Autor Wątek: Thomas Ott  (Przeczytany 59821 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Thomas Ott
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 08, 2006, 08:29:33 am »
Cytat: "tyler_durden"
[robak] napisał:
Cytuj
Mnie zastanawia G.O.D. Facet pracujacy dla G.O.D. chcial sie "zaslonic" od Boga, nastepnie zostal za to spalowany. Nakloniony do wiary ?
Juz pozno, nie rozumiem :P


moja interpretacja jest taka: to komiks o świecie, w którym państwo ma monopol na jedynie słyszuszną wiarę. to państwo ustanawia święta, świętych i mówi jaki jest Bóg. tymczasem jeden zwyczajny koleś zostaje "wybrany", objawia mu się prawdziwy anioł. tym samy ten koleżka łamie państwowy monopol. dlatego zaczyna panicznie się bać.
 
:-)

tak to sobie wykombinowałem, ale oczywiście tak wcale nie musi być. ten komiks nie dawał mi długo spokoju.


A dla mnei był to obraz zwykłego braku solidarności z ludźmi obdarzonymi darem. Staruszka tutaj jest właśnie osobą, dla której taka osoba niszczy "mieszczański" spokój.

Ale po dłuższej chwili uważam, że wizja Tylera jest bardziej sensowna...  ;)

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Thomas Ott
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 17, 2006, 09:13:45 pm »
Hmmm...mnie zaciekawiły najbardziej chyba "Wasching Day" oraz ta historia o kolesiu z CCC, który naprawde byłniezłym psycholem z mocną paranoją...  :shock:
Poza tym: kolejny świetnie wydany komiks z Kultury Gniewu...  :)
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline kingquest

Thomas Ott
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 25, 2006, 12:06:54 pm »
No wreszcie Exit przeczytałem...
Kapitalny komiks !
Dawno nie czytałem dzieła tak oryginalnego, tak niesamowitego... po prostu cudowna makabreska.
Zakończenia większości historii są tak niesamowite, że...
Od sfery graficznej ten komiks jest piękny. Dawno też nie widziałem tak efektownego komiksu, po prostu piękne, a każdy kadr, możnaby oprawić w ramkę i powiesić na ścianie.
Świetny komiks, zdecydowanie wszytskim polecam, a teraz czekam na Cinema Panopticum...

Offline Marius Magnus

Thomas Ott
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 25, 2006, 09:49:56 pm »
Komiks bardzo dobry - chciałbym, żeby był trochę tańszy - 40zł to trochę dużo, ale cóż, takie czasy. Oczywiście czekam na Cinema Panopticum.
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Thomas Ott
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 18, 2006, 11:18:55 am »
EXIT trafił w moje ręce dwa dni temu. Przeczytałem, dobra rzecz, lubię ten sposób rysowania oraz typ czarnego humoru a la Roland Topor. Ott mistrzowsko opowiada historie nie używając ani jednego słowa.

Offline tyler_durden

Thomas Ott
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 18, 2006, 12:51:03 pm »
Roland Topor to w przypadku Otta świetny trop. I to zarówno jeśli chodzi o same historie, poczucie humoru, jak i warstwę wizualną. Choć grafiki Topora wykonane są zupełnie różną techniką, to "gryzienie się" na nich czerni i bieli robi na mnie podobne wrażenie, co prace Thomasa Otta.
o not talk about fight club

Offline Robertos

Thomas Ott
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 22, 2006, 07:06:55 pm »
W poniedzialek wybieram sie do Imago po najnowszy komiks Pana Otta pt "Cinema Panopticum "bedzie HC, dam znac jak sie zapoznam z tym dzielem  :)

Offline tyler_durden

Thomas Ott
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 25, 2006, 01:53:25 pm »
"Cinema Panopticum" już w moich łapach. I nie mogę wyjść z szoku. To jest totalna masakra! Świetne historie, genialnie narysowane i przepięknie wydane! Duże brawa dla Kultury Gniewu. Doskonała robota.
o not talk about fight club

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Thomas Ott
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 25, 2006, 02:15:33 pm »
Jak czytałem/oglądałem "CP" pierwszy raz, to się autentycznie bałem.
Myślałem, że muszę na chwilę zamknąć komiks, bo mi mózg odmówi posłuszeństwa. Genialna rzecz! Absolutnie genialna...
Historia o Czempionie jest porażająca! Co za puenty...
Chyba dzisiaj przeczytam jeszcze raz.
Ale jeszcze się boję znowu sięgnąć na półkę...

Offline Ty_draniu

Thomas Ott
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 25, 2006, 06:32:23 pm »
Po coś to mówił Kingpinie? Teraz boję się kupić.
Tak sobie myślę, że Ott pasowałby do egmontowskich OG, tylko że wtedy kosztowałby 69 zyli. :badgrin:
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline tyler_durden

Thomas Ott
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 26, 2006, 09:23:26 am »
Ty_draniu napisał:
Cytuj
Tak sobie myślę, że Ott pasowałby do egmontowskich OG


Bardzo trafna uwaga. Jedno opowiadanie z "Cinema Panopticum" jest o wiele straszniejsze niż wszystko co do tej pory w Obrazach Grozy się pojawiło. Ale cóż, Ott to nie jest nazwisko pokroju Gaimana, nie sprzeda się tak dobrze.
o not talk about fight club

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Thomas Ott
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 26, 2006, 10:15:32 am »
Lepiej jednak, że Exit i CP wydała Kultura Gniewu.
Lepsza jakość, w miarę rozsądna cena. Z Egmontu byśmy mieli za 69 zł, jak słusznie zauważył Ty_draniu... taka prawda.

Offline Robertos

Thomas Ott
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 26, 2006, 10:45:56 am »
Dzis nareszcie nabylem "Cinema Panopticum " i jestem zachwycony !!!! Pierwsze co rzuca sie w oczy to wspaniala jakos edytorska (wiem to standard w Kulturze Gniewu )Swietne mroczne historie , tutaj naprawde wystepuje groza w czystej postaci ,  Za ta cene naprawde warto  :p Mam jeszcze pytanko do znawcow, czy Pan Ott ma jeszcze jakis albumik w  swoim dorobku ? Czy tylko to co u nas zostalo wydane?

Offline Marius Magnus

Thomas Ott
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 27, 2006, 10:16:51 pm »
Też chciałem zapytać o to, a jesli tak, to kiedy KG zamierza je wydać. Ciekawi mnie przy tym, jak sprzedają się albumy Otta, które dostają od czytelników niemal wyłącznie laurki.

PS Szkoda, że autor "Exit" nie będzie gościem MFK - szczerze mówiąc po Andersonie na WSK cicho wierzyłem w taką ewentualność
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline Ty_draniu

Thomas Ott
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 28, 2006, 11:00:33 am »
W Exit jest bibliografia Otta. Wygląda na to, że coś tam jeszcze by było do wydania.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

 

anything