Autor Wątek: Naruto  (Przeczytany 26838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Naruto
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 22, 2006, 08:32:47 pm »
Cytat: "lo scannacristiani"


miało swoje dobre momenty, do chwili zakończenia egzaminów na chuunina wszystko jest bardzo ajka, świetnie się trzyma w konwencji i w ogóle, ale...


Hmmm też musze się zgodzić - co prawda ja wytzymałem w przeciwieństwie do was aż do 16 tomu, ale...No właśnie: "ale". Akcja robi się monotonna (bardziej niż niektórzy zarzucają DB) - w kółko Macieju powtarzanie jaki to Gaara jest starszny i "ojeje! to w końcu obudziło się w nim prawdziwe zło na dobre po raz 7!" (chociaż mimo tego lubię Gaarę :D)
To samo z Jirayią - powtarzanie schematów "kolejnego wielkiego zboka".
Szkoda, bo mogła to być naprawdę wspaniała seria...ale też tak btw ile można ją ciągnąć :D ja rozumiem że po 40 tomów to dla shonene nic wielkiego, ale kiedy kończy się dobra historia, a kiedy zaczyna się zwykłe wyciąganie kasy od czytelników?
Pozdrawiam.
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Ktoś

Naruto
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 15, 2006, 12:12:03 pm »
Ja tam szczeżę mówiąc lubie naruo zwłaszcza gdy walczył z sasuke wtedy to był cośxD a także wspaniała była walka przedstawiciela wioski wiatru z przedstawicielem wioski piasków bardzo efektowne jednak bardzo podobne do dragon ball xD... pozdro
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

Offline Dezerter

Naruto
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 15, 2006, 02:25:58 pm »
witam wszystkich moim pierwszym postem!

Idea Naruto jest taka sama jak DB- widowiskowe walki, humor, walka dobra ze złem, fabuła jako tło- może to nie jest super ambitne ale taka lekkostrawna lektura według mnie świetnie się nadaje jako przerwa między czymś cięższym. Oczywiście denerwują mnie pewne motywy tej serii, ale i take głosuję na "tak"

Offline mangowiczka

Naruto
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 07, 2007, 01:54:03 pm »
Właśnie jak Sasu walczył z Narutem to trzymało w napięciu :D
Seria ma swoje plusy i minusy, ale ciągle się rozwija.
Zarówno jak i fabuła z kreską tak samo z bohaterami ^^
Jest to jedna z moich ulubionych pozycji które trudno porzucić od tak
url=http://www.usersigs.com][/url]

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Naruto
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 19, 2008, 08:19:25 pm »
Przeczytałem 26 tomów. Na początku wsiąkłem na całego. Pierwsza misja z Kakashim, egzaminy na chuninów to po prostu rewelacja. Autor świetnie operuje nastrojem, zaciekawia pomysłami, zaskakuje, nie wspominając już o bardzo dobrym warsztacie komiksowym, bo to norma. Gdzieś tak od akcji "Rozpad Konohy", poprzez poszukiwania Tsunade, aż do pościgu za Sasuke, robi się troszeczkę monotonnie. Duży ładunek dramatyzmu pojawia się jednak przy pojedynku Naruto vs. Sasuke.
Oczywiście czekam na następne tomiki. :)

Offline graves

Odp: Naruto
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 25, 2009, 06:26:13 pm »
Trochę nazbierało mi się nieprzeczytanych Naruto - siadłem więc w "weekend" i nadrobiłem zaległości  :)
Przeczytałem tomy 26-31.
W takiej liczbie czyta się to świetnie. Jeden tom, to trochę za mało - zbyt szybko sie to czyta.
Naruto w końcu już starszy.
W tomie 31 (ostatnim wydanym) doszliśmy "już" do 280 rozdziału... No właśnie czy "już" :roll:
Zajrzałem do najnowszych informacji o "Naruto".
Okazało się, że zostało już stworzonych ponad 432 rozdziały. :shock:
Czyli biorąc po 9 rozdziałów na albumik - to do tego co tworzy obecnie Kishimoto mamy w plecy około 17 albumików, a on jeszcze nie kończy... Można powiedzieć, że "niedościgłego mistrza" - jakim jest twórca "Dragon ball" już w wielkości swojego "dzieła" prześcignął...
Czy jednak ilośc przejdzie w jakość - zobaczymy.
Na razie jest całkiem nieźle.

hoho, mój 4,5 tys post :lol:

Edit:
Okładka 44 tomu (najnowszy wydany - rozdziały 403-412)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2009, 08:38:45 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Gilbaert

  • Gość
Odp: Naruto
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 26, 2009, 08:32:53 pm »
dalej jest troszkę bardziej na poważnie, różne konfrontacje (w końcu starcie sasuke z bratem) trochę wymyślania nowych technik i tego typu klimaty. Gdzieś się gubią mocno humorystyczne wkrętki, ale tez się czasem można posmiać. Aha Kishimoto się nie boi i uśmierca kilka ważnych postaci.

Offline Zeromus

Odp: Naruto
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 08, 2009, 12:11:43 pm »
Aha Kishimoto się nie boi i uśmierca kilka ważnych postaci.
I chwała mu za to ! Mdli mnie już od tych mang w których wszyscy są nieśmiertelni.W takim bleachu każdy pionek może się postawić na uber bossa i najwyżej zostanie "śmiertelnie" ranny ale i tak w następnym chapterku go uleczą.W naruto autor zaimponował mi zabijając nie tylko ważne ale i popularne postacie.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Naruto
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 12, 2009, 03:54:11 pm »
A za mną tuzin kolejnych tomów (27-38). Wydaje mi się, że sukces serii troszkę ją nadpsuł. Chwilami jest schematyczna i zachowawcza, a do tego mentorska w sposób upierdliwy.:) Ale nic to. W końcu czy istnieje jakaś długa seria bez słabych momentów? Tak naprawdę główny urok "Naruto" polega na tych niesamowitych, fantazyjnych walkach i tutaj nic się nie zmieniło, a nawet jest coraz lepiej. Powrotu do klimatu, powiedzmy, pierwszego tuzina już raczej nie będzie, gdzie wyczuwało się tę surowość i kotłowaninę pomysłów Kishimoto, pełną emocji i zaskoczeń. Trzeba też przyznać, że opowieść w ostatnich tomach wydanych w Polsce zwyżkuje.
Natomiast sam t. 38 to najgorzej wydrukowany tomik z JPF-u, jaki widziałem. Nadmiar czerni często tłamsi wyrazistość rysunków.   

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Naruto
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 27, 2012, 10:07:33 pm »
W "Naruto" wojna totalna, wiele pasjonujących pojedynków, a Masashi Kishimoto pełen werwy i pomysłów... W 57. tomie Naruto rusza na front, silny jak nigdy dotąd. Serii do takiego poziomu oddziaływania jeszcze trochę brakuje, ale i tak jest bardzo dobrze. 58. tom to może być przebój jakich mało! :)

Offline Itachi

Odp: Naruto
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 05, 2013, 07:31:33 pm »
Obecnie wychodzi 59 tom i jest to jeden z najlepszych o ile nie najlepszy jak do tej pory. W końcu zostaje rozwiązana najważniejsza zagadka mangi, jednak od razu pojawiają się inne. W tomie pojedynek Kage z Madarą Uchiha oraz Naruto i Bee z ogoniastymi bestiami. Zapowiada się fantastycznie. I na koniec ciekawostka wydarzenia z mangi w końcu przegoniły anime.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Naruto
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 29, 2013, 10:27:48 pm »
Obecnie wychodzi 59 tom i jest to jeden z najlepszych o ile nie najlepszy jak do tej pory. W końcu zostaje rozwiązana najważniejsza zagadka mangi, jednak od razu pojawiają się inne.
Faktycznie, niespodzianka jest dość spora i każe spodziewać się kolejnych (taki paradoksik :)). Tomy 58. i 59. nieźle stopniują napięcie, a sztuka to nie lada przy tylu postaciach, tylu technikach, tylu pojedynkach...
Oby nie doszło do przegrzania, a 60. tom bodajże w lipcu... 

Offline Itachi

Odp: Naruto
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 04, 2013, 06:01:27 pm »
Tak jest tom 60 wychodzi 12 lipca, natomiast tom 61 równo miesiąc później. Mając na uwadze dużą ilość filerów to manga już niedługo mocno przegoni anime.

Offline Itachi

Odp: Naruto
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 20, 2014, 04:53:12 pm »
Widzę, że wątek mocno zakurzony. Jakie są wasze wrażenia po kolejnych tomach? Czytacie dalej, kupujecie, czy może zrezygnowaliście?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Naruto
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 23, 2014, 02:54:33 pm »
Widzę, że wątek mocno zakurzony. Jakie są wasze wrażenia po kolejnych tomach? Czytacie dalej, kupujecie, czy może zrezygnowaliście?
Ja czytam, niedawno zamówiłem 64. tom, seria wciąż mi się podoba. Mam wrażenie, że to taka rozpisana na wiele tomów kulminacja. Nieładnie by było teraz opuścić "Naruto". :)

 

anything