trawa

Autor Wątek: Rune of forging - raz czy dwa razy na ture?  (Przeczytany 10956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JJ

  • Gość
Rune of forging - raz czy dwa razy na ture?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 23, 2006, 10:35:38 am »
Cytat: "szafa"
Either - >    OBAJ;  OBYDWAJ;  KTÓRYKOLWIEK;  KTÓRYŚ;  KAŻDY

oba rzuty pozwole przerzucic



OK.
Bywają Szafy rozsądne. ;)
Tych nie zabraniamy. :D

Wybacz Wojtku! :badgrin:  :lol:  :lol:  :lol:

Ale jak pomyślę, że pokolenia krasnali (w tym ja) bezprawnie przerzucały rune of forging...
To  mi się coś w kieszeni otwiera.  :lol:

Offline b_sk

Rune of forging - raz czy dwa razy na ture?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 23, 2006, 11:12:48 am »
Cytat: "szafa"
Either - >    OBAJ;  OBYDWAJ;  KTÓRYKOLWIEK;  KTÓRYŚ;  KAŻDY

oba rzuty pozwole przerzucic

Ale tam nie ma "either", a "either...or", więc takie tłumaczenie samego "either" jest nijak nie adekwatne, a przynajmniej mnie się tak wydaje. ;)
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Guldur

Rune of forging - raz czy dwa razy na ture?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 23, 2006, 11:18:27 am »
to przeczytaj to co ja napisalem dotyczace skladni tego zdania  :roll:

Offline b_sk

Rune of forging - raz czy dwa razy na ture?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 23, 2006, 11:41:49 am »
Ja nie zamierzam wdawać się w dyskusje o miejscu usytuowania spójnika, bo się na tym nie znam.  :D  Zwracam tylko uwagę, iż to tłumaczenie słownikowe było nieadekwatne do sytuacji.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Jerzyn

Rune of forging - raz czy dwa razy na ture?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 23, 2006, 11:47:20 am »
nie chce mi sie czytac wszystkiego, co napisaliscie, ale:
prawa logiki(chodzi bardziej o te matematyczna) mowia wyraznie: or(czyli lub) jest prawda gdy(w tym przypadku):
- przerzucasz to hit
- przerzucasz bounce
- przerzuzasz i to i to

inaczej, prawda gdy 1=1^2=0, 2=1^1=0, 1=1^2=1;
a either dziala(jesli sie nie myle) jako exclusive or, czyli lub wylaczne, tzn.:
tylko pierwszy przypadek, albo tylko drugi.
owa super gierka: VisArcana
Grajcie, wspomagacie kumpli :D

Offline Blind_Kitty

Rune of forging - raz czy dwa razy na ture?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 23, 2006, 11:49:48 am »
conj.

    Used before the first of two or more coordinates or clauses linked by or: Either we go now or we remain here forever.

Przed dwoma wyrażeniami połączonymi spójnikiem or either nie ma znaczenia "każdy". Either this one or another <=> Albo ten, albo tamten.
 rzekli przodkowie:
UMRZECIE, LECZ UMRZECIE W CHWALE
I Klan Miecza uwierzył, i wyruszył...

Offline Gogol

Rune of forging - raz czy dwa razy na ture?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 23, 2006, 12:01:39 pm »
Forging : If you roll a Misfire when rolling the Altilery dice either to hit or to bounce , then you can roll again...

Dwarf Lord : May also choose either a crossbow (+10 points), or a Dwarf hnadgun (+15 points)

tylko przykład ale ja siedze juz cicho ... podobno Barb jest jakimś specem od anglika ... to niech ktos rzuci czar "Przywołanie Barba" może on wyklaruje sprawe
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline b_sk

Rune of forging - raz czy dwa razy na ture?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 23, 2006, 12:01:49 pm »
No więc właśnie wg mnie "either...or" jest XOR-em, co nie zmienia faktu, że ja i tak nie potrafię tego przełożyć na składnię zdania, spójniki, przecinki itp. Zostawiam to osobom, które się na tym znają. Ja już bym prędzej bramkę logiczną z tranzystorów złożył, niż wymyślił co oznacza przecinek w tym, a nie innym miejscu.  ;)
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Shino

  • Gość
Rune of forging - raz czy dwa razy na ture?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 23, 2006, 12:19:27 pm »
XORem (czyli NOT OR) chyba nie jest ;)  ;)

Offline radek_nazgul

Rune of forging - raz czy dwa razy na ture?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 23, 2006, 12:24:00 pm »
Cytat: "Shino"
XORem (czyli NOT OR) chyba nie jest ;)  ;)


NOT OR = NOR

XOR != NOR

Specjalisto...

Offline radek_nazgul

Rune of forging - raz czy dwa razy na ture?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 23, 2006, 12:28:08 pm »
Wg wielkiego slownika  PWN  (OXFORD):
either... or conj
1. (as alternatives) albo..., albo; I was expecting him either Tuesday or Wednesday spodziewałem się go albo we wtorek, albo we środę; we can eat either now or after the show możemy zjeść albo teraz, albo po przedstawieniu; it's either him or me albo on, albo ja; I confessed, it was either that or be tortured przyznałem się, miałem do wyboru albo to, albo tortury
2. (in the negative) ani..., ani; I can't speak either Spanish or Italian nie mówię ani po hiszpańsku, ani po włosku; you're not being either sincere or fair nie jesteś ani szczery, ani sprawiedliwy
3. (as an ultimatum) albo..., albo; either you finish your work or you'll be punished albo skończysz pracę, albo zostaniesz ukarany; put down the gun, either that or I call the police odłóż broń, bo wezwę policję

W problematycznym zdaniu mamy do czynienia z przypadkiem 1. Czy to rozwiazuje dyskusje?

Shino

  • Gość
Rune of forging - raz czy dwa razy na ture?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 23, 2006, 12:30:02 pm »
tak chodzilo mi o nor... xor to oczywiscie roznica symetryczna i b_sk ma racje :p

Offline radek_nazgul

Rune of forging - raz czy dwa razy na ture?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 23, 2006, 12:35:57 pm »
Cytat: "Shino"
tak chodzilo mi o nor... xor to oczywiscie roznica symetryczna i b_sk ma racje :p



Nie do konca - XOR by zakladalo ze nie mozna ani 2 razy (co sie zgadza) ani 0 razy (czyli nie przerzucac). Wniosek - gdyby to bylo XOR to MUSIALBYS przynajmniej raz zrobic reroll  :lol:

Offline Jerzyn

Rune of forging - raz czy dwa razy na ture?
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 23, 2006, 12:49:38 pm »
XOR=eXclusiveOR
owa super gierka: VisArcana
Grajcie, wspomagacie kumpli :D

szafa@poznań

  • Gość
Rune of forging - raz czy dwa razy na ture?
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 23, 2006, 12:57:28 pm »
Cytat: "szafa"
Either - > OBAJ; OBYDWAJ; KTÓRYKOLWIEK; KTÓRYŚ; KAŻDY

oba rzuty pozwole przerzucic


Szafa sam swobie tyroche przeczysz - w cytacie ktory podales jest tez słówko "któryś" - i skad wiesz masz brac pod uwage "obaj" czy "któryś"? Ja rozumiem że dusza krasnoludzka itd....ale wiesz - skoro ty pozwalasz mu rerolować dwa razy - to ja biore dwuraka i additionl weapon od razu, biore 2 bronie i tarcze na beastherdach...

spójrzcie zresztą na definicje słownika oxfrodzkiego podane przez radka/nazgula - IMHO wyjaśniaja dokładnie kwestie językowe...

@ JJ

Cóż, że ci sie cos w kieszeni otweira...zdarza się...przez X lat wszycy błędnie grali widząc przez 2 cale lasu, a jakos nikt nie prostestował gdy uznaliśmy iż przez las nie widać wcale, widać zaś tylko2 cale w las...

 

anything