Autor Wątek: Gry- Problemy Techniczne  (Przeczytany 285417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ArtiS

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #420 dnia: Marzec 07, 2010, 09:00:07 am »
Sęk w tym, że takie "cuda" mają miejsce przy okazji oryginalnej wersji gry! I to Silent Storm z dodatkiem Sentinels. W takim razie jest to ogromne niedopatrzenie testerów, że wypuszczoną taką grę. Mi udaje się grać, ale muszę zapisywacć grę w menu, a z quick save'a w ogóle nie korzystam :(

Offline Błotnik

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #421 dnia: Marzec 07, 2010, 08:53:23 pm »
A ty przypadkiem nie masz wersji z gazety (nie pamiętam tytułu)? Ew. oryginalnej wersji polskiej?
Bo jeżeli owszem, to zapomnij o quick save, bo po prostu w polskiej wersji nie działa.
Ot, taki bonus od tłumaczy i dystrybutorów  :sad:
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline vanswirr

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #422 dnia: Marzec 09, 2010, 02:24:01 pm »
Powtórzę to pytanie w dziale technicznym :
Mam problemy z kontem internetowym, córka sobie kupiła te punkty do wykupywania zawartości dodatkowej, ale kiedy opalam grę, przechodzę do zakładki sieciowej, to pokazuje że jestem wylogowany. Mimo że jestem zalogowany na stronie bioware, to z poziomu gry nie mogę się zalogować, wpisuje  na pewno prawidłowy adres i hasło, ale gra cały czas twierdzi że nie mam połączenia z internetem i nie podświetla sie nawet napis "zaloguj", więc nie mogę nic zassać . Co dziwne, na samym początku jak zainstalowałem grę, to bez problemu sciągnąłem sobie przygode z Shale, a teraz coś nie działa.

DOstałem pytanie pomocnicze :
Sprawdź czy masz aktywną usługę w Windowsie, która się nazywa: Dragon Age: Początek - Aktualizator Zawartości (start -> programy -> narzędzia administracyjne -> usługi). Następnie sprawdź, czy nie jest blokowana przez firewall. Jeśli wszystko tutaj działa, to skontaktuj się z pomocą techniczną EA.
   
odpowiedziałem :
Rzeczywiście nie była ta usługa włączona, ale jej aktywizowanie nic nie dało.  Neutral Nawet wyłączyłem w ogóle firewalla, ale to nie pomogło. Jeszcze jedno - jak włączyłem tę usługę, to czy ta usługa powinna się aktywować w zakładce start -> programy -> narzędzia administracyjne -> usługi jako "system lokalny" czy jako "usługa sieciowa "? A może zainstalować grę od nowa ?


Ktos wie jak mi pomóc ?

PS - uprzedzając ewentualne pytania - gra oczywiście oryginalna.

Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline ArtiS

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #423 dnia: Marzec 09, 2010, 02:35:25 pm »
Cytat: Błotnik
Ot, taki bonus od tłumaczy i dystrybutorów  :sad:

Tak, ja to nie mam pojęcia, jak taka gra mogła zostać wydana. W menu jak byk jest napisane: For test only, not final! I tak oto sprzedaje się wersję beta gier....
 Wniosek? -> :doubt:

Offline Błotnik

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #424 dnia: Marzec 09, 2010, 09:21:00 pm »
Powtórzę to pytanie w dziale technicznym :
Mam problemy z kontem internetowym, córka sobie kupiła te punkty do wykupywania zawartości dodatkowej, ale kiedy opalam grę, przechodzę do zakładki sieciowej, to pokazuje że jestem wylogowany. Mimo że jestem zalogowany na stronie bioware, to z poziomu gry nie mogę się zalogować, wpisuje  na pewno prawidłowy adres i hasło, ale gra cały czas twierdzi że nie mam połączenia z internetem i nie podświetla sie nawet napis "zaloguj", więc nie mogę nic zassać . Co dziwne, na samym początku jak zainstalowałem grę, to bez problemu sciągnąłem sobie przygode z Shale, a teraz coś nie działa.

DOstałem pytanie pomocnicze :
Sprawdź czy masz aktywną usługę w Windowsie, która się nazywa: Dragon Age: Początek - Aktualizator Zawartości (start -> programy -> narzędzia administracyjne -> usługi). Następnie sprawdź, czy nie jest blokowana przez firewall. Jeśli wszystko tutaj działa, to skontaktuj się z pomocą techniczną EA.
   
odpowiedziałem :
Rzeczywiście nie była ta usługa włączona, ale jej aktywizowanie nic nie dało.  Neutral Nawet wyłączyłem w ogóle firewalla, ale to nie pomogło. Jeszcze jedno - jak włączyłem tę usługę, to czy ta usługa powinna się aktywować w zakładce start -> programy -> narzędzia administracyjne -> usługi jako "system lokalny" czy jako "usługa sieciowa "? A może zainstalować grę od nowa ?


Ktos wie jak mi pomóc ?

PS - uprzedzając ewentualne pytania - gra oczywiście oryginalna.



Dwie sugestie:
- reinstalacja gry (to potrafi zdziałać cuda)
- skontaktowanie się z dostawcą internetu (u mnie w pewnym momencie przestał działać World of Warcraft i za cholerę nie wiedziałem o co chodzi. Dopiero po pewnym czasie okazało się, że dostawca poblokował porty u siebie, przez co WoW nie mógł się połączyć - a wszystko inne działało, nawet patche do gry dało radę ściągnąć, ino grać się nie dało)
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline vanswirr

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #425 dnia: Marzec 10, 2010, 12:41:23 pm »
Podziękował, spróbuję najpierw pierwszego.
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline ArtiS

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #426 dnia: Marzec 20, 2010, 06:11:31 pm »
Chciałem sobie pograć w Beyond Divinity, jednak po instalacji gry, pojawia się komunikat, że nie można uruchomić tej gry pod Vistą. Instalowałem patche ze strony CD Projektu ale bez rezultatu. Czy komuś udało się pograć w BD na Viście?

Offline Błotnik

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #427 dnia: Marzec 20, 2010, 06:43:24 pm »
Wejdź w folder, w którym masz BD -> daj plikowi div.exe w właściwościach, żeby uruchamiał się w trybie zgodności -> ściągnij TO -> http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/2953,Odnowiony_sterownik_StarForce_dla.aspx  -> zainstaluj TO -> po uruchomieniu kompa BD powinno śmigać
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline ArtiS

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #428 dnia: Marzec 20, 2010, 07:14:23 pm »
Dzięki za odpowiedź.
Niestety nadal nie można uruchomić gry z małą różnicą: teraz w miejsce komunikatu, o niezgodności systemu, pojawia się komunikat, że wystąpił błąd i koniec :(

Offline Błotnik

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #429 dnia: Marzec 21, 2010, 03:46:34 pm »
A tak z ciekawości spytam - uruchamiasz w trybie zgodności z Windows XP?
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline ArtiS

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #430 dnia: Marzec 21, 2010, 04:47:16 pm »
Tak, i to w każdym z dostępnych trybów. Dodatkowo wykonałem wszystko, co przyszło mi do głowy: reinstalka gru, uruchomienie bez patchy, z każdym z nich osobno, dodałem sterowniki zabezpieczeń, zaktualizowałem sobie system, ustawiałem gorszą grafę - nic :( Chyba nic z tego nie będzie, napiszę jeszcze do CD Projektu niech się męczą w końcu są od tego  ;-)

Offline Błotnik

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #431 dnia: Marzec 21, 2010, 07:45:18 pm »
CD Project daje tutaj wytłumaczenie problemu Visty:

http://www.cdprojekt.pl/support/article/24/2495/Gra_niespodziewanie_konczy_dzialanie_wywolujac_komunikat_o_bledzie_Windows_Vista_nVidia_GeForce

Najważniejsze jest jednak najpierw zainstalować StarDriver a dopiero potem BD, oczywiście uruchamiając w trybie zgodności.
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline ArtiS

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #432 dnia: Marzec 21, 2010, 11:50:51 pm »
Właśnie tylko, że oni napisali, że ten problem występuję jak ktoś ma Vistę i kartę graficzną Nvidii. Ja mam kartę ATI. Ponadto gra nie wychodzi mi do Windowsa z błędem - a pewnie do takiej sytuacji jest przedstawione to rozwiązanie. Jedyne czego jeszcze nie robiłem, to nie instalowałem tej poprawki do systemu (KB940105) o której jest tam mowa, ale nie wiem czy to ma sens, bo jak pisałem przed chwilą, problem nie leży w płynności czy działaniu gry a niemożliwości jej uruchomienia :neutral:

Offline Błotnik

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #433 dnia: Kwiecień 11, 2010, 08:54:37 am »
Pytanko - czy gra Heroes of Might and Magic 5, a konkretnie tryb multiplayer, działa bez płytki w napędzie?
Mamy zamiar z bratem kupić sobie oryginał i grać razem, ale nie wiemy, czy potrzebna jest jedna, czy dwie kopie.
"Trójeczka" działała w ten sposób, więc mam nadzieję, że piątka też.
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline jade72

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #434 dnia: Kwiecień 26, 2010, 04:02:01 pm »
siema ale mam ten sam problem i chciałbym wiedzieć czy może rozwiązałeś ten problem  :???: