Autor Wątek: Wzorcowa impreza komiksowa  (Przeczytany 13561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grze.hu

Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 19, 2003, 02:06:51 pm »
Cytat: "Waltari"

No bo przyznasz, ze jest to chyba nieosiagalne.


no nie z takim podejsciem... :) , no dobra ale co jest nie osiagalne: rozmowa z Kwasniewska ? przeciez ona lubi dzieci, pomaga chorym,odwiedza szpitale, pooki sie nie sprobuje...
dobra ja juz sie nie wypowiadam w tym temacie:w wasze rece.
ralala

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 19, 2003, 02:10:30 pm »
Cytat: "grze.hu"
no dobra ale co jest nie osiagalne: rozmowa z Kwasniewska ? przeciez ona lubi dzieci, pomaga chorym,odwiedza szpitale, pooki sie nie sprobuje...


Otoz to - szpitale, chore dzieci. Byc moze udaloby sie np. uprosic fundacje Kwasniewskiej na objecie patronatem corocznej aukcji na rzecz hospicjum dla dzieci i jak znam zycie, to byloby wszystko. Poza tym wizyta tak znaczego goscia mialaby OGROMNY wplyw na przebieg imprezy (te wszystkei zabiegi BORowikow, sprawdzanie wszystkich ludzi czy nie maja granatow itp).

Offline grze.hu

Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 20, 2003, 08:50:00 am »
Cytat: "grze.hu"
...
dobra ja juz sie nie wypowiadam w tym temacie...

sorry, ale nie dam rady  :)
Cytat: "Waltari"
(1)Byc moze udaloby sie np. uprosic fundacje Kwasniewskiej na objecie patronatem corocznej aukcji na rzecz hospicjum dla dzieci i jak znam zycie, to byloby wszystko.(2) Poza tym wizyta tak znaczego goscia mialaby OGROMNY wplyw na przebieg imprezy (te wszystkei zabiegi BORowikow, sprawdzanie wszystkich ludzi czy nie maja granatow itp).


ad1-a nawet gdyby, zawsze to jakis rozglos, moze ktos znany przyszedlby na taka aukcje,telewizja,itd..
ad2-zaczynasz temat: "Wzorcowa...", sa propozycje , Ty argumentujesz , ze nie ma na to sponsorow,pieniedzy itd.;a gdy jest cien szansy, ze mozna je jakos zdobyc piszesz, ze to nie ma sensu, bo bedzie za duze zamieszanie :shock:

a i jeszcze 1 argument: moze gdyby van Hamme wiedzial, ze spotka Polska Prezydentowa, to chetniej by przyjechal do nas  :D
ralala

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 20, 2003, 12:08:32 pm »
Cytat: "grze.hu"
ad2-zaczynasz temat: "Wzorcowa...", sa propozycje , Ty argumentujesz , ze nie ma na to sponsorow,pieniedzy itd.;a gdy jest cien szansy, ze mozna je jakos zdobyc piszesz, ze to nie ma sensu, bo bedzie za duze zamieszanie :shock:


Ja twardo chodze po ziemi. Rozmaite imprezy organizuje od niemal dziesieciu lat i wiem, na co mozna zdobyc kase, a na co nie. Brak kasy to podstawowy problem komiskowych konwentow, bo gdyby byla, to program moznaby zrobic naprawde powalajacy. Co roku rozmawiamy z dzisiatkami ewnetualnych sponsorow z bardzo roznych branz i wiedzcie, ze najczesciej komiks wywoluje u nich lekki usmieszek na twarzy. A jesli nawet ktos sie na cos zgadza, to raczej nie daje forsy, a towar na nagrody, telefony itp.
Poza tym potzreba ludzi, zeby o wszystko zadbac. A my robimy wszystko przez cale miesiace w 3-4 osoby. zupelnie za darmo, wydajac kase na telefony, wydruki, przejazdy itp. A przeciez wszyscy mamy prace, dzieki ktorej zarabiamy na chleb.
Od czasu do czasu padaja sformuowania, aby zlecic zrobienie imprezy jakiejs firmie, np. targowej. Probowalismy. Nik nie chce sie dac nabrac na komiks, bo nie widzie w tym ZYSKU.
Stad moej zimne podejscie do niektorych propozycji.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 20, 2003, 12:13:48 pm »
I jeszcze jedno. Co roku, i na MFK i WSK padaja zarzuty, ze ciagle sa te same osoby. Gdzies juz pisalem, ze w Lodzi zawsze pojawia sie ktos nowy, kto jeszcze nie byl.
Ale w takim razie nie zapraszamy: Rosinskiego, Papcia Chmiela, Baranowskiego, Lesniaka i Skarzyckiego, Wojdy i Gawronkiewicza, Pawel, Polcha, Kasprzaka, Adlera i Piatkowskiego, Kowalskiego i tyc, ktorzy sie zazwyczaj pojawiaja. To kogo zapraszac? Niechby nawet ze skromnym budzetem udalo sie sciagnac kogos z zagranicy. Moze Egmont przywiezie Van Hamme'a. I co - 10 gozdin spotkania z Van Hamme'm?
Zalozylem ten temat, zeby poznac wasze oczekiwania, ale takie, ktore w polskich warunkach sa do zrealizowania.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 20, 2003, 12:17:27 pm »
A co tam, jeszcze dopisze. bo jest kolejny wazny problem. Przeczytalem relacje z WSK na Katedrze. Pada tam zarzut, ze impreza nie miala "atmosfery". To ja pytam - czy komiksowe imprezy maja wygldac jak pierwsze lodzkie konwenty, gdzie byli 100-300 osob, wszyscy sie znali, pili piwko i poklepywali po ramionach? Czy tez takie jak drugi dzien WSK, gdzie pojawilo sie podobno az 4 tysiace osob. Czy to ma byc normalna impreza targowa, handlowa czy nie wiem jaka?

Offline grze.hu

Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 21, 2003, 02:54:08 pm »
Cytat: "Waltari"

(1)Brak kasy to podstawowy problem komiskowych konwentow, bo gdyby byla, to program moznaby zrobic naprawde powalajacy. Co roku rozmawiamy z dzisiatkami ewnetualnych sponsorow z bardzo roznych branz i wiedzcie, ze najczesciej komiks wywoluje u nich lekki usmieszek na twarzy. (2)Poza tym potzreba ludzi, zeby o wszystko zadbac. .


ad1- brak kasy, brak sponsorow, daczego ?... bo nie widza mas zainteresowanych komiksem, nie ma telewizji.Moim zdaniem jezeli chcesz, zeby imprezy byly "wzorowe' to musi byc KASA, dopiero medialny "szum" przyciagnie sponsorow- i to jest podstawowy problem jaki nalezy rozwazyc, bo powiedz na ile propozycji forumowiczow odpowiedziales :"brak kasy", jaki z tego wnoisek: chlopaki  :!:  robicie zajebista robote jak na wasze mozliwosci.Zobacz na mleczarzy (:"pij mleko"), musieli sie skumac , przkonali kogo trzeba (powiedzmy
zaplacili ) i wystartowali z ogolnokrajowa akcja, nie wiem na ile jest mozliwe takie porozumienie miedzy wydawcami komiksow (Egmony, Siedmiorog,Mandragora...), ale z przekonaniem osoby wrazliwej na los dzieci (analfabetyzm, malo czytanych ksiazek,brak zaintresowan itd..) mysle byloby latwiej. I tu pojawia sie Kwasniewska, jej to tez bedzie sie oplacalo, jezeli zaozmy chce startowac w wyborach.

ad2.-jak byscie chlopaki organizowali cos we Wroclawiu, to ja jestem chetny do pomocy, mozliwe wiec ze znajda sie jacys ludzie z Lodzi (moze jacys forumowicze), moze wlasciciele sklepow komikowych, ale zeby ich zachecic, to trzeba dobrze wiedziec co sie samemu chce.
ralala

Offline pookie

Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 21, 2003, 03:11:43 pm »
Wiedziałem, że coś tu nie gra ... Spotkanie z Gaimanem w Wawie i Targi komiksu w Łodzi są tego samego dnia - 10 maja. Fajnie pomyślane.
 for Pookie

Anonymous

  • Gość
Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 21, 2003, 03:19:24 pm »
a od czego pociagi ekspresowe :P

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 21, 2003, 03:58:29 pm »
Cytat: "grze.hu"
brak kasy, brak sponsorow, daczego ?... bo nie widza mas zainteresowanych komiksem, nie ma telewizji.Moim zdaniem jezeli chcesz, zeby imprezy byly "wzorowe' to musi byc KASA, dopiero medialny "szum" przyciagnie sponsorow- i to jest podstawowy problem jaki nalezy rozwazyc


Dokladnie tak powinno byc. Trzeba miec kase, zeby ja zainwestowac. Od lat staramy sie rozwiazac ten problem. Z szumem medialnym jest tak, ze prasa, radio i TV (zawsze obecne dosc licznie na MFK) zainteresowane sa glownie relacjami z festiwalu. Zapowiedzi chodza przewaznie w mediach lokalnych i Internecie, choc wszystkie stacje telewizyjne, radiowe i masa gazet ogolnopolskich sa mocno informowane o imprezie.

Cytat: "grze.hu"
Zobacz na mleczarzy (:"pij mleko"), musieli sie skumac , przkonali kogo trzeba (powiedzmy
zaplacili ) i wystartowali z ogolnokrajowa akcja. nie wiem na ile jest mozliwe takie porozumienie miedzy wydawcami komiksow (Egmony, Siedmiorog,Mandragora...)


To sa MILIONY zlotych wylozone przez producentow nabialu. Porozumienie miedzy wydawcami komiksu moze byloby realne, ale prawda jest taka, ze co roku TYLKO Egmont wspiera finansowo impreze (z WSK jest zreszta podobnie). Siedmiorog NIE JEST zainteresowany promocja komiksow, o czym nas informowal. A Mandragora to chyba zbyt male wydawnictwo, aby moglo dac kase na festiwal (szczescie, ze w ogole robia stoisko, w odroznieniu od o wiele bogatszych od nich firm).

Cytat: "grze.hu"
ale z przekonaniem osoby wrazliwej na los dzieci (analfabetyzm, malo czytanych ksiazek,brak zaintresowan itd..) mysle byloby latwiej. I tu pojawia sie Kwasniewska, jej to tez bedzie sie oplacalo, jezeli zaozmy chce startowac w wyborach.


OK. Sprobujemy z Kwasniewska.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 21, 2003, 04:02:04 pm »
Cytat: "pookie"
Wiedziałem, że coś tu nie gra ... Spotkanie z Gaimanem w Wawie i Targi komiksu w Łodzi są tego samego dnia - 10 maja. Fajnie pomyślane.


Targi Komiksu co roku organizowane sa jako impreza towarzyszaca Dniom Łodzi, dzieki temu przychodzi troche wiecej ludzi niz mogloby przyjsc bez umieszczenia Targow w programie owych Dni. No i data byla ustalona duzo wczesniej niz przyjazd Gaimana do Polski.

Offline grze.hu

Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 24, 2003, 01:04:46 pm »
Cytat: "Waltari"

OK. Sprobujemy z Kwasniewska.


... to jest dobre- "zatkales" mnie teraz... i tak zrobicie co chcecie,
ale mam jeszcze jedno pytanie: jaki Wy macie plan na przyciagniecie sponsorow ?
ralala

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 26, 2003, 04:15:01 pm »
Cytat: "grze.hu"
ale mam jeszcze jedno pytanie: jaki Wy macie plan na przyciagniecie sponsorow ?


O szczegolach nie napisze, bo to niejako tajemnica handlowa. Lista naszych propozycji dla ewentulanych sponsorow zawsze jest spora i pelna konkretow. Moge powiedziec tyle, ze juz trwaja robocze rozmowy z roznymi instytucjami i firmami, ktore chcemy zainteresowac festiwalem. Nie chce zapeszac, ale jak uda sie przynajmniej dwie przekonac, moze byc w tym roku na MFK niezle. Ale wszystko okaze sie za czas jakis. Rownie dobrze moze sie skonczyc tak jak ostatnio, czyli nienajlepiej. A jak myslicie - kogo mozna atakowac, zeby stal sie mecenasem sztuki komiksowej?

Anonymous

  • Gość
Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 26, 2003, 07:15:37 pm »
juz to kiedys mowilem: Olafa Lubaszenke

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 27, 2003, 09:35:55 am »
Cytat: "2dope"
juz to kiedys mowilem: Olafa Lubaszenke


Zartujesz, czy rzeczywiscie Lubaszenko jest milosnikiem komiksow?

 

anything