Autor Wątek: Tadeusz Baranowski  (Przeczytany 259986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #270 dnia: Kwiecień 11, 2012, 09:56:18 pm »
Na prośbę klientów, którzy zakupili kolekcjonerskie wydanie komiksu Skąd się bierze woda sodowa Tadeusza Baranowskiego możliwość nabycia kolekcjonerskiej edycji Antresolki profesorka Nerwosolka   z tym samym numerem została przedłużona do końca bieżącego tygodnia.   Oznacza to, że komiks mający swoją premierę wczoraj będzie można od   poniedziałku nabyć z każdym jeszcze dostępnym numerkiem z puli.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #271 dnia: Kwiecień 12, 2012, 05:59:16 am »
numerki numerkami. po prostu wszystkie kolekcjonerskie komiksy tb mam z tym numerkiem. będzie inny to trudno.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #272 dnia: Kwiecień 21, 2012, 12:23:37 pm »
jestem wlasnie po nowej antresolce. wydanie pierwsza klasa. jest to drugi zaraz po wodzie sodowej najlepszy album tb. największą wartość ma dla mnie oczywiście epizod ze śm który był przerysowany w wersji albumowej. czekam na orientmena od ongrysa w 2014:)
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Qwant

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #273 dnia: Maj 14, 2012, 12:54:10 pm »
Podczas spotkania na festiwalu KW Tadeusz Baranowski ogłosił, że jest to prawdopodobnie jego ostatnie spotkanie na podobnych imprezach. Wg mnie cały wywiad był podobny w wymowie do rozmowy zamieszczonej w ostatnim numerze KZ (http://kzet.pl/2012/05/wywiad-z-tadeuszem-baranowskim.html).

Jako że Pan Baranowski narzekał na problemy ze wzrokiem (i ogólnie wydaje się być "zniechęcony" do komiksu), raczej nie spodziewałbym się żadnego nowego albumu. Zapytany podczas sesji autografów czy nie chciałby pisać scenariuszy innym rysownikom powiedział, że już o tym myślał. Ma nawet gotowy jeden scenariusz (o młodości prof. Nerwosolka), tylko że jakoś ten projekt został zagrzebany, ale że faktycznie trzeba by go odświeżyć. Jako że dla mnie główna siła komiksów Baranowskiego leży w zabawnych dialogach, takie rozwiązanie bardzo mi się podoba.


Offline starcek

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #274 dnia: Maj 15, 2012, 12:59:02 pm »
Ale wspomniał też, że wciąż chodzi mu po głowie komiks autobiograficzny. Niestety konieczność rysowania z lupą w ręku skutecznie go od komiksów odciąga w stronę malowania obrazów.
A tak w ogóle KG powinna kopnąć w.. korektora ostatniego albumu o wampirach. Początek pierwszej opowieści i można się dowiedzieć, że występują w niej "honorwi" dawcy. No żesz... Żarty nie korekta.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2012, 08:56:07 am wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #275 dnia: Maj 16, 2012, 08:22:41 pm »
przez kazda korekte cos sie moze przeslizgnac, miej boga w sercu :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline starcek

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #276 dnia: Maj 16, 2012, 09:23:03 pm »
Nie ma litości dla bylejakości.
Nienawidzę podejścia: "jakoś to będzie", gdy prawdziwe brzmienie hasła to: "Jakość. To będzie!".  :cool:
Za dużo tego niechlujstwa. W ZK 12, według korekty, Michał Traczyk spłodził "TESKT". No żesz...
A mnie się takie kwiatki rzucają w oczy.

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #277 dnia: Maj 16, 2012, 09:48:34 pm »
w swojej pracy zawodowej tez jestes taki superdokladny? Bez zlosliwosci pytam, bo nie swieci garnki lepia
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Matt@

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #278 dnia: Maj 17, 2012, 12:37:06 am »
Zgadzam się, bo błąd, który wychwyciłby Word, korekta z KG też powinna wychwycić.

Offline starcek

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #279 dnia: Maj 17, 2012, 09:52:58 am »
w swojej pracy zawodowej tez jestes taki superdokladny? Bez zlosliwosci pytam, bo nie swieci garnki lepia
Też muszę robić korekty i.. Jak na razie ładnych parę lat udaje się. Na szczęście już nie pracuję w firmie gdzie mieliśmy broszurki 64 strony drobnym druczkiem.  :wink:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Nawimar

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #280 dnia: Maj 17, 2012, 09:57:52 am »
"Bezdomne wampiry" zalegały z publikacją na tyle długo, że autor poważnie rozważał przekazanie oryginalnych materiałów innemu wydawnictwu. Był zatem czas na solidną korektę.

Offline Ajron

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #281 dnia: Maj 17, 2012, 10:34:56 am »
Dobra, przestańcie już polaczkować. Nikt nie jest doskonały i każdy robi błędy, a zachowujecie się jakbyście sami byli idealni.


Zacznijcie może rozmawiać merytorycznie o komiksie i/lub twórcy a nie czepiajcie się tak mało istotnych rzeczy .

Offline starcek

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #282 dnia: Maj 17, 2012, 01:05:32 pm »
Twórca zdrowotnie podupada, co odsuwa go od komiksów. Wielka szkoda, bo "Bezdomne Wampiry" tylko potwierdziły, że w dalszym ciągu stać go na najwyższe loty. Nowe historie trzymają poziom, absurdalny humor nie wywietrzał pomimo tak długiego oczekiwania na wydanie albumu...


A w Nerwosolku od Ongrysa i Gildii też straszy niechlujstwo korekty. I to dosłownie. W wywiadzie z autorem jest mowa o tym, że przez UFO został uprowadzony "straszy" człowiek.  Litości!!!  :evil:
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2012, 07:01:55 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline radef

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #283 dnia: Październik 14, 2012, 09:49:28 am »
Jeżeli ktoś nie kupił kolekcjonerskiego wydania Skąd się bierze woda sodowa to kilka dni temu Ongrys wydał zwykłe wydanie tego komiksu. Sam zakupiłem je w sklepie Gildia i jestem po prostu zachwycony wydaniem. Cena bardzo niska (37,50 z rabatem) jak na 88 stron w twardej oprawie w formacie A4 na papierze kredowym. Więc po prostu szkoda nie kupić tego wydania, jeżeli ktoś nie posiada jeszcze tego komiksu w kolekcji (albo posiada tylko wydanie z lat 80-tych). Teraz to tylko czekać na nowe wydanie Orient Mena, mam nadzieję, że ukaże się ono jak najszybciej, ponieważ wydanie Egmontu kosztuje teraz na Allegro prawie 100 złotych.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline TePe

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #284 dnia: Listopad 27, 2012, 10:17:20 am »
Jeśli Ongrysowe wydanie Wody sodowej ma 88 stron to jest to pewno to samo co wydał wcześniej Egmont.
Posiadam wydanie Egmontowe i trochę zawiodłem się przeróbkami (prawdopodobnie samego Baranowskiego), zmiana kolorów z ręcznie malowanych na photoshopowe (pierwsze 6 stron komiksu) jest jeszcze do zaakceptowania, ale ingerencja w (kultowe) teksty była dla mnie zupełnie niepotrzebna (pierwsze 8 stron).
W ten sposób wydanie Egmontowe pozbawione jest (kultowych) tekstów: „Wysłał po nich specjalną delegację z zaproszeniem”,  „W czasie powitalnej kolacji, której nie było...”, „Spełnię wszystkie życzenia, ale tylko trzy” czy „Ręce do dołu!”

 

anything