trawa

Autor Wątek: Nowa strona internetowa o polskim komiksie !!  (Przeczytany 3813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łamignat

Nowa strona internetowa o polskim komiksie !!
« dnia: Styczeń 12, 2006, 07:11:10 pm »
Witam!!!
Jestem w początkowym etapie tworzenia witryny internetowej dotyczącej polskiego komiksu.
O ile to możliwe prosiłbym wszystkich forumowiczów o namiary do twórców komiksowych tworzących w czasach PRL jak i do tych tworzących współcześnie.
Zależy mi na kontakcie bezpośrednio z twórcami komiksów.
Strona będzie miała międzynarodowy charakter i będzie istaniała w 2 językach poza polskim (j. niemiecki i j.angielski - rozmawiam jeszcze ze znajomym tłumaczem j. francuskiego lecz nie do końca wiem czy zgodzi się pomóc).
Na chwile obecną  rozmwaiam ze sponsorami i jak tylko te rozmowy  pójdą pomyślnie  ruszamy do roboty tak aby przed końcem roku witryna ruszyła.
Wszystkie chętne do pomocy osoby proszę o kontakt.
dziękuję i pozdrawiam Łamignat

Offline empro

Nowa strona internetowa o polskim komiksie !!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2006, 07:20:22 pm »
wieluTwórców współczesnych :) masz tutaj na forum :)

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2006, 09:44:39 pm »
Dlatego zapraszam ich do kontaktu.
Strona będzie miała wiele domen kierujących je na witrynę główną.
Planowana wielojęzykowość witryny daje szansę naszym rodzimym rysownikom by zaistnieć nieco szerzej niż tylko w granicach kraju.
Pomysł wydaje mi się dobry!!
A co Wy o nim sądzicie.
Chciałbym go bardzo zrealizować i mam nadzieję, że i z pieniążkami na projekt da się jakos załatwić - w każdym bądź razie staram się :).
pozdrawiam

Offline Jaszcząb

Nowa strona internetowa o polskim komiksie !!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2006, 07:53:39 am »
Jeśli to będzie profesjonalnie wykonany projekt to oczywiście trzymam kciuki. Pomysł jest dobry.

Offline Łamignat

Nowa strona internetowa o polskim komiksie !!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2006, 09:43:39 am »
wiedz Jaszczębiu, że będę z całych sił starał się aby projekt wypadł jak najbardziej profesjonalnie.
Ludzie na świecie bardzo słabo znają historię polskiego komiksu, a co gorsza to jeszcze słabiej znają Polski komiks współczesny (poza kilkoma małymi  przykładami).
A przydało by się ten rodzaj naszej sztuki nieco rozsławić.
Wybrałem dlatego koniec roku -  a więc czas dość odległy , aby móc dopracować witrynę w najmniejszym szczególe i aby niczego jej nie brakowało.
Zapraszam Cię również do pomocy , każdy może dołożyć swoją "cegiełkę" czy to za pomocą pióra, czy materiałów.

Offline empro

Nowa strona internetowa o polskim komiksie !!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2006, 01:15:05 pm »
a ja chciałbym się dowiedzie czegoś na temat konkretnych planwó/szczegółów tejże operacji,
Drogi łamignacie czy odsłonisz prze nami rabka tajemnicy dotyczącej Twojego projektu :) ??

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2006, 05:21:15 pm »
A co dokładnie chciałbyś wiedzieć?
Na razie istnieje tylo ogólny szkic a cała reszta w tysiacach mysli kłębi się w mojej głowie i jeśli  planowane rozmowy sie ułożą (bez sponsorów ani rusz) , to wtedy będzie mozna wcielac wszystko w życie.
Chciałbym aby główna srona wypełniona była postaciami z polskiego komiksu stworzonych dla witryny, dlatego prosze wszystkie osoby  o namiary na twórców komiksowy, a samych twórców prosze o kontakt (nie chciałbym naruszać  praw autorskich).
Na głównej stronie poza rysunkami i logo strony (po oficjalnym otwarciu witryny zostanie ogłoszony konkurs wśród ludzi ją odwiedzających na projekt tegóż loga) osoba wchodząca bedzie miała mozliwość wyboru języka.
Dalej będzie strona właściwa - tu zastanawiam się nad szatą graficzną i ustawieniami odnośników.
Odwiedzający będzie miał mozliwość zapoznania sie z  rozwojem polskiego komiksu ułożonym chronologicznie, bądź przejść do dowolnego twórcy komiksowego, poczytać o nim i również obejrzeć rozwój jego talentu  od początku tworzenia poprzez oglądanie fragmentów prac (tu bardzo zależało by mi na kontakcie z autorami) .
Na pewno zrobie kącik "młodych talentów" aby wszyscy młodzi twórcy mogli zaprezentować swoją twórczość szerszej publiczności.
Chciałbym  aby witryna zawierała bardzo dużo różnego rodzaju plansz, rysunków , odnośników tak aby nawet osoba mało znająca się z polskim komiksem mogła obejrzeć i sama ocenić czy dana pozycja jej odpowiada.
Sporo by jeszcze pisać ,jak będziecie chciali wiedzieć coś konkretnie to prosze zadawać pytania a w miarę możliwości odpowiem.

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2006, 08:07:17 am »
Chcieć to mi się chciało i to bardzo juz od długiego czasu.
Ale jak spojrzałem na koszta jakie są z tym związane.....  :oops:
Pracując w swojej branży mam kontakt z wieloma ludźmi , którzy już są dobrze sytuowanymi obywatelami. Poza tematami typowo biznesowymi schodzimy czasem na nieco luźniejsze. I tu zauważyłem , że spora część z nich ma sentyment do komiksów, a niektórzy je nawet "dorywczo" ( kolekcjonują.
Dlatego na temat rozmowy o witrynie dwóch z nich zaproponowało niewielką pomoc w tym temacie i określoło wysokość swojego comiecięcznego "poparcia". To pobudziło mnie znowu do działania i zrobienia w końcu czegoś wiecej w tym temacie.
Zobaczymy  jak wyjdzie - zapał jest a to bardzo ważne   ;)

Offline repek

Nowa strona internetowa o polskim komiksie !!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2006, 10:30:03 am »
No to trzymamy kciuki, by go nie zabrakło.
Pewnie w jakiejś chwili się odechce, ale jak wytrzymasz, a potem pojawi się pierwszy pozytywny odzew, to poczujesz się lepiej.

Pozdrówka