Autor Wątek: Dostawianie figurek do walki  (Przeczytany 5959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szafa@poznań

  • Gość
Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 21, 2006, 02:13:50 pm »
wiesz radek, na rysunkach "smajlowo-literkowych" to za przeproszeniem gówno widać :] z tego schematu który podałeś wygląda to tak jakby wilki jednym wheelem nie sa w stanie dojechać do kontaktu ze slanem. A to podsatwa do szarży - dojsc w base to base - align sie zrobi sam :P Jakbys zapodal jakis konkretny obrazek w paincie to moze cos wiecej by sie dalo wykminić...


EDIT:
chyba wiem o co ci chodzilo:

wilki sa na fronicie slana, widza go, maja szanse dojechac w kontak z 1 wheelem. ale teraz pojawia sie kolejny problem - align to nie pivot, zas w alignowaniu slana przeszkadzaja nam skinki! IMHO- szarza niemozliwa, bo tak jak slaana wolno nam przesunać, tak juz skinków tykać nie wolno - i one w alignie przeszkadzają...

Offline radek_nazgul

Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 21, 2006, 02:22:25 pm »
Cytat: "JJ"
Cytat: "radek_nazgul"

[ Zgodnie z tym co zacytowales slan powinien sie do nich dostawic, tak?


NIE.


Dlaczego?
Sytuacja analogiczna - nie moze sie dostawic bo przeszkadza oddzial
Zeby nie bylo - jestem przeciwnikiem JAKIEGOKOLWIEK dostawiania oddzialu szarzowanego do szarzujacego... poza skirmishem oczywiscie...

JJ

  • Gość
Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 21, 2006, 03:02:55 pm »
Cytat: "radek_nazgul"
Cytat: "JJ"
Cytat: "radek_nazgul"

[ Zgodnie z tym co zacytowales slan powinien sie do nich dostawic, tak?


NIE.


Dlaczego?
Sytuacja analogiczna - nie moze sie dostawic bo przeszkadza oddzial
Zeby nie bylo - jestem przeciwnikiem JAKIEGOKOLWIEK dostawiania oddzialu szarzowanego do szarzujacego... poza skirmishem oczywiscie...


Nie analogiczna. Tu nie może dojść do frontu Slanna bo skinki przeszkadzają.
Strefa jest strefa.
Natomiast jeśli dojdą "uczciwie" do frontu - to "szuru-buru" i jakos tam alignujemy.

Offline radek_nazgul

Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 21, 2006, 03:57:39 pm »
czyli wystarczy ze "jakostam" dotkne odpowiedniej strony i szarza jest juz ok?
No popatrz czego czlowiek moze sie na stare lata nauczyc... ja zawsze gralem tak ze jesli szarzujacy nie moze sie dostawic (z jakiejkolwiek przyczyny) to szarza jest niewykonalna...

szafa@poznań

  • Gość
Dostawianie figurek do walki
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 21, 2006, 04:53:27 pm »
Cytat: "radek_nazgul"

No popatrz czego czlowiek moze sie na stare lata nauczyc... ja zawsze gralem tak ze jesli szarzujacy nie moze sie dostawic (z jakiejkolwiek przyczyny) to szarza jest niewykonalna...


i to blad, dlatego trzeba od czasu do czasu rulebooka przeczytać ;] bo czasami sa jakies mega-nad-interpretacje, ale akurat takie motywy tez są - pisze wprost, a wiekszosc ludzi o tym nie wie :]

 

anything