trawa

Autor Wątek: Thomas Ott  (Przeczytany 59822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Comar

Thomas Ott
« dnia: Styczeń 10, 2006, 02:23:41 pm »
Ostatnio w zapowiedziach Kultury Gniewu pojawiły się komiksy "Exit" i "Cinema Panopticum" Thomasa Otta. Jedynie krótki opis i kilka przykładowych plansz tego pierwszego sprawiło, że już nie mogę się doczekać ich wydania.
Dlatego też mam pytanie: Czy ktoś już je czytał? Czy naprawdę jest się na co napalać?
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline redkac

Thomas Ott
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2006, 04:00:35 pm »
to ja się podepnę i zapytam czy są tam jakieś teksty czy wszystkie historie to tylko rysunki?
o dobrze, że komuś jest dobrze. I bardzo dobrze.

Offline JWMorte

Thomas Ott
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2006, 06:38:19 pm »
Moze ma ktos link do strony gdzie bedzie mozna zobaczy co ten osobnik soba reprezentuje?
Lubiński Klub Fantastyki "Ostatnie Przymierze"

Offline Julius Corentin A.

Re: Thomas Ott
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2006, 07:07:42 pm »
Cytat: "Comar"
Czy naprawdę jest się na co napalać?

oj jest.

w zasadzie jestem pewien, że nie da się po 'przeczytaniu' "Exit" wzruszyc rekami i powiedzieć, że lektura ta nie wywołala żadnych emocji. emocje wywołuje, gwarantowane, zresztą cisnienie rosnie z każda stroną, a w niektorych historiach az chcialoby się 'dobiec' jak najszybciej do końca i poznac pointe. historie przedstawione w albumie są jak... hm.. jakby to powiedzieć, jak mocne kopnięcie, wstrząs. ott to mistrz budowania napięcia.
no i do tego cudowna grafika.

(w czasie szkolnej wycieczki do pragi, gdy album nabylem i pochwaliłem się znajomym, notabene osobom, ktore z komiksem nie maja żadnej glebszej styczności, reakcje byly bardzo zywiolowe, nikt, jak wyżej wspomnialem 'nie wzruszyl ramionami')

o Cinema Panopticum wiele powiedziec nie moge, trzymalem w rekach, nic ponadto. o ile pamiętam, w przeciewieństwie do Exit tekst jako taki pojawia sie (w Exit dialogow nie ma, 'podpisane' sa dwie historie), a stylistyka graficzna jeśli nie taka sama, to bardzo zbliżona.

bardzo jestem ciekaw ceny polskich wydan..

Gilbaert

  • Gość
Thomas Ott
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2006, 07:33:35 am »
Cytuj
Moze ma ktos link do strony gdzie bedzie mozna zobaczy co ten osobnik soba reprezentuje?
no przecież na wraku jest... :roll:
chyba że chcesz link do skanów całości ale wtedy bój się boga bo na pewno dostaniesz rzerzączki.

ja exit mam i jest świetny własciwie mogę podpisac się pod tym co napisał szanowny przedmówca...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Thomas Ott
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2006, 11:13:44 pm »
Graficznie Ott jest super. Fabularnie - "czytalem" jedna nowelke i jakos mnie nie zachwycila, ale powiedzmy, ze akcja nie przeszkadza w ogladaniu.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2006, 06:26:53 pm »
Witam!!
Hmmm... całości nie czytałem i nie oglądałem, no może poza kilkoma fragmentami stron ale to za mało, by powiedzieć coś więcej o albumach.
Lecz jeśli całość bedzie na takim poziomie fragmenty które udało mi się zobaczyć to z pewnością  zakupię album.
pozdrawiam

Offline Julek_

Thomas Ott
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2006, 02:17:47 pm »
hihu,
jak polecają Juliusz, Gilbaert i Turucorp to coś w tym musi być ...

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Re: Thomas Ott
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2006, 12:11:54 am »
Cytat: "Comar"
Ostatnio w zapowiedziach Kultury Gniewu pojawiły się komiksy "Exit" i "Cinema Panopticum" Thomasa Otta. Jedynie krótki opis i kilka przykładowych plansz tego pierwszego sprawiło, że już nie mogę się doczekać ich wydania.
Dlatego też mam pytanie: Czy ktoś już je czytał? Czy naprawdę jest się na co napalać?


Tutaj zamieściłem okładkę i trzy pierwsze plansze z "Cinema panopticum". Skany zrobiłem z egzemplarza który nabyłem w Warszawie podczas Targów Książki od szwajcarskiego wydawcy komiksu. Komiks jest (wersja oryginalna) pięknie wydany: twarda oprawa, płótno na grzbiecie, matowa gruba kreda. Historia jest znakomita mimo że prosta, ale chyba nie będę jej opowiadał bo naprawdę szkoda odbierać przyjemność odkrywania fabuły. W całej opowieści jest sporo drobnych elementów, które pojawiają się gdzieś w tle i dopiero po przeczytaniu zauważa sie je jako drobne elementy układanki prowadzące do zakończenia, które jest jednocześnie ... Nie powiem nic więcej ;-) Ten komiks naprawdę trzeba mieć! Gdy skończyłem go oglądać (nie ma żadnych napisów ani dymków, więc brak znajomości szwajcarskiego nie przeszkadza zupełnie ;-) ) to zaraz wróciłem do strony pierwszej i jeszcze raz "zaliczyłem". Dodatkową przyjemność sprawia oglądanie bardzo szczegółowych obrazków wykonanych z wielką precyzją i przemyśleniem prowadzenia narracji bez słów, jedynie poprzez gesty bohaterów, wyrazistą mimikę, sugestie stereotypowych zachowań. Bardzo polecam!
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Julius Corentin A.

Re: Thomas Ott
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2006, 08:41:49 am »
Cytat: "CD Jack"
(nie ma żadnych napisów ani dymków, więc brak znajomości szwajcarskiego nie przeszkadza zupełnie ;-) )

w takim razie sorry za wprowadzenie w błąd.. ;)

Offline [robak]

Thomas Ott
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2006, 07:07:37 pm »
Kiedy jest dokladna premiera EXIT ?

Offline [robak]

Thomas Ott
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 02, 2006, 07:38:41 pm »
Luty, luty i po lutym. A Exit wciaz nie widac :/

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Thomas Ott
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2006, 07:49:09 am »
Na forum pojawia się użytkownik Kultura Gniewu. Może kulturalnie i bez gniewu wytłumaczy, co jest grane :?:
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Thomas Ott
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 03, 2006, 08:19:53 pm »
A może problemy z tłumaczeniem :?:  ;)  ;)

Offline KoZZ

Thomas Ott
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 03, 2006, 10:18:17 pm »
może przełożyli premierę na WSK :?
FOR YOUR CONSIDERATION