trawa

Autor Wątek: KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!  (Przeczytany 6688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kellergriss

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 10, 2006, 11:07:17 pm »
Hmm ... a czy ktoś z was testowal lub gral Wojownikami cienia ??
Bo na pierwszy rzut oka jest to banda z serii upierdiwych ;-)
Jak już sie zdobedzie pare PD to mamy gościa który biega na 15 cali + 6 cali doskoku i to z ciezka zbroja na sobie w miedzy czasie strzela 2 razy na ture, wspina sie , skacze z budynków i przy odrobienie szczęścia czaruje (mając ksiege magii) itd..
no może troche mnie poniosło - chyba ze ktoś spooro potyczek bedzie mial za soba ;-)


Magia cieni na pierwszy rzut oka moze wydawac sie malo przydatna i efektywna, jednak mysle ze idealnie pasuje do charakteru bandy.
Biegasz na otwartym terenie a wrog cie nie widzi.
fruwasz , masz ala Ward Save na 5+ albo twoj general lub filar bandy stoi bo nie może sie ruszyc przez wieksza czesc bitwy...
wiec jak widac czary raczej też naleza do serii upierdkiwych , zreszta podobnie jak w WFB .. choc to tylko teoria.

Przyznam sie ze Mordheim pochlona mnie niedawno ..
nigdzie nie spotkalem sie z okresleniem "rzut na rozproszenie"
czy w Mordheim nie istnieje cos takiego??
a jezeli istnieje to bandy bez kaplana lub czaodzieja nie
dispeluja czarów ??

;-)
gt;>>------------->
Elf bez rajtuzów
jest jak
krasnolud bez machiny wojennej
>>>------------->

Offline Dabi

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 10, 2006, 11:39:11 pm »
Cytuj
nigdzie nie spotkalem sie z okresleniem "rzut na rozproszenie"
czy w Mordheim nie istnieje cos takiego??
a jezeli istnieje to bandy bez kaplana lub czaodzieja nie
dispeluja czarów ??

Wink


Dispele w Mordheim nie istnieją... ;)
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 11, 2006, 08:34:56 am »
Jw.

Co do magii - trudno mi cokolwiek powiedzieć, bo nie miałem do tej pory z nią za wiele do czynienia. Na pewno dobrymi czarami są Soufire i Pestilence (Carnival of Chaos). A z Magii Cienia? Cóż, do tej pory udało mi się wylosować tylko czar dający niemodyfikowalny save, a że grę Shadow Warriorami porzuciłem już jakiś czas temu, to też trudno mi się wypowiadać. Jest nawet o nich osobny temat.

Offline Herudaio

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 11, 2006, 09:24:19 am »
Kombo jest fajne ^^ ale Mistrzy Czary nie zadają krytyków

Co do magi Cienia... według mnie jedna z najsilniejszych, wszystkie czary przydatne dobrze wpasowywują się w "styl" bandy, i naprawdę skuteczne. Niestety u WCtów Magia jest najciekawszym elelemtem bo innych za bardzo nie ma....
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Motorek

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 11, 2006, 11:00:08 am »
Cytat: "Herudaio"
Kombo jest fajne ^^ ale Mistrzy Czary nie zadają krytyków
Zależy jakie czary. Ja mam takie pytanko czy mutacja demon soul chroni Possesseda, albo Mutanta przed czarami np:sword of rezhebel, black fury, the hammer of sigmar, armour of righteousness, led'z go, fooled ya, clluba, daemonic vigour, scabrous hide. Wg. mnie nie bo te czary rzucam na siebie albo przyjazdy model.
Pozdro ;)

Offline Mistrz wałków :)

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 11, 2006, 05:43:47 pm »
Zgadza sie .. Czary nie zadaja krytyków z wyjatkiem strzałek :D
Ten czar podlega wszelkim zasadą shootingu!! A wiec możemy zadać nawet nie jedengo ale wiele krytyków :D
Kamil. (miszczu)

Offline Vatt'ghern

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 11, 2006, 05:47:03 pm »
Male sprostowanie, dispell w Mordheimie istnieje... kiedys oficjalnie, teraz juz nie. Dziwi mnie tylko, Kellegrisie, ze nie zobaczyles go, czytajac bande Shadow Warriorsow. Elficcy magowie moga sie zaopatrzyc za calkiem rozsadna cene w Elven Runestones, dajace efekt dispella, a ponadto moze sobie wziac skilla Master of Runes, pozwalajacy mu m.in. na owego dispella re-rollowanie...
Calkiem denerwujace dla przeciwnikow, trzeba przyznac - Sayonara dla Healing Handow i innych upierdliwych czarow o niskim casting roll...

Krytyki magiczne istnieja, ale nie w przypadku Silver Arrows of Arha. Kombo nadal miodne, a do tego tansze niz moje - tyle tylko, ze trzeba trafic odpowiednie czary, o co trudno. Zawsze jednak mozna co ture zwalniac Warlocka, jezeli okaze sie miec nie ten zestaw czarow.

Co do Deamon Soul, to mnie wlasciwie rzecz nie interesuje, bo nigdy nie kupie tej i tak maksymalnie plewnej mutacji. Po blizszym przyjzeniu okazuje sie, ze otrzymujemy po prostu magiczne SAVE na 4+, przeciwko efektom czarow - a wiec tylko przeciwko tym, ktore zadaja WOUNDY same z siebie, czyli Silver Arrows, Fires of U'Zhul, wiewiorki itp.

Natomiast analogiczna umiejetnosc u Sisters of Sigmar jest o niebo lepsza, poniewaz pozwala nam zerowac (jak sie tlumaczy "nullified", zeby uniknac slowa "dispell"?) czary, ktore w jakikolwiek sposob oddzialywuja na obdarzona nia wojowniczke. Zwrocmy uwage, ze modlitwy nie sa w ten sposob rozpraszane, inaczej moglibysmy sobie sami przeszkadzac w  rzucaniu np. Hearts of Steel.

P.S.
Mistrz napisal swoje, zanim skonczylem tego posta, wiec musze sprostowac.

Str. 56, "Damage":
"Some spells cause direct damage, and are resolved the same way as damage from shooting or blows from hand-to-hand combat. Spells do not cause critical hits."

Do tego dochodzi errata, ze czary zwiekszajace charakterystki wojownika, takie jak The Hammer of Sigmar nie przeszkadzaja mu jednak w krytykow zadawaniu.

2+2 = nie masz racji, no ale probuj dalej - w koncu trzeba pracowac na swoje pseudo! Ze swojej strony moge obiecac, ze z ochota podejme wyzwanie w dziedzinie rozpraszania mitow.

Offline Motorek

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 11, 2006, 05:53:14 pm »
Cytat: "Mistrz wałków :)"
Zgadza sie .. Czary nie zadaja krytyków z wyjatkiem strzałek :D
Ten czar podlega wszelkim zasadą shootingu!! A wiec możemy zadać nawet nie jedengo ale wiele krytyków :D
No co ty :| ale to dalej czar a nie strzelanie. Nie zgadzam się z taką interpretacją, ja Silver Arrows of Arha traktuje jako magic misle.
Cytat: "Vatt'ghern"
Po blizszym przyjzeniu okazuje sie, ze otrzymujemy po prostu magiczne SAVE na 4+, przeciwko efektom czarow - a wiec tylko przeciwko tym, ktore zadaja WOUNDY same z siebie, czyli Silver Arrows, Fires of U'Zhul, wiewiorki itp.
Tak też myślałem.
Pozdro ;)

Offline Drachu

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 11, 2006, 06:20:23 pm »
Cytat: "Mistrz wałków :)"
Zgadza sie .. Czary nie zadaja krytyków z wyjatkiem strzałek :D
Ten czar podlega wszelkim zasadą shootingu!! A wiec możemy zadać nawet nie jedengo ale wiele krytyków :D


Jak dla mnie to lekuchny wałek :)
To jest pies Yakuza. Wytresowany, by zabijać innych Yakuza"
Miike Takashi "Gozu"

Offline Slayer_Lublin

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 11, 2006, 07:08:21 pm »
Cytat: "Mistrz wałków :)"
Zgadza sie .. Czary nie zadaja krytyków z wyjatkiem strzałek :DTen czar podlega wszelkim zasadą shootingu!!D

Coś mnie się też wydaje że strzałki sie jest to jako zwykły strzał z łuku.. nielogiczne...  Przykładowo w battlu silver arrows (czy jak to się tam nazywa u DE :P) Jest uznawane jako atak magiczny-zadawany bronią magiczną...

Offline Mistrz wałków :)

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 11, 2006, 10:12:50 pm »
Zeczywiście muszę przyznac że argumenty które uzyłeś Vatt'ghern są jak narazie niepodważalne i w "ten sposób" musze sie wycofać z z swojego stanowiska.

I Cieszy mnie bardzo że wreszcie znalazł sie ktos kto potrafi odpowiednio podpierać swoje zdanie adekwatnymi argumentami. Z wielka przyjemnością jeszcze nie raz pewnie stanę z Toba w szranki w kwesti zasad :D.

A mój pseudonim jest tytułem "honorowym" :D
Kamil. (miszczu)

Offline Herudaio

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 11, 2006, 10:15:55 pm »
W opisie czaru jest że jest ropzatrywany według zasad shootingu ale tylkko pod kątem trafiania.... ale całość zgodnie z zasadami głównymi nie zadaje krytyków.... taka sama dyskusja jak z pułapkami, to że się używa bs to nie znaczy że to z kategorii shooting...
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Kellergriss

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 12, 2006, 10:36:58 pm »
Cytat: "Vatt'ghern"


Po blizszym przyjzeniu okazuje sie, ze otrzymujemy po prostu magiczne SAVE na 4+, przeciwko efektom czarow - a wiec tylko przeciwko tym, ktore zadaja WOUNDY same z siebie, czyli Silver Arrows, Fires of U'Zhul, wiewiorki itp.



W porządku jednak jak interpretować to dla modlitwy taala
Eartshudder (chyba tak sie pisze)
chodzi o to że budynek ulega zniszczeniu, a każdy model znajdujący się w jego wnętrzu otrzymuje obrażenia od UPADKU Z WYSOKOŚCI na jakiej się znajdował.

Czy to też są "WOUNDY same z siebie" ??
gt;>>------------->
Elf bez rajtuzów
jest jak
krasnolud bez machiny wojennej
>>>------------->

Offline Wojtek_Krz

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 12, 2006, 11:13:58 pm »
Tu chodzi o to że ta mutacja daje save'a przed obrażeniami magicznymi bezpośrednio skierowanymi na posiadacza mutacji. W przypadku tzresienia ziemi magii Taala obrażenia sa zadawane od upadku badz od odłamków walącego się budynku.

Offline Mad Hamster

KRĘGII MAGII - WASZ TYP !!
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 25, 2006, 10:47:11 pm »
ja zaglosowalem na sigmara a na drugim miejscu stawiam rogatego. modlitwy sa wypas, oprocz shield of faith, a jesli chodzi o skavenow to wszystkie czary sa zajefajne, no moze oprocz eye of the warp, ktore jest troche mniej skuteczne niz inne (IMHO).
podoba mi sie tez waagh, np. gluty gorka i popychaczka.

i jescze jedna rzecz. modlitwy maja ten minus ze z wysoka trudnoscia i brakiem takich bonusow jak sorcery i mind focus maja mniejsza szanse wypalic w stosunku do czarow. a holy tome troszke kosztuje.
ęęęędzia ! On mnie zwalowal ! Łord sejwa mu !!!