trawa

Autor Wątek: Wh40k narzędziem w rękach Szatana!  (Przeczytany 20859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brother_Bethor

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 340
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
    • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
Wh40k narzędziem w rękach Szatana!
« dnia: Styczeń 10, 2006, 09:31:58 am »
Nie wiem, czy to "coś" jest już znane, czy też nie. Jeśli tak, to proszę modów o usunięcie tego wątku.

Oto sznurek do tekstu o sataniźmie w wh40k.

Offline sokles

Wh40k narzędziem w rękach Szatana!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2006, 10:11:55 am »
Hmm ja tego wczesniej nie widziałem...Bethorze gdzies to wykopał przyznaj się jestes aktywistą MW?? :badgrin:  ;)

A co do samego tekstu, niezwykle ciekawy, szkoda że pisany przez laika, który wogóle nie wie o co chodzi, zapewne nigdy nie był na turnieju i nigdy nie widział gracza 40 na oczy...hmm cóż, szkoda ze tam nie mozna komentowac artykułów :roll:

Offline Brother_Bethor

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 340
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
    • SubRosa - prawdopodobnie najlepsza strona o wh40k
Wh40k narzędziem w rękach Szatana!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2006, 10:22:41 am »
Znasz mnie przecież. Czy ja wyglądam na wszechpolaka? Bo nim na pewno nie jestem  :evil:  :lol:

Na Cytadeli znalazłem przed chwilą link do tego "artykułu" i musiałem się podzielić swoim oburzeniem. Choć obiektywnie muszę przyznać, że  tak można postrzegać wh40k. Mam tu na myśli oczywiście tylko początek tego czegoś.

Zaiste, szkoda, że nie można skomentować tego "dziełka". Choć przypuszczam, że nawet gdyby to było możliwe to administratorzy natychmiast skasowaliby nasze uwagi. Cały ten serwis sprawia wrażenie, że jest z tych, co głośno wrzeszczy o wolność słowa a sam nie dopuszcza innych do głosu.  :?

Offline Brat Tomasz

Wh40k narzędziem w rękach Szatana!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2006, 10:25:20 am »
Mroczny Kapłanie Soklesie: czy pamiętasz o oczach niemowląt na czarną mszę która odprawimy na Krakonie? ;)
ww.wh40k.pl

Blood Angels 7k, IG + AC 4,5k, Deamonhunters 1,5k, Tyranids 4k, IW 3k (in progress), WE 4k (in progress), VC 2,5k (in progress)

Offline SkeezaPhrenyak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 435
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał W. Orkan
    • www.orkan.f-log.pl
Wh40k narzędziem w rękach Szatana!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2006, 10:26:54 am »
Pozwolę sobie bezczelnie skopiować własną wypowiedź z innego forum na ten sam temat:

Ależ to jest WSPANIAŁY artykuł! Serio! Trudno sobie wyobrazić tak genialną reklamę. Gdybym nic nie wiedział o WH40k i przeczytałbym ten artykuł, to stanąłbym na głowie, żeby dorwać ten system! Autor zawarł w tekście największe zalety fluffu czterdziestki, powinno się ten tekst (bez ostatniej konkluzji, rzecz jasna) wykorzystać jako promocję; tekst wprowadzający do świata. Ktoś mówi np. "A co to, ta czterdziecha? Jakieś kosmity... ja tam wolę normalne fantasy, wybiorę battle'a." A my mu wtedy ciach... i artykulik pod nos. Przeczyta, podjara się i stwierdzi, że ma już w d.... battle'a, on woli tą zaj....tą czterdziestkę!  :badgrin:

Oi!

Offline sokles

Wh40k narzędziem w rękach Szatana!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2006, 10:29:16 am »
Cytat: "Brat Tomasz"
Mroczny Kapłanie Soklesie: czy pamiętasz o oczach niemowląt na czarną mszę która odprawimy na Krakonie? ;)


Oczywiście Kapłanko Tomaszo, wszystko będize gotowe, ołtarze czekają :lol:  :lol:

Offline adrian pl

Wh40k narzędziem w rękach Szatana!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2006, 10:31:07 am »
witam,
 
 dobrze, że ten kapelan na żaden durniej nie pojechał. spaliłby Was żywcem  8)

Offline Hem'Ahn

Wh40k narzędziem w rękach Szatana!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2006, 10:33:55 am »
Nie pierwszy raz swita Rydzyka nazywa nas satanistami.... widac cos w tym jest :-D
 :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:
Michałku
PKGB Sztab

Offline Brat Tomasz

Wh40k narzędziem w rękach Szatana!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2006, 10:36:22 am »
super - zatem posmarujemy się plugawymi olejami i bedziemy sie tarzać w rozprutych materacach na sali gimnastycznej :-)
ww.wh40k.pl

Blood Angels 7k, IG + AC 4,5k, Deamonhunters 1,5k, Tyranids 4k, IW 3k (in progress), WE 4k (in progress), VC 2,5k (in progress)

Offline vanswirr

Wh40k narzędziem w rękach Szatana!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2006, 10:41:41 am »
Cytat: "Brat Tomasz"
super - zatem posmarujemy się plugawymi olejami i bedziemy sie tarzać w rozprutych materacach na sali gimnastycznej :-)


Smarowanie się plugawymi olejami oraz innymi cieczami ( i nie tylko)zarezerwowane jest dla wyznawców Nurgla. Proszę więc uprzejmie pod rugorem zarażenia plaga nurgla o niepodkradanie obrzędów liturgicznych.
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline Manfred

Wh40k narzędziem w rękach Szatana!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2006, 10:45:20 am »
tekst conajmniej niezły ;) np. to :
 klecha napisał :
Cytuj
Jeśli lubi szaleństwo i mieszanie krzyża z oddziałami "ss" to niestety tak.
[/b]
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline Dabi

Wh40k narzędziem w rękach Szatana!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2006, 10:52:21 am »
A jak dla mnie to jeden z lepiej zrobionych tekstów dotyczacych tematyki tego typu gier itp w prasie tego typu.

Autor zwraca uwagę na pewne elementy fluffu i komentuje je ze swojego punktu widzenia...

Mi się artykuł podoba

Rację ma że dla pieniędzy jest to robione bo właśnie trzeba przyznać, że nie wybitne zasady (bo te nie są ani wybitne ani nadzwyczaj dorobione) tylko właśnie fluff będący tym lubianym przez wiekszość dziwnym mixem stanowi o sukcesie tej gry :)

Tu nie chodzi o sprawy satanizmu raczej chodzi o coś takiego że ten człowiek widzi w tego typu fluffie i smaczkach gry ze swojego punktu widzenia pewne nadużycie które celowo zostało zrobione aby gra się lepiej sprzedawała. Po prostu napisał że przez właśnie wykrzywioną i poprzerabianą symbolikę "zwariowanego średniowiecza" to się lepiej sprzedaje

Czy to nie jest prawdziwe stwierdzenie ?

Chyba najlepszy to tekst jaki można było przeczytać w tego typu publikacjach

Ten sam tekst umieszczony na stronie która nie ma w podpisie nic z katolicyzmem , chrześcijaństwem sprawiłoby zapewne że komentarze byłyby inne

Troszkę obiektywizmu :roll:
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline Master Of Mordor

Wh40k narzędziem w rękach Szatana!
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2006, 11:21:11 am »
Zawsze miałem sceptyczne nastawienie do klerykalnych artykułów. Autor przypomina mi postać Zelota, gotowego uwierzyć iż gracze ze środowiska WH40K szczerze wierzą w świat przedstawiony przez twórców w.w gry.

WH40K to nie tylko hobby. To okazja do spotkania wielu ciekawych ludzi, miłe spędzenie wolnego czasu oraz kształcenie swojej cierpliwości przy tworzeniu armii. Znacznie uszczuplając przy tym swój portfel, ale cóz....To naturalny odsiew.

Ten tekst można opisać jednym słowem-Propaganda. Propaganda mająca na celu wypaczyć w oczach niedoświadczonych nasze środowisko.
iroszima-1945r.
Czarnobyl-1986r.
Windows-2000

"For he today that sheds my blood with me shall be my battle-brother eternal"
Garść informacji o mnie

Offline Vladdi

Wh40k narzędziem w rękach Szatana!
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2006, 11:35:42 am »
Po pierwsze: mnie sie artykul spodobal, pisze go gosc o zupelnie innych pogladach i ma wiec zupelnie inne spojrzenie na problem ciekawe, ale oczywiscie zupelnie mnie nie ruszajace. Zauwazyc trzeba ze gosc nie rzuca jakimis strsznymi piorunami, a w istocie dla katolika fulff 40k musi chcac nie chcac epatowac roznymi drastycznymi elementami. Zawsze mowilem ze 40k to raczej zabawa dla doroslych:P

Po drugie: malo co ostatnio tak bardzo jak ten artykul zachecilo mnie bardziej do kontynuowania hobby:)

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline morkai

Wh40k narzędziem w rękach Szatana!
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2006, 11:40:14 am »
Niepokoi mnie bardzo jedna rzecz. Nie wiem czy Chrystus akceptowałby walkę jakiejś zakonspirowanej, obsesyjnej i w dodatku zbrojnej grupy. W dodatku maszerującej pod JEGO sztandarem. Moim zdaniem obrażaja oni Jedynie i Prawdziwe Wierzących i sa zwykłymi heretykami. Co gorsza! Ta bojówka posiada swoja własna fundację - zbieraja pewnie pieniądze na zbrojenia i NA PEWNO chcą zabijać ludzi o innych poglądach niż ich pseudorycerskie, zakłamanoideologiczne i raczanoświtopoglądowe!

Zauważcie, że w sposób JAWNY łąmią oni wszelkie chrześcijańskie.....CHRZEŚCIJAŃSKIE - a nie pseudoumownokaryakaturalne - reprezentowane przez kłamliwą pseudogaetkę - dogmaty.
Jedynie oswiecony Ojciec Dyrektor ma rację a to nie on podpisał ten artykuł!

A więc wniosek jest tylko jeden! Każdy prawdziwy narodowokatolickomocherowobiałoczer wonoijeszczeraznarodowy Wszechpolak powinien miec ...to głęboko w dupie :)


A poza tym:
Nie sądziłem, że psychiatrzy mają tak ciężką robotę :D. Przypadek tego gościa to juz naprawdę przykład kliniczny. Trudno wdawać się w jakąkolwiek polemikę...
Zawsze sądziłem że na pudełkach jest oznaczenie wieku - może powinni nadać dodatkowe ostrzeżenie: "nie dla kretynów"?  :roll: