trawa

Autor Wątek: Dostawianie figurek do walki  (Przeczytany 6020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Remo

Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 07, 2006, 02:10:19 pm »
Cytat: "Kensiorek"
dla celow jasnosi kombatu mozna przesunac je tak

CCCC
CCCC
CCCC
GGGCC
GGGCC
..>..PCC
..>..PK


Tak jak narysowałeś to oni stali oryginalnie.
Może trochę niedokładnie to opisałem, więc jeszcze raz z dokładną ilością figurek:

1. 4 grali + czarusia szarżuje na 16 warriorów od przodu.

2. klepiemy się i zostaje ściągnięty gral, więc czarodziejkę przesuwam ze środka w prawo.

3. następnie z boku szarżuje regiment 3 innych warriorów i stykają się z jednym całym gralem i z połową czarusi.

4. jako że czarusia nie chce zginąć w następnej turze koza szarżuje i styka się tylko z drugą połówką czarusi (prawie tak jak na twoim obrazku)

5. czarusia w końcu ginie i koza nie styka się już z nikim, a że wyjaśniliśmy chyba sobie że nie ma ustawiania oddziałów w sprzeczne z zasadami "L" czy inne figury geometrzyczne to koza jest free i jak chce to w następnej turze może już legalnie zaszarżować z tyłu.

Teraz jasne?
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline Kensiorek

Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 07, 2006, 02:29:05 pm »
Cytat: "Remo"

5. czarusia w końcu ginie i koza nie styka się już z nikim, a że wyjaśniliśmy chyba sobie że nie ma ustawiania oddziałów w sprzeczne z zasadami "L" czy inne figury geometrzyczne to koza jest free i jak chce to w następnej turze może już legalnie zaszarżować z tyłu.

Teraz jasne?


no wlasnie tu masz problem po po pierwsze zeby beast sie stykal bez nietypowych formaci wystraczy 5 grali ( 4 w pierwszym szeregu i 1 w drugim) wtedy bok to 100mm czyli spokojnie dla 4 warriorow styknie a szaman moze sie dostawic bokiem . I taka formacja jaka pokazalem na koncu czyli 2-3 grali w lini jest mozliwa i nawet wymagana jesli jest potrzebna aby wszystkie jednostki sie w walce utrzymaly. Jest spora roznica miedzy przykladem jacka kiedy do jednej podstawki 25 masz dostawic 3 po 50 kazda przy malej mozliwosci manewru a twoim gdzie spokojnie wszystkie jednostki moga sie utrzymac w walce.
Ba ja bym sie upieral ze istnieje mozliwosc takiego odsuniecia oddzialu ktory szarzowal z przodu aby z boku dostawil sie i szaman i warriorsi

ccccCC
ccccCC
....gCC
......k
Teraz jasne??
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Remo

Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 08, 2006, 04:02:17 pm »
Znowu żeśmy się nie zrozumieli.

1. To Ja szarżuję z przodu w formacji lancy (a więc trzech grali jest z przodu) i dostawiam się tak żeby jak najwięcej moich figurek walczyło.

CCCC
CCCC
CCCC
..GGG
..GGG
.....PG
.....PG

2. Ginie gral i czarodziejka się przesuwa ze środka w prawo.

CCCC
CCCC
CCCC
..GGG
..GGG
.......P
.......P

3. W mój bok szarżuje trzech warriorów, sarżujący dostawia wszystkie swoje figurki do walki. Dwóch styka sie idealnie z jednym gralem a trzeci równo w z połową czarodziejki tak że jak chce to może corner to corner bić po gralu zamiast po czarodziejce

CCCC
CCCC
CCCC
..GGGC
..GGGC
.......PC
.......P

4. Szazrżuje koza i dostawia się w jedyne miejsce gdzie może czyli do czarodziejki.

CCCC
CCCC
CCCC
..GGGC
..GGGC
.......PC
.......PK

5. Koza zabija czarodziejkę i choćby na głowie )na rogach) stawała to nie styka się z żadnym z grali i jak to napisał Trocki jest wolna.


CCCC
CCCC
CCCC
..GGGC
..GGGC
.........C
.........K
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Jankiel

  • Gość
Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 08, 2006, 04:34:20 pm »
W tym ostatnim przypadku, jaki "narysowałeś" koza nie będzie wolna. Przesuwasz po prostu boczny oddział warriorów odrobinę w górę, tak by i koza i warriorzy byli dalej w walce.

Offline Kensiorek

Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 08, 2006, 05:16:30 pm »
odrazu uprzedze twoje dalsze pytanie :) Jesli oddzial szarzujacy byl z przodu lub nierowno dostawiony np tak ze poprostu przesuniecie oddzialu warriorow z boku nie jest mozliwe .


cccccc
cccccc
cccccc
ggggCCCC
ggggCCCC
......CCCC
......K

robimy tak :)
ccccc
ccccc<---
cccccCCC
cccccCCC
ggggCCC
ggggCCC
......k ^
.........|..


radze wziasc do reki figurke gralowca i zobaczyc ze do 1 takie podstawki dostawiasz 4 duze podstawki piechoty ( takie jak ma szaman czy warrior)  wiec akurat ten problem ktory pokazujesz wydaje sie troszke sztuczny .
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Remo

Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 08, 2006, 09:53:52 pm »
Spoko. Chyba rozumiem. Poprostu takie sytuacje miewam rzadko a z kumplami graliśmy zawsze tak, że figurki raz ustawione do combatu są święte i co najwyżej można je ściągać kiedy zdechną lub otaczać gdy się wygra ale nigdy przesuwać na różne strony świata bo ktośtam zaszarżował.

A teraz jak dowiedziałem się od Was, że takie roszady są możłiwe to mam inne pytanie: jak daleko można się posunąć w tych roszadach aby nie zachwiać założeń taktycznych grających, bo np.:

1. szarżuje 3 grali, czarusia i bsb na 6 chosenów czegośtam z herosem

.CCCHCCC
.CCCHCCC
GBG
GBG
..DG
..DG

ustawiam tak jak chce rulebook czyli jak najwięcej moich się styka, ale że mam zły humor i postanaiwam być świnką to dostawiam "powergamersko" tak by w tej turze heros chaosu nie uderzał. Dodatkowo mój oddział jest równiótko przy krawędzi stołu więc nie mogę przesunąć się bardziejw lewo.


2. jak zwykle pada gral, czarusia przechodzi, szarżuje trzech "c", a heros dostawia się do walki aby móc bić w bsb.

.CHCCCCC
.CHCCCCC
GBGc
GBGc
....Dc
....D

3. w swojej turze wpada koza i zabija czarusię

.CHCCCCC
.CHCCCCC
GBGc
GBGc
......c
......K


4. Moja tura. Aby koza biła trzeba coś przestawić, więc co przestawiamy mój oddział o 4 (!) cale w prawo i pozbawiamy herosa możliwości bitki na turę? Bo przejść do walki można chyba tylko w swojej turze?

.CHCCCCC
.CHCCCCCc
..........GBGc
..........GBGc
................K

Wiem, że przedstawiam sytuacje nietypowe ale przecież po to jest forum żeby je opisywać bo na zwykłe problemy odpowiada rulebook. Gdy biją się dwie opancerzone jednostki często jest tak że nawet przez 2-3 tury okładają się a i tak nikt nie chce zginąć bo blachy chronią a break'a na minus jeden czy dwa nie jest tak trudno zdać.

p.s. mam nadzieję że nie jesteście zmęczeni mną i moimi pytaniami?  ;)
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline Kensiorek

Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 09, 2006, 06:33:45 am »
Cytuj
Units are arranged in a formation that consists of one, two, three or more ranks. As far as possible, the unit always has the same number of models in each rank and, where not possible, it is always the rear rank that is left short. The last rank is filled from the centre.


Trzymamy formacje tylko jesli jest to mozliwe jesli nie jest np tak jak w podoanym przypadku moze sie zdarzyc ze 2-3 rank na niepelne ale nie mozna ich usunac bo wylaczylo by to z walki wrogie jednostki.


Kiedy 2-3  Grali ma trzymac w combacie 3 jednostki wroga wtedy ustawiasz ich tak jak pisalem w sneaku z 1 gralem w pierwszym szeregu 1 w drugim i 1 w trzecim. ( ten trzeci jest wymagany tylko jesli jednostka szarzujaca z boku jest szerza niz 4 modele)
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Zox

Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 17, 2006, 03:37:10 pm »
BC
BC
BC
LLLLLLLLLLLL
LLLLLLLLLLLL
BKBKBKBKHHHHH
BKBKBKBKHHHHH

BC- Black Coach
BK- Black Knight
L- Longbredzi
H- Hammerersi


Zakładamy że BK zostali pocięci, sypnęli się, cokolwiek. Niema ich. Wychodzi na to że H są wolni, zgadza się? Bo nieda się nic dosunąć żeby sie stykali (chyba ze cały oddział ale to byłby paradoks).

Dodam że jeszcze polewej stronie L są wilki.
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

Offline bless

Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 17, 2006, 04:01:59 pm »
Cytat: "Zox"
Wychodzi na to że H są wolni, zgadza się?  


Zgadza sie.
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

Offline Kensiorek

Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 17, 2006, 04:52:33 pm »
ale nie dlatego ze nie mozna przesunac tylko dlatego ze wszystkie jednostki ktore braly udzial w walce nie sa juz "interconnected" Hammerersi nigdy nie mieli nic wspolnego z BC i co tam sie dzieje ich nie interesuje oni swojego przeciwnika pokonali
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Schtrasny

Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 21, 2006, 11:01:43 am »
Mamy situejszyn:

.......HH
.......HH
.......HH
.....LLLL
.....LLLL
RR
RR
RR

H - horsemeni, jednostka bitna i straszliwa dzięki swym korbaczom, front mają zwrócony teraz w lewą stroną obrazka, a lewy bok w stronę Lasu;
R - rydwan gobliński, jednostka nieczęsto bitna, a straszliwa tylko dzięki impetowi szarży, nadmieniam, że słabo się sprawdza w lesistym terenie; spogląda w górę obrazka, wprost na horsemenów;
L - las, właściwie bór, zielony

Rydwan zdobył się na nieczęstą odwagę i chce pokazać swą klasę maruderskim horsemenom. Widzi ich, ma zasięg, ale szarża jest wyprowadzana z boku horsemenów - tak, że znalazłby się w lesie, gdyby miał się dostawić.

I teraz, jakie działania są właściwe:

1. rydwan nie może wykonać tej szarży, bo mu się wytłumaczy, że jest ona niemożliwa z uwagi na brak możliwości dostawienia się..
2. rydwan dziarsko wykona atak, ale niespełniony jednakowoż, bo spali z uwagi na brak możliwości dostawienia się.
3. rydwan dziarsko wykona atak i dostawi się do horsemenów, gdyż tych przesunie się tak, aby dostawiony rydwan nie znalazł się w lesie.
4. rydwan ma szansę pokazać klasę, gdyż dostawi się do horsemenów z przodu, ot, tam, gdzie nie ma niewygodnego lasku.
5. rydwan mimo piętrzących się przeszkód jednak ma niepohamowaną chuć wybicia się spośród hordy zielonych i sklepania wroga: dostawia się tak, że wjeżdza we wredny lasek, dzięki czemu dostaje od niego wpierdy.


Proszę o konkretne wypowiedzi podające źródła.

szafa@poznań

  • Gość
Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 21, 2006, 12:03:36 pm »
zacnieś to opisał szlachetny panie, przeto i ja responyje kometentą zapodac waszmosci spróbuję.

Otwarłszy bowiem księgę wielką czerwona a mądrą, na stronie numerem pięćdziesiątym i trzecim oznaczoną, ujrzały oczy moje framgent tytułowany "aligning the combatants". Tamże wyczytać można
Cytuj
if aligning the charging unit is impractitcly because of interposing terrain or other units, you may align the charged unit".
W pospólskim języku na moje oznaczało to będzie, iż jeśli przeszkody jakoweś tudzież inne formacyje bojowe powodują niemozliwośc dostawienia, oddział celem będący szarży morderczej dostawić sie musi do dzielnych goblińskich powozów bojowych

przeto więc saze iż wyjściem słusznym jest punkt trzeci, opisany jako
Cytuj
3. rydwan dziarsko wykona atak i dostawi się do horsemenów, gdyż tych przesunie się tak, aby dostawiony rydwan nie znalazł się w lesie.


pozdrawiam :][/quote]

JJ

  • Gość
Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 21, 2006, 12:43:37 pm »
Wszelako dodać należy, iż samo dojście do frontu oddziału konnicy "lege artis" wykonane zostać musi, bez dotykania drzew przez rydwan.

Offline radek_nazgul

Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 21, 2006, 01:51:39 pm »
Cytat: "szafa@poznań"

....
Tamże wyczytać można
Cytuj
if aligning the charging unit is impractitcly because of interposing terrain or other units, you may align the charged unit".
W pospólskim języku na moje oznaczało to będzie, iż jeśli przeszkody jakoweś tudzież inne formacyje bojowe powodują niemozliwośc dostawienia, oddział celem będący szarży morderczej dostawić sie musi do dzielnych goblińskich powozów bojowych

przeto więc saze iż wyjściem słusznym jest punkt trzeci, opisany jako
Cytuj
3. rydwan dziarsko wykona atak i dostawi się do horsemenów, gdyż tych przesunie się tak, aby dostawiony rydwan nie znalazł się w lesie.


pozdrawiam :]
[/quote]
interpretacja dsykusyjna poniewaz slowo"impractlicly" nie oznacza "impossibly".
Czy w takim razie mozesz podac kiedy moge sobie zalignowac oddzial do szarzujacego a kiedy nie? Innymi slowy czy ZAWSZE jak mi cos przeszkadza w dostawieniu sie od odpowiedniej strony to moge zmusic przeciwnika to zalignowania sie do mnie? nawet dokladniej:

[code]

     SS
     SS
   s s s s


            DDDDDD
S - slan
s - skink
D- dire wolf
[\code]
Slan patrzy na wilki. czy wilki moga dokonac szarzy na slana (nie moga sie dostawic od przodu, ale moga ominac skinki, zrobic wheela, dojechac od boku do slana). Zgodnie z tym co zacytowales slan powinien sie do nich dostawic, tak?

JJ

  • Gość
Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 21, 2006, 02:11:36 pm »
Cytat: "radek_nazgul"

[ Zgodnie z tym co zacytowales slan powinien sie do nich dostawic, tak?


NIE.