior Pasiak

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 11, 2006, 07:57:42 pm »
Cytat: "Grzelak"
No wiecie takimi rozpiskami to wontpie by łatwo było by zaskoczyć klub do, którego chodze raczej pewnie by mnie wyśmiali!! A mianowicie chodzi o Rogaty Szczur jak pewnie wiecie to on wygrał na Bazyliszku a wienc raczej rozpiski na piechote nie zrobie.


eee... chwila
czemu mieli by cie wysmiac?
bo co?niegrasz PG-skimi rozpami?

fakt trzeba umiec grac zeby cos zrobic rozpa na piechcie....
-(-.-)-)<---->Pasiaki górą!!
--Only two things are infinite - The Universe and Human Stupidity. --

Offline cubus

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 11, 2006, 07:59:52 pm »
No taaak... Ludzie, wierzcie mi, że za jakiś czas przerzucicie się na kawalerię i smoki i zobaczycie, co to znaczy przyjemność z gry i wygrywania taktyką i mózgiem, a nie turlania kośćmi. Zakładam tak, bo tak samo było w moim przypadku: po roku grania HE na piechocie i dostawaniu prawie zawsze w ciry, przerzucilem się na kawę i teraz zaczynam grać. Zwycięstwa sprawiają mi nie lada satysfakcję i przyjemną minę przeciwnika, bo stoczona bitwa była fajna i nie było sytuacjii, że któraś z armii na samym starcie nie miała szans, ze względu na rozpiskę drugiej armii.....

Wygrywam jeszcze dość rzadko, ale mam nadzieję, że to przyjdzie wraz ze wzrostem doświadczenia.

Siła HE polega na szybkiej i opancerzonej kawie, chariotach i bolcach.

pzdr
cubus
Biseksualizm? Niewątpliwie podwaja twoje szanse na sobotnią randkę"- Woody Alen

"Gdy nie wiem, co robić, to na wszelki wypadek wolę zachować się przyzwoicie" - Antoni Słonimski

Offline kosa_elf

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 11, 2006, 08:21:47 pm »
o i tu się mylisz cubus baardzo. Ja grałem 4 lata na kawalerii i wcale aż takich wyników nie osiągał, częst się wygrywało ale nie w aż tak spektakularny sposób jak grając mieszanką.Już od pół roku  wystawiam smoka, dwie 16 spearelfów z dwoma rydwanamy, dwa bolce i orły,  i klocek jazdy z commanderem i jeszcze z 5 helmów się mieści wiec jazda, piechota z rydwanami i smok dają bardzo dobre rezultaty podczas gry. samą jazdą wiele nie wskurasz bo cie mało jest i co z tego że jesteś szybki? jak się zatrzymasz na ciężkiej piechocie i potem sie odbijesz a jak wystawiasz wagony to wystarczy jeden celny strzał czegoś dużego aby połowy z tego oddziału nie było, jazda tak  HE ale jako jeden oddział do przełamywania szyków i wgniecienia wroga i tyle
ASTERS OF ROCK
vizovice :D

Offline cubus

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 11, 2006, 08:44:56 pm »
Ok, ja powiedziałem tylko moje osobiste odczucia i doświadczenia. Ja na przykład nie widzę tej armii jako coś pomiędzy piechotą, a kawalerią. Tak, czy siak jesteś mało liczebny (11 pkt za spearmena, tyle kosztuje lepszy execiutoner :? ), a kawaleria sama nie wywali do przodu, bez wsparcia.
Jedynym rozwiązaniem grania mixem jest faktycznie smok....
Biseksualizm? Niewątpliwie podwaja twoje szanse na sobotnią randkę"- Woody Alen

"Gdy nie wiem, co robić, to na wszelki wypadek wolę zachować się przyzwoicie" - Antoni Słonimski

Offline Rzymek

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 11, 2006, 08:48:32 pm »
Coż...ja bym taka rozpiską gral i nie wiem pod jakim katem by Cie wysmiali..bo to plewy?

Wg mnie to dobra armia i jak ma 10 ruchu to szybka. Dragoni i rydwany byłby oddziałami flankującymi... Formacja Dragonow i 2 rydwany poszłby byokiem a 2 rydwany miedzy klockami środkiem. wg mnie takie cos jest niebezpieczniejsze niż normalne HE bo nie bedzie łątwo ich połamac jesli nie mamy bretonni lub Imperium. Miast herosa na koniu wziabym BSB z Battle bannerem chyba.
Moze nie jest to najlepsza armia ale na pewno fajna 8)
ovement traye - Dowolne rozmiary, kształty i kolory

Offline kosa_elf

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 11, 2006, 08:53:27 pm »
4 rydwany okey ale dla mnie to o dwa za dużo ;) battle banner nie jest dobry bo w cholere kosztuje a zawsze może być 1 albo coś cię na challenga wyzwie i po ptakach. A cubus powiedz mi co by kogo rozmietło 16 executionierów walczących z 16 hajowskimi spearmenami? bo ja obstawiam na HE a wtedy mamy dodatkowe 32 modele a to już cos jest plus 10 jazdy i 5 wspomagających, maszyny orły no i smok więc już jest nas sporo jak na elfy. Pograjcie mieszanymi rozpami na lekkiej piechocie ale elitarnej ze wspomaganiem rydwanów, klockiem przełamującym i smokiem gra sie ciężko ale bo 10 bitwawch wiecie czym gracie
ASTERS OF ROCK
vizovice :D

Offline Rzymek

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 11, 2006, 09:49:24 pm »
Jedynym minusem Battle Bannera jest wytrzymałośc pana niosącego.
Jak mi da chellenge to niech zjada championa. Jedyne co mnie zawsze amrtwi to to ze zwykłasy moga go łątwo zaciukać wiec to jest główny problem. 4 rydwany byc muszą bo świetnie zabezpieczaja przed fastami, maszynami...a jak wpadną 2-3 to moga nawet najgorsze klocki poobijacp
;p
ovement traye - Dowolne rozmiary, kształty i kolory

Offline cubus

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 12, 2006, 06:27:28 am »
Cytat: "kosa_elf"
A cubus powiedz mi co by kogo rozmietło 16 executionierów walczących z 16 hajowskimi spearmenami? bo ja obstawiam na HE a wtedy mamy dodatkowe 32 modele


To zależy od wielu czynników: kto kogo będzie szarżował, rzuty itp.
Ale spójrz prawdzie w oczy - exe mają więcej ws, więcej siły, killing blow i mogą nieść sztandar do 50 punktów. Przede wszystkim exe mają szanse z czymś mocno opancerzonym, a włócznicy - nie. Jeżeli wystawisz spearmenów, a przeciwnik execiutoners, to już ma nad Tobą przewagę.....
Biseksualizm? Niewątpliwie podwaja twoje szanse na sobotnią randkę"- Woody Alen

"Gdy nie wiem, co robić, to na wszelki wypadek wolę zachować się przyzwoicie" - Antoni Słonimski

 

anything