trawa

Autor Wątek: Auto-flee.  (Przeczytany 3454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JJ

  • Gość
Auto-flee.
« dnia: Styczeń 16, 2006, 12:48:41 pm »
Auto-flee.

Smok Kensiorka zaszarżował 10 Horrorów Jejeja.
Oczywiście JJ wywardował wszystkie rany, a smok Kensiorka oczywiście nie zdał breaka. Uciekł daleko, cal przed krawędzią. Horrory Jejeja nie dogoniły, ale teraz ich tura i (edit;)INNE DEMONY deklarują szarżę. Zasięg szarży jest moooocno wątpliwy, ale JJ żąda by smok dał auto-flee.
Kensiorek mówi, że ucieknie jeśli okaże się, że szarża dochodzi. JJ twierdzi, że nie jest "blindingly obvious", że szarża nie dochodzi.
Jesteś wezwanym przez nich sędzią.
Kto ma rację?



P.S.
(Miarka wykazała, że szarża NIE dochodzi o dwa milimetry)

Offline pingus

Auto-flee.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2006, 12:53:15 pm »
To jakaś pułapka? Przecież wiesz czy dojdą czy nie, bo ileś cali za smokiem jesteś gdzie ileś = ucieszka smoka - twoja pogoń. Gdyby ucieczka smoka - twoja pogon > 2 * M Twój dla mnie jest to szarża nie do zadeklarowania (bo wiadomo że nie możliwa). :)
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline Kensiorek

Auto-flee.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2006, 01:08:43 pm »
Wlasnie o to chodzi przed czyms takim ma chronic tylko zasada “Where it is blindingly obvious a unit would be unable to reach its target a player is not permitted to declare a charge.” jak susznie zauwazyl pingus jesli ta sama jednostka ktora pogonila chce to zrobic wtedy wolamy sedziego i karniak a jesli chca to zrobic inne horrory??? Wedlug mnie do 8,5 cala jacek twierdzi ze 7,9 wedlug RB niezaleznie ile jest robie flee smokiem
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Gogol

Auto-flee.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2006, 01:17:58 pm »
Jak był bym sędzią spytał bym ile uciekł smok a ile pogoniły horrory ... jeśli horrory pogoniły 8 cali mniej niż smok to znaczy ze szarża jest idealnie na styk a 2 mm to błąd podczas przesówania goniąco/uciekających oddziałów jeśli zaś wiecej niż 8 to nie dochodzi .... jeśli sytuacja była by inna to patrzy sie czy dochodzi czy nie to najuczciwsze , najrozsądniejsze rozwiązanie nie prowadzące do konfliktów miedzy graczami
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

JJ

  • Gość
Auto-flee.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2006, 01:26:00 pm »
Dobra - to miało być fluffowe wprowadzenie.... nie wyszło... Powiedzmy, że teren wymuszał lekkiego wheela przy szarży... Never mind :roll:


OK - Jest uciekający Smok - i wątpliwa szarża w niego.

Powergamer JJ żąda by Smok dał auto-flee.
Biedny Kens broni się, że przecież szarża nie dojdzie... (No i nie dochodzi) To dlaczego ma uciekać...

Offline Kensiorek

Auto-flee.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2006, 01:38:05 pm »
ale ja ci mowie ze jesli nie bylo by oczywistego przegiecia to smok daje autoflee bez mierzenia :)
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Ziemko

  • Gość
Auto-flee.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2006, 01:41:13 pm »
Ja nie widze w czym problem , przeciez pamietacie ile uciekl smok , a ile pogonily horrory , w zwiazku z tym wiecie jakie jest miedzy nimi odleglosc , wiec jesli jest wiecej niz 8 cali ( zasieg szarzy horrorow ) to nie mozna nimi szarzowac , gdyz jest to szarza nieprawdopodbna...

Offline Kensiorek

Auto-flee.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2006, 01:54:47 pm »
powiedzmy ze szarzowac maja inne horrory kotre sa w odleglosi o 7,5 do 9 cali (bez mierzenie nie powiesz dokladnie )
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline kauczuk

Auto-flee.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2006, 02:13:15 pm »
ja bym to zrobil po gentelmensku
gosciu deklaruje - gosciu sprawdza czy by doszedl - nie doszedl to olac auto-flee, rusza sie polowe
 
doszedl by - auto flee
i po sprawie
general co szarzuje niech ma dobre oko a nie na milimetry sie zdaje i zagmatwania gw :)
to wymyslil te beznadziejne podpisy? nosiciel wody co to kurna jest? co ja wietnamiec jestem? sic

Offline Gogol

Auto-flee.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2006, 02:13:40 pm »
To mierzysz i nie ma problemu ... dochodzi jest auto flee , nie dochodzi nie ma inaczej zacznie sie prawdziwa szopka w Polskim WHFB
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline Kensiorek

Auto-flee.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2006, 03:46:16 pm »
Cytat: "Gogol"
To mierzysz i nie ma problemu ... dochodzi jest auto flee , nie dochodzi nie ma inaczej zacznie sie prawdziwa szopka w Polskim WHFB
to bardzo fair i wogole ale czy zgodne z zasadami ??
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Ziemko

  • Gość
Auto-flee.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2006, 04:06:02 pm »
Gdyby podobna sytuacja zdazyla sie na Snotconie to w ten sposob bym zrobil , aby byl wilk syty i owca cala - bo jelsi smok mialby uciec to gracz smokowy by stekal przez pol dnia o to... ( mialby w sumie tez powod , aby to robic) Pomysl Gogola uwazam , za jak najbardziej sprawiedliwy i sensowny...

Offline Kensiorek

Auto-flee.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2006, 04:09:38 pm »
a gracz horrorow nie plakal by ze przeciez zasieg mierzy sie po reakcji ??? Chcesz widziec placzacego JJ ?? przyznaj sie :P
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Ziemko

  • Gość
Auto-flee.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2006, 04:14:09 pm »
Nie nie plakalby , bo jesli byloby te 8 cali to zagonilby smoka... Nie jest to niesprawiedliwe dla niego...  Na upartego kazda decyzja jest zla , bo jeden bedzie stekal , ze 8 cali nie bylo , drugi ze najpeirw sa reakcje , a potem mierzenie  :?

Offline Kensiorek

Auto-flee.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2006, 04:44:31 pm »
ale jacek jest uparty i zanim zaczniesz przykladac miarke wyciaga RB i pokazuje ze reakcje deklaruje sie przed pomiarem. Sam widzisz ze szarza moze i dochodzi wiec nieprawdopodobna napewno nie jest
a sprawą powina zajać sie LS ;)

 

anything