Autor Wątek: Thomas Ott  (Przeczytany 59819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kultura gniewu

Thomas Ott
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 03, 2006, 10:59:35 pm »
ech, to my po prostu przekleimy tu treść naszego newslettera, który przed chwilą rozesłaliśmy:

Witamy,

wiemy, wiemy. Luty się skończył a albumu "EXIT" wciąż nie widać. Cóż, nas też strasznie to wkurza. Szczególnie, że nie chodzi o problemy z płynnością finansową wydawnictwa, awarię w drukarni, czy porwanie transportu z wydrukowanym komiksem. Nic z tych rzeczy. Musieliśmy wstrzymać się z drukiem przygotowanego już albumu i poczekać na wyjaśnienie pewnych formalnych aspektów jego publikacji. Siedzieliśmy jak na szpilkach przez większość lutego, obgryzaliśmy paznokcie (nie próbujcie tego w domu) i generalnie mieliśmy sytuacji dość. Ale w końcu się doczekaliśmy, mamy wszystkie papiery i ruszyliśmy z produkcją.
Tym samym album Thomasa Otta, zamiast w końcu lutego ukaże się na koniec marca, czyli na WSK. Wszystkich oczekujących bardzo przepraszamy. Mamy jedynie nadzieję, że gotowy komiks wynagrodzi tę obsuwę.
Przsunięcie publikacji "EXIT" sprawiło, że zmuszeni jesteśmy przenieść na kwiecień planowaną wcześniej na marzec premierę pierwszego w barwach kultury gniewu niemieckiego albumu. Póki co powiemy, że będzie to komiks niejakiego mawila, młodego rysownika którego w Stanach publikuje szacowna oficyna Top Shelf.
Więcej złych wiadomości nie przewidujemy.

Minęła już północ, więc oficjalnie rozpoczęły się imieniny Kazi, połowy demonicznego duetu Grand banda. Z tej okazji autorzy komiksu o tych bohaterkach (i o Człowieku Paroovce oczywiście)  - Marek Lachowicz i Tomasz TJFK Kuczma - przewidują w dniu dzisiejszym różnorakie atrakcje na stronie www.czlowiekparoovka.pl
Prosimy sprawdzać. Autorzy kazali również przekazać Państwu, że każdy, kto w księdze gości złoży Kaz iżyczenia i poda swój adres e-mailowy zostanie poczęstowany kawą i ciastem.

No, to tyle na dziś. Miłego weekendu.

pozdrawiamy
kultura gniewu
ww.kultura.com.pl

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Thomas Ott
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 03, 2006, 11:04:06 pm »
Fajnie, ze Mawil bedzie w Polsce wydany.

KG ostro wchodzi w nisze zaniedbywana ostatnio przez POST.

A tak OT - widzialem przed chwila w kinie preview V for Vendetta. Wyglada milo (skojarzylo mi sie z tym Postem).
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Thomas Ott
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 26, 2006, 03:16:47 pm »
Przeczytałem przed chwilą Exit.

Miałem trudności z przeczytaniem tego komiksu. Za mroczne wydanie i za mroczna atmosfera - przez chwile zastanawiałem się, czy komiks aby nie został robiony przez psychicznie chorego człowieka. Na początku można odnieść takie wrażenie, gdyż taka pomarszczona tragedia nie tyle zmusza nas do refleksji o operacjach plastycznych, co powoduje obrzydzenie wręcz.

Lubię mrok i "romantyczne" klimaty, ale bez przesady. Co prawda dalej jest znacznie lepiej, ale niesmak po pomarszczonej tragedii pozostał aż do końca lektury.

Pozostałe historie trzymają dobry, moralizatorski poziom. W każdej z nich europejski autor stara się ukazać na swój sposób najpopularniejsze współczesne grzechy ludzkości. Technika scratchboardu jest nader ciekawa, co pokazał już Piotr Dumała w filmie Zbrodnia i kara (tylko że tam użył pomalowanych płyt gipsowych).

Podobnie jak Pixy, jest to kontrowersyjny album (moim zdaniem lepszy od Pixy). Nie zdziwie się, jak wielu osobom nie spodoba się. Nie zaskczoczą mnie opinię, w których uzytkownik zada retoryczne pytanie: "Czy Ott miał nieszczęśliwe dzieciństwo? A może był w psychiatryku?".

Offline Maciej

Thomas Ott
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 26, 2006, 09:05:02 pm »
Mnie ten komiks nieźle rozbawił kilka razy  :lol:
Graficznie cudo!
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline KoZZ

Thomas Ott
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 27, 2006, 08:53:37 am »
Genialny komiks, najlepsza rzecz jaką "czytałem" od jakiegoś czasu. Niesamowite rysunki, chore pomysły, klimat!!!!!!!

szacunek dla KG za wydanie tego komiksu u nas.
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Thomas Ott
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 27, 2006, 09:20:53 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."

Miałem trudności z przeczytaniem tego komiksu. Za mroczne wydanie i za mroczna atmosfera - przez chwile zastanawiałem się, czy komiks aby nie został robiony przez psychicznie chorego człowieka. Na początku można odnieść takie wrażenie, gdyż taka pomarszczona tragedia nie tyle zmusza nas do refleksji o operacjach plastycznych, co powoduje obrzydzenie wręcz.

Lubię mrok i "romantyczne" klimaty, ale bez przesady. Co prawda dalej jest znacznie lepiej, ale niesmak po pomarszczonej tragedii pozostał aż do końca lektury.


A czemu nie podobala Ci sie pomarszczeona tragedia? Szczerze mowiac, wydaje mi sie, ze nie zrozumialem puenty tego komiksu, bo dwa ostatnie kadry jakos mi sie ze soba nie wiaza... :(
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

N.N.

  • Gość
Thomas Ott
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 27, 2006, 09:31:16 pm »
Najlepszy komiks na WSK.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Thomas Ott
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 28, 2006, 02:48:21 pm »
Cytat: "xionc"
A czemu nie podobala Ci sie pomarszczeona tragedia? Szczerze mowiac, wydaje mi sie, ze nie zrozumialem puenty tego komiksu, bo dwa ostatnie kadry jakos mi sie ze soba nie wiaza... :(


Nie podobała mi się ze względu na ohydność scen. Co prawda, więcej osób może dostać gęsiej skórki jak widzi kościotrupy i masochistę w tym komiksie, ale przedostatnia scena pomarszczonej tragedii jest fe! A fe!

A puenta jest bardzo prosta: Pozory mylą  ;) (dla mniej inteligentnych [nie uważam ciebie za takiego, xionc]: Jeżeli myślisz, że jak polepsyłeś/-aś buzię silikonem to wszyscy będą cię wielbić i znajdziesz przystojnego gościa/panienkę to pamiętaj: Nie ty jeden/-a zrobiłeś/-aś taki trik).

Exit nie był najlepszym albumem na WSK. Borgia jest lepsza (ale to dyskusja na inny temat).

Offline kingquest

Thomas Ott
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 28, 2006, 03:33:04 pm »
Nie przeczytałem jeszcze (komiks czeka na swoją kolej) jednak po przejrzeniu jakości wydania, jest to chyba najlepiej wydany komiks na WSK, a na pewno jego rysunki sa najładniejsze ze wszytskich, niesamowicie klimatyczny (już po samych rysunkach) komiks, i cudownie narysowany... każdy kadr to wręcz dzieło sztuki...

N.N.

  • Gość
Thomas Ott
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 28, 2006, 06:14:12 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."

Exit nie był najlepszym albumem na WSK. Borgia jest lepsza (ale to dyskusja na inny temat).


Uważam, że "Exit" był najlepszym albumem na WSK. Jest to moja osobista, ale dobrze przemyślana, opinia. Nie podlega dyskusji.
Wydając komiks Otta  "Kultura Gniewu" zaprezentowała Polakom twórcę dotąd u nas nieznanego, a godnego uwagi - oryginalnego, zaskakującego, naprawdę twórczego. W dodatku pokazała go w znakomitym wyborze, pozwalając ocenić i docenić. I komiks jest świetnie wydany.

Offline KoZZ

Thomas Ott
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 28, 2006, 07:03:36 pm »
Nie bardzo zrozumiałem o co chodzi w "the Job" oraz "A good place to hide".... :?

w stół??? WTF?? Tamten go zmienił i ma gdzie się schować?????? bez sensu

A jeżeli chodzi o ocenę komiksu to w 100% zgadzam się z oceną N.N. Zdecydowanie najlepszy komiks na WSK.

Czy ktoś czytał Cinema Panopticum???? Równie genialne jak Exit????
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Thomas Ott
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 28, 2006, 08:23:02 pm »
Dzieki Chudy! Teraz juz zlapalem o co chodzilo w tym ostatnim kadrze.

Ale ja troche nie podzielam tego entuzjazmu co do Otta - nawet jak mi sie wytlumaczy o co chodzi. :)

Przyznaje - graficznie i edycyjnie to cudenko (nie powiem, ze najlepszy, bo wszystkich nie czytalem, a Borgia tez jest slicznie wydana). Natomiast te opowiesci sa zbyt proste jak na taka ekstrawagancka maniere graficzna. Tutaj potrzebny jest jakis megawypasiony scenariusz w stylu czarnego kryminalu.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

N.N.

  • Gość
Thomas Ott
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 28, 2006, 09:11:43 pm »
Cytat: "xionc"
Natomiast te opowiesci sa zbyt proste jak na taka ekstrawagancka maniere graficzna. Tutaj potrzebny jest jakis megawypasiony scenariusz w stylu czarnego kryminalu.


Odnoszę wrażenie, że zmierzasz do udowadniania wyższości powieści nad balladą. Są to dwa gatunki epickie, w pierwszym potrzebny jest "megawypasiony scenariusz", w drugim chodzi raczej o umiejętne wykorzystanie formy, wygranie faktu, ze mamy do czynienia z mową wiązaną i wydobycie walorów poetyckich...

Do jednoplanszówki o Alicji w krainie czarów nie potrzeba megascenariusza: Ottowi wystarczyła jedna strona. Na mnie to działa

Anonymous

  • Gość
Thomas Ott
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 29, 2006, 08:00:07 am »
http://relaz.o2.pl/ksiazka-art.php?id=881

tutaj jzu recenzja


co do mnei:
ten album robi ogromne ogromne wrazenie

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 29, 2006, 08:24:13 am »
zaraz mnie zaatakujecie , ale przyznaje się, że Exit-a nie kupiłem. Jakoś go pominałem i skupiłem się bardziej na kilku starych PRL-owski pozycjach z giełdy.
Ale jak widzę tak miłe i pozytywne komentarze niezwłocznie nadrobię zaległości i po lekturze opiszę wrażenia.