trawa

Autor Wątek: Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga  (Przeczytany 4562 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pingus

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« dnia: Styczeń 17, 2006, 08:26:23 pm »
1. Czy mogę wykonać wheel lasem za pomocą czaru Treesing?
2. Jeśli nie dlaczego?
3. Dla pewności: czy jeżeli dotknę wroga za pomocą tego czaru to jest traktowany jakby był w lesie na potrzeby rzucania hitów z lasu lub strzelania treemana? Czy latacze po tym mogą wykonać fly czy tylko ground mv? Dlaczego?

Pzdr.
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Shino

  • Gość
Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2006, 08:33:30 pm »
Cytuj
3. Dla pewności: czy jeżeli dotknę wroga za pomocą tego czaru to jest traktowany jakby był w lesie na potrzeby rzucania hitów z lasu lub strzelania treemana? Czy latacze po tym mogą wykonać fly czy tylko ground mv? Dlaczego?


bylo... odpowiedz brzmiala, ze niemozesz, bo nie mozesz ruszac lasku z wrogiem (czyli nie mozesz w momencie kiedy wrog sie styka z laskiem, a nie jest w lasku)


Cytuj
1. Czy mogę wykonać wheel lasem za pomocą czaru Treesing?
2. Jeśli nie dlaczego?


o ile sie nie myle to zaden element lasku nie moze sie ruszyc wiecej niz wyzucisz.... w jaki sposob ruszysz lasek nalezy do twojej inwencji

Offline Gogol

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2006, 08:36:19 pm »
powstrzymam sie od 1 i 2 ale na 3 odpowiem nie .... bo dotykać nie równa sie być w czymś ....  dotknąć oznacza być tak blisko jak tylko się da bez wnikania do srodka np:  jak dotkniesz słoika to nie jesteś w słoiku
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline pingus

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2006, 08:38:13 pm »
Cytat: "Gogol"
powstrzymam sie od 1 i 2 ale na 3 odpowiem nie bo dotykać nie równa sie być w dotknąć oznacza być tak blisko jak tylko się da bez wnikania do srodka np  jak dotkniesz słoika to nie jesteś w słoiku

Ok. Rozumiem, w pełni to akceptuje, chciałem się upewnić czy sam siebie nie wałuje. :)

Co do 1 i 2 to dla mnie można, nie jest to jakieś przegięte, a co powiedzieć na turn laskiem? :D
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline SkaVen6

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2006, 08:46:02 pm »
Cytat: "Shino"
Cytuj

o ile sie nie myle to zaden element lasku nie moze sie ruszyc wiecej niz wyzucisz.... w jaki sposob ruszysz lasek nalezy do twojej inwencji


exactly
eek & Destroy

Offline Christos

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2006, 09:44:04 pm »
A ja bym sie zastanawiał co do tego przesuwania. Zasady czaru mówia jedynie o "kierunku wyznaczonym przez rzucającego". Ok wiem że to stwierdzenie pozostawia duże pole manewru ale właśnie dlatego że jest takie a nie coś w stylu "rzucający przesuwa dowolnie las o odległośc wyznaczona rzutem" czy coś podobnego, skłaniałbym sie raczej to stwierdzenia że las ten przesuwamy tylko po lini prostej.
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline szczurek

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2006, 06:42:03 am »
Cytuj
skłaniałbym sie raczej to stwierdzenia że las ten przesuwamy tylko po lini prostej.

popieram !!! :D
wez pod uwage ,ze rzucajac czar na las nie dajesz mu charakterystyki mówa tylko przesowasz o tyle ile rzuciles .
Inna sprawa ,ze skoro mozna by robic wheel to dla czego nie mozna by robic reforma  ;)
Przypuscmy ,ze lasek to bardzo podłóżne jajko ,hak zrobisz pseudo reforma ,a mozesz tylko ruszyc lasek o 2 cale (jedynka na kosstce )
Jak dla mnie to jest nielogiczne ,ja bym sie sklanial ,ze po linii .
Wheel to by bylo przegiecie (czyt. mega nielogiczne :D)
ale jak pokazuje zycie ,a raczej zasady naszej ukochanej gry to zasady czesto sa dalekie od rzeczywistosci albo chociaz logiki :D

Offline pingus

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2006, 07:52:51 am »
Właśnie żadne przegięcie, ułatwienie jedynie. Zwracam uwagę że wheel jest stroną.. po prostu kierunek jest nie do końca po linii prostej. ;)

Ale czekam na wypowiedź na której mógłbym się kłócić z knąbrnymi przeciwnikami. :) Czyt. LS. ;)
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline Bigpasiak

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2006, 02:34:27 pm »
nie no pingus... daruj sobie... nie można bo przesówasz "las" a nie jego część we wskazanym kierunku... ja wiem że to było by  bardz pożyteczne ale nie da rady... za bardzo naginane i przekombinowane... sorry
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline Buszman

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2006, 02:52:09 pm »
no wlasnie pinga.. :P
najpierw musialbym przeczytac co jest napisane w AB.. ale pewnie nie mozna tego interpretowac na Twoja korzysc.. :) z reszta... nie ma opisane jak sie "wheeluje" las.. :P
a na dodatek to strasznie naciagane jest.. chcialbym zebys mi przytoczyl fragment, na ktorego podstawie chcialbys tak robic.. :) to tak zebysmy sie mogli poklocic.. :)
wchodzisz w to? :)
url=http://www.masterblaster2007.prv.pl][/url]www.masterblaster2007.prv.pl

Offline Christos

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2006, 03:48:49 pm »
Ok a czy mozna lasem poruszyc sie mniej niz wyszedł rzut?? Przykładowo wyszły 4" ale ja chce przesunąc tylko 2". Moge tak zrobić, czy jak juz przesuwam to na cały dystans??
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Buszman

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2006, 04:13:15 pm »
jest napisane, ze move... nie ma ani ujete move up to d3+1"... nie ma tez ze you may move... dla mnie trzeba ruszyc tam, gdzie sie wskazalo i o tyle cali co wyszlo.. :)
url=http://www.masterblaster2007.prv.pl][/url]www.masterblaster2007.prv.pl

Offline Scimitar

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2006, 04:59:33 pm »
Przed rzuceniem na dystans deklarujesz kierunek i rzucasz, po czym przesuwasz las, ale po prostej. Bez przesady. Nie ma, że - oo, sorry, za daleko rzuciłem i coś odsłoniłem - tu też jest ryzyko, że nie przesuniesz tak jak liczyłeś - za krótko lub za długo :D
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline pingus

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2006, 05:49:43 pm »
Ja przesunę las po prostu po krzywej, gdzie masz napisane że to po prostej? ;) Proszę o stosowny fragment bo booka nie mam w domu. :)
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline b_sk

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2006, 06:44:39 pm »
"The spell makes the chosen wood move D3+1 inches in a direction nominated by a caster before rolling."
Mamy więc tutaj słówko direction, które sugeruje, że mamy doczynienia z typowym przesunięciem obiektu o wektor którego direction jest nominated by the caster, a magnitude=D3+1 inches. A co za tym idzie nie ma możliwości wheelowania, ponieważ każdy punkt obiektu musi zostać przesunięty o tą samą odległość w tym samym kierunku zgodnie z regułami matematycznych i fizycznych przekształceń.  :D
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu