Autor Wątek: KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!  (Przeczytany 6637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kellergriss

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« dnia: Styczeń 09, 2006, 07:21:33 pm »
Dodałem Carnival of Chaos  - nahar


Jaki rodzaj magii w waszym odczuciu wiedzie prym
na polach MORDHEIM  :?:

Ankieta zawiera również magie również tych nieoficjalnych band
jak np.:    Elficy Wojownicy Cienia
uznałem że nie zaszkodzi to ankiecie
A co do Wojowników Cienia to mam nadzieje ze wkońcu uzyskają
status "oficial warband"  :)
gt;>>------------->
Elf bez rajtuzów
jest jak
krasnolud bez machiny wojennej
>>>------------->

Offline Slayer_Lublin

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2006, 07:24:27 pm »
Tylko wiesz oczywiście że nie tylko magistrowie chaosu używają magii chaosu.. Czyżbyś zapomniał o starych, poczciwych beastach...

Offline SKAV

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2006, 07:26:44 pm »
Wybrałem sigmarską ponieważ moge jej używać gdy mateczka nosi zbroję i niektóre czary naprawde się przydają. Tak właściwie to nielubie magi
img]http://www.naruto-kun.com/images/narutotest/itachi.jpg[/img]

Offline Kellergriss

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2006, 07:27:02 pm »
tak oczywiście bestie również  :oops:

ja też wybrałem Sigmara
w sumie to wszystkie czasy są przydatne
począwszy od leczenia za 5pkt
aż do Zbroji Prawości za 9
no może tylko Tarcza Wiary mniej sie przydaje
przynajmniej na niektóre bandy
gt;>>------------->
Elf bez rajtuzów
jest jak
krasnolud bez machiny wojennej
>>>------------->

Offline Wojtek_Krz

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2006, 07:58:39 pm »
Oddaje głos na modlitwy taala ze względu na wiernośc :D Ja bym zrobił mini liste swoich ulubionych magii:

1 Modlitwy Taala
2 Rytuały chaosu
3 Modlitwy Sigmara

Offline gumol

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2006, 08:20:21 pm »
Zapomnieliście o jednej magi - chałas to nie tylko possessedzi i beasty ale też CoC, a on ma inne czary ( bardzo silne zresztą )
uba (WKW)

Turniej jest jak bombonierka - nigdy nie wiesz na co trafisz.

Big -> Bigger -> Big'un

Offline Motorek

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2006, 09:02:11 am »
Cytat: "Wojtek_Krz"
Oddaje głos na modlitwy taala ze względu na wiernośc :D Ja bym zrobił mini liste swoich ulubionych magii:

1 Modlitwy Taala
2 Rytuały chaosu
3 Modlitwy Sigmara
Niewierny :D zdradziłeś Rogatego Szczura :evil: czeka Cię zemsta Szponowłada Kretka (Motora) :badgrin:
Pozdro ;)

Offline Drachu

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2006, 10:28:11 am »
A Rogaty Szczur nigdy nie wybacza.
JA zagłosowałem na magię klanu Eshin, nawet mimo tego, ze ostatnio moi skaveni mają przerwę a ja ganiam bandą podpalaczy wiedźm, oraz mimo tego, że wśród moich skavenów zawsze było miejsce dla Warocka (więc i lesser magic znam dobrze).  

Magia rogatego szura nie ma czarów "Do chrzanu", jak zdarza się w innych magiach. nawet jak wylosuję gnawdooma, to umiem zrobić z niego użytek (przydatny w walce wręcz, spora szansa na przewróćenie wroga, a potem już tylko dobijanko), wiec losując czar Eshin nie mam obaw - zawsze trafi mi się jakis, z którego zrobię użytek.

Moje drugie mieksce ex aeqo zajmują Prayers of Sigmar i Lesser MAgic. Obie też są strasznie fajne. Wprawdze pojawia sie nieznośny problem shield of faith (dwa razy mi z rzędu sie trafił), ale poza tym jest git.

Undead sporo swego czasu grałem... o nekromancji mam swoje zdanie. Dość niepochlebne.

Rituals of Chaos... niektóe strasznie podobają mi się, inne wogóle. Possesed mało grałem, ale za to niedawno dość intensywnie sprawdzałem Beastmeów (jak skończę Łowców, to kupię box beastmenów... o ile wcześniej wh40k nie opanuje mnie całkowicie, a na razie nieźle mu idzie). Mogę tylko przyznać, że magia chaosu potrafi być super.

Jest jesze magia Nurgla - CoC też testowałem, o ile nie wylosuje się Nurgle's Rot to jest fajnie, chociaż Pestilence jest lekuchno za mocna.

Magii Taala praktycznie nie znam, bo Ostlandu nie testowałem. Z opisu wydaje się przydatna, chociaż nie jakoś napakowana.

Edited: Na śmierć zapomniałem o całkiem udanej magi Waagh. Moim cichym ulubieńcem jest Oi! Geroff! Chociaż też trudno o jaiś zupełny syf wśród ich czarów.
To jest pies Yakuza. Wytresowany, by zabijać innych Yakuza"
Miike Takashi "Gozu"

Offline Mistrz wałków :)

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2006, 12:42:15 pm »
Jeśli mam byc szczery to paza magią nekromancka każa z wymienionych ma swoje zastosowanie i potrafi byc niesamowicie skuteczna.

Jednak ja najbardziej przepadam za modlitwami:D
Na szczególną uwagę zasługuja takie modlitwy jak:

Prayers of Sigmar:
1. The hammmer of Sigmar - skutecznie przyspiesza rozwój WH priesta i powoduje ze kazdy duzy model nie stanowi juz dla nas wiekszego problemu (ogry schodza niemalże z szarży!)

2. Souf fire - W odpowiednim momencie potrafi przewazyc o wyniku bitwy- łaczony dodatkowo z kombatem powoduje ze banda przeciwnika znika w ciągu nawet 1 tury. Szczególnie lubie jak wychodzi mi on w środku starcia z takimi bandami jak CoC lub CoP.

5. Healing hand - Wyjatkowo wredna modlitwa niski poziom powoduje że nasze modele co ture zadziwajaco "zmartchwystaja" i wykozystując incjatywę (pieski) udezaja w kombacie jako pierwsze.
Miłe jest tez połaczenie tego z najemnym ogrem.

Prayers of taal:

Stags Leap - nasz kapłan nie dość że skacze jak sarenka to jeszcze z mistrzowska perfekcja, przelatujac nad wrogimi modelami dobija leżacych (+1S)

Blessed Ale - coż tu duzo mówić - niezabijalne ogry :).. Leczenie połaczone z odejmowaniem ataków wrogom. I tak jak w przypadku modlitw sigmara znów śmieszny poziom 5!

Bear Paw - Kolejne cudo +2 S dla dowolnego modelu. Czyli najlepiej dla ogra:)

I mój uluiony:

Summon Squirerrs -  czyli tak zwane Wiewiórki.. Nie raz te małe gryzonie z prawdziwa "gracja" zjadały takich kafarów jak wampir czy ogr :)


Natomiast jęsli miałbym wskazać najsilniejszy czar to bez namysłu byłby to:

PESTILIENCE - Wystrczy żeby raz wyszedł podczas gry a potrafi załatwic nawet najlepszgo taktyka..

Wystarczy go jeszcze wzmocnić takimi skilami jak:
Soccerer i Minde focus.
I zwycięstwo mamy w kieszeni :)
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2006, 03:01:56 pm »
Ankieta bez Magii Nurgle'a jest niepełna.

Offline gumol

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2006, 04:08:44 pm »
Już o tym pisałem ale ja nie mam posłuchu   :(  :(  :(
uba (WKW)

Turniej jest jak bombonierka - nigdy nie wiesz na co trafisz.

Big -> Bigger -> Big'un

Offline Slayer_Lublin

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2006, 04:58:08 pm »
Cytat: "Kretek"
Niewierny :D zdradziłeś Rogatego Szczura :evil: czeka Cię zemsta Szponowłada Kretka (Motora) :badgrin:
Pozdro ;)

No no... Lepiej motor powiedz kto startuje z undeadami na turnieju w krzysiu i kto zdradza Magie rogatego szczura na rzecz jakiejś... nekromancji  :badgrin:  :?

Offline Vatt'ghern

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2006, 07:09:44 pm »
Jak zwykle musze sie zgodzic z Mistrzem, Soul Fire rzadzi!

Gdyby jeszcze dalo sie wybierac czary...

Nie zaglosowalem w ankiecie, gdyz uznalem, ze nie posiadajac naleznej eksperiencji, nie wypada wyrokowac w tak powaznej sprawie. Z ciekawszych magi jednak uwazam, calkowicie nizgodnie z nazwa, Lesser Magic. Mistrzostwo swiata w dziale ekono, jezeli brane w zestawie z Warlockiem, jednak swoje pazurki pokazuje gdzie indziej.

Combo: Vampir, Arcane Lore i Tome of Magic...
Wasciwie szansa jeden na szesc, ze trafimy na mniej przydatny czar Dread of Aramar, ktory moze miec jednak zastosowanie np w walce z paroma przeciwnikami albo jakims scavenom.
 
Wszystkie pozostale czary jednak sa wprost stworzone dla tego pana:

- Fires of Uzhul - wbijasz do combatu i jak masz farta, to tylko dobijasz upieczonego, jak nie, to masz po prostu mocny strzal na efektywny zasieg 30" lub nawet 36" (bieg/sprint 12"/18, firball 18")

- Flight of Zimmeran - czy musze tlumaczyc uzytecznosc tego czaru?

- Silver Arrows of Arha - moj ulubiony combos, kuzyn po jednej gierce przeciw temu zrezygnowal... jak jeszcze polaczymy ze 5BS, skillem Warrior Wizard i Gromrilem Armourem, 5 lub 6T, np 3W i Healing Herbs, to mamy po prostu poruszajacy sie co ture 6" bunkier z gniazdem karabinu maszynowego. Trup srednio co dwie tury, strzelcy padaja w duelach, chcacy podejsc blizej rezygnuja pod wplywem sily argumentacji swity dregow i ghuli. Zyc nie umierac! (umierac... i zyc dalej?).

- Luck of Shemtek - denerwuje cie, jak czasem przepotezny Vampir nie moze sobie poradzic w walce z jakims smiesznym Giant Ratem? A moze chcialbys sie postrzelac z Tileanczykiem, ale brak ci smialosci? Prosze bardzo, o to czar o trudnosci 6, ktory sprawi, ze praktycznie kazda tura combatu zakonczy sie krwawa jatka twoich przeciwnikow, a wzgardzony luk zmieni sie w rekach wladajacego nim Wampira w maszyne zniszczenia.

- Sword of Rezhabel - koszmar, z poteznego kata robi jeszcze bardziej wymiatajacego oprawce, dodatkowy atak, dwojeczka sily i jako wisienka na szczycie tortu dwojeczka WS... a to wszystko pozostaje w grze na kolejna ture przy udanym rzucie na Ld, co dla Vampira nie stanowi raczej problemu.

Szkoda tylko, ze to nie jest mozliwe na turnieju, w dodatku prawdopodobnie skutecznie obrzydzi gre przeciwnikowi. Mimo to - jako ciekawostka ku rozrywce i przestrodze.

Offline Mistrz wałków :)

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2006, 10:01:35 pm »
Zeczywiście NIEZŁE - nie wpadełm na pomysł takiego wyposarzenia wampira :D

Za to mi sie bardziej podoba całkiem realne na turnieju kombo na samym worlocku (pomysł HERU!!)..

Czary:Silver Arrows of Arha i Luck of Shemtek + skill Magical aptitue..
I mamy snajperski karabin maszynowy!
Dla tych który jeszcze tego nie widza podpowiem:
1. Rzucamy luck-a
2. Przechodzimy test T z przerzutem (luck)
3. Generujemy k6 + 2 Strzły
4. Strzelamy z przerzutem nietrafionych (luck)
5. Woundujemy z przerzutem (luck)

I tym sposobem nawet ogr ginie w przeciągu jednej tury.. A od krytyków jeszcze penie ktoś :)(rykoszety)

Następne kombo to czar Aye of god rzucony na possesed przy wykozstaniu kruliczej łapki..
i przy odrobinie szcześcia 6 i mamy potwora!!! +1 do wszystkich współczynników.
Kamil. (miszczu)

Offline Wojtek_Krz

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2006, 10:07:03 pm »
A czary Mistrzu przypadkiem nie mają krytyków?