Autor Wątek: Gry- Problemy Techniczne  (Przeczytany 285267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fin

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #405 dnia: Czerwiec 20, 2009, 05:11:09 pm »
Można mieć Vistę albo Win7. Win7 mam. Grafika raczej obsługuje, a przynajmniej tak napisali w sterach i właściwościach GF9800GT.
No to już sobie pewnie odpowiedziałeś. Win7 nie jest pewnie kompatybilny z ACowym dx10. I tak nic nie tracisz bo różnicy po prostu nie widać.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #406 dnia: Czerwiec 20, 2009, 06:01:54 pm »
No to już sobie pewnie odpowiedziałeś. Win7 nie jest pewnie kompatybilny z ACowym dx10. I tak nic nie tracisz bo różnicy po prostu nie widać.

Podobno czarny ekran jest ogólnie problem AC, dlatego pytam ;s AoC też nie chciał działać na DX10 ;s

Offline eban

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #407 dnia: Czerwiec 26, 2009, 06:23:06 am »
Podobno w AoC juz naprawili ten blad. Nie mam niestety jak sprawdzic bo dzialam na starym dobrym XP i przed premiera Wina 7 nie zapowiada sie by to sie zmienilo.
Co do roznic, faktycznie sa znikome.

Offline zyon

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #408 dnia: Sierpień 17, 2009, 10:44:00 am »
zainstalowałem sobie wczoraj pierwsze Neverwinter Nights; mam procesor Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU 1.66GHz i kartę graficzną NVIDIA GeForce 8400M G, system to VistaPremium; problem polega na tym, że gra zamula, postać przejdzie kawałek po czym zaczyna się mulić, podobnie dzieje się przy zmianie perspektywy; co może być przyczyną?



You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #409 dnia: Sierpień 17, 2009, 02:14:41 pm »
zainstalowałem sobie wczoraj pierwsze Neverwinter Nights; mam procesor Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU 1.66GHz i kartę graficzną NVIDIA GeForce 8400M G, system to VistaPremium; problem polega na tym, że gra zamula, postać przejdzie kawałek po czym zaczyna się mulić, podobnie dzieje się przy zmianie perspektywy; co może być przyczyną?

Uruchom w trybie zgodności z Win98/XP. Może to też być wina grafiki.

Offline zyon

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #410 dnia: Sierpień 17, 2009, 02:53:47 pm »
Uruchomienie w trybie zgodności nic nie dało;/


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline fin

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #411 dnia: Sierpień 19, 2009, 12:34:44 am »
Zaktualizuj sterowniki.

Offline zyon

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #412 dnia: Sierpień 20, 2009, 10:32:59 pm »
dobra dobra, a czy wy czasami nie macie problemów z gierkami, które nie wyszły pod vistę?


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #413 dnia: Sierpień 20, 2009, 10:57:34 pm »
dobra dobra, a czy wy czasami nie macie problemów z gierkami, które nie wyszły pod vistę?

Nie - korzystam z Win7 z emulacją XP :)

Offline Cebul

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #414 dnia: Sierpień 31, 2009, 02:07:05 pm »
Jeśli masz problemy z win7 i grami, a nie masz możliwości instalacji winXp mode, to polecam rozwiązanie z dorzuceniem na siłę windowsowi brakujących/nieobecnych plików directx rodem z visty/xp.
Poszukaj na necie, w kilku miejscach opisują to rozwiązanie.
Generalnie trzeba przyznać, że win7 raczej nie poszedł do przodu jeśli chodzi o kompatybilność z grami, natomiast na pewno nie jest gorzej niż z vistą ;)

Offline jstepor

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #415 dnia: Październik 21, 2009, 09:28:44 am »
Po instalacji Saints Row 2 Steam automatycznie uaktualnia grę.
Czy ktoś wie gdzie sprawdzić do jakiej wersji zostaje uaktualniona gra?
Na żadnym ekranie informacyjnym w grze i w żadnym pliku readme nie ma takiej informacji.

Offline mikim

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #416 dnia: Październik 23, 2009, 08:39:18 pm »
Hm... Znam tylko coś takiego:
Klikasz na grę prawym przyciskiem myszy, klikasz Properties, potem w polu Updates "View xxx update history", gdzie xxx to tytuł gry.

HaaYaargh

  • Gość
Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #417 dnia: Styczeń 02, 2010, 05:19:02 pm »
Mam problem z xfire, nie jest to wszak gra, ale temat wydawał mi się jak najbardziej odpowiedni.

Przez pewien czas miałem problem z dźwiękiem, którego nie było w ogóle, po zainstalowaniu sterowników najnowszych do Realtek HD Audio dźwięk się pojawił, ale strasznie trzeszczy, nie mam żadnego pomysłu co mu jest.



Tak wygląda moja zakładka Video, jest tam nagrywanie Input, tak jakby chciał ciągnąć z mikrofonu, nie wiem czemu tak jest i dlaczego nie mogę tego zmienić, w innej rubryce jest możliwość wyboru input/output. Próbowałem coś kombinować z tłumieniem mikrofonu w opcjach, to tłumi wtedy wokal (co dziwne, jak majk wcale nie jest podłączony).

Wysłałem dla testu na xifire utwór, gdyby ktoś chciał się dowiedzieć jak to brzmi

http://www.xfire.com/profile/haayaargh

Offline ArtiS

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #418 dnia: Marzec 06, 2010, 09:30:42 am »
HaaYaargh z moim Realtekiem miałem podobne przejścia - spróbuj w ustawieniach urządzeń do odtwarzania i nagrywania ustawić kolejno: głośniki i miks stereo.

Przy okazji mam do was pytanko odnośnie gry Silent Storm. Otóż po rozpoczęciu kampanii, raz mogę wykonać szybki zapis. Potem już nie mam tej możliwości – wyświetla się komunikat „Nie można dokonać szybkiego zapisu gry”. Mało tego, po jakiejś godzinie grania, nie mogę nawet wczytać zapisów! Jedyna rada to opuścić grę, wybrać profil na nowo i wczytać grę. Ale save’ować normalnie nie można :( Ktoś spotkał się z tym problemem?

Offline Błotnik

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #419 dnia: Marzec 06, 2010, 06:32:15 pm »
Ten sam problem miałem. Najpierw nagrałem wszystkie możliwe patche, ale nie pomogło. Znalazłem na necie poradnik do grzebania w ustawieniach plików, ale że nie mam o tym bladego pojęcia, to sobie darowałem. Kupiłem oryginał i nie miałem już tego problemu.
Musiałem jednak wydać troszkę kaski.  :-?
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

 

anything