trawa

Autor Wątek: RUNY  (Przeczytany 12523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Guldur

RUNY
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 13, 2006, 08:51:00 pm »
no i widzisz gogol jest tak jak pisalismy  :roll: ale zaraz znow sie odezwa ze jest to nieprawda

Offline czreq

RUNY
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 13, 2006, 10:27:02 pm »
A ja wam powiem że sie z wami zgadzam w chwili obecnej ;)
Ale mam nadzieje że LS zajmuje się tą sprawą, a konkretnie co znaczy słowo MULTIPLES w naszym przesławnym zdaniu "multiples does not...". Bo jeśli znaczy że zmultiplowany na jednym sztandarze, broni, talizmanie, etc. to mamy rację, i zadne argumenty mnie nie przekonają, że coś sie może kumulowac w kombacie a cos nie bo sorry to by było nawet logiczne, ale WFB jak wiemy logiczne NIe jest... A jesli multiples znaczy multiples OGÓLNIE (jak proponował szafa) to niech Loża zacznie rozpatrywać problem który run aktualnie działa a który nie na polu bitwy jak w armii są dwa :roll:

wybaczcie złośliwość ale właśnie przeczytałem 5 stron dyskusji z której nic nie wynika :p

Offline czreq

RUNY
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 13, 2006, 11:08:44 pm »
Myśle że znalazłem rozwiązanie problemu :>

Z serii "uczmy młodzież" Gogola:
Cytat: "słownik angielsko-polski Collinsa"

multiple .... n (noun - rzeczownik) wielokrotność

jak zapewne większość z was wie, słowo multiples musi być to rzeczownik, gdyż do czasowników, przymiootników ani żadnych innych części mowy nie dodaje się końcówki "-s" ,dlatego słowo multiples nie jest czasownikiem znaczącym "zwielakratnianie", bądź innym pochodnym (które w znaczeniu ogólnym - pzdr szafa - mogłoby faktycznie odnosić się do kilku run znajdujących sie na polu bitwy w innych miejscach), tylko RZECZOWNIKIEM W LICZBIE MNOGIEJ ZNACZACYM "WIELOKROTNOŚCI"
A teraz przyczytajmy nasze sławne zdanie jeszcze raz i wyciągnijmy wnioski...
"Multiples of this rune have no further effect" - "wielokrotności tej runy nie zapewniają żadnego dodatkowego efektu". Wielokrotność jest to coś znajdujące się w jakimś miejscu bądź innej bardziej abstrakcyjnej przestrzeni w ilości wiekszej niż jeden !! (to powinniście wiedzieć z lekcji j. polskiego)
Wnioski: dwa rune of battle na dwóch różnych oddziałach (różne miejsca) w jednym combacie DAJĄ efekt +2 CR, gdyż NIE są to runy występujące w swojej WIELOKROTNOŚCI. Reszta problemuw rozwiązuje sie analogicznie.
KONEC LEKCJI

pozdrawiam

cz.

Offline Guldur

RUNY
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 13, 2006, 11:57:48 pm »
amen
 :D

Offline Kensiorek

RUNY
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 14, 2006, 06:08:01 am »
zgadzam sie zwami :)Jest jeden kombat jeden CR i jeden US jest to dla was jedna sytuacja czy  nie ? to jest EOT z bojej strony bo nic nowego nie mowice zadnych cytatow nie dajecie i i tak wszyscy wiemy ze my mamy racie  :badgrin:
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Jankiel

  • Gość
RUNY
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 14, 2006, 08:54:25 am »
W poprzednim kodeksie kilka run of battle nie zabewniało kumulatywnego bonusu do CR. Czemu miałoby się to zmienić? Nie ma zadnej specjalnej adnotacji, że 2 oddziały z tym runem dadzą w sumie +2 do CR.

Offline czreq

RUNY
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 14, 2006, 12:14:05 pm »
poprosiłbym o argumenty inne niż "i tak wszyscy wiedzą że mamy rację" i "tak było kiedyś więc teraz też tak musi być". Niezbyt mnie przekonują.

Offline czreq

RUNY
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 14, 2006, 12:14:43 pm »
Cytuj
zgadzam sie zwami :)Jest jeden kombat jeden CR i jeden US jest to dla was jedna sytuacja czy nie ? to jest EOT z bojej strony bo nic nowego nie mowice zadnych cytatow nie dajecie i i tak wszyscy wiemy ze my mamy racie

a teraz przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i powiedz mi gdzie tam jest wielokrotność rune of battle. Wybacz ale NIE MA (chyba że dla ciebie wielokrotnością są też runy znajdujące się na różnych stołąch bitewnych na jednym turnieju bo to też zasugerowałeś. w końcu turniej to też jest jedna sytuacja). Są dwa różne sztandary z dwoma niewielokrotnościami rune of battle. A nigdzie nie jest napisane (jak w wypadku szeregów o których wspominałes czy US przy fear-outnumber) że efekty takich niewielokrotności nie są kumulatywne.

Cytuj
W poprzednim kodeksie kilka run of battle nie zabewniało kumulatywnego bonusu do CR. Czemu miałoby się to zmienić? Nie ma zadnej specjalnej adnotacji, że 2 oddziały z tym runem dadzą w sumie +2 do CR.

To nie jest argument. Weź pod uwagę że mogliście sie mylić. Z całym szacunkiem ale nawet LS interpretująca zasady może sie mylić. Przeczytaj tekst runy: "Unit adds a further +1 to its CR score." Sztandar zapewnia unitowi zdolność dodawania +1 do CR, dlatego dwa unity w jednym combacie zapewniają +2 do CR, i śmiem twierdzić że jeżeli w jednym z tych unitów będzie BSB z rune of battle to zapewnia kolejne +1 do CR. A to wszystko dlatego że są to odzielne przedmioty magiczne, w których nie ma wielokrotności zadnej z run, a w końcu nie możecie zaprzeczyć że efekty oddzielnych przedmiotów magicznych są kumulatywne (np. War banner+ Battle Banner)

przemyślcie w końcu te moje wywody prosze i podejdźcie do nich poważnie. To nie jest wywód osłą który stawia sie bo nie chce sie przyznać do błędu, tylko próba logicznej argumentacji, której u was btw. nie zauważyłem.

Offline Kensiorek

RUNY
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 14, 2006, 12:27:43 pm »
Przeczytaj jak sie liczy CR a jak US . Przeczytaj a nie powiedz ze pamietasz. Potem pokaz mi gdzie napisali ze liczysz bonus z kazdego unitu oddzielnie . Ja ci odrazu powiem ze niema tego liczysz CR dla strony jednej . Bierzesz rany calego combatu nie jednego unitu bierzesz jeden sztandar bierzesz najwyzsze ranki w combacie a nie z kazdego unitu . 3 sedziow ci mowi ze nie masz racji Jankiel ci mowi ze nie masz racji oni sie myla 3 krasnale napewno nie  tak???  Nie masz zadnych slownie 0 argumentow tylko nowicie ze sie niezgadzacie i napewno tak nie jest itd
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline czreq

RUNY
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 14, 2006, 12:53:59 pm »
Cytat: "Kensiorek"
Przeczytaj jak sie liczy CR a jak US . Przeczytaj a nie powiedz ze pamietasz. Potem pokaz mi gdzie napisali ze liczysz bonus z kazdego unitu oddzielnie . Ja ci odrazu powiem ze niema tego liczysz CR dla strony jednej . Bierzesz rany calego combatu nie jednego unitu bierzesz jeden sztandar bierzesz najwyzsze ranki w combacie a nie z kazdego unitu .

masz racje. ale nie odniosłes sie w zaden sposób do sytuacji dwóch unitów z dwoma rune of battle.
Cytat: "Kensiorek"
3 sedziow ci mowi ze nie masz racji Jankiel ci mowi ze nie masz racji oni sie myla 3 krasnale napewno nie tak??? Nie masz zadnych slownie 0 argumentow tylko nowicie ze sie niezgadzacie i napewno tak nie jest itd

wybacz ale ja swój tok rozumowania, którego chyba nawet nie raczyłes prześledzić zaprezentowałem. Nie opiera się on na cytatach z rulebooka bo w rulebooku nie ma słowa o Rune of Battle. Opiera sie na logicznej interpretacji tekstu zasady która zapisano właściwości Rune of Battle. Dla mnie jest to argument. Wy nie przedstawiliście ŻADNYCH argumentów. nawet waszego rozumienia tej zasady. chyba że dla ciebie argumentem jest to że nie zgadza sie ze mną Jankiel i 3 sędziów. sformuujcie swoje argumenty tak żeby tworzyły w miarę spójną całość. Jesli będą lepsze to odszczekam co powiedziałem...

Offline Kensiorek

RUNY
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 14, 2006, 01:01:55 pm »
bo RB jest dla wszystkich armi a w krasnoludach juz to uscislili "Multiples of this rune have no further effect" nie tylko jesi sa na jednym patyku ale zawsze gdy ich dzialanie sie dubluje
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline czreq

RUNY
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 14, 2006, 01:04:04 pm »
to nie wynika z tekstu tej zasady. wynika z niej tylko że wielokrotności tej runy nie dają zwiększonego efektu. a dwa runy na dwóch patykach to nie jest wielokrotność

Offline Kensiorek

RUNY
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 14, 2006, 01:15:37 pm »
Cytat: "czreq"
to nie wynika z tekstu tej zasady. wynika z niej tylko że wielokrotności tej runy nie dają zwiększonego efektu. a dwa runy na dwóch patykach to nie jest wielokrotność
Ok jesli tego nie zakceptujecie to jestescie dziwni


Strollaz's Rune.  oczywiscie Multiples of this rune have no further effect
i co jesli masz dwa takie runy w 12 calach na roznych sztandrach to mozesz sie 2 razy ruszyc wedlug ciebie ???

A i jeszcze jedno jesli masz w jednym unicie run +1 do Cr na bsb i na sztandarze unijnym to ile razy dostajesz??
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline czreq

RUNY
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 14, 2006, 01:22:48 pm »
dobra próba, ale niestety nie możesz miec dwóch stollarz`s runes w armii - tylko bsb moze brać sztandar za 55 pkt, a oddziały tylko po 50. ale gdyby nie to to IMO mogliby sie ruszyć 2 razy bez zadnego problemu (ale własnie dlatego jest ograniczenie punktowe - żeby nie mogli)

według mnie BSB + zwykły banner dają +2 CR, gdyż to są dwa niezmultiplikowane runy of Battle.

ps. wszyscy mi mówia że jestem dziwny - ameryki nie odkrywasz ;)

Offline Kensiorek

RUNY
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 14, 2006, 01:26:32 pm »
Jaki sens jest dowawac ten dopisek przy Rune of Courage jesli nie oznacza ze w jednym kombacie 2 jednostki nie moga z niego korzystac???

jaki jest sens rune of brotherhood z tym dopiskiem ?? co krasnale sie w jednej bitwie 2 razy wystawiaja??? CZy moze aby 2 roznych krasnoludow go naraz nie uzylo ???



doszlo juz ze ten zapis ma 2 funkcje?? Zeby krasnal nie bral niektorych runow one use only kilka razy i aby nie uzywal niemistrzowskich runow w niektorych sytuacjach wiecej niz raz??
a sprawą powina zajać sie LS ;)

 

anything