trawa

Autor Wątek: Tadeusz Baranowski  (Przeczytany 257392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline weiter

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 04, 2008, 08:35:54 pm »
Naprawde nie wiem o co ta klotnia?
Przeciez TB sprzedaje komiks.
I TYLKO komiks.
A autograf  i rysunek na zyczenie.
Przeciez jest wyraznie napisane.
Chcesz komiks ktory NIE jest pomazany? Masz!
Chcesz z autografem? Tez masz.
Facet chce dobrze to go jeszcze besztaja.
Paranoja jakas....

Offline Mefisto76

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 04, 2008, 09:25:40 pm »
Naprawde nie wiem o co ta klotnia?
Przeciez TB sprzedaje komiks.
I TYLKO komiks.
A autograf  i rysunek na zyczenie.
Przeciez jest wyraznie napisane.
Chcesz komiks ktory NIE jest pomazany? Masz!
Chcesz z autografem? Tez masz.
Facet chce dobrze to go jeszcze besztaja.
Paranoja jakas....

I na tym faktycznie zakończmy temat, bo trafiłeś w sedno.
NA żYCZENIE - to wyrażenie kluczowe. Ale widać we wszystkim mozna znaleźć "dziurę".

Zastanawiam się nad jednym - czy Mr Spinoza w genach przejął pieniactwo?
Bo w jakimkolwiek temacie pisze na tym forum, kończy się prawie rękoczynami  :lol:
Kas1 wyraził się bardzo rzeczowo, choć się z nim nie zgadzam.  :)
Za to Panu Spinozie proponuję ograniczyć ten prowokacyjny ton, bo to już zaczyna być nudne...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline spinoza

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 04, 2008, 10:38:10 pm »
I na tym faktycznie zakończmy temat, bo trafiłeś w sedno.
NA żYCZENIE - to wyrażenie kluczowe. Ale widać we wszystkim mozna znaleźć "dziurę".

Zastanawiam się nad jednym - czy Mr Spinoza w genach przejął pieniactwo?
Bo w jakimkolwiek temacie pisze na tym forum, kończy się prawie rękoczynami  :lol:
Kas1 wyraził się bardzo rzeczowo, choć się z nim nie zgadzam.  :)
Za to Panu Spinozie proponuję ograniczyć ten prowokacyjny ton, bo to już zaczyna być nudne...

hm, a gdzie ja niby się pienię?????? Dla jasności - uwielbiam komiksy Baranowskiego. I dla jasności nr 2 - wypowiadam się na podstawie wypowiedzi innych osób, które twierdziły, że B opyla autografy. Wieter naświetlił sprawę, więc odszczekuję co powiedziałem.

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 06, 2008, 06:08:43 pm »
wracam z urlopu i widze ten wesoły wątek...

podam przykład: byłem w danii na komiks.dk gdzie autografy rozdawał loisel. pierwszym 3 osobom wrysował mały rysuneczek, reszcie dawał podpisy. obok leżało ze 20cia albumów (normalnie dostępnych) z dużymi wrysowanymi rysunkami za które autor kasował mniej więcej 5-cio krotną cenę okładkową. nikt nie panikował, nikt się nie burzył a albumy skończyły się po 5 minutach. jak jesteś na evencie typu mfk to masz szansę dostać autograf, jak nie bywasz na takich imprezach to kupujesz sobie komiks z autografem - od autora a nie od cwaniaczka z allegro. zresztą chyba na tym forum ktoś wklejał link do aukcji na ebayu na której manara sprzedawał komiksy ze swoim autografem.

nie rozumiem skąd ten pomysł że TB robi skok na kasę. jeżeli czytaliście newsy na jego stronie to wiecie że przeprowadza się na wieś. normalnie czyści półki przed przeprowadzką. cena, jak wcześniej mądrze ktoś wspomniał, jest taka jaką klient za nią zapłaci. myślę że osoby które kupiły ten album od autora są zadowolone: win win jak dla mnie.

pzdr
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 06, 2008, 06:43:53 pm »
wracam z urlopu i widze ten wesoły wątek...

podam przykład: byłem w danii na komiks.dk gdzie autografy rozdawał loisel. pierwszym 3 osobom wrysował mały rysuneczek, reszcie dawał podpisy. obok leżało ze 20cia albumów (normalnie dostępnych) z dużymi wrysowanymi rysunkami za które autor kasował mniej więcej 5-cio krotną cenę okładkową. nikt nie panikował, nikt się nie burzył a albumy skończyły się po 5 minutach. jak jesteś na evencie typu mfk to masz szansę dostać autograf, jak nie bywasz na takich imprezach to kupujesz sobie komiks z autografem - od autora a nie od cwaniaczka z allegro. zresztą chyba na tym forum ktoś wklejał link do aukcji na ebayu na której manara sprzedawał komiksy ze swoim autografem.

A pamiętacie akcje, jak jakiś kolo sprzedawał nadgryzioną kanapkę twierdząc, że ją jadł Rosiński na którymś WSK?  :lol: Bodajże rok temu to było...

Offline Mefisto76

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 06, 2008, 10:46:09 pm »
wracam z urlopu i widze ten wesoły wątek...

Dzięki Freshmaker, już prawie nie dawałem tu sam rady  :p ...
Ciekawe jak do Twojego duńskiego przykładu ustosunkują się wszyscy oburzeni "pazernym" zachowaniem Tadeusza Baranowskiego... Zamieniam się w słuch  8)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Damian xyz

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 28, 2008, 07:44:24 pm »

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 28, 2008, 09:37:20 pm »
Tadzio B. to lepiej by się zabrał za dokończenie pewnego komiksu, na którego już sporo osób mu już wpłaciło zadatek :doubt:
ile to już opóźnienia?
Właśnie sprawdziłem...
Prace nad pożegnalnym "Bąbelkiem i Kudłaczkiem" ruszyły... 10.01.2006
20.02.2006 wpłaciłem Panu Tadeuszowi 50 zł zadatku na poczet komiksu... (jakby co, mam potwierdzenie przelewu)
zaraz będzie 3 lata!
Ładnie tak Panie Tadeuszu???

Zamiast skończyć jeden projekt, za który część kaski już się wzieło, to robimy inne - podobne projekciki, za nową kaskę...

Ehhhhhh...

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 28, 2008, 11:43:52 pm »
Królewska Szpilko, jakiż Ty niecierpliwy :)
Dla mnie możliwość obcowania z Tadeuszem i wymiana maili jest dużo przyjemniejsza niż album o Kudłaczku. Na którego również dokonałem przedpłaty, ale jakoś nie narzekam i nie mam najmniejszego zamiaru poganiać autora.

easy man....
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 29, 2008, 08:15:18 am »
No cholernie niecierpliwy! Po 2 latach czekania, przypomnieć Autorowi o zobowiązaniach! :-?
Ja do tej pory też nie narzekałem.
Ale widzę, że Pan Tadeusz trochę zapomniał o swoich obietnicach. Ma czas na inne projekty, na ten - nie.
Pierwotnie ten album miał się ukazać jakoś pod koniec 2006 r./na początku 2007.
Teraz nawet nie ma oficjalnej daty, kiedy możemy się spodziewać wydania.
Trochę to niepoważne...

... no i ja nie mam w zwyczaju płacić za "obcowanie"
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2008, 08:26:14 am wysłana przez Kingpin »

Offline Mefisto76

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 29, 2008, 09:00:18 am »
Trochę to niepoważne...
... no i ja nie mam w zwyczaju płacić za "obcowanie"

Od razu widać, Szanowny Kingpin, ze nie wiesz co się u Tadeusza dzieje, więc powiem Ci, że zamienić się z Nim nie chciałbyś. Jeżeli "ciąży" Ci te 50 zł, to napisz do Niego - on na pewno odda Ci Twoją zaliczkę (gdzieś o tym pisał kiedyś...), nawet z odsetkami i będziesz wtedy pewnie najszczęśliwszy na świecie (możesz iść za to na lody - więcej nie poszalejesz).

A dla Twojej informacji - Tadeusz cały czas pracuje nad tym albumem i już niedługo się ukaże. To trochę inna bajka zrobienie nowego dużego albumu, od przygotowania małych książeczek z reprintami, ale najwyraźniej tego nie kumasz. Spróbuj sam wydać album - zobaczymy, jak Ci się uda z dotrzymaniem terminu, zwłaszcza, kiedy będziesz musiał wziąć na to kredyt i z wszystkim użerać się samemu. Chętnie wpłacę Ci 50 zł i popatrzę jak się miotasz.

A opóźnienia jak pewnie zauważyłeś zdarzają się nawet takiemu potentatowi jak Egmont. A możliwości to oni mają "deko" większe od Tadzia...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 29, 2008, 09:25:14 am »
Ja bym chętnie poznał cenę tych albumików... To jakaś tajemnica, że nie została ona podana w newsach?

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 29, 2008, 09:27:45 am »
popieram. ja raczej traktuję te książeczki jako możliwość poznania starszych/niepublikowanych/rzadkich tworów tb. kingpin przestań cały czas porównywać wydawanie komiksów przez baranowskiego do praktyki wydawców i wydawnictw. tutaj jest to wydane dla przyjaciół i prawdziwych fanów, którym tak na prawdę nie przeszkadza że komiks będzie opóxniony i cieszą się że tb tworzy coś nowego. weź pod uwagę że on ten cały album robi od początku do końca sam obok pracy zarobkowej wolnego strzelca a do tego zbliża się już do 60tki.

możemy się tu chyba zrzucić na te 50zł któego tak ci brakuje. możesz też zasypać tb mailami żeby oddawał hajs i się nie spóźniał, ale raczej wydania komiksu nie przyspieszysz a autor się wykończy nerwowo.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Mefisto76

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 29, 2008, 09:53:33 am »
Ja bym chętnie poznał cenę tych albumików... To jakaś tajemnica, że nie została ona podana w newsach?

Widać przegapiłeś na allegro, Tadzio nigdy nie zdzierał skóry:

http://www.allegro.pl/item473862076_reprint_unikat_t_baranowskiego.html

http://www.allegro.pl/item483257099_unikat_dla_kolekcjonerow_zeszyt_2_t_baranowski.html

Trzeciego jeszcze nie ma.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 29, 2008, 10:07:28 am »
Od razu widać, Szanowny Kingpin, ze nie wiesz co się u Tadeusza dzieje, więc powiem Ci, że zamienić się z Nim nie chciałbyś.
Nie, nie wiem, co u Niego się dzieje.
Bo niby skąd mam wiedzieć?
Nie dzwonię do Niego, nie jesteśmy kumplami, nie "obcujemy" ze sobą.
Nie bredź o 50 zł, bo doskonale wiesz, że nie o te grosze chodzi. TYLKO O TE 3 LATA!!!
Napisałem gdzieś, że mi smutno, bo kaska stracona i tak mi brak tych groszy???
Baranowskiego szanuję, Jego prace lubię i cenię. Po grzyba miałbym w innym przypadku zamawiać te pożegnalne albumy?

TYLKO PODEJŚCIE MI NIE PASUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SKĄD MAM WIEDZIEĆ, ŻE KOMIKS JEST JESZCZE TWORZONY???????????????????????????

BO MI MEFISTO NA FORUM NAPISAŁ???

Jakby Autor napisał, że kasa mu się kończy i potrzebuje kolejne 100 zł na poczet komiksu, to bym Mu wpłacił.
Ale od dłuższego czasu NIE MA ANI SŁOWA OFICJALNIE O ALBUMIE.
To, że sobie mailiki wymieniacie z Autorem, to mnie naprawdę nie interesuje.
Powiedz mi Szanowny Mefisto, gdzie Autor oficjalnie podał, że z przyczyn takich to a takich komiks będzie trochę opóźniony za X miesięcy?
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2008, 10:18:14 am wysłana przez Kingpin »