Autor Wątek: Gry- Problemy Techniczne  (Przeczytany 285266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ArtiS

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #360 dnia: Październik 18, 2008, 10:23:59 am »
Moi kochani mam problem z obecną testowaną przeze mnie grą: Euro Truck Simulator.
Gra instaluje się bez problemów, ale gdy ją uruchomię to w menu zamiast opcji do wyboru, nie ma… nic! Gdy klikam w ciemno, to opcje oczywiście są, ale nie widać ich, np. gdy najadę na przycisk opuszczenia gry, to zamiast nie go pojawia się malutki napis: yu_wanna_quit – tak jakby grze brakowało części plików. Nawet gdy nie widząc opcji wybiorę nową grę, to nie ma ani żadnych napisów, wskazówek, no nic! Ale kabina ciężarówki jest i gdy zapalam silnik, wszystkie zegary itd., animują się jak należy. Tylko, że jak nacisnę Esc, gra jakby od razu się zawiesza i wyjść z niej można tylko przez Alt+Ctr+Del. Wiem z doświadczenia, że cała seria gier o truckach robi problemy na różnych sprzętach, ale po tym jak odpaliłem grę wydaną kilka lat temu, uważam że z najnowszą nie powinno być kłopotów a jednak.
Jak wiecie, pracuję na systemie: Windows Vista Premium 32, a moja grafa to ATI HD 2900 Pro 512 MB.
Kombinowałem ze wszystkimi opcjami zaawansowanymi, zainstalowałem nawet najnowsze stery do grafy, w grafice zmieniłem też wszystko na 0 i wszystko na max – nic z tego. Tryb zgodności również nie pomaga.
Macie jakieś pomysły?  Kurde, tak się cieszyłem z tej gry, a nawet nie mogę sobie pograć :(

Offline Girwan

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #361 dnia: Październik 18, 2008, 05:27:13 pm »
więc zacznijmy od ...

pirat czy oryginał? Jeśli pirat to zapomnij, jeśli oryginał, to zwróć się do wydawcy o wsparcie

no i..
sprawdzałeś czy są dostępne łatki?
aktualizowałeś sterowniki?



Offline ArtiS

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #362 dnia: Październik 18, 2008, 05:51:36 pm »
Oczywiście oryginał.
Wszystko wspomniane wykonałem i co ciekawe, demko śmiga aż miło, a full gra tak samo, tylko że nie ma w niej żadnych napisów. Uważam, że problemem jest tutaj spolszczenie gry. Dlaczego?

Otóż z zainstalowanego dema (w ingliszu) skopiowałem sobie pliki języka. Następnie tak zmodyfikowałem pliki full gry, aby czytały te pliki z dema. I tak gra działa aż miło, czyli to na 100 % wina tego spolszczenia. Jeszcze dla absolutnej pewności, zabiorę grę do brata i sprawdzę na XP-ku.
Teraz pokombinuję jeszcze tak, aby był język polski ale nie wiem czy mi się uda... Napiszę co i jak soon.  :doubt:

Offline ArtiS

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #363 dnia: Październik 18, 2008, 09:25:43 pm »
A więc sprawa ma się tak:
Z folderu dema skopiowałem plik językowy (inglisz) oraz plik config.cfg, tworzony w folderze z save-ami. Następnie usunąłem demko i zainstalowałem fulla. Potem skopiowałem pliki odpowiednio do folderów i odpaliłem grę. Już miałem się poddać, bo nic to nie dało, ale zapomniałem, że nie edytowałem takiego pliku, odpowiedzialnego za odpalenie danego pliku językowego. Pomimo faktu, że plik ze spolszczeniem wylądował w koszu, a jego miejsce zajął plik z wersją angielską, gra działa jak powinna!

Szok :P Mam wszystkie podpisy w menu, wskazówki i porady. Mało tego! Gra nie wyrzuca do windy, w trakcie gry. Wygląda na to, że wszystko jest ok:) Ale jazda co? Na razie nic nie kombinuję, niech zostanie tak jak jest i mam nadzieję, że nic nie ulegnie zmianie, ale chyba z ciekawości napiszę do TopWare i zobaczę co mi poradzą (PS muszę czekać do poniedziałku ;/)
Nareszcie mogę sobie pojeździć ciężarówkami! :P

Offline syfon

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #364 dnia: Październik 29, 2008, 11:13:42 pm »
Witam, mam problem, komputer mój:

system operacyjny: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_rtm.040803-2158)

procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz (2 CPUs)

pamięć RAM: 3582MB RAM

karta graficzna: NVIDIA GeForce 9800 GTX+ - 512.0 MB

karta muzyczna: E-MU 0202 | USB

directX: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)


a problem wygląda następująco:

Przy graniu komputer wiesza się, nie restartuje, nie wychodzi do windowsa, tylko wiesza się - czarny ekran i trup, trzeba zrestartować.
Dzieje się tak w Wiedźminie i w Falloucie 3, za to nie dzieje się w Crisisie (co nie oznacza że się nie stanie).
Nadmienię że w obu grach w których się wiesza, wiesza się jedynie na otwartych przestrzeniach.

Uprzedzając pytania - w momencie zwieszki temp. GPU ok. 55 stopni, temp. CPU ok. 65 stopni.
Sterowniki najnowsze to wszystkiego. Ram, grafika przetestowane - zero błędów.
Zmieniałem ustawienia grafiki w grach, wypinałem kartę muzyczną.

Panowie pomocy! Dotąd myślałem że to problem z Wiedźminem (męcze ichni support od 2 tygodni) ale 3 godziny temu odpaliłem fallouta 3 i mogiła, po 10 latach czekania nie mogę nawet się nim nacieszyć!
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2008, 11:19:54 pm wysłana przez syfon »
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

Offline Azazell

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #365 dnia: Październik 30, 2008, 07:55:33 am »
Spróbuj pograć w inne gry - przetestuj z 2-3 jeszcze gry.

Bo według mnie to tu wina leży po stronie sterownika grafiki chociaż ciężko wywnioskować.

Offline ArtiS

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #366 dnia: Październik 30, 2008, 08:49:44 am »
Proponuję także zainstalować najnowszego directX oraz ustawienia karty graficznej dać na "najwyższą wydajność" (czyli w sterowniku nvidii wszystko dać na 0) aby wykluczyć problemy z grafiką. A to całkiem nowy komp czy już jakiś czas go masz i nagle pojawiły się takie zonki?

Offline syfon

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #367 dnia: Październik 30, 2008, 09:12:26 am »
Azazell: łącznie grałem na nim w 5-6 gier, w więcej raczej nie da rady z braku.. gier. Zwłaszcza że nie kupie nic nowego póki ten problem nie będzie rozwiązany. W każdym razie problem wystąpił w tych dwóch.

ArtiS: Dzięki, dziś wieczorem spróbuje. Komputer jest nowy, nie ma miesiąca.
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

Offline Azazell

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #368 dnia: Październik 30, 2008, 12:09:09 pm »
a jakie sterowniki do grafiki może daj najnowsze

Offline syfon

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #369 dnia: Październik 30, 2008, 01:29:12 pm »
Tak jak pisałem w pierwszym poście sterowniki są uaktualnione, i wciąż je uaktualniam, ostatnio robiłem update sterowników i biosu wczoraj wieczorem, niedługo przed napisaniem tamtego posta.
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #370 dnia: Październik 30, 2008, 01:41:33 pm »
Po restarcie sprawdź rejestr zdarzeń (uczulam na infinity loop przy video device). Mam podobnie czasami i jest to błąd związany ze sterownikami nVidia.

Offline syfon

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #371 dnia: Październik 30, 2008, 11:25:52 pm »
Proponuję także zainstalować najnowszego directX oraz ustawienia karty graficznej dać na "najwyższą wydajność" (czyli w sterowniku nvidii wszystko dać na 0) aby wykluczyć problemy z grafiką. A to całkiem nowy komp czy już jakiś czas go masz i nagle pojawiły się takie zonki?

Spróbowałem w ten sposób. niestety, nadal się zwiesza.

Po restarcie sprawdź rejestr zdarzeń (uczulam na infinity loop przy video device). Mam podobnie czasami i jest to błąd związany ze sterownikami nVidia.

Rejestr zdarzeń wydaje się w ogóle nie zauważać zawieszenia się systemu.
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

Offline ArtiS

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #372 dnia: Październik 31, 2008, 08:36:11 am »
Kurde ;/

Przychodzą mi do głowy jeszcze takie pomysły:
1.   Sprawdź ustawienia pamięci wirtualnej i  w razie potrzeby zwiększ/zmniejsz jej rozmiar,

2.   Jeśli twój akcelerator grafiki jest na złączu PCI, sprawdź w BIOS-e, czy przypadkiem nie jest ustawiony jako AGP (w zależności od BIOSU i płyty opcja ta może być w różnym miejscu) – pamiętam, że jak ja tak miałem to połowa pamięci karty nie była w ogóle widziana przez system,

3.   Przeczyść dokładnie komputer, oraz rejestr, np. za pomocą programu CC Cleaner – jest całkowicie bezpieczny więc możesz czyścić zarówno rejestr jak i dyski,

4.   Zobacz, czy w msconfigu nie ma jakichś niepotrzebnych usług – polecam także odznaczyć pokazywanie ikonki nvidii w zasobniku, ale dopiero po odpowiednim ustawieniu wszelkich opcji (najlepiej zostaw zrównoważone),

5.   Jeśli w directX 10 jest jeszcze taka opcja – wyłącz przyspieszenie sprzętowe,

6.   Usuń sterowniki karty graficznej i spróbuj zainstalować te systemowe (lub otrzymane w zestawie).

Oczywiście wszystko wykonuj po kolei a nie wszystko na raz. Daj znać co i jak.

Offline Hyper

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #373 dnia: Grudzień 23, 2008, 05:49:26 pm »
Witam mam problem z grą penumbra overture gdy włączam grę to po kilku sekundach grania wyłącza sie komp o co kurna chodzi  :shock: z góry dzięki za pomoc

Offline ArtiS

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #374 dnia: Grudzień 24, 2008, 09:24:29 am »
Napisz jaki masz zestaw bo trudno co kolwiek doradzić nie znając konfiguracji. Penumbra znana jest ze swojej częstej awaryjności. Pamiętam, że mi gra średnio co 30 minut wychodziła do windy, czasem też potrafiła się zawiesić. Dopiero kolejna, poprawiona wersja rozwiązywała część problemów. Z tego co opisuszesz albo masz konflikt sterowników albo ustawiłeś za mocną grafę i komputer nie wytrzymuje przeciążenia i robi reset (bo rozumiem, że pod pojęciem wyłącza się chodzi właśnie o restart). Proponuję uruchomić grę na minimalnych detalach, podobnie jak zmniejszyć opcje karty graficznej, sprawdzić jakiego masz DirecX'a i ewentualnie go uaktualnić. Nie zaszkodzą również najnowsze stery do grafy.

 

anything