trawa

Autor Wątek: Tadeusz Baranowski  (Przeczytany 259349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szuwarek

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #540 dnia: Czerwiec 01, 2017, 12:56:37 pm »
Można. Jak wyjdzie to sobie kupisz.
Jak wyjdzie to wiem, że kupię, ale kolega anx239 napisał, że ma zamówione, a ja nie kojarzę w żadnym sklepie możliwości złożenia zamówienia. I oto pytam.

Offline mappy

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #541 dnia: Czerwiec 01, 2017, 01:09:14 pm »
Nie, nie napisał, że ma zamówione tylko "zaklepane".
Przecież można z tego w prosty sposób odczytać, że jak wyjdzie to jest to musowy zakup tego tytułu przez jego osobę :roll:

Offline szuwarek

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #542 dnia: Czerwiec 01, 2017, 02:05:58 pm »
Nie, nie napisał, że ma zamówione tylko "zaklepane".
Przecież można z tego w prosty sposób odczytać, że jak wyjdzie to jest to musowy zakup tego tytułu przez jego osobę :roll:
Jeżeli rzeczywiście mial to na myśli, to dla mnie nie było to takie oczywiste ;)

Offline mappy

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #543 dnia: Czerwiec 01, 2017, 02:56:06 pm »
No cóż. Pozostaje tylko czekać na wydanie.
Oczywiście czekam i ja :smile:

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #544 dnia: Czerwiec 01, 2017, 03:25:56 pm »
Nie, nie napisał, że ma zamówione tylko "zaklepane".
Przecież można z tego w prosty sposób odczytać, że jak wyjdzie to jest to musowy zakup tego tytułu przez jego osobę :roll:
"Zaklepane" czyli zakup obowiązkowy  :biggrin:
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

mkolek81

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #545 dnia: Czerwiec 04, 2017, 01:12:36 pm »
KG oficjalnie zapowiedziało wznowienie Wampirów Baranowskiego
Cytuj
Wampiry Szlurp i Burp znowu się obudziły i ruszają na poszukiwania świeżej krwi. Choć zadowolą się także zapasami trzymanymi w lodówce (to nieprawda, że wampiry kręci tylko bulgocąca, gorąca krew – w wyjątkowo ciepłe  noce lubią zanurzyć kły w schłodzonej posoce i pogrzechotać kostkami... lodu,  oczywiście).
„Bezdomne  wampiry o zmroku” to wznowione w jednym tomie dwa albumy – „O zmroku” i „Bezdomne wampiry” – z przygodami słynnych krwiopijców stworzonych  przez Tadeusza Baranowskiego. Znajdują się tutaj historie publikowane przed  laty w czasopiśmie „Na Przełaj”, opowieści powstałe podczas pobytu polskiego  autora w Belgii, w tym historie według scenariuszy Jeana Dufaux, i komiksy,  które nie ukazały się nigdzie indziej.
Podczas lektury bardzo prosimy uważać na szyję.

 
  • okładka: Tomasz Leśniak
  • objętość: 88 stron
  • format: 215 × 290 mm
  • oprawa: twarda
  • druk: kolorowy
 


Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #546 dnia: Czerwiec 04, 2017, 01:34:34 pm »
w końcu  :cool:  teraz tylko czekać na premierę
The darkness will swallow everything

Offline adam and arluk

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #547 dnia: Czerwiec 04, 2017, 02:28:42 pm »
Świetnie, tylko jak najnowsze wydanie ma się do starszych o objętościach odpowiednio 52 i 54 strony. Ktoś wie?

mgnesium

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #548 dnia: Czerwiec 04, 2017, 02:55:15 pm »
gdzieś czytałem, że teksty mają być oryginalne, sprzed wtrynienia się edytoriału tintina.

różnicy w objętościach wytłumaczyć nie potrafię.


edycja: skąd żeś wziął tę okładkę, bo ja chyba ślepy jestem?

edycja 2: a, ze strony. dodatkowo pojawiły się tam kroniki birmańskie i debiut kerascoet'a (w końcu!)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2017, 03:22:42 pm wysłana przez mgnesium »

mkolek81

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #549 dnia: Czerwiec 04, 2017, 03:59:58 pm »
edycja: skąd żeś wziął tę okładkę, bo ja chyba ślepy jestem?

edycja 2: a, ze strony. dodatkowo pojawiły się tam kroniki birmańskie i debiut kerascoet'a (w końcu!)
wszystkie przytoczone przez ze mnie rzeczy (opis, szczegóły, okładka) są ze strony wydawcy jak zauważyłeś, reszta pasuje bardziej do tematu KG, więc nie widziałem sensu wspominania o tym, ale hej, zawsze można tu niż w temacie wydawcy,

KG poinformowało co zostanie pominięte w wydaniu zbiorczym:
Cytuj
Pomijamy z pierwszych wydań galerie z pinapami innych autorów i wywiad z Tadeuszem Baranowskim z 2005 roku. Wszystkie komiksy o Wampirach będą w nowym wydaniu.
czyli będzie komplet komiksów, bez dodatków z tych wydań
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2017, 12:03:13 pm wysłana przez mkolek81 »

mkolek81

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #550 dnia: Czerwiec 12, 2017, 02:26:45 pm »
Taka ciekawostka KG szykuje wznowienie Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa. Nie wiem jak inni ale mi się podoba jak to rozwiązał Ongrys wydając połowę w albumie Skąd się bierze woda sodowa (dotyczącą Bąbelka i Kudłaczka), a druga połowa w albumie Orient Men - Śmieszy, tumani, przestrasza (dotyczącą Orient Mena), tym samym albumy mają większą spójność.
Najlepsze jest to, że podobno wiele osób pyta o ten album. Nie wiem czy są w ogóle świadomi że, jeśli kupili wymienione komiksy to im się materiał zdubluje, ale to ich sprawa. A nieraz wystarczy pogrzebać w sieci (np. tu na forum jak ja to zrobiłem) aby znaleźć informacje jak to wszystko jest wznawiane.

Offline NuoLab

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #551 dnia: Czerwiec 12, 2017, 02:43:14 pm »
Niby tak, ale czy w dotychczasowych dzielonych wznowieniach znajdziemy rymowaną frazę "Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa" i okładkę z Orient-Menem, Kudłaczkiem, Bąbelkiem i Eskimosem ?

mkolek81

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #552 dnia: Czerwiec 12, 2017, 05:19:36 pm »
Niby tak, ale czy w dotychczasowych dzielonych wznowieniach znajdziemy rymowaną frazę "Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa" i okładkę z Orient-Menem, Kudłaczkiem, Bąbelkiem i Eskimosem ?
good point, myślę że jakby pogadać z Ongrysem to by w kolejnym wydaniu dorzucił ta okładkę do któregoś z komiksów (przepraszam że dopiero teraz odpisuje, ale chciałem się upewnić że jej nie ma żadnym z wymienionych komiksów)

Offline Kokosz

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #553 dnia: Czerwiec 12, 2017, 08:00:47 pm »
Nie wiem jak inni ale mi się podoba jak to rozwiązał Ongrys wydając połowę w albumie Skąd się bierze woda sodowa (dotyczącą Bąbelka i Kudłaczka), a druga połowa w albumie Orient Men - Śmieszy, tumani, przestrasza (dotyczącą Orient Mena), tym samym albumy mają większą spójność.

A dokładnie zrobił to Egmont, Ongrys jedynie kontynuował tę ideę.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #554 dnia: Czerwiec 12, 2017, 10:42:24 pm »
Najlepsze jest to, że podobno wiele osób pyta o ten album. Nie wiem czy są w ogóle świadomi że, jeśli kupili wymienione komiksy to im się materiał zdubluje, ale to ich sprawa. A nieraz wystarczy pogrzebać w sieci (np. tu na forum jak ja to zrobiłem) aby znaleźć informacje jak to wszystko jest wznawiane.


Akurat jak patrzę po swojej półce i segregatorach i myślę o innych osobach, które znam i zbierają Baranowskiego to akurat doubledipy nie są problemem. Nie mam chyba w domu drugiego autora, którego albumy dubluję tak bez wyrzutów sumienia jak jego.
perły przed wieprze