Autor Wątek: Reaper miniatures  (Przeczytany 7884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline drachenfeles

Reaper miniatures
« dnia: Marzec 15, 2003, 11:06:13 pm »
Znalazłem internetowy sklep z figurkami firmy Reaper Miniatures.

http://www.reapermini.com/

Ich modele są moim zdaniem nie tyle godne uwagi, co naprawdę dobrze zaprojektowane i wykonane, a do tego dwa razy tańsze od tych GW  8)  Zamierzam zakupić kilka (naście) z nich, jakby ktoś chciał się dołączyć (kraków) to zapraszam, koszty wysyłki będą mniejsze.

Offline Janek Pietkiewicz

Reaper miniatures
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2003, 12:00:12 am »
Hurra! Nareszcie ktoś z tego kraju zainteresował się alternatywnymi dla tych produkowanych przez Games Workshop modelami!

Gratuluję dobrej decyzji.

A wszystkich zainteresowanych "alternatywami" zapraszam do sklepu internetowego New Wave Games, a mówiąc ściślej - jego bogatego katalogu z ogromną ilością ilustracji: http://www.newwavegames.com. Inne warte polecenia firmy to Rackham, Heresy oraz Heretic.

Offline Dracon2

Reaper miniatures
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2003, 11:02:15 am »
Drachu, ta figurka którą wygrałem (tego czadowego barbarzyńce) jest właśnie firmy Reaper miniature :) . I to jest prawda figurki są bdb wykonane, i farba dobrze je kryje.

Offline drachenfeles

Reaper miniatures
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2003, 12:55:01 pm »
Wiem  :D  obejżałem już wszystkie

Offline Descartes

Reaper miniatures
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2003, 11:09:50 am »
ance with the Sword

Offline Janek Pietkiewicz

Reaper miniatures
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2003, 01:44:03 pm »
Dekart, wybacz, ale figurki produkowane przez Black Tree / Harlequina NIJAK nie mają się do tych reaperowskich. Ich jedyną zaletą jest naprawdę niska cena oraz wysoka "kompatybilność" z armiami Games Workshop.

Offline Nilgar

Reaper miniatures
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2003, 03:00:43 pm »
Hmm... a jak pisałem o nich (to jest o Reaperach) na WFB kilka miechów temu to mnie jakiś koleś obśmiał, że GW robił takie figurki 10 lat temu. Dla mnie są zajebiste, zwłaszcza te autorstwa Sandry Garrity. Planowałem ściągnąć koło setki figurek, ale Drachu jak zamierzasz im zapłacić?

Offline Janek Pietkiewicz

Reaper miniatures
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2003, 03:07:48 pm »
Cytat: "Nilgar"
Hmm... a jak pisałem o nich (to jest o Reaperach) na WFB kilka miechów temu to mnie jakiś koleś obśmiał


Jest to po prostu specyfika forum WFB - obśmiewanie i obrażania wszystkich naokoło to normalka. Dlatego tak je wszyscy lubimy...

Cytat: "Nilgar"
GW robił takie figurki 10 lat temu


Nie wiem dlaczego, ale ja bym tego nie odebrał jako obelgi (tzn. wiem, że autor tej opinii miał negatywne odczucia, ale ja bym tych słów akurat nie użył), gdyż uważam, że gdyby tylko figurki Citadela z lat osiemdziesiątych były trochę bardziej precyjnie odlewane, byłyby STO RAZY LEPSZE od tych obecnych. Od kiedy przejrzałem stare katalogi GW poluję na Allegro na wszystkie archiwalne modele...

Offline drachenfeles

Reaper miniatures
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2003, 10:59:28 pm »
Jeszcze nie wiem, dostawa z za wielkiej wody tu kosztuje $19...
To połowa ceny jaka mi wyjdzie za modele.

Offline Descartes

Reaper miniatures
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2003, 09:42:10 am »
odnosnie black tree - istotnie, moz nie powalaja (choc w porownaniu z obecnymi GW wychodza calkiem niezle), ale naprawde umozliwiaja zwiekszenie kolorytu armii. Zgadza sie ze niektore sa do niczego (skaveni) ale jest i sporo calkiem milych dla oka - chociaz nie wybitnych. A napisalem o nich gwoli informacji - a nuz komus sie przyda?
pozdrawiam
Descartes
ance with the Sword

Offline Nilgar

Reaper miniatures
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2003, 09:23:01 am »
Cytat: "drachenfeles"
Jeszcze nie wiem, dostawa z za wielkiej wody tu kosztuje $19...
To połowa ceny jaka mi wyjdzie za modele.


Tak, ale chodziło mi raczej o formę płatności. Masz kartę czy chcesz im jakoś przesłac kase pocztą? Ja chciałem sobie wyrobić kartę ale w gąszczu formalnosci jakie trzeba załatwić wymiękłem. Funkcjonuje chyba jakiś International Money Order, gdzie można wskazać odbiorcę kasy, więc w razie kradzieży nikt nie skorzysta, ale to pewnie wiąże się z dodatkową prowizją.

Offline Nilgar

Reaper miniatures
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2003, 09:38:58 am »
Cytat: "Descartes"
odnosnie black tree - istotnie, moz nie powalaja (choc w porownaniu z obecnymi GW wychodza calkiem niezle), ale naprawde umozliwiaja zwiekszenie kolorytu armii. Zgadza sie ze niektore sa do niczego (skaveni) ale jest i sporo calkiem milych dla oka - chociaz nie wybitnych. A napisalem o nich gwoli informacji - a nuz komus sie przyda?
pozdrawiam
Descartes


Ach, mam regiment Swordmasterów z figurek Harlequina. Nie są może tak precyzyjnie odlewane jak np VI ed. Dark Elfy z GW, ale mają swój klimat - małe smocze skrzydełka na hełmach, które pasują do mojej caledoriańskiej armii. Przy okazji 18 metalowych figurek kosztowało mnie mniej niż trzy blistery figurek z GW.
Do Swordmasterów dokooptowałem jeszcze łuczników - ci to juz wogóle biją klimatem na głowę koślawą High Elficką piechotę z GW.

Offline drachenfeles

Reaper miniatures
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 19, 2003, 10:04:15 am »
No niby mam kartę, ale konto puuuste...
dlatego też chwilowo odraczam sprawę  :(

Offline Pianandrill

Reaper miniatures
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 24, 2003, 05:53:47 pm »
Descartes te figurki z BT są naprawdę takie sobie. Skaveny są do kitu (juz max to ratogry!!), ale niektóre figurki ludzi i krasnali są w miarę fajne. Jednak GW ma doświadczenie i dobrych rzeźbiarzy chociaż ostatnia edycja troszeczkę wygląda jak wypuszczna na siłę lub po gruntownej zmianie kadry rzeźbiarzy - naprawde wiele modeli lepiej się prezentuje z V ed. Ja obserwuję przedewszystkich skavenów i tak assasin nowy jest straszny w porównaniu do starego, takoż Boneripper (wiem ze to jest inna postać niż w V ed. ,ale jest słabo wykonana) już o ratograch nie wspomnę!! V ed ratogry są o wiele lepsze od nowych.
hose who are about to die, we salute to you!

Offline drachenfeles

Reaper miniatures
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 12, 2003, 04:52:22 pm »
Dzięki uprzejmości szefostwa szeherzady mam możliwość sprowadzenia figórek z reapera (na 99%), zainteresowanych proszę o kontakt na e-mail.
Najpóźniej do jutra (piątek 12 VI) do godziny 12:00, później mnie nie ma.