trawa

Autor Wątek: Tadeusz Baranowski  (Przeczytany 260065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #375 dnia: Wrzesień 16, 2015, 10:14:45 am »
Ciekawe, jak wyglądają ceny na Allegro, kiedy komiks się tam pojawia?

Nieco ponad rok temu wystawiłem na Allegro od złotówki i cena ostateczna wyniosła 501 zł (mówię o Wodzie sodowej). Egzemplarz był nieużywany (może używany poszedłby za mniej).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Kris1982

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #376 dnia: Wrzesień 16, 2015, 01:55:52 pm »
Myślicie że są jakieś pozycje które nie będą wznowione czy jednak wszystko powolutku Ongrys wyda? Pytam bo nie wiem czy jest coś na co warto polować na allegro.

mgnesium

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #377 dnia: Wrzesień 16, 2015, 02:00:50 pm »
zdaje mi się że niewznawialne definitywnie są tylko pozycje z pożegnalnej kolekcji.

edit: ale ja komiksy pana baranowskiego czytam (a zatem i śledzę informacje dotyczące wznowień) od dość niedawna, więc może niech ktoś z dłuższym stażem się wypowie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2015, 02:17:33 pm wysłana przez mgnesium »

Offline blackwaterpark

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #378 dnia: Wrzesień 16, 2015, 08:25:03 pm »
zdaje mi się, że niewznawialne definitywnie są tylko pozycje z pożegnalnej kolekcji.

edit: ale ja komiksy pana Baranowskiego czytam (a zatem i śledzę informacje dotyczące wznowień) od dość niedawna, więc może niech ktoś z dłuższym stażem się wypowie.

Taka była obietnica/zapowiedź.
I serce mi pęka, jak o tym czytam (mimo, że posiadam wszystkie tytuły Mistrza Tadeusza)  :sad: Myślę tu ze smutkiem i żalem o tych czytelnikach, którzy mieli pecha i urodzili się za późno.
To tak, jakby Matejko, po skończeniu Bitwy pod Grunwaldem, dokonał publicznego spalenia obrazu na krakowskim rynku...

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #379 dnia: Wrzesień 17, 2015, 07:01:10 am »
Taka była obietnica/zapowiedź.
I serce mi pęka, jak o tym czytam (mimo, że posiadam wszystkie tytuły Mistrza Tadeusza)  :sad: Myślę tu ze smutkiem i żalem o tych czytelnikach, którzy mieli pecha i urodzili się za późno.
To tak, jakby Matejko, po skończeniu Bitwy pod Grunwaldem, dokonał publicznego spalenia obrazu na krakowskim rynku...
W niektórych kulturach istnieje taki zwyczaj.
A tak na poważnie to myślę sobie, że skoro Ktoś już coś deklaruje (i to bez przymusu, sam od siebie), to trochę słabo wyglada, gdy za chwilę (krótszą lub dłuższą) się z tego wykręca. Sądzę, że za życia Autora nie doczekamy się wznowienia kolekcji pożegnalnej, natomiast wydania w płótnie pewnie kiedyś zostaną wznowione w trochę innej formie, już przez samego Ongrysa, bez wspomagaczy.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline starcek

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #380 dnia: Wrzesień 17, 2015, 11:29:15 am »

To tak, jakby Matejko, po skończeniu Bitwy pod Grunwaldem, dokonał publicznego spalenia obrazu na krakowskim rynku...
Żeby sytuacja była taka sama to by musiał machnąć jeszcze 549 takich Bitew...
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

mgnesium

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #381 dnia: Wrzesień 17, 2015, 12:05:08 pm »
Taka była obietnica/zapowiedź.
I serce mi pęka, jak o tym czytam [...]

ja żadnej z tych pozycji nie posiadam, ale mimo wszystko cieszy mnie że dalej można z niektórymi zawierać umowy na słowo.

i tak na marginesie - co prawda "...wody sodowej i bąbelków" nie czytałem, ale tffffuj! miałem w rękach i podobało mi się znacznie mniej niż wcześniejsze pozycje pana baranowskiego (tj. główny komiks ; dodatki, kreska i sposób wydania były fantastyczne).


Offline blackwaterpark

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #382 dnia: Wrzesień 17, 2015, 08:18:45 pm »
Żeby sytuacja była taka sama to by musiał machnąć jeszcze 549 takich Bitew...

Bałbym się o jego zdrowie - i fizyczne, i psychiczne  :lol:

Offline starcek

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #383 dnia: Wrzesień 17, 2015, 08:30:53 pm »
Teraz jest na intensywnej rehabilitacji - więc co go nie zabije, to wzmocni.. I kto wie, kto wie. Ale i tak komiksy juz porzucił - tylko obrazy trzaska jak szalony.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline blackwaterpark

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #384 dnia: Wrzesień 18, 2015, 12:48:37 pm »
Teraz jest na intensywnej rehabilitacji - więc co go nie zabije, to wzmocni.. I kto wie, kto wie. Ale i tak komiksy juz porzucił - tylko obrazy trzaska jak szalony.

Ja odnosiłem się li tylko do śp. Jana Matejko  :wink:

Pisząc o rehabilitacji wnioskuję, że jednak Pan Tadeusz poddał się w końcu operacji?
Nic tylko zdrowia życzyć! Może kiedyś Mistrz pokusi się o napisanie swojej autobiografii? (wszak życie miał ciekawe, by nie powiedzieć burzliwe).

PS. Jego obrazów nie rozumiem, laik jestem  :roll:

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #385 dnia: Wrzesień 26, 2015, 06:04:14 pm »
na świeżo po soptkaniu z tb na 15to leciu kultury gniewu.


autor wyszedł tydzień wczesniej ze szpitala, obecnie nie może nic tworzyć dopóki nie dojdzie do zdrowia. przeprowadził się juz pod warszawę, ale elektrownia błędnie podłączyła prąd - w związku z tym ma spalone wszystkie urządzenia elektryczne w domu. podobno elektrownia jest ubezpieczona ale...


tb humor jednak dopisuje. podobno udało mu się zdobyć rozpoznawalność ze swoimi pracami. w październiku ma być internetowy wernisaż, będzie info na fb.


natomiast podobno ongrys zagrał nieczysto i od nowej edycji wody sodowej tb nie dostał ani złotówki - sprawę będzie z nimi wyjasniał, bo o nowej edycji sam autor dowiedział się z internetu.



"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Ongrys

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #386 dnia: Wrzesień 28, 2015, 08:01:28 am »
natomiast podobno ongrys zagrał nieczysto i od nowej edycji wody sodowej tb nie dostał ani złotówki - sprawę będzie z nimi wyjasniał, bo o nowej edycji sam autor dowiedział się z internetu.

To ja wywołany do tablicy króciutko odpowiem, gdyż sądzę, że takie informacje stawiają wydawnictwo w niemiłej sytuacji, a uważam, że niesłusznie.

To nieprawda, że nowe wydanie Wody nie było uzgadniane. Rozmawiałem z Autorem o kolejnym wydaniu jakieś 2-3 tygodnie temu, przed podaniem informacji o wznowieniu do internetu. Konsultowaliśmy m.in. kwestie tych różnic w dialogach na początkowych planszach. Informację, że nowe wydanie będzie zawierało dialogi takie jak w edycjach z 1982, a nie 2012 podałem już po uzyskaniu zgody Autora na zmianę.

Jeśli chodzi o złotówki to oczywiście honorarium jest przygotowane, czekam tylko na dopełnienie formalności przez Autora.

Serdecznie pozdrawiam Tadeusza Baranowskiego oraz jego czytelników.

Offline blackwaterpark

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #387 dnia: Wrzesień 28, 2015, 11:00:47 am »
To ja wywołany do tablicy króciutko odpowiem, gdyż sądzę, że takie informacje stawiają wydawnictwo w niemiłej sytuacji, a uważam, że niesłusznie. [...]

Tak samo pomyślałem.
Nie powinno się podawać niesprawdzonych wiadomości, zwłaszcza jeśli mogą naruszyć czyjeś dobre imię.

Teraz brakuje jeszcze tego, że ktoś takie plotki powieli na innych forach i sytuacja może zrobić się mocno nieprzyjemna.  :cry:

Niemniej dzięki za sprostowanie.

PS. Autor ''plotek'' powinien szybko wyedytować swojego posta i myślę, że byłoby dobrze zapomnieć o całym nieprzyjemnym incydencie.

Offline absolutnie

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #388 dnia: Wrzesień 28, 2015, 11:02:04 am »


PS. Autor ''plotek'' powinien szybko wyedytować swojego posta i myślę, że byłoby dobrze zapomnieć o całym nieprzyjemnym incydencie.


Ale czy, przypadkiem, autorem owej plotki nie był sam TB?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #389 dnia: Wrzesień 28, 2015, 12:43:11 pm »
to są informacje podane na spotkaniu przez autora. zresztą dobrze ze sprawa sie wyjasnila. tak jak napisalem w poscie ze "podobno" i "autor bedzie wyjasnial", czyli nie widze w tym nic zdroznego. to jest forum dyskusyjne a nie portal.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

 

anything