trawa

Autor Wątek: pytania do Egmontu i ODPOWIEDZI  (Przeczytany 83371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LOGAN

pytania do Egmontu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #705 dnia: Grudzień 01, 2003, 10:47:12 am »
ech stare dobre czasy,cóz wydawcy odcinają sie od nas w końcu co sie im dziwic nie jestesmy reprezentatywni.aczkolwiek mam nadzieję że Kołodziejczak wreszcie odpowie na nasze pytania.

Offline JANKE'S

pytania do Egmontu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #706 dnia: Grudzień 01, 2003, 11:46:20 am »
to że odpowie to jestem pewien ale wydaje mi sie ze zatajanie swoch planów przez egmont wynika z tego że na rynek ma wejść ktos nowy wiec rozsądek podpowiada aby za wczasu nie odkrywać swoich kart.

Offline LOGAN

pytania do Egmontu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #707 dnia: Grudzień 01, 2003, 01:41:20 pm »
czy ja wiem w końcu do lutego/marca maja byc same kontynuacje więc zbyt dużo nie odkryje a jeżeli nawet napisze jakie nowe licencje Egmont zakupił to co to zmieni?Tamto wydawnictwo dostosuje swoje plany do egmontu?w końcu ten nowy gracz podobno na targach we Frankfurcie zaopatrzył się w większą ilość licencji nie sądzę żeby ze względu na plany Egmontu ktoś miał korygować swoje własne szczegulnie że mają zacząć wydawać już od przyszłego roku czyli równie dobrze od przyszłego mc.

Anonymous

  • Gość
pytania do Egmontu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #708 dnia: Grudzień 02, 2003, 11:59:41 am »
Dziś jeszcze nikt nie zadawał tego pytania, dam jej jako stwierdzenie: Czekamy na odpowiedzi!

A do nowych pytań:
Czy poleci coś jeszcze z Green Arrowa?
Krążą słuchy o Daredevilu - pytanie, kiedy?
Czy jest możliwe coś z: Isaaca le Pirate, Djinn, Les Maitres Cartographes, Grand Vampire i Sambre? (Oczywiście zrozumiem hasło tajemnica handlowa)

Offline Kuvery

pytania do Egmontu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #709 dnia: Grudzień 02, 2003, 03:14:40 pm »
Cytat: "Kuvery"
No, nareszcie!! Ciekawym strasznie odpowiedzi!! Mam nadzieję że przynajmniej połowa odpowiedzi będzie po mojej myśli!!


W tej chwili bardziej mnie interesuje czy wogóle doczekamy się jakichkolwiek odpowiedzi. Nawet pookie został wystrychnięty na dudka, a to już coś znaczy :lol:  
Może było za mało pochlebstw pod adresem Pana K.....a :roll:
Czy jest sens podsuwać nowe pytania jeśli widmo pozostawienia ich bez odpowiedzi jest tak nieuchronne?   :cry:

Offline pookie

pytania do Egmontu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #710 dnia: Grudzień 02, 2003, 04:50:39 pm »
Gosh, nie panikujcie... Pytania zostały wysłane tuż przed trasą promocyjną serii Czary Mary i Tomek od razu zapowiedział, że do pytań siądzie najwcześniej za tydzień. Ostatnio odpowiedział natychmiastowo, dlatego może tym razem wykażecie trochę cierpliwości?
 for Pookie

Offline LOGAN

pytania do Egmontu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #711 dnia: Grudzień 02, 2003, 04:52:09 pm »
tylko ze o ile sie nie mylę ten tydzień był tydzień temu. :)

Offline pookie

pytania do Egmontu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #712 dnia: Grudzień 03, 2003, 03:55:07 pm »
Witam

Na wstępie: niestety nie mogę mówić nic o planach wydawniczych, które są jeszcze niesprecyzowane, tzn. rozważamy coś, negocjujemy kontrakty, nie jesteśmy pewni kiedy wydamy. Dlatego wszystkie precyzyjne pytania o co i kiedy wydamy muszę zbyć milczeniem, chyba że rzecz jest już w naszych planach na najbliższy miesiąc-dwa.

Ogólna uwaga: nie planujemy wznowień komiksów amerykańskich wydawanych przez TM-Semic.



Planowane wznowienie Gapiszona, mniej znanej postaci Butenki, dla mnie była dość dużym zaskoczeniem do momentu pojawienia się na rynku Kwapiszona. Jak to się stało że Egmont stracił prawa do wydania tego tytułu? Czy możliwość wznowienia Gucia i Cezara też jest w innych rękach?

Kiedy rozpocząłem rozmowy z p. Butenką, on już miał sprzedanego Kwapiszona i Gucia i Cezara. To my zjawiliśmy się u niego jako ostatni. A czy Gapiszon to najmniej znany Butenkowy bohater? Nie jestem pewien, od kilkudziesięciu lat znają go wszyscy czytelnicy "Misia".

Czy Egmont rozważał/rozważa/planuje jakąkolwiek reklamę swoich komiksów? Np. chociaż w prasie młodzieżowej. Może to jednak dobry sposób na zdobycie nowych czytelników. Takiego giganta jak Egmont chyba byłoby stać na poniesienia takiego ryzyka. A gra moim zdaniem jest warta świeczki.

Egmont to wydawnictwo, które prowadzi najintesywniejsze działania promocyjne ze wszystkich wydawców na rynku. Byliśmy obecni w prasie fantastycznej, dziecięcej, branżowej wydawniczej, „trendnej” (typu City). Robimy duży PR, czasem POSy. Mamy własne pismo, i comiesięczną ulotkę wydawniczą. Skala tej promocji jest dostosowana do oczekiwanych efektów i - jak sądzę - robimy teraz akurat tyle, ile powinniśmy.

Kiedy będą te obiecane książki z Hellboyem?

W przyszłym roku.

Jakie nowe frankofońskie serie są planowane? Zapowiadane są dziesiątki tytułów amerykańskich, a co z Europą?

Dziesiątki? Ale to chyba nie przez Egmont. Kupiliśmy dużo serii francuskich - chcemy je kontynuować w rozsądnym tempie. Jednocześnie nie możemy szaleć z liczbą tytułów na miesiąc. Na razie więc nie mamy specjalnie miejsca na nowe serie.

Czy zobaczymy w albumie "W poszukiwaniu odpowiedzi"?

Raczej nie.

Ile jest przewidywanych tomów Jeremiego?

Po drugim będzie przerwa. Musimy poczekać na wyniki sprzedaży.

Po koktajlowej księdze osiemdziesiąt czy jest coś przebąkiwane na temat Księgi Zero II? Ponawiam pytanie z perspektywy oczyszczenia przedpola w tymże temacie.

Księga 80 zawiera dużo starych historii, więc po części to ona jest właśnie Księgą Zero II. Tom w czwartek trafia do księgarń. Proszę sprawdzić, że nie za dużo starych Papciowych rzeczy już zostało.

Co z Golden City? seria rozwija się całkiem ciekawie i zdetronizowała jakiś czas temu wśród hitów takie rzeczy jak Drapieżców i Trzeci Testament!

Być może, ale u nas przyjęcie pierwszego tomu (szedł w Śk) było więcej niż chłodne.

Czy Egmont dokończy serie Aldebaran i Niklos Koda? (Siedmioróg wycofał się definitywnie z ich wydania w Polsce)

Nie na 95%. Przy czym Aldebarana bardzo żałuje, bo to fajny tytuł.

Wcześniej 'ktoś' (przepraszam autora, lecz nie spamiętałem) zadał pytanie, co z ambitnymi mangami typu "Berserk", "Blade of the Immortal", "Lone Wolf and Cub", "Blame!"? Odpowiedź brzmiała: "to są tytuły nieczytywalne" i "będzie co poczytać". Problem w tym, iż to żadna odpowiedź. Ja (i pewnie nie tylko), który uwielbiam Ikegamiego, Samurę czy Nihei'a, nie bedę miał czego poczytać, skoro Egmont pójdzie dalej drogą JPFu i Waneko. Wiele mang widziałem i mogę śmiało stwierdzić, że powyższe tytuły są jedyne i niezastąpione. Skoro ich nie będzie, to co miłośnik ambitnej mangi 'będzie miał poczytać'?

Nasze najbliższe oficjalne nowości to: Ruroni Kenshin i Kamikaze Kaiko Jeanne. Mogę zapewnić, że rozmawiam o kilku tytułach, które zachwycą miłośników ambitnej mangi (cokolwiek to określenie by miało oznaczać).
 


Co z zapowiadanymi Znakiem ( Sygili ) i Meridian?

Początek przyszłego roku, być może nie w wersji chudych tomików, tylko trejdów (ale w mniejszym formacie).

Komiksy Crossgenu są już na naszym rynku od kilku mc, czy ich sprzedaż jest na tyle dobra, że w przyszłym roku możemy spodziewać się komiksu Ruse?

Sprzedaż jest niezła, aczkolwiek lekko poniżej naszych oczekiwań. Będzie więcej Crossgenu, natomiast czekamy też na więcej konkretnych informacji o sytuacji na rynku amerykańskim. Mogę też powiedzieć, że Wyprawa idzie lepiej niż Dziedzic (tak jak w USA, choć mi się na przykład Dziedzic bardziej podoba). Ruse (przynajmniej 2 pierwsze trejdy) to jedna z najlepszych serii Crossgenu, moim zdaniem.

Czy w przyszłym roku możemy liczyć na Gnomy z Troy i Lanfeusta z gwiazd?

Tak, w przyszłym roku. Gwiazdy - po zakończeniu regularnej serii.

Czy jest szansa na przedruki plansz komiksowych ze Świata Młodych z lat np. 60-siątych, np. A.W.Lecha?? Czy jest to raczej niewykonalne a dokładniej rzecz ujmując nieopłacalne?

Mamy pewne plany dotyczące prezentacji starego polskiego komiksu prasowego, ale szczegółów jeszcze nie mogę podać.

Jaki target ma Gapiszon? Bo cena 20zł za tak mały format, za pół-kolorowy komiks na „niekredowym”; papierze jest bardzo dziwna (z 'luksusów' jest tylko twarda okładka). Z czego wynika ta cena?? Kupiłbym 2 egzemplarze (dla siebie i syna) gdyby było taniej a tak musiałem poprzestać na jednym. Trudno sobie wyobrazić aby przy takiej cenie targetem były dzieci (a jest to komiks przecież wyłącznie dla nich). Cena sugeruje, że targetem są tylko starzy wyjadacze/ kolekcjonerzy, najlepiej mający jakiś sentyment do Gapiszona. Jak to jest naprawdę??

Książka wydana jest w serii klasyki, a nie jako kolorowanka (jak np. Siedmiorogowy Gucio i Cezar). To kolejny tomik do przeczytania, przypomnienia, postawienia na półce, kupienia na prezent - tak jak i inne komiksy z tej serii. Czy 20 złotych to dużo, jak za taka książeczkę? Wydaje mi się, że to przyzwoita cena, ale rozumiem, że odczucia części klientów mogą być inne. Komiksy były czarno-biale w oryginale i tak je zrepetowaliśmy.

Skoro do lutego/ marca mają być same kontynuacje to czy do tego okresu można odtajnić plan wydawniczy?

Nie za bardzo. Zmiany naszego planu wydawniczego spowodowane są najczęściej zawirowaniami w dostarczaniu nam materiałów do reprodukcji. Zdarza się np. dostajemy filmy do druku na ostatnią chwilę (bo jakiś inny kraj ich używał) i okazuje się, że brakuje klisz do kilku stron. Musimy na nie czekać i niemalże w ostatniej chwili przesuwać terminy. Z kolei nie możemy zamawiać klisz ze zbyt dużym wprzedzeniem, bo właśnie są one używane gdzie indziej. Np. planowaliśmy na grudzień Kaznodzieją, ale pewnie polegniemy z wymienionego powyżej powodu.

Czy będzie Black Widow jak zostało to zapowiedziane na MFK, jeśli tak to kiedy i która dokładnie seria?(ostatnio są 2: z Marvel Knights i z Marvel MAX)

BW: The Itsy Bitsy Spider
Wolverine Millera,
FF: 1234
pewnie styczeń/luty


Jakie jeszcze komiksy Baranowskiego zostaną wznowione oraz skoro Egmont co roku wydaje nowe Tytusy, to czy zamierza nawiązać współpracę z Szarlotą-Pawel w związku z nowymi Kleksami albo innymi komiksami jej autorstwa, które do tej pory nie były drukowane ani w prasie ani w formie książeczek, jeśli takowe oczywiście istnieją?

Pani Pawel nie ma nowych komiksów, będziemy kontynuować reedycje Kleksów, ale bez pośpiechu.

Na jakim papierze ile stron i ile będą kosztowały tomiki Ultimates?

Kreda, ok. 96 stron, 24,90 zł (raczej)

Jak wyglądają wyniki sprzedaży pierwszych tomów Dziedzica i Wyprawy (powiedzcie chociaż czy obiecująco)??

Patrz wyżej.

Czy jest szansa na wznowienie serii Podziemny Front w najbliższym czasie, powiedzmy do dwóch lat? Dziesięciu z wielkiej ziemi też bym chętnie ujrzał w jednym tomie.

Małe.

Czy Egmont wyda w ciągu najbliższego roku cokolwiek Wróblewskiego? Tak czy nie? Czy też można się spodziewać rozbicia praw do wznowień podobnie jak w przypadku Butenki?

Nie w ciągu najbliższego półrocza.

Kiedy oficjalne ogłoszenie tematu nowej antologii (i szczegóły - czy czarno-białe, czy kolorowe; jakie długie itp.)?

Wczoraj poszło w sieć, mam nadzieję, że już dziś stoi.

A ja jak zwykle dziękuję Tomkowi.
 for Pookie

Offline Kuvery

pytania do Egmontu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #713 dnia: Grudzień 03, 2003, 04:44:42 pm »
Dobre i to.

Czy Egmont dokończy serie Aldebaran i Niklos Koda? (Siedmioróg wycofał się definitywnie z ich wydania w Polsce)
Nie na 95%. Przy czym Aldebarana bardzo żałuje, bo to fajny tytuł.
 :cry:  Ja też  :cry:

Czy jest szansa na przedruki plansz komiksowych ze ŚwiataMłodych z lat np. 60-siątych, np. A.W.Lecha??
Czy jest to raczej niewykonalne a dokładniej rzecz ujmując nieopłacalne?

Brak odpowiedzi, cieszyć się?? :roll:  Zastanawiające...

Offline Kurczaczek

pytania do Egmontu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #714 dnia: Grudzień 03, 2003, 04:53:23 pm »
W sumie to nic sie nie dowiedzielismy, ale to bylo do przewidzenia :/
...

Anonymous

  • Gość
pytania do Egmontu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #715 dnia: Grudzień 03, 2003, 05:57:39 pm »
:lol:  cieszę się że są odpowiedzi, choć wiele nie wnoszą.

Offline Wojtpil

pytania do Egmontu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #716 dnia: Grudzień 03, 2003, 07:27:14 pm »
A kiedy Liga tom 2?
Watchmen tom 3?
Top 10 tom 2?

Zna ktoś odpowiedź?
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline yoxik

pytania do Egmontu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #717 dnia: Grudzień 03, 2003, 07:29:29 pm »
Cytat: "Wojtpil"
A kiedy Liga tom 2?
Watchmen tom 3?
Top 10 tom 2?

Zna ktoś odpowiedź?

tak napewno w przyszłym roku ;)  :P
pinia jest jak dziura w d**** - każdy ma swoją  
Kompromis moje drugie imię :)
"... Gdy dorosły człowiek wkracza w świat bajek, pozostaje w nim na zawsze. Nie wiedziałeś o tym?"

Offline daauyi

pytania do Egmontu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #718 dnia: Grudzień 03, 2003, 08:40:37 pm »
wydawnictwa albumowe egmontu.

alpha
>>tom 6 - emisariusz

apokalipsomania
tom 4 - transfuzja
tom 5 - kosmoza (niewydany jeszcze na zachodzie)

aquablue
>>tom 8 - fundacja aquablue
tom 9 - fundacja cynosow

armada
tom 6 - sztuczki

drapiezcy
tom 4

incal
>>przed nami jeszcze 10 tomow

iznogoud
przed nami jeszcze 23 tomy

kasta metabaronow
>>tom 6 - babka dona vicenta
tom 7 - ojciec-matka aghora

kid paddle
przed nami jeszcze 4 tomy

lanfeust z troy
tom 8 - la bete fabuleuse

piesn strzyg
przed nami jeszcze 3 tomy

skorpion
>>tom 3 - krzyz sw. piotra

storm
duzo (:

technokaplani
>>tom 4 - halkattrazz
tom 5 - la secte des techno eveques

titeuf
przed nami 5 tomow

trolle z troy
>>tom 5
tom 6
tom 7

universal war one
tom 4 - potop
tom 5 - babel (nie wydany jeszcze na zachodzie)
tom 6 - patriarcha (nie wydany jeszcze na zachodzie)

wayne shelton
tom 3 - kontakt

wieczna wolnosc
tom 3 - objawienie

vlad
>>tom 4 - derniere issue
tom 5 - tajga


patrzac na powyzszy spis bardzo latwo sie domyslic co bedziemy mozgli poczytac przez pierwsze pol roku 2004. (oczywiscie biorac pod uwage tylko albumy)

pozdr
maciek
_et in arcadia ego

Offline Macias

pytania do Egmontu i ODPOWIEDZI
« Odpowiedź #719 dnia: Grudzień 04, 2003, 07:36:50 am »
Kiedy można się spodziewać 3 tomu serii " Wieczna Wolność"?
Ile będzie stron w pojedynczym wydaniu, oraz jaka będzie przybliżona cena "Black Widow"?
Jak idzie sprzedaż "Transformers:Armada" oraz czy Egmont planuje puścic jakąś serie w ten sam sposó ( Czyli 48 stron na średnim,aczkolwiek niezłym,papierze po ok. 5 zł )?