Autor Wątek: Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga  (Przeczytany 4610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mlepkows

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2006, 06:54:37 pm »
To co napisał b_sk + jeżeli zasady na coś nie pozwalają (a nic o wheelowaniu nie pisze) to nie można tego robić.

Maciek
igmar, Kaiser und Averland!

Offline Bagrada

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 18, 2006, 07:02:46 pm »
jak sie wektor przyłoży do środka to mozna sobie dowolnie weelować i matma, a raczej fiza sie zachowa :)... a apstrac**jąc od prawniczo-pedantycznego patrzajstwa, to rozpatrująć ten rzut kostką jako odległość o jaką może przesunąć sie pojedyncze drzewo... to naprawde nie widze przeciwskazań czemu nie może sie ruszyć w lewo/prawo tylko musi do przodu  :p  ... jaką temu drzewu to różnice robi?  8)

Offline b_sk

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 18, 2006, 07:09:23 pm »
Ale przesunięcie obiektu o wektor to nie jest przyłożenie wektora siły tudzież przyspieszenia do danego punktu tego obiektu. Jeśli przesuwamy pewien obiekt o pewien wektor to wszystkie jego punkty muszą przebyć tą samą drogę w tym samym kierunku w przeciwnym wypadku byłoby to przesunięcie nieskończenie małego punktu danego obiektu o określony wektor, a innych punktów tego obiektu o nieskończoną ilość wektorów o różnych kierunkach i wartościach.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline pingus

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 18, 2006, 07:12:11 pm »
Tak, tak.. rozumiem, wiem, znam, tak myślałem. Ale gdzie masz tu coś o wektorach? tam jest direction, czy direction to musi być prosta? Nie.. :)

Dziękuje bardzo.

Maćku: ja ten las przesuwam w kierunku tylko że nie po prostej. Powinno tam być sth like "straight" przy tym make move, żeby to było zbanowane.
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline b_sk

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 18, 2006, 07:17:21 pm »
Cytat: "pingus"
Tak, tak.. rozumiem, wiem, znam, tak myślałem. Ale gdzie masz tu coś o wektorach? tam jest direction, czy direction to musi być prosta? Nie.. :)

Direction z fizycznego punktu widzenia jest cechą charakteryzującą wektor. Więc siłą rzeczy poruszanie się względem danego direction jest poruszaniem się po prostej. Dwa semestry temu miałem mechanikę i elektromagnetyzm po angielsku więc co nieco jeszcze pamiętam.  ;)
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Christos

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 18, 2006, 07:34:25 pm »
Pingus prosta sprawa: w zasadzie jest mowa o "kierunku" a nie o "kierunkach". Jesli uda Ci sie wyznaczyc jeden kierunek który równoczesnie byłby wieloma kierunkami to nie ma sprawy. Ale myśle że nie uda Ci sie to ponieważ konieczne było by zakrzywienie czaso-przestrzeni, a o ile wiem jeszcze nikomu nie udała sie ta sztuka.

Oprócz Chucka Norissa. ;)  :lol:

I b_ska ma racje. Przesuwamy cały obiekt (a więc wszystkie jego punkty) w danym kierunku o dana odległość. Żadne wykrecenia nie wchodzi w gre bo oznaczało by to że rózne punkty przemieszczą sie o rózna odległość.
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Shino

  • Gość
Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 18, 2006, 07:44:47 pm »
a co by bylo w takim przypadku?


---------___
---------|   | Domek
---------|   |   /\
---------___    |  Kierunek przesuniecia
 -------LLLLLLLL
-------LLLLASLLLLL
-------LLLLLLLLLL
--------LLLLLLLLL


czy w takim przypadku las moze wheelowac (chce przesunac w gore, ale nie moge bo stoi przszkoda), czy las staje?

Offline Gogol

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 18, 2006, 07:48:53 pm »
Wtedy sie zatrzymuje i już
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline Christos

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 18, 2006, 08:15:01 pm »
Jesli zetknie sie z domkiem to sie zatrzymuje. Na ominięcie tego domku bedziesz musiał dobrych kilka razy rzucić treesinging ;)
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline radek_nazgul

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 19, 2006, 07:41:10 am »
Nie za bardzo rozumiem o czym jest ta dyskusja - wg podrecznika manewry (wheel, pivot, turn) moga wykonywac tylko jednostki (i to nie kazda). Koniec.  Nie ma mowy o tym ze cokolwiek innego moze robic wheele i inne takie. Jesli w podreczniku do WE nie ma ze las zachowuje sie jak ranked unit albo monster to znaczy ze nie moze...

Offline Jerzyn

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 19, 2006, 08:43:09 am »
oj pingus... laskiem ruszasz jak spawnem. nie wilujesz i juz. lasek sie zatrzymuje jak nie moze pojsc dalej...
owa super gierka: VisArcana
Grajcie, wspomagacie kumpli :D

Offline pingus

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 19, 2006, 08:49:00 am »
I tak nim zwheeluje.. tylko nie nazwe tego wheelem a specyficznym kierunkiem przesunięcia. :)
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline Fluffy

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 19, 2006, 09:58:06 am »
Tak ode mnie.. Direction ma (in few circumstances) również something jak angle :) Do You ever słyszał about kącie skierowanym? A?

Ale wheelowanie laskiem jest nagięciem - gdzie ma byc centre of rotation? Oraz w którym miejscu będziesz measure the displacement? Jezeli chodzi o mnie, nie zgodziłbym się na lasek rotation.  :p

                                                                       :D  :D  :D  :D
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

JJ

  • Gość
Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 19, 2006, 10:04:29 am »
Cytat: "pingus"
I tak nim zwheeluje.. tylko nie nazwe tego wheelem a specyficznym kierunkiem przesunięcia. :)


Wy Pingus zdaje sie ostatnio zbyt wiele z Kensiorkiem korespondowaliście :evil:  ;)

Jak już chcesz sie tak bawić, to przynajniej zacytuj  opis czaru, a nie pisz, że AB nie masz. :evil:

Ani na obrót Ci sędzia nie powzwoli ani na chodzenie nim "w tę i z powrotem", ani na nie ruszenie sie pełnym ruchem.
Jak chcesz się bawić w "leniwego powergamera" - przynajmniej daj pełen opis. Może ktoś się skusi na zabawę.

Edit - Sorki - b_sk podał cytat. Nie te oczy. :roll:

Offline Kensiorek

Wheelowanie Laskiem przy pomocy Treesinga
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 19, 2006, 10:33:56 am »
Cytat: "JJ"
Cytat: "pingus"
I tak nim zwheeluje.. tylko nie nazwe tego wheelem a specyficznym kierunkiem przesunięcia. :)


Wy Pingus zdaje sie ostatnio zbyt wiele z Kensiorkiem korespondowaliście :evil:  ;)

wara Jacku tylko ja mam prawo go lzyc :P
Dla mnie sprawa lasku jest rownie jasna jak dla JJ :) Lasek jest jednym obiektem a poniewaz nie ma powiedzialen ze mozesz robic nim obroty znaczy niemozesz:) Nawet jesli pingusie sie z tym nie zgadzasz to do czasu az nie okaze sie ze ci wolno lepiej tego nie stosuj ( a juz ze mna to wogole sie nie waz ) w sytuacjach niejasnych zawsze stosujesz zasade gorsza dla siebie nikt ci potem nie zarzuci ze oszukujesz anie zeby cofac wynika jakiegos turnieju albo zabrac mastera Warszawie :)
a sprawą powina zajać sie LS ;)

 

anything