Autor Wątek: Aphex Twin  (Przeczytany 6203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline twardochleb

Aphex Twin
« dnia: Styczeń 08, 2006, 08:25:33 pm »
Czy ktos go jeszcze pamieta? Ostatni album wydal w 2001 i od tej pory chyba sie nie udziela.

Nie widzialem jeszcze tematu o tym artyscie a jest to niewatpliwie z najbardziej nowatorskich i wplywowych tworcow ostatnich lat.

Co sadzicie o muzyce R.D. Jamesa? Jakie sa wasze ulubione kawalki/plyty i dlaczego? Co sadzicie o jego wplywie na dzisiejsza muzyke elektroniczna? Czy mozna o nim powiedziec ze jest geniuszem wyprzedzajacym swoja epoke o lata? (moze troche przesadzilem)

Jestem ciekaw Waszych opinii na ten temat. Zapraszam do dyskusji.
this is awesome, it is made of win and god"

Offline śmigło

Aphex Twin
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2006, 09:48:02 pm »
ja to bym nawet powiedzial cytujac stasia, ze to wspolczesny mozart. come to daddy motherf**ker!
bezapelacyjnie aphex twin jest geniuszem muzyki elektronicznej i bardzo ciekawa osoba. w zasadzie to lykam wszystko tego pana, poczawszy od prac ambientowych, poprzez typowe lamania dzwiekow, konczac na jego eksperymetach w sferze muzyki bardziej tanecznej i bardziej do posluchania. zastanawia mnie czy aphex zrobil cos z merzbow ?
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Aphex Twin
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2006, 10:45:51 pm »
Po przesłuchaniu "Drukqs" można dojść do wniosku, że bardzo możliwe. Tam jest chyba wszystko - od połamanego, sterylnego drum and bassu, po jakieś noise'owe wtręty (z tego co pamiętam) po muzykę klasyczną (?).
Oprócz "Drukqs" słyszałem jedynie "Selected Ambient Works 85-92" i bardzo mi się ta płyta spodobała. Niby to proste, niby dosyć surowe, prymitywne, a jednak ma w sobie coś urzekającego. A numer "Xtal" już zupełnie wymiata - przestrzeń, spokój...
Pewnie Cave Sound Master miałby coś do powiedzenia, bo z tego co pamiętam to wypowiadał się kiedyś o Aphex...
Nie siedzę za bardzo w tych okolicach muzycznych, więc nie dostrzegam za bardzo inspiracji Aphex Twin u innych artystów. Będę musiał przyjrzeć się twórczości tego pana nieco bliżej. Jakie albumy byście polecili?

edit: Właśnie wyczaiłem, że na Irony "Is A Dead Scene" The Dillinger Escape Plan jest cover Aphex Twin "Come To Daddy"!

Offline twardochleb

Aphex Twin
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2006, 01:50:38 pm »
Albumy ktore moge polecic poza Drukqs i Collected Abient Works to Caustic Window i Analogue Bubblebath. Ciagle jednak uwazam, ze Drukqs jest najlepsza long playem Aphexa.

Dochodzi do tego rowniez masa EPow z ktorych wlasciwie kazdy jest inny.
Jednym z ciekawszych sa np. remixy osta z pacmana :)
this is awesome, it is made of win and god"

Offline Dereq

Aphex Twin
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2006, 06:28:51 pm »
zapodalem wczesniej pare plyt i trzeba powiedziec ze kawalek niezlego industrialu lecz preferuje raczej ten gatunek w otoczce rock/metal.
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline twardochleb

Aphex Twin
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2006, 07:03:20 pm »
Apropo rocka/metalu to w wikipedii jest napisane ze muzyka aphex twina inspirowaly sie miedzy innymi radiohead i NIN. Jakos nie widzie podobienstw ale badz co badz wikipedia jest dosc wiarygodnym zrodlem.
this is awesome, it is made of win and god"

Offline Dereq

Aphex Twin
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2006, 07:06:00 pm »
Cytat: "twardochleb"
Apropo rocka/metalu to w wikipedii jest napisane ze muzyka aphex twina inspirowaly sie miedzy innymi radiohead i NIN. Jakos nie widzie podobienstw ale badz co badz wikipedia jest dosc wiarygodnym zrodlem.


ja liczylem wlasnie na te podobienstwa lecz sie przeliczylem.brakowalo mi tam riffow.
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline Kormak

Aphex Twin
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2006, 07:16:12 pm »
Hmmm.... Aphex Twin i industrial? Grube nieporozumienie.

A w otoczce rock/metal to już nie industrial.

Offline Dereq

Aphex Twin
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2006, 07:23:50 pm »
Cytat: "Kormak"
Hmmm.... Aphex Twin i industrial? Grube nieporozumienie.


nie az tak grube.

Cytat: "Kormak"
A w otoczce rock/metal to już nie industrial.


fakt.tylko rock/metal industrialny.
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline śmigło

Aphex Twin
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2006, 07:55:12 pm »
Cytuj
nie az tak grube.

mysle, ze kormak ma racje i jednak raczej grube. aphexowi blizej jednak do lzejszych klimatow.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline twardochleb

Aphex Twin
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2006, 08:11:53 pm »
Pewnie masz na mysli lzejsze klimaty typu Boards of Canada itp. ale nie mozna zapomniec ze Aphex Twin zapodaje czasami niezla sieke. Mam na mysli np. koncowke znakomitego 54 Cymru Beats. Oczywiscie takich momentow jest wiecej...
this is awesome, it is made of win and god"

Offline śmigło

Aphex Twin
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 11, 2006, 09:04:48 pm »
ale ja nie mowie o sieczce tylko o industrialu.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Dereq

Aphex Twin
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2006, 02:57:59 pm »
Cytat: "śmigło"
Cytuj
nie az tak grube.

mysle, ze kormak ma racje i jednak raczej grube. aphexowi blizej jednak do lzejszych klimatow.


faktycznie, blizej jednak Aphexowi do klimatow Ambient lub chocby acid techno.
shame on me.
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Aphex Twin
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 20, 2006, 10:16:37 pm »
Ejże, słyszeliście już "Chosen Lords"?
Pierwsze wrażenia - nadal połamane rytmy, nadal eklektyczne brzmienia... W zasadzie niczym nie zaskakuje, ale jest kilka motywów zapadających w pamięć (np. motyw melodyczny z "Crying in Your Face"). Czekam na gorące  opinie fanów!

Offline twardochleb

Aphex Twin
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 21, 2006, 07:35:29 am »
Na razie przesluchalem tylko sample dostepne na necie ale jak dorwe calosc to pewnie sie od niego nie oderwe przez dlugi czas. :D

Szkoda ze jest to tylko 10 trakow wybranych z 41 dostepnych wczesniej tylko na winylu...
this is awesome, it is made of win and god"