Autor Wątek: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.  (Przeczytany 242560 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dr.Agon

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 01, 2009, 03:23:29 pm »
Film animowany, opowiada o żołnierzu(?) który przychodzi do miasta Hełm/Chełm. Tytuł filmu był chyba "Nie ma to jak w Hełmie/Chełmie", jednak nie mogę znaleźć tej produkcji w żadnym serwisie. Emitowany kiedyś na TVP2. Dot. info- Był motyw złego maga/alchemika który powołał do życia Golema.

Offline steelie

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #256 dnia: Luty 02, 2009, 09:45:22 pm »
Poszukuję tytułu westernu. Czas akcji to początek XX w., głównym bohaterem jest jeden z ostatnich "ludzi Zachodu". Zostaje oskarżony o coś, chyba niesłusznie, i zamknięty w areszcie, a na końcu powieszony.

Offline vista2467

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #257 dnia: Luty 13, 2009, 12:54:30 pm »
Zwracam sie z prosba o podanie tytulu filmu . Film opowiada o dwoch lowcach nagrod , jeden aktor to chyba meksykanin , jest to komedia z lat 80 , film skladal sie z 2 czesci .

Offline Hollow

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #258 dnia: Luty 13, 2009, 06:52:56 pm »
Może Zdążyć przed północą (Midnight Run)?

Offline 9cali

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #259 dnia: Luty 13, 2009, 08:10:55 pm »
Zwracam sie z prosba o podanie tytulu filmu . Film opowiada o dwoch lowcach nagrod , jeden aktor to chyba meksykanin , jest to komedia z lat 80 , film skladal sie z 2 czesci .
http://www.filmweb.pl/f159716/Wielki+szlem,1990

Offline Doctor Who

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #260 dnia: Kwiecień 12, 2009, 12:06:14 am »
Przekopiuję tutaj wiadomość z innego forum, na którym nie znalazłem odpowiedzi:

Był jeszcze jeden film, który mi przypadł do gustu o Korei (a może to był już Wietnam, głowy nie dam), na VHS miał tytuł "Bohater mimo woli", a za nic nie mogę go teraz znaleźć na DVD.

Po wpisaniu tytułu Filmweb wypluwa mi zupełnie inny film, jakąś niemiecką komedyjkę (na określenie "niemiecka komedia" już się boję ) - zupełnie nie pamiętam jaki był tytuł oryginalny tamtego obrazu.

Właśnie w tym problem, że oglądałem go n→∞ lat temu, więc nie chcę nic namieszać, żeby nie sprowadzić Was na manowce. Pamiętam, że akcja na 80% działa się w Korei, humor był dość MASHowy (żarty o grzybicy stóp i Bobie Hopie), żołnierze mieli zdobyć wzgórze, skierowano ich przez pomyłkę nie tam gdzie trzeba, byli prawie straceni, jeden nawiązał kontakt przez radio zastrzelonego azjaty (tutaj nie jestem pewny) - to właściwie wszystko...

Prawie na pewno preinaczyłem połowę faktów, ale zrozumcie...


Ktoś kojarzy? :?:

EDIT:

Bardzo proszę o pomoc:
Film nie jest jednym z nowszych, jest to horror, chyba z usa.
Ekspedycja znajduje zamarzniętego faceta, który mówi im, że był ze swoją ekipą w górach, ale ktoś oszalał i ich zaatakował. Ekspedycja idzie w miejsce wskazane przez tego faceta i znajduje wszystkich członków tej ekipy zabitych.
Dalej nie mam pojęcia co się dzieje.
Czy ktoś jest wstanie wskazać mi tytuł?

Czy pytanie o ten tytuł jest nadal aktualne?
Czy akcja działa się współcześnie, czy może w czasach westernowych (wojna meksykańska)?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2009, 10:44:10 pm wysłana przez Doctor Who »
Bóg uczynił nas braćmi, Prozac zrobił z nas przyjaciół...
Urojenia jednej osoby to szaleństwo, tysięcy osób to religia.

Offline Petra

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #261 dnia: Kwiecień 15, 2009, 03:58:11 pm »
Pytanie nadal aktualne pomimo upływu czasu. Zdecydowanie westernem to nie pachniało, zdaje się, że czasy bardziej współczesne.

Offline Doctor Who

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #262 dnia: Kwiecień 15, 2009, 10:41:42 pm »
Zdecydowanie westernem to nie pachniało, zdaje się, że czasy bardziej współczesne.
To w takim razie kiepsko, bo myślałem, że chodzi o film Drapieżcy, ale widzę, że to nie to :-?.
A ktoś może wie coś na temat tego filmu wojennego, o który ja się pytałem ???
Bóg uczynił nas braćmi, Prozac zrobił z nas przyjaciół...
Urojenia jednej osoby to szaleństwo, tysięcy osób to religia.

Offline True_Nuriel

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #263 dnia: Maj 02, 2009, 09:31:32 am »
Ja też proszę o pomoc. Chodzi o film raczej produkcji USA.

Na początku filmu główny bohater zaprzyjaźnia się z jakimś chłopakiem i razem jadą autokarem skądś dokądś. Później, stojąc przy autostradzie chyba łapią stopa. Kiedy przejeżdża obok nich samochód, pierwszy wpycha drugiego pod koła, chłopak ginie, samochód dac**je. Główny bohater zabiera dokumenty chłopaka z autokaru i upodabnia się do niego wyglądem.

Główną rolę grał jakiś w miarę znany aktor, ale nie przypomnę sobie, kto.

I niestety, tylko tyle widziałem, a film mnie zaintrygował. Dzięki z góry.
url=http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=51.039019,16.099777&spn=0.044039,0.160675&t=h&z=13&om=1]Kolonia Jeżyków xD[/url]

Offline nexor

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #264 dnia: Maj 02, 2009, 11:27:00 am »
Witajcie!
Szukam pewnego filmu z lat '80 albo '90. Był to prawdopodobnie thiller lub horror, opowiadał on cztery niezależne historie. Podejrzewam, że tytuł brzmiał jakoś: "Cztery oblicza strachu", ale po tytule nie mogę go znaleźć więc domyślam, się, że się mylę.
historia pierwsza
Była o wielkich szczurach które zaatakowały pewien dom i rodzinę w nim zamieszkującą.
historia druga
Opowiadała o samochodzie widmo, który zabijał ludzi, nie chodzi o Christine z pewnością. To było coś innego.
historia trzecia
Była o pewnym psychopacie, który atakował ludzi, jakaś pani wybrała się w nocy po papierosy do jakiegoś sklepu bodajże i miała tą niemiłą okazję go spotkać.
historia czwarta
Ta mnie najbardziej interesuje. Była o chłopaku, który nałogowo grał w pewną grę na automatach w jakiejś knajpie i był blisko zdobycia w niej jakiegoś tajemniczego 13 poziomu. Kiedyś w nocy wkradł się do tego lokalu i postanowił przejść do 13 poziomu, kiedy mu się udało , gra go wciągnęła, dalej nie pamiętam. Nie chodzi o trona z pewnością, to było coś innego.

pozdrawiam, gdyby ktoś miał jakieś info to byłbym bardzo wdzięczny.

Offline azrael88

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 443
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • vel Morgan Bernhardt
Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #265 dnia: Maj 06, 2009, 02:38:20 pm »
To i ja zadam pytanie:

W TV jakos na poczatku lat '90 widziałem film o konflickie atomowym, teraz pamietam jak przez mgłę tylko 2 sceny:
- eksplozja, fala uderzeniowa rozlewająca się po miescie
- wnętrze bunkra, jakiś Japończyk (chyba?) pedałujący na stacjonarnym rowerze podpiętym do prądnicy.

... i tyle, co jakiś czas wraca mi natrętna myśl coż to takiego było i za cholerę nie moge skojarzyć

Offline Oddrun

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 567
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Dobry klałn to killerklałn.
Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #266 dnia: Maj 07, 2009, 04:54:13 pm »
Witajcie!
Szukam pewnego filmu z lat '80 albo '90. Był to prawdopodobnie thiller lub horror, opowiadał on cztery niezależne historie. Podejrzewam, że tytuł brzmiał jakoś: "Cztery oblicza strachu", ale po tytule nie mogę go znaleźć więc domyślam, się, że się mylę.
historia pierwsza
Była o wielkich szczurach które zaatakowały pewien dom i rodzinę w nim zamieszkującą.
historia druga
Opowiadała o samochodzie widmo, który zabijał ludzi, nie chodzi o Christine z pewnością. To było coś innego.
historia trzecia
Była o pewnym psychopacie, który atakował ludzi, jakaś pani wybrała się w nocy po papierosy do jakiegoś sklepu bodajże i miała tą niemiłą okazję go spotkać.
historia czwarta
Ta mnie najbardziej interesuje. Była o chłopaku, który nałogowo grał w pewną grę na automatach w jakiejś knajpie i był blisko zdobycia w niej jakiegoś tajemniczego 13 poziomu. Kiedyś w nocy wkradł się do tego lokalu i postanowił przejść do 13 poziomu, kiedy mu się udało , gra go wciągnęła, dalej nie pamiętam. Nie chodzi o trona z pewnością, to było coś innego.

pozdrawiam, gdyby ktoś miał jakieś info to byłbym bardzo wdzięczny.

Nightmares, 1983

http://www.filmweb.pl/f88334/Koszmary,1983

Offline nexor

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #267 dnia: Maj 18, 2009, 08:48:14 am »
Dzięki wielkie, ani bym nie pomyślał, że tak brzmiał tytuł. Pozdrawiam.

Offline Comar

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #268 dnia: Lipiec 08, 2009, 01:02:43 pm »
Cytuj
Film ten oglądałem ok 5 lat temu, nakręcono go chyba w latach 90-tych. Fabuła opierała się na przyjaźni dwóch bezdomnych, jeden z nich był czarnoskóry natomiast drugi biały. Ten biały miał zamiłowanie do fotografii, a później odkrył w sobie dar leczenia masażem. Ci dwaj bezdomni zarabiali pieniądze myjąc szyby w samochodach. Bali się spać w noclegowniach gdyż tam grasowali czarnoskórzy przestępcy którzy bili i rabowali innych bezdomnych. Pod koniec tego filmu ten biały zginął z rąk tamtych przestępców. Zna ktoś tytuł tego filmu..? Pomóżcie.. Z góry dziękuję..
Najprawdopodobniej chodzi ci o Świętego z Fortu Washingtona.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline patryk2oo8b

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #269 dnia: Lipiec 08, 2009, 01:20:12 pm »
Dzięki wielkie:)