Autor Wątek: Tadeusz Baranowski  (Przeczytany 257548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #495 dnia: Czerwiec 17, 2016, 08:18:01 pm »
Super!
Zapowiada się dobry rok dla fanów Baranowskiego - "Ciotka" , "Praktyczny Pan" i zbiorczy Szlurp i Burp.
Jest dobrze.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Death

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #496 dnia: Październik 25, 2016, 11:30:48 am »
Istnieje najnowsze wydanie Wody sodowej z Ongrysa ze starymi dialogami, prawda? Bo kiedyś dyskutowaliśmy na forum, że jak album wyszedł w 2012 roku, to było trochę nowych dialogów i w kolejnym wydaniu miały już być stare z lat 80. Na Gildii jest data 2012, na Nieprzeczytane 2013. A w 2015 roku miała wyjść chyba wersja ze starymi dialogami. To jest takie wydanie, czy nie ma? A jeśli tak, to rozumiem, że kiedy napiszę do jakiejś księgarni, żeby sprawdzili czy mają wersję 2015 (bo niezbyt ufam temu co napisane na stronie produktu, bo w 2013 r. chyba nie było żadnego wydania), to w stopce będzie 2015 i to będzie wersja ze starymi dialogami z lat 80.?

Offline starcek

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #497 dnia: Październik 25, 2016, 12:35:26 pm »
W tym zielonym kolekcjonerskim są plansze z ŚM, o ile dobrze pamiętam.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Death

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #498 dnia: Październik 25, 2016, 12:39:12 pm »
Kolekcjonerskie to inna sprawa. W 2012 roku Ongrys wydał Wodę sodową bez bajerów, ale okazało się, że tam są jakieś nowe teksty w dymkach. I w kolejnym wydaniu obiecali dać stare teksty z wydań z lat 80. Tylko nie wiem czy to wydanie już się ukazało.

mgnesium

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #499 dnia: Październik 25, 2016, 01:00:39 pm »
Kolekcjonerskie to inna sprawa. W 2012 roku Ongrys wydał Wodę sodową bez bajerów, ale okazało się, że tam są jakieś nowe teksty w dymkach. I w kolejnym wydaniu obiecali dać stare teksty z wydań z lat 80. Tylko nie wiem czy to wydanie już się ukazało.

miga mi, że było wspominane (może nawet w tym lub pokrewnym wątku), iż stare (albo przynajmniej inne) dialogi są w dodruku z 2015. potwierdzić nie mogę, ponieważ był to mój pierwszy kontakt z wodą sodową.

Offline Death

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #500 dnia: Październik 25, 2016, 01:32:43 pm »
Zanim zadałem pytanie, to przeczytałem kilkanaście stron postów, bo pamiętałem, że o tym rozmawialiśmy.
Posiadam wydanie Egmontowe i trochę zawiodłem się przeróbkami (prawdopodobnie samego Baranowskiego), zmiana kolorów z ręcznie malowanych na photoshopowe (pierwsze 6 stron komiksu) jest jeszcze do zaakceptowania, ale ingerencja w (kultowe) teksty była dla mnie zupełnie niepotrzebna (pierwsze 8 stron).
I odpowiedź po 3 latach. :smile:
Przyznam, że wcześniej nawet nie zauważyłem, że teksty z "Wody sodowej" zostały zmienione.

Na specjalną prośbę TePe w nowym wydaniu postaram się przywrócić dialogi z MAWu.

To ja już chyba wszystko wiem. Rozmowa o tym była w 2012 roku, a Ongrys odpowiedział w 2015 roku. Ja się zasugerowałem tym postem, że w nowym wydaniu przywrócą stare teksty i myślałem, że właśnie wydanie z 2015 roku zostało zmienione. A to pewnie było tak, że odpowiedź Ongrysa dotyczyła jeszcze kolejnego, bo post jest z września 2015 r., a komiks pewnie wyszedł wcześniej, a nie później, niż post. Czyli dopiero kolejne będzie ze starymi tekstami.

Offline TePe

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #501 dnia: Październik 25, 2016, 01:50:00 pm »
W wydaniu z 2015 są oryginalne teksty z wydań z lat 80tych, te przerobione były w wydaniu Egmontu i pierwszym wydaniu Ongrysa.

Offline Death

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #502 dnia: Październik 25, 2016, 01:53:45 pm »
Czyli to wydanie 2015 ukazało się już po odpowiedzi Ongrysa z września tego samego roku i zdążyli przerobić teksty na te z lat 80.? Bajecznie. :)

Offline starcek

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #503 dnia: Październik 25, 2016, 01:54:16 pm »
No to jeszcze trzeba sprawdzić, czy te z wydania MAW-u są spójne ze Światem Młodych.  :cool:

No i co  z zapowiadanym Praktycznym Panem?
 
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline TePe

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #504 dnia: Październik 25, 2016, 01:59:15 pm »
Wydanie ze Świata młodych jest zupełnie inne, bardziej kwadratowy format, do wydań albumowych Baranowski narysował ten komiks od nowa dużo zmieniając.
Też czekam na Praktycznego.

Offline Death

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #505 dnia: Październik 25, 2016, 02:06:10 pm »
No to jeszcze trzeba sprawdzić, czy te z wydania MAW-u są spójne ze Światem Młodych.  :cool:
Nie są. I to bardzo nie są. Dyskusja była też gdzieś od 21-24 strony tego wątku. Rano o tym czytałem. Dlatego mnie boli, że byłem taki głupi i  nie kupiłem tego płóciennego, gdzie wersja Wody ze Świata Młodych się ukazała. Są co najmniej 3 wersje. Ta odcinkowa  z gazet, wydanie z lat 80. i z nowymi tekstami (ale ponoć ona niewiele się jednak różni od drugiej wersji).

Offline TePe

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #506 dnia: Październik 25, 2016, 02:57:58 pm »
Nawet 4 wersje, w wydaniu z 2015 pozostał komputerowy kolor na 6 pierwszych stronach, zmieniono tylko tekst na stary.

Offline Death

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #507 dnia: Październik 25, 2016, 03:00:04 pm »
A ładne te kolory?

Offline starcek

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #508 dnia: Październik 25, 2016, 03:18:02 pm »
[...] Dlatego mnie boli, że byłem taki głupi i  nie kupiłem tego płóciennego, gdzie wersja Wody ze Świata Młodych się ukazała. [...]
Będzie boleć mniej, gdy się dowiesz, że w tym wydaniu plansze były pomniejszone.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline TePe

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #509 dnia: Październik 25, 2016, 07:45:34 pm »
A ładne te kolory?
Ładne, jak u Baranowskiego.

 

anything