Autor Wątek: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.  (Przeczytany 242253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jimmy

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 18, 2006, 09:39:23 am »
Mam pytanko o dwa filmy dla dzieci/młodzieży których urywki zapamiętałem z młodych lat ;)

1) to była straszna (naprawdę! mimo, że puszczana bodaj w niedzielny poranek) opowieść w klimatach irlandzkich, była magia, był powóz z woźnicą bez głowy, był porwany przezeń człowiek, były skrzaty które bruździły

2) serial chyba, coś o grupce dzieciaków i kosmitach (?) - właściwie to pamiętam jedną scenę, kiedy dzieciaki były u jakiegoś starszego pana i on okazał się kosmitą/robotem bo z tyłu głowy otworzyło mu się trzecie oko...  :p

Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 11, 2006, 09:07:08 pm »
Witam na tym forum.
Ładnych kilkanaście lat temu zdarzyło mi się nagrać z TVP2 pewien film. Niestety nie pamiętam jaki był jego tytuł ale może ktoś coś bedzie na ten temat wiedział. Film był dosyć specyficzny, o charakterze "chrześcijańsko-apokaliptycznym". Pewna kobieta miała wizję czy coś podobnego, że niebawem nastąpi koniec świata, przepowiedziany w Apokalipsie. Miała też zabić własną córkę na pustyni i tak też się stało. Była tam też scena, gdzie kobieta ta była zamknięta w więzieniu za tą zbrodnie i nagle zaczeły wypadać kraty i słychać było trąby zapowiadające Koniec. Przyszła też do niej jej zmarła córka w towarzystwie anioła. Przez cały film przewijał się też motym perły ( nie pamiętam w jakim kontekście). Niestety nie wiem jak się kończy bo podczas nagrywania padła kaseta i obejrzałem tylko do sceny w więzieniu.
Jak widać nie ma za wiele wskazówek ale może komuś coś to będzie mówiło bo wtedy film zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Pozdrawiam

    

Offline krawiec

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 27, 2006, 01:00:33 pm »
Ja zapomniałem jaki tytuł ma jedem serialik animowany.Więc, (pewnikie każdy inny wie jaki to tytuł tylko nie ja:/) to jest zaje***sty serialik o dwóch kolesiach, brunecie i blondynie, którzy robią sobie z wszystkiego pi***e, ciągle sie śmieja, smech też mają dość oryginalny. To tyle co pamiętam, ale to charakterystyczny i znany serialik więc chyba wystarczy.:)

Offline bagienny

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 27, 2006, 01:08:36 pm »
Cytat: "krawiec"
Ja zapomniałem jaki tytuł ma jedem serialik animowany.Więc, (pewnikie każdy inny wie jaki to tytuł tylko nie ja:/) to jest zaje***sty serialik o dwóch kolesiach, brunecie i blondynie, którzy robią sobie z wszystkiego pi***e, ciągle sie śmieja, smech też mają dość oryginalny. To tyle co pamiętam, ale to charakterystyczny i znany serialik więc chyba wystarczy.:)

No, zajebiście dużo napisałeś. Z tego co napisałeś kojarzy mi się to tylko z Głupim i głupszym ;]
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

Offline Frigmo

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 27, 2006, 01:30:09 pm »
Cytat: "krawiec"
Ja zapomniałem jaki tytuł ma jedem serialik animowany.Więc, (pewnikie każdy inny wie jaki to tytuł tylko nie ja:/) to jest zaje***sty serialik o dwóch kolesiach, brunecie i blondynie, którzy robią sobie z wszystkiego pi***e, ciągle sie śmieja, smech też mają dość oryginalny. To tyle co pamiętam, ale to charakterystyczny i znany serialik więc chyba wystarczy.:)


Beavis & Butthead ;)

Offline Clayman_

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 27, 2006, 01:49:59 pm »
bolek i lolek?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline dejv667

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 30, 2006, 03:04:00 pm »
Witajcie!

Pozwolcie, ze zwroce sie do Was z prosba o identyfikacje kilku filmow ;)

Pierwszy film widzialem w niemieckiej wersji jezykowej. Film sadzac po obsadzie i fabule azjatycki.
Mamy dziewczyne, mamy jezioro niosace ze soba jakas klatwe (?), mamy generala kochajacego dziewczyne.
Dziewczyna zostaje opetana, pomimo egzorcyzmow w wykonaniu starca dalej robi problemy. W koncowej scenie general ja zabija. Ona wpada w wody jeziora, on zmienia sie w posag (?) siedzac na brzegiem owego jeziora.
Produkcja dosc nowa sadzac po wykonaniu i efektach. Ludzie skacza po drzewach, ogolnie rzecz biorac przykucniety tygrysek ;)
Kojarzy to ktos?

Kolejny film to producja ze stanow. mamy nietypowe zawody samochodwe wygladajece jak Destruction Derby, samochody jezdza tylko na wstecznym. Mlody rywalizuje ze starym. Po drodze mamy kobiete, ktora byla z strym, ale teraz jest z mlodym. Na koniec stary odzyskuje swoja kobiete (?), dogania autobus ktorym odjezdza mlody i daje mu swoj samochod w ktorym nei dziala wsteczny.
Kojarzy ktos?


z gory dziekuje za pomoc
pozdrawiam
Dawid

Offline Perfect Strangler

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 11, 2006, 07:51:00 am »
Cytat: "Grish"
Ładnych kilkanaście lat temu zdarzyło mi się nagrać z TVP2 pewien film. Niestety nie pamiętam jaki był jego tytuł ale może ktoś coś bedzie na ten temat wiedział. Film był dosyć specyficzny, o charakterze "chrześcijańsko-apokaliptycznym".


"The rapture" Michaela Tolkina - w TVP leciało jako "Uniesienie", kiedyś w programie czeskiej TV widziałem jako "Upojenie", na kasetach jest jako "Ekstaza" :lol: a z kolei tytuł (w kontekście filmu) oznacza "Wniebowzięcie".

...już widzę, jak ktoś szuka filmu w wypożyczalni:
- Jest "Ekstaza"?
- Hmmm nie ma, ale jest za to "Ekstaza wilgotnych osiemnastek", "Analna ekstaza 4" oraz "Adolf i Ewa: demoniczna ekstaza w bunkrze Hitlera". Zapakować?
- Dziękuję, zjem na miejscu.

Ale faktycznie - film powala.

Na forum Nowej Fantastyki też ktoś się w tym roku o to dopytywał (chyba nie ty, bo on znał zakończenie), ale prawda chyba nie została mu jeszcze objawiona, bo nie udało mi się zarejestrować na tamtym forum :)

I co ciekawe - nikt z dopytujących się o film nie pamięta tak charakterystycznego faktu, że główną rolę męską grał David Duchovny...? :)
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 20, 2006, 06:28:54 pm »
Dzięki wielkie, w końcu po tylu latach.......po prostu ekstaza :p  ;)
A co do Duchovnego to faktycznie zaskoczyłeś mnie :)

    

Offline Seifu

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 21, 2006, 01:40:41 am »
Cytat: "jimmy"
2) serial chyba, coś o grupce dzieciaków i kosmitach (?) - właściwie to pamiętam jedną scenę, kiedy dzieciaki były u jakiegoś starszego pana i on okazał się kosmitą/robotem bo z tyłu głowy otworzyło mu się trzecie oko...  :p


Czekaj czekaj, zaczyna mi cos switac. Pamietam scene jak starszy pan/robot napil sie kompotu, a pozniej wyciagnal sobie jakas szuflade z brzucha i wylal go do smieci. Byl tam tez jakis wypchany niedzwiedz z kamerami w oczach, prawda? To jakis czeski zdaje sie byl serial (co tlumaczy te chore pomysly. To albo moje wieloletnie naduzywanie srodkow otumaniajacych :D)
ere's a story of a kid - extremely alergic to fur
A story of what he did - he went where the animals were
Go to the zoo - a dumb thing to do
Turned out a lethal lesson
Logic overthrown by passion

Offline Jimmy

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 21, 2006, 08:19:39 am »
O to to, chyba w dobrym kierunku kombinujesz, zdaje się że mogłoby to być to... tylko co właściwie?

Offline SkeezaPhrenyak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 435
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał W. Orkan
    • www.orkan.f-log.pl
Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 21, 2006, 08:21:05 am »
Cytat: "Seifu"
Cytat: "jimmy"
2) serial chyba, coś o grupce dzieciaków i kosmitach (?) - właściwie to pamiętam jedną scenę, kiedy dzieciaki były u jakiegoś starszego pana i on okazał się kosmitą/robotem bo z tyłu głowy otworzyło mu się trzecie oko...  :p


Czekaj czekaj, zaczyna mi cos switac. Pamietam scene jak starszy pan/robot napil sie kompotu, a pozniej wyciagnal sobie jakas szuflade z brzucha i wylal go do smieci. Byl tam tez jakis wypchany niedzwiedz z kamerami w oczach, prawda? To jakis czeski zdaje sie byl serial (co tlumaczy te chore pomysly. To albo moje wieloletnie naduzywanie srodkow otumaniajacych :D)


Było takie coś i na bank było czeskie. Na jakieś wakacje leciało...

Ramen!

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 21, 2006, 11:19:00 pm »
Cytat: "jimmy"
serial chyba, coś o grupce dzieciaków i kosmitach (?) -


a propos serialu w tych klimatach (to chyba nie chodzi o ten...), mam pytanie - się mnie skojarzyło właśnie, że był taki, w którym grupa tych kosmitów miała coś wspólnego z wodą - to znaczy oni się mogli rozpuszczać, dzięki czemu na przykład szybko się przemieszczali poprzez ciecz, bądź też np. pod drzwiami mogli się chyba przedostać

wiem, że to już spory kawał czasu temu leciało - TVP1 lub TVP2 w godzinach południowych - chyba właśnie w jakieś wakacje i pamiętam, że krew mi zastygała w żyłach, jak to oglądałem

kojarzy ktoś może?

Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 22, 2006, 09:24:09 am »
Coś mi się kojarzy. Jeśli to o ten serial chodzi to ci kosmici żyli w ziemskim społeczeństwie na normalnych, ludzkich zasadach tj. chodzili do pracy, zakładali rodziny itd. Nie mogli zdaje sie mieć kontaktu z wodą bo kojarzy mi się scena gdy jacyś ziemscy miafiozi wlekli jednego do morza celem szybkiej anihilacji. Pamiętam też, że nie mieli włosów na głowach, za to mieli tam różowo-fioletowe plamy :?

    

Offline Jimmy

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 22, 2006, 11:31:10 am »