trawa

Autor Wątek: Tadeusz Baranowski  (Przeczytany 260609 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marius Magnus

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #285 dnia: Czerwiec 28, 2013, 03:10:56 pm »
Kilka lat czaiłem się z zakupem "Na wypadek wszelki...", bo jakoś trudno mi było zdecydować się na wydanie tych prawie 200zł na komiks. W końcu jednak pogoniłem z kieszeni węża, napisałem maila do Autora i zamówiłem bezpośrednio ze źródła. Z zakupu jestem bardzo zadowolony; na szczęście udało mi się uchronić komiks przed opluciem ze śmiechu - stary, dobry Baranowski godnie pożegnał swoich bohaterów. Jeśli ktoś nie może zdecydować się  na zakup, niech zakończy rozmyślenia i zamawia - będzie ukontentowany. Szkoda dla mnie (bo dla autora wręcz przeciwnie!), że źródło nie posiada już Tfffuja w sprzedaży - było nie odwlekać tyle lat zakupu.

Czekam teraz na przesyłkę z limitowanym Nerwosolkiem, a potem wrócę do Praktycznego Pana, Orient-mana i całej reszty komiksów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2013, 03:20:58 pm wysłana przez Marius Magnus »
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline Grzegorio

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #286 dnia: Czerwiec 28, 2013, 05:58:16 pm »
Nie zapomnij poprosić Tadeusza o darmowy katalog z jego ostatnimi obrazami. Jeśli jeszcze ma. Może kiedyś wart być więcej od numerowanych egzemplarzy Jego komiksów a i obejrzeć warto.

Offline adro

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #287 dnia: Czerwiec 28, 2013, 06:32:37 pm »
z ta wartoscia bym nie przesadzal, a tfuj pojawia sie czasem na allu za tysiaka :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Grzegorio

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #288 dnia: Czerwiec 28, 2013, 06:38:38 pm »
Hehe, są spekulanci, ale popatrz... katalogu nie ma wcale!

Offline adro

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #289 dnia: Czerwiec 28, 2013, 06:47:04 pm »
no masz racje, ale pewnie kiedys sie pojawi, na allu zawsze wszystko wyplywa predzej czy pozniej  :razz:
To samo jest z komiksem Sasnala. Zycie pojawia sie niezwykle rzadko i osiaga zazwyczaj niezle ceny, ale mimo wszystko wyplywa od czasu do czasu. Poza tym mam wrazenie, ze jednak komiksy(okolokomiksowe rzeczy) wydane w Polsce nie osiagna nigdy jakis naprawde horrendalnych cen, chociaz kto to wie.
pzdr
PS Kiedys kupilem stosunkowo tanio mikrokomiksy Prosiaka, myslalem ze zabule jakies 5 stow. Aukcja zakonczyla sie na znacznie nizszej cenie, takze nie bylo jakiegos szalenstwa.
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Grzegorio

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #290 dnia: Czerwiec 28, 2013, 06:54:57 pm »
Jakiś czas temu na Allegro poszły naklejki na zeszyty z Kajkiem i Kokoszem, chamska twórczość jakiegoś prywaciarza z końca lat 80-tych. Cena końcowa...Coś powyżej 200 PLN. Więc można się czasem zaskoczyć. Jeśli chodzi o komiks Sasnala... No cóż. W końcu jest jednym ze "stu najbardziej wpływowych artystów na Świecie", nakład był nieduży, cena w sumie nie zaskakuje.

Offline adro

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #291 dnia: Czerwiec 28, 2013, 07:11:55 pm »
co racja to racja, a Sasnal chyba juz odpuscil komiksy, miala byc kontynuacja zycia. Chyba teraz bardziej kreci go film. W ogole teraz chyba jakos przygasl ten hype na Sasnala, ale moze sie myle.
pzdr

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Grzegorio

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #292 dnia: Czerwiec 29, 2013, 12:24:54 am »
Mylisz, cicho niby o nim ale... Sprzedaje za duuuże pieniążki swoje prace ( np ponad pół miliona PLN) i wszedł do ligi artystów najwyższego formatu. Wszędzie o niego pytają w kraju, na odczepa marszandy poponują Maciejowskiego lub Bujnowskiego, mówiąc, że podzielą jego sukces, w końcu to "jedna szkoła". Fajnie, że mu się udało. Ale komiksów już raczej rysować nie będzie.

Offline Marius Magnus

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #293 dnia: Lipiec 19, 2013, 06:49:16 pm »
http://allegro.pl/baranowski-na-wypadek-wszelki-i3410542594.html - autor wystawił ostatnie chyba egzemplarze. Ze swojej strony polecam jeszcze raz ze wszechmiar. Po lekturze ww. odświeżyłem sobie poprzednie albumy i uważam, że "Na wypadek wszelki" jest równie świetny co "Woda sodowa". Przy okazji powtórzyłem "O zmroku", który wydawał mi się tuż po wydaniu średnim komiksem (porównywalnym poziomem z "Przepraszam, remanent), a teraz sporo zyskał w moich oczach. Kupiłem też limitowaną "Antresolkę" i powiem tak - jeśli ktoś nie ma poprzednich wydań (zwłaszcza - Nerwosolka w wersji Egmontu i Diplodoka od Manzoku) bedzię bardzo zadowolony z zakupu, natomiast inaczej warto się zastanowić czy jest się aż tak hardcorowym fanem, by płacić ponownie za coś bardzo podobnego.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2013, 07:00:06 pm wysłana przez Marius Magnus »
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #294 dnia: Sierpień 29, 2013, 05:10:30 pm »
     Studio Human Ark otrzymało 80 000 Euro na rozwój pełnometrażowej produkcji animowanej Diplodok. Film będzie adaptacją opowieści znanego polskiego autora Tadeusza Baranowskiego,   którego komiksy sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 2 milionów   egzemplarzy. Rozwój projektu poza MEDIA finansuje również Polski   Instytut Sztuki Filmowej.
     
i fragment interesujący komiksiarzy: "Dystrybucja filmu wsparta będzie także reedycją komiksów Tadeusza Baranowskiego." Całość tutaj...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Yedyny

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #295 dnia: Październik 27, 2013, 07:36:58 am »
Witam, czy jest jakas stronka tworzona przez fanow T.Baranowskiego? Chodzi mi m.in. o informacje o grafikach, szkicach dolaczanych do albumow, fragmentach plansz itp. ciekawostkach.

Offline vision2001

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #296 dnia: Październik 30, 2013, 09:54:48 am »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Yedyny

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #297 dnia: Grudzień 02, 2013, 08:55:19 am »
Po latach przerwy komiksowej (czesciowo planowanej, wymuszonej sytuacja spoleczno-rodzinną) powoli wchodze w tematy komiksowe. W ciagu kilku miesiecy udalo mi sie zdobyc wszystkie limitowane albumy (oprocz najdrozszych) i jestem z tego dumny. Nie zaluje wydanych kwot, bo to cos, co kazdy jego fan powinien nabyc. Baranowski zapoczatkowal cos, za co teraz powoli biora sie i inni autorzy czy wydawcy. I chwala mu za to.


PeeS
Nie denerwuje Was ta weryfikajca obrazkowa + matematyka przy publikowaniu postow? Masakra ^%#$@

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #298 dnia: Grudzień 02, 2013, 09:08:30 am »
PeeS
Nie denerwuje Was ta weryfikajca obrazkowa + matematyka przy publikowaniu postow? Masakra ^%#$@

zakładam, że masz ją jako świezy użytkownik. Później (nie wiem kiedy) znika (ja czegoś takiego nie miałem od kilku lat na stówę - nie wiem jak na początku bytności na forum)..


Kiedyś nie było, bo nie było spambotów na tyle inteligentnych, żeby się przed nimi chronić. Teraz to niestety konieczność. Nie wiem kiedy to się kończy (przy jakim liczniku postów).
graves
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2013, 08:11:35 pm wysłana przez graves »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline maximumcarnage

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #299 dnia: Kwiecień 22, 2014, 03:00:52 pm »
Kupiłem niedawno "Tffffuj! Do bani z takim komiksem!". W związku z tym zwracam się z pytaniem do osób posiadających egzemplarze tego komiksu: Co powinno wchodzić w skład kompletnego zestawu? Na allegro było ostatnio sporo egzemplarzy, a każdy różnił się od poprzedniego jeśli chodzi o dodatki. Czy jest to zależne od numeru albumu czy też nr 550 niczym nie różnił się od numeru 1? Z góry dzięki za odpowiedź.


 

anything