trawa

Autor Wątek: Tadeusz Baranowski  (Przeczytany 259931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline matty46

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 28, 2009, 08:53:04 pm »
Nikt nie czepia się Tadzia że ma inną pracę, chodzi o sam fakt traktowania czytelników. Tak jak powiedziałem info, że komiks ukażę się w roku 20.... i tyle  :-?

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 28, 2009, 08:58:59 pm »
Tadzio już przecież dawno pisał że komiks będzie.

Offline matty46

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 28, 2009, 09:03:30 pm »
Racja pisał tak przy wydaniu Tfffuja. Komiks miał być w 2007 roku

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 29, 2009, 09:29:35 pm »
Zacytuję szanownego kolegę Mefisto:

Autor systematycznie informuje o postępie prac i przeszkodach, jakie się pojawiają - ostatni list w tej sprawie opublikował na swojej stronie 28 sierpnia b.r. - czyli chyba niedawno.

Jeżeli nie czytałeś (w co wątpię), to pozwolisz, ze zacytuję:

"Obecnie w związku z panującym systemem (przepraszam za wyrażenie) kapitalistycznym, codzienna walka o byt bezustannie niweluje moje plany. Gdy np. w celach zarobkowych podejmuję się wykonania wielu, często banalnych prac, siłą rzeczy odstawiam po raz kolejny album na półkę, często na kilka miesięcy. (...) Maluję obecnie (z przerwami) plansze do albumu z B&K. Praca ta zmierza powolnymi krokami do końca, ale z w/w powodów wciąż się przesuwa. Aby nie być gołosłownym, chcę niniejszym kilka z nich właśnie zaprezentować".


Dalej mało?
Łapy precz od Tadzia!

Trzy ostatnie posty polecialy i teraz prosze juz na temat. -x.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2009, 01:02:44 pm wysłana przez xionc »

Offline graves

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 23, 2009, 07:35:26 pm »
Ciekawostka z WAKa

Nielegalny komiks Tadeusza Baranowskiego...
Poniżej zamieszczamy list od pana Tadeusza Baranowskiego - autora takich komiksów jak m.in. "Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa" czy "Skąd się bierze woda sodowa":

Cytuj
Proszę uprzejmie o zamieszczenie w Państwa portalu informacji o naruszeniu moich praw autorskich. Księgarnia internetowa INCAL, sprzedaje wydane bez mojej wiedzy tomiki z postaciami "Szlurpa i Burpa". Będę wdzięczny za rozprapogowanie tej wiadomości, a sam podejme działania, aby nie dopuścić więcej do takich procederów. pzdr. /t. baranowski"

"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 23, 2009, 07:42:11 pm »
Ale oso chosi?  :eek:


Edit: Bezdomnych wampirów nie ma już na stronie Incala.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2009, 07:45:44 pm wysłana przez Maciejaszek »

Offline bąbielek


Klick me up, klick me down.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 23, 2009, 07:47:56 pm »
Aj waj!  :eek:
Kto to wydał?

Offline bąbielek

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 23, 2009, 07:50:04 pm »
Podobno "wydanie klubowe" z 2001 roku.

Klick me up, klick me down.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 23, 2009, 07:52:59 pm »
"Rok wydania: 2008"  :-?

Offline TeOdozjusz

HERBATKA U TADKA
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 11, 2009, 01:58:22 pm »
Muszę przyznać, że moje spotkanie z Tadeuszem Baranowskim odwlekało się dobrą chwilę. Wyszło na to, że najlepszym dniem na spotkanie okazał się pierwszy dzień kwietnia. Oprócz załatwienia prywaty, przeprowadziłem mały wywiad (nota bene sprowokowany pomysłem Łukasza Babiela) co by światek komiksowy dostał garść niusów, bo na co poniektóre czeka wszak z niecierpliwością. Strona internetowa Tadeusza Baranowskiego obecnie stoi w martwym punkcie. Jakieś problemy techniczne, czy cuś. Tam w każdym razie niusów póki co nie będzie, tylko tu właśnie przekazuję co wiem.
Pan Tadeusz obecnie po pas, po szyję zawalony jest paczkami, paczuszkami i tobołkami. Dom udało mu się sprzedać, teraz czeka więc na finalną przeprowadzkę na Mazury, gdzie w uroczym domku zajmie się twórczością komiksowo-artystyczną. Z tego co zapowiada ma mnóstwo pomysłów na „komiksowe Mazury”, więc nic tylko poczekać jeszcze chwilę i trzymać kciuki żeby projekty wypaliły, bo zapowiadają się naprawdę ciekawie!
Najistotniejszą wiadomością i oczekiwaną od dawna, jest sprawa albumu z przygodami Bąbelka i Kudłaczka. Komiks jest już narysowany. Leży obecnie w teczce i czeka na kolory. Jednakże cała sprawa z zamianą miejsca zamieszkania spowodowała, że prace nad tymże stanęły. „Wiem, że wiele osób traci już do mnie cierpliwość. Chciałbym przeprosić i prosić o jeszcze chwilę czasu. Trwa to już długo, to prawda, lecz w ciągu ostatnich paru lat miałem różne problemy. I niestety, album musiał często schodzić na drugi plan. Jako że jest to album szczególny, nie chciałbym robić go na „odwal się”. Póki co, ostatnio dla moich fanów, wydałem serię książeczek. W ferworze codziennych spraw, udało mi się stworzyć jedynie takie proste projekty, takie „na szybko”. Na skończenie albumu z Bąbelkiem i Kudłaczkiem potrzebuje ok. 2 miesięcy intensywnej pracy – przeredagowanie treści, drobne zmiany, kolor. Jednak, póki co jestem po łokcie w przeprowadzce, a przede mną jeszcze remont domu, do którego się wkrótce przeprowadzę. Pozdrawiam wszystkich moich przyjaciół z GWPN i liczę, że wkrótce spotkamy się na Mazurach!” – mówi sam autor.
Na domiar wszystkiego, Tadeuszowi doskwiera od jakiegoś czasu, w mniejszym lub czasem większym stopniu, zdrowie. Byłem, widziałem. Nie jest źle, ale dobrze też niekoniecznie… Tyle!
Why so serious?

Offline aguirre

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #116 dnia: Sierpień 05, 2009, 05:34:13 pm »
Witam.
Czy ktoś orientuje się w sytuacji handlu fragmentami pociętych plansz z "Tffffuja!" ???

Szukałem w necie, ale nic nie znalazłem. Mam dwa fragmenty z mojego egzemplarza, numeru 194 i chciałbym te kawałki opchnąć.

Jak się czegoś dowiem (może od Was?) to dam ofertę w odpowiednim dziale na forum.

pozdro

Offline TeOdozjusz

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #117 dnia: Sierpień 05, 2009, 05:48:30 pm »
Czy ktoś orientuje się w sytuacji handlu fragmentami pociętych plansz z "Tffffuja!" ???

Watpie abys znalazlo sie na to wieksze zainteresowanie. Jakbys mial skompletowana jedna plansze z wycinkow to moze jeszcze, ale tak? Nie zbijesz kokosow.

Proponuje Ci za kawalek, ktory posiadasz 8 zl (slownie: osiem) :)
Why so serious?

Offline aguirre

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #118 dnia: Sierpień 05, 2009, 06:35:50 pm »
 :D . Czyli w sumie pójdę pewnie w odwrotną stronę - spróbuję skompletować. Ogłoszenia nie kosztują, zobaczymy, może warto :)

Ale to może potrwać wieki.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpień 05, 2009, 06:56:54 pm »
Może zakukaj do Tadeusza B. czy by Ci nie sprzedał całej planszy.
Na pewno szybciej pójdzie niż miałbyś kompletować po kawałku.