trawa

Autor Wątek: Zianie smoka  (Przeczytany 3989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rantor

Zianie smoka
« dnia: Styczeń 19, 2006, 09:42:59 am »
Mam pytanie czy smoki zieja ogniem?? chodzi mi czy przy zionieciu maja ogniowe ataki? W opisach poszczegulnych smokow jest napisane ze uzywaja ognia ale zasady fire ataks nie ma wiec jak to jest naprawde??  :?prosze o wyjasnienie tej sprawy :)
zy chcesz zyc wiecznie???

Offline Christos

Zianie smoka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2006, 11:07:42 am »
W każdej armii która ma smoka jest opis jego zionięcia. Specjalne zasady, siła itp. O jakiego smoka konkretnie Ci chodzi?
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline war2bone

Zianie smoka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2006, 11:18:39 am »
z tego co sie orientuje to nie kazdy smok zieje ogniem np wood elficki zieje kwasem co jest dosc logiczne

HE napewno zieje ogniem
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline Kensiorek

Zianie smoka
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2006, 11:42:42 am »
Jest to napewno napisane moze nie jako flaming attack np u smoka chaosu jedna glowa breathes fire a druga cloud of corrosive gas na podobne pytanie o salamande

Cytuj
Q. Is Salamander Spray a Fire Attack or not? The description is
unclear whether it's fire or acid.
A. The special rule is called 'Spout Flame'. Yes, it is flaming!



 wiec jesli gdzies napisali fire albo jak tutaj Flame to odpowiedz jest oczywista :) oczywiscie sa wyjatki ale albo w samym opisie czaru przedmiotu albo w q&A sprostowano ze pomimo fire w nazwie nie ma to wplywu na zasady
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Rantor

Zianie smoka
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2006, 12:07:43 pm »
Na przyklad chodzi mi o high elfickiego... jego zioniecie nie ma w zasady fire ataks ale w opisie jet napisane ze zionie ogniem...ale chodzi mi ogulnie czy jezeli w opisie jest napisane ze zionie ogniem to czy zionie jezeli nie ma wyszczegulnionej zasady fire ataks
zy chcesz zyc wiecznie???

Offline szczurek

Zianie smoka
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2006, 03:01:08 pm »
Cytuj
czy jezeli w opisie jest napisane ze zionie ogniem to czy zionie jezeli nie ma wyszczegulnionej zasady fire ataks

na logike jezeli w opisie pisze ,ze jest to atakm ogniem to powinno byc traktowane jak ogniste ataki .
niestety logika czesto z zasadami nie ma nic wspolnego :"D :lol:  :lol:

Offline RoMaN Lord of the Druchii

Zianie smoka
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2006, 07:42:18 pm »
Ale jeśli smok DE for examle zieje ogniem z S4 to są rzuty na save? logicznie to nienormalne
img]http://i49.photobucket.com/albums/f259/romanczuk/focus.jpg[/img]
Focus Studio's Gallery

Offline Kensiorek

Zianie smoka
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2006, 07:50:30 pm »
musi pisac ze jest no armour save zeby nie bylo :) zbykle pisza obok jaki jest modyfikator jesli tego brak znaczy ze jest standardowy i zalezny od sily.  Generalnie radze akurat w tym przypadku kierowac sie rozsadkiem i tak gdzie pisze ze to fire albo flame traktujemy jako flaming attacki . Tak jak pisalem w przypadku z salamandra czasami zalecaja logike a np w czarach Tzeentch ( wszystkie maja w nazwie fire ) pisza ze tylko czary czy zdolnoscite z dopiskiem flaming attack sa tak traktowane jako ogniste. Wyglada ze do zioniecia uzywac logiki bo tam o przegiecia trudno w czarach skillach i przemiotach szukac dopisku
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline kosa_elf

Zianie smoka
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2006, 09:01:53 pm »
a od kąd przykładamy wzornik zioniecia

1) od pyska
2)od częsci frontalnej podstawki
3)czy z byle jakiej strony podstawki smoka
????????????
ASTERS OF ROCK
vizovice :D

Offline Bagrada

Zianie smoka
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 25, 2006, 09:11:13 pm »
...dorzuce sie do tych 3 :
4)czy template(pisownia?:) ) ustawia sie pod katem prostym do czołowej częsci podstawki czy pod dowolnym kątem?

Jankiel

  • Gość
Zianie smoka
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 25, 2006, 09:25:59 pm »
Pod dowolnym kątem.

Offline kosa_elf

Zianie smoka
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 25, 2006, 09:27:48 pm »
dzięki ci ale czy mógłbys również na moje pytanie odpowiedzieć gdzie się przykłada wzornik?

byłbym bardzo rad
ASTERS OF ROCK
vizovice :D

Offline Rantor

Zianie smoka
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 25, 2006, 10:59:17 pm »
O ile wiem przyklada sie wzornik od przodu podstawki pod dowolnym katem
zy chcesz zyc wiecznie???

JJ

  • Gość
Zianie smoka
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 25, 2006, 11:01:50 pm »
Cytat: "Rantor"
O ile wiem przyklada sie wzornik od przodu podstawki pod dowolnym katem


Od głowy.

Offline Bagrada

Zianie smoka
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2006, 11:09:49 pm »
Jaka zatem jest przepisowa odległość końca głowy od skraju podstawki ? :p Bo skoro od głowy, której koniec jest we względnie dowolnym połozeniu, to zasięg rażenia takiego smoczego dechu też jest względnie dowolny zależny od figurki... a tak chyba nie powinno być  :roll:

 

anything