Autor Wątek: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.  (Przeczytany 240743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline iscariote

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 17, 2006, 09:51:24 pm »
Może to to?

Offline Solitaire

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 17, 2006, 10:29:39 pm »
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Possessed

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 17, 2006, 10:34:16 pm »
Jakiś rok temu widziałem jakiś film - horror. Otóż fabuła prosta, wielki luxusowy statek wypływa w morze. Właściciel tego statku wysyła "piratów" by napadli na statek by zdobyć sporo kasy z ubezpieczenia. Zanim ci piraci dotrą na statek ( razem z głównym bohaterem, nie pamiętam co on tam robił ) statek zostaje zaatakowany przez nie wiadomo co. Kiedy docierają na miejsce to statek zastają pusty, ale z pozoru, gdyż w statku jest ogromna/zmutowana nie wiadomo co ośmiornica - niech ktoś mi przypomni tytuł tego filmu :)
img]http://img214.imageshack.us/img214/6691/protectoa4.jpg[/img]

Offline Celka

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 17, 2006, 10:52:42 pm »
moze tak... choc nie dowiem sie poki tego nie obejrze ;) ale dzieki za pomoc :)
hmmm... gatunek: "horror, komedia"... czy 8-9letnie dziecko moze bac sie komedii?? :D bo obejrzalam juz setki horrorow i do dnia dzisiejszego na zadnym sie nie balam tak jak wtedy na tamtym... :P
z drugiej strony rok produkcji 93? mialam wtedy 8 lat.. a widzialam go w tv a nie w kinie wiec na pewno w tv najwczesniej byl w jakims 95.. nie wiem czy to nie troche za pozno ;) ale ta pogon za zlotem brzmi jakby znajomo.. no nic, sprobuje go jakos dorwac ;) dzieki jeszcze raz :)

Offline Clayman_

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 04, 2006, 01:36:12 pm »
ja mam takie pytanie
czesto wykorzystywanym motywem w kryminalach i filmach sensacyjnych jest otwarcie filmu nastepujaca scena:
jest basen
w basenie facet plywajacy plecami do gory
nie rusza sie
wyglada na martwego
z offu zaczyna dobiegac jego glos w ktorym opowiada jak doszlo do tego sytuacji

w jakim filmie po raz pierwszy zostalo to uzyte?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline oyang

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 05, 2006, 02:34:50 pm »
Witam!
Poszukiwany przeze mnie tytuł to horror-thriller
Akcja filmu dzieje się w szpitalu psychiatrycznym, gdzieś na amerykańskim odludziu. Do szpitala przybywa młody lekarz. Krótko po jego przybyciu zaczyna dochodzić do brutalnych morderstw (pierwsza ginie stara, wredna pielęgniarka). Lekarz rozpoczyna śledztwo i dociera do celi oddziału zamkniętego gdzie znajduje się jakiś świr powtarzający jakieś słowo (imię chyba).
W śledztwie pomaga pielęgniarka/salowa, która chyba jest byłą pacjentką szpitala. Jest to dość nowy film, może pochodzić z 2000-2001 roku. Widziałem go kilka miesięcy temu ale wypadł mi z głowy jego tytuł, nie znam też nikogo z obsady więc wyśledznie go z imdb to cud:(

Offline snowman_ck

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 11, 2006, 07:53:24 pm »
Witam!

//Na wstepie chce przeprosic jesli jest juz taki lub podobny temat.

Poszukuje nazwy filmu.

Jest to dosc stary film produkcji przypuszczam, ze USA, ale ogladalem go po francusku z francuskiego kanalu takze nie wiem do konca czy to francuski czy tez angielski film, ale sadze ze angielski.

Niestety pamietam tylko kilka scen. Jedna z nich jest scena identyczna jak w filmie 60 Sekund z Nicholasem Cage-em. - w garazu gdzie trzymali samochody skradzione w bagazniku znalezli narkotyki ktore sie rozsypaly obok samochodu i nagle wchodzi policjant niespodziewanie, potem uruchamiaja samochod i z opary z rury wydechowej rozdmuc**ja te narkotyki.

Nastepna scena jest scena koncowa, ktora dotyczy poscigu jednego ze zlodziei - trwa bardzo dlugo kilkanascie minut i jest to pelna demolka na ulicy.

Na koniec jednak udaje sie uciec zlodziejowi po podmianie samochodu na bodajze stacji benzynowej ( zlodziej byl w przebraniu), a policja zatrzymuje jakiegos innego niewinnego goscia. I tu juz chyba jest koniec.

Film przypuszczam, jest z lat 70-tych albo 80-tych.

Jesli ktos zna tytul - prosilbym o podanie. Bede bardzo wdzieczny, gdzyz szukam go juz ponad rok bez skutku.

Z gory dziekuje.

Offline Qraq

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 11, 2006, 09:24:54 pm »
Cytat: "snowman_ck"

//Na wstepie chce przeprosic jesli jest juz taki lub podobny temat.

skoro zakładasz, że może już istniec taki temat, to czemu sie nie pofatygowałeś żeby go poszukać? Tak, jest taki temat. A ja tu tylko tak żeby sie poczepiać, bo nie wiem o jaki film ci chodzi. Kojazy mi sie tylko Steve McQueen, ale nie wiem czemu.

Offline Possessed

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 11, 2006, 09:41:42 pm »
Tego odpowiedniego tematu nawet nie trzeba było zbyt dużo szukać, jest nawet na tej stronie :roll:
img]http://img214.imageshack.us/img214/6691/protectoa4.jpg[/img]

Offline Clayman_

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 11, 2006, 09:58:28 pm »
Cytuj
Jest to dosc stary film produkcji przypuszczam, ze USA, ale ogladalem go po francusku z francuskiego kanalu takze nie wiem do konca czy to francuski czy tez angielski film, ale sadze ze angielski.

to w koncu jak?



http://www.filmweb.pl/Gone,in,60,Seconds,(1974),o,filmie,Film,id=126943
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline śmigło

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 11, 2006, 10:51:52 pm »
po opisie wnioskuje, ze to film warty szukania, znalezienia i obejrzenia. po seansie koniecznie spal tasme!
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Dreadorus Maximus

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 12, 2006, 12:04:40 am »
Ja szukam tytułu filmu amerykańskiego - bohater jest Żydem, był w Wietnamie, gdzie testowali na nim jakieś świństwa. Koleś ma problemy z kręgosłupem i halucynacje. Próbuje się kontaktować z kolegami ale mu ich zabijają. Jest rozwiedziony z żoną, chyba ma jakąś kochankę. Miał syna o imieniu Gebe, albo Gabe (Gabriel), ale ten zginął w dzieciństwie w wypadku.
Co chwilę w filmie mamy retrospekcje z Wietnamu oraz wizję człowieka trzęsącego się strasznie szybko (normalnie się tak nie da). Z motywów pamiętam jeszcze zakończenie - gość idzie do domu, wchodzi po schodach, a tam światło i jego syn (ten co nie żyje), bierze go za rękę i wprowadza w światło. Zaraz po tym scena z Wietnamu, jak ten sam gość leży w lazarecie a lekarz wrzuca jego nieśmiertelniki do kubła.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Qraq

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 12, 2006, 12:09:40 am »
Strzelam bo nie widziałem tego filmu: Drabina Jakubowa

Offline śmigło

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 12, 2006, 11:01:07 am »
dokladnie, drabina jakubowa.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline tequira

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 12, 2006, 11:25:57 pm »
Ja jak byłem mały, widziałem film z którego pamiętam tylko katastrofę statku chyba i że potem rozbitkowie kolejno gineli idąc przez bagno.
I taką fajną blondynkę, krótkawo obciętą. Kojarzy ktoś?